Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 18.07.2013 22:03

arkadiusz76 napisał(a):Dobra trase już mam a gdzie mam ją konkretnie wkleić do AM


A jaki model nawi? Ja wkleiłem na kartę SD i odpalam po komendzie: wczytaj z dysku.

Jestem samoukiem, może ktoś bardziej profesjonalnie wytłumaczy :smo:
arkadiusz76
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkadiusz76 » 18.07.2013 22:34

Dobra już mam wielkie dzięki dla jara i miłego wypoczynku wszystkim
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 18.07.2013 22:35

arkadiusz76 napisał(a):Dobra już mam wielkie dzięki dla jara i miłego wypoczynku wszystkim


szerokości :lol:
4squer
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4squer » 31.07.2013 18:18

Witam.
Czy mógł by ktoś podesłać trasę do TomTom-a z Zakopanego do Supetaru z pominięciem autostrady na Słowenii. Z góry dziękuje za pomoc.
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 05.08.2013 22:03

Czy ktos moze wrzucic zaplanowanatrasez Krakowa do tisno z ominieciem autostrady w Słowenii?planuje jechac wieden, graz...nie wiem czy to ma znaczenie qle korzystam z am pod androida z gory dziekuje i obiecuje piwko:)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.08.2013 10:51

Czy ktoś ma gotową mapkę AM

Zwardoń - Bratysława - route 86 - bezpłatny odcinek Lendavy w Słoweni i dalej już Cakoveć w CRO.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 08.08.2013 10:57

wikol napisał(a):Czy ktoś ma gotową mapkę AM

Zwardoń - Bratysława - route 86 - bezpłatny odcinek Lendavy w Słoweni i dalej już Cakoveć w CRO.



Wersja przez Węgry z pominięciem niewielkiego odcinka autostrady w Słowenii w okolicy miasteczka Lednava:
http://rapidshare.com/files/395105731/o ... owenii.atm
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.08.2013 11:18

Pusto tam jest
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 08.08.2013 16:02

wikol napisał(a):Pusto tam jest

Sprawdź tu: :D

emmi_ny
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) emmi_ny » 08.08.2016 22:51

Witam,
Pierwszy wyjazd z rodzinką do Chorawacji i mam problem z ustaleniem trasy z Radomia do Makarskiej. Auto osobowe poniżej 3,5t.
Chciałbym jechać przez Zwardoń-Bratysława ( zakupię winietę) - Węgry (całe bez winiety)- droga 86- Letenye- Chorwacja z pominięciem pierwszej bramki ( podobno drożyzna) i dalej jakąś autostradą na Zagrzeb-Split-Makarska.

Używam AutoMapy 6.20 i jeżeli dla kogoś sprytnego nie było by problemem prosił bym o podesłanie pliku tej trasy. Wiem jak zgrać ale mam problem z utworzeniem pliku na Targeo. Nie znam też właściwych objazdów. Czytałem forum ale już mi się wszystko pomieszało :(
Było by już zupełnie super gdyby ktoś życzliwy zrobił również trasę powrotną. Na pewno nie będę jedyną osobą, która zgra sobie tą traskę. Z góry wielkie dzięki!
PS. Wyjazd z Radomia 12/08 ok.7.00 - powrót 22/08 ok. 10.00

Dodam, że wgrałem do nawigacji mapkę z posta powyżej ale wygląda, że nawigacja puszcza mnie przez (chyba płatną )drogę w Austrii. Tuż po przekroczeniu granicy Słowacja/Austria ze słowackiej E58 wjeżdża się na austriacką A6. To chyba płatny odcinek i wymagana winietka ale nie mam pewności. Kolejny odcinek (chyba płatny ) to zjazd z węgierskiej 84 na wysokości miejscowości Hegyflau w jakąś drogę M86 na Szombathely. Czy ona jest płatna?. Nie lepsza była by trasa z pominięciem Austrii i Słowenii i kierowanie się na węgierską granicę w Letenye czyli 86/74/7 ? Prośba, Niech ktoś znający temat wrzuci aktualną trasę. Będę wdzięczny.
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 09.08.2016 17:46

Witam
W załączniku masz trasę. jest to trasa, którą jechałem w tym roku (zmieniłem oczywiście start i cel) :) .
Na Słowację przez Skalite - fajna ekspresówka od Bielska, ale w Polsce jedziesz jak chcesz.
Słowacja autostrada (winietę on-line kupisz tutaj, za Bratysławą trzeba zjechać, bo na Węgrzech od granicy autostrada od razu płatna.
Dalej przez Słowenię (15-20 minut bez winiet) i na Cakovec w Cro.
Chorwacja z pominięciem pierwszej bramki ( podobno drożyzna)

Nie bardzo rozumiem której bramki :)
W Cakovec jest punkt trasy, gdyz na głównej drodze były roboty (wyznaczenia objazdu nie zauważyłem).
Polecam po wgraniu prześledzić całą trasę, ta trasa od centrum Radomia do centrum Makarskiej ma 1415 km (u mnie w PC), gdyż każde urządzenie GPS może inaczej liczyć.

Pozdrav i szerokości
P.S. W opcjach trasy ustaw:szybka, płatne i autostrady - ok.
P.S2. Jak to mówi w pierwszym komunikacie AutoMapa (u mnie głosem Mikołaja), każdy używa GPS na WŁASNĄ odpowiedzialność :D
Załączniki:
radom-makarska.rar
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2016 18:51

emmi_ny napisał(a):


Było by już zupełnie super gdyby ktoś życzliwy zrobił również trasę powrotną.


Jak wgrasz trasę wyznaczoną przez nlock, to w nawigacji wchodzisz w "menu-trasa-odwróć" (prawy górny róg) i masz trasę powrotną :papa:
Po za tym, jak chcesz jechać od Letenye do Zagrzebia autostradą to masz tylko jedną bramkę (cena 42 kn), to nie jest chyba tak dużo za spokojną jazdę.
edit: Przejrzałem w/w trasę i jest ok. Jak będziesz wjeżdżał na autostradę chorwacką w Cakowec to zapłacisz trochę mniej.
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 10.08.2016 17:23

szaki17 napisał(a):Przejrzałem w/w trasę i jest ok.


Gdyby nie była ok. to jak bym wg. niej dojechał.

szaki17 napisał(a):
emmi_ny napisał(a):


Było by już zupełnie super gdyby ktoś życzliwy zrobił również trasę powrotną.


Jak wgrasz trasę wyznaczoną przez nlock, to w nawigacji wchodzisz w "menu-trasa-odwróć" (prawy górny róg) i masz trasę powrotną :papa:


W tej trasie są wyznaczone punkty pośrednie, więc tylko "proste" odwrócenie trasy może nieco rozczarować :D
dlatego trase powrotną również należy sobie sprawdzić :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2016 20:58

Nie chodziło mi o to, że doprowadzi z pkt. A do B, tylko że jest optymalna jeżeli chodzi o wybór trasy.
emmi_ny
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) emmi_ny » 11.08.2016 07:53

Jesteście Wielcy! Serdecznie Dziękuję za pomoc!
Jeszcze raz się upewnię co do dwóch miejsc czy nie są to płatne odcinki.

Odcinek 1- Węgry obwodnica Csorna czyli zaznaczony na nawigacji odcinek prowadzący przez M86 od Kisegerszeg/Hehyflau aż do Szombathely. (Droga M86, którą prowadzi podana przez Kolegę trasa prowadzi pod trasą 86)
Odcinek 2- Wjazd z Węgier na Słowenię-odcinek drogi H7 Dolga Vas- do A5 Nafta Lendava

Wolę się upewnić niż spędzić kilka godzin na rozmowach z węgierską drogówką bo mój węgierski jest słaby ;)
Ostatnio edytowano 11.08.2016 11:07 przez emmi_ny, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone