Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac 2014 - swinki i co dalej?

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005
Peljesac 2014 - swinki i co dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 16.08.2014 07:25

Od wczoraj mam przyjemnosc wizytowania tej miejscowki po raz czwarty. Pewnie ktos zada pytanie - po kiego ch...... jechac w to samo miejsce tyle razy?! Tez sie zastanawiam. Pozywiom, uwidim..
Poczatek z mocnym akcentem ze smrodem w tle: Postanowilismy udac sie na Peljesac pierwszym promem z Ploce o 5 am. Brak korkow po drodze (jedyny ale ominiety to przed Mikulovem) skrocil nam czas przejazdu z PL o kilka godzin, wiec zmuszeni bylismy kimnac na deptaku dojazdowym do promu. Oczywiscie juz wpadalem w objecia snu, juz fruwalem nad zielonymi trawkami, juz........ i koniec. Retrospekcja raju zostala przerwana przez krzyk malca kolegi: Tata! Dziki! Otwieram jedno oko. Nic.... Tata! Slyszysz! ... Otwieram drugie oko - jedzie jakas ciezarowa.., potem druga... i w tej chwili skonczyla sie wizualna obserwacja strefy promowej. W milisekunde moje zmysly wzroku zostaly wylaczone, przez jakby to nazwac.....? Na pewno nie ambrozja, ani perfuma. To cos niewidocznego, co dolecialo do mojego kiperowskiego nosa, postawilo mnie z predkoscia swiatla do pionu. Juz wiedzialem kto zacz. Winne calego zamieszania okazaly sie swinki, ktorych jedynym celem jest zostac zjedzonym przez Dalmatynskich wyspiarzy. Jak mi pozniej wyjasniono, powodem sa unijne przepisy, ktore zabraniaja przewozu tych "wartosciowych" stworzen poza EU czyli przez BiH.
Dlatego ku przestrodze, proponuje omijac promy, chyba ze wolicie drodzy cromaniacy doplynac do celu przewieszeni przez burte lykajac powietrze jak ryba wyciagnieta z wody.
Pozdrawiam
Budek
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 16.08.2014 09:54

pierwszy :D
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 16.08.2014 16:19

Pelen nadziei zrzucilem zapachy z przeprawy promowej i jak to zwykle bywa ... Seria pecha mnie dopadla i jak ma byc lepiej to bedzie tylko gorzej na 100%. Poczatek zapowiadal sie wysmienicie - zaginela zona kolegi - po 4 godzinach cudem odnaleziona....... Pierwszy pech. Moj rower po tysiakach kilometrow - zawiodl - rozdupcyl sie mechanizm zmiany biegow. Drugi pech. A trzeci k..... Napisze sutra ujutro.
image.jpg

A to juz jest ujutro
image.jpg
Ostatnio edytowano 17.08.2014 11:40 przez budek, łącznie edytowano 2 razy
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 16.08.2014 21:16

To ja zostaję i czekam na ciąg dalszy :D
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 17.08.2014 10:18

Trzeci pech:
image.jpg

Ostatecznie wlasciciel maczety po wypiciu trzech karolowych wackow zrezygnowal z proby uzycia ww narzedzia wzgledem mojej osoby. Po blizszym zapoznaniu wyjasnil mi, ze onegdaj trudnil sie fachem obcinania bykom glow, ktore pozniej poddawane byly obrobce termicznej na ruszcie. Po circa 2 godzinach podobnie jak jest to z kebabem odcina sie miesko o grubosci 2 cm i nastepnie zajada. Niestety w wyniku naciskow ze strony "poprawnych" turystow zrezygnowano z tej formy wg mnie humanitarnego zabijania bulli.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3767
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 17.08.2014 15:52

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać na cd.. ;)
sechmet
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 26.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sechmet » 17.08.2014 16:29

siadam i ja bo juz mi sie podoba:)
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 17.08.2014 23:04

no budek, witam ponownie :)

Vrgorac odwiedziłeś ;)
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 18.08.2014 08:32

telepol napisał(a):no budek, witam ponownie :)

Vrgorac odwiedziłeś ;)

Ano. No i Matko znowu bedzie tatusiem, no chyba coby jaki roznosiciel mleka go zastapil czy inny Donatan?

image.jpg


Zona musi teraz duzo jesc, skutkiem czego jest gwaltowny spadek populacji janjetiny.

image.jpg


A moje malenstwa spogladaja za okruszkami z panskiego stolu jakies takie smutne:

image.jpg



Pozniej cos naskrobie a teraz musze leciec do pekary po slanace na sniadanie i jakas wode bo wczoraj bylo Jacka i cosik mnie troche giba.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 18.08.2014 10:36

.
Ostatnio edytowano 18.08.2014 10:39 przez telepol, łącznie edytowano 1 raz
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 18.08.2014 10:38

budek napisał(a):
telepol napisał(a):no budek, witam ponownie :)

Vrgorac odwiedziłeś ;)

Ano. No i Matko znowu bedzie tatusiem,.


Tak tak, bylismy widzielismy :-) tam jest duzo cioć do wychowywania ;-)
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 21.08.2014 07:30

telepol napisał(a):
budek napisał(a):
telepol napisał(a):no budek, witam ponownie :)

Vrgorac odwiedziłeś ;)

Ano. No i Matko znowu bedzie tatusiem,.


Tak tak, bylismy widzielismy :-) tam jest duzo cioć do wychowywania ;-)


Te ciocie to coraz mlodsze a moze optyka z wiekiem sie zmienia.

image.jpg
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 21.08.2014 07:57

No to juz one week za mna. Obowiazki spelnione: wypite

image.jpg


zlapane:

image.jpg


przerobione i zjedzone:

image.jpg
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 21.08.2014 08:35

W drodze po zaopatrzenie do:

image.jpg


polecam odwiedzic Pana Mariana, u ktorego mozna nabyc rajski ocet winny z wkladka w postaci drosophila melanogaster

image.jpg


Poza zaopatrzeniem, polecam uciac sobie pogawedke i sycic sie widokami:

image.jpg
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 21.08.2014 11:18

W tych terenach jeszcze nie byłem , a już pora zacząć myśleć o przyszłym roku :) więc chętnie poczytam i pooglądam
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Peljesac 2014 - swinki i co dalej?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone