Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pb98 po drodze

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mmisiak
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.06.2014
Pb98 po drodze

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmisiak » 14.06.2014 22:31

Witam,
przekopałem się przez sporą część forum, info nie znalazłem... Może i gdzieś jest ?

Wybieram się w wakacje do Chorwacji, byłem tam kiedyś ... kilkanaście lat temu ;) Inne auto, inne życie było, teraz wakacje z rodziną. Patrzę sobie którędy jechać, opcji kilka, równorzędnych, trudno zdecydować - jedna mi bardziej pasuje "nastrojem", przy innej straszą jakieś wąskie gardła - z dzieckiem małym musi być sprawnie jednak, na pewno nocleg po drodze - albo Węgry, albo Austria.

I mam pytanie, które może mi pomóc podjąć decyzję.
Jak jest "po drodze" z dostępnością Pb98, jakie są jej ceny i jak się nazywa w poszczególnych krajach (A, CZ, SK i HU) ? Bo w tabelach europejskich cen paliwa na Słowacji i na Węgrzech nie jest wykazywana...
A auto swoje mi pali, zasięg na baku rewelacyjny nie jest, nie pociągnę (zwłaszcza autostradą) przez Słowację i Węgry czy Czechy i Austrię na jednym baku - zresztą, na rezerwie jeździć nie lubię, z dzieckiem na pokładzie nie ma co ryzykować.

Nie pytajcie, czemu Pb98 - auto dostosowane, taka zalecana, taką leję i tyle, każdy ma swoje zwyczaje :)

pozdrawiam i z góry dzięki za konstruktywne i konkretne informacje. Nawet jeśli temat już się kiedyś tu przewijał - wybaczcie, nie dotarłem do aktualnych info.

Michał
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2014 10:53

Na trasie Cz/A/Slo/Hr nie powinno być problemu z benzyną 98.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2014 11:33

Sorry ale benzyny 98 nie warto tankować nawet w kraju. Przeważnie jest zleżała i gorszej jakości od 95. Mam bardzo złe doświadczenia z paliwem 98.


Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2014 11:45

Tak jak ktoś napisał na górze, że nie ma problemu z tankowaniem. W Austrii co kilka/kilkanaście kilometrów są stacje benzynowe, dlatego warto trochę więcej zatankować, żeby móc przejechać wyznaczoną trasę do następnego postoju.
kierowca bombowca
Croentuzjasta
Posty: 403
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kierowca bombowca » 15.06.2014 11:54

Na stacjach Shell Pb98 sprzedawana jest pod nazwą "Shell V-Power Nitro+ Racing" i jest ona 100 oktanowa.
mmisiak
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmisiak » 15.06.2014 12:24

Czyli Austria i Czechy bez problemu, dzięki za informacje.

A jak na "wschodniej" trasie, czyli Słowacja i Węgry ? Bo co do tych krajów mam większe wątpliwości, a z drugiej strony - chętnie bym przez Węgry pojechał bo je po prostu lubię. Za pyszny gulasz i papryczki ;)
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 16.06.2014 15:10

mmisiak napisał(a):Czyli Austria i Czechy bez problemu, dzięki za informacje.

A jak na "wschodniej" trasie, czyli Słowacja i Węgry ? Bo co do tych krajów mam większe wątpliwości, a z drugiej strony - chętnie bym przez Węgry pojechał bo je po prostu lubię. Za pyszny gulasz i papryczki ;)

Na "wschodniej" trasie podobnie jak w Polsce - bez problemu. Przecież poruszasz się po tych krajach drogami krajowymi lub międzynarodowymi, a na tych stacje benzynowe muszą mieć wszystkie rodzaje paliwa. Jeżdżę w Rzeszowa i jeszcze nigdy nie miałem problemu z zatankowaniem 98 na całej trasie. Najdłuższy odcinek bez stacji benzynowej, w moim przypadku, jest w okolicach ..... obwodnicy Zagrzebia, gdzie przez około 70 km nie masz przy autostradzie stacji benzynowej. Poza tym co 40-50 km są stacje benzynowe. Na autostradzie węgierskiej Shell, Mol i OMV na bieżąco.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone