Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAROS-DELOS-MYKONOS-AMORGOS IX 2013

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 07.12.2014 21:50

dangol napisał(a): mam wrażenie, że wówczas nie moglibyśmy poprzestać na naszej "sypialni"



Myślę, że dalibyście radę, chociażby na Kalotaritissa i na rajskiej. Było by tylko mniej kameralnie. Dużo zależy od pogody, zwłaszcza z której strony wieje. A Kreta to moc ciekawych miejsc i dolot z Wrocka dobry :lol:
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 08.12.2014 07:58

margaret-ka napisał(a):Bawełniane żniwa gdzieś po drodze.


Jak byłam pierwszy raz w Grecji w 1988 r to zbiory tzw "babaki" wykonywały wyłącznie kobiety.
W czarnych strojach z ogromnymi koszami na plecach, każda siedziała w kucki i rzucała za siebie do kosza białe "waciki". Żar z nieba się lał...potwornie ciężka praca. Teraz widzę się bardziej zautomatyzowali... :D
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 08.12.2014 08:24

dangol napisał(a): Amorgos :idea: kiedyś koniecznie musimy odwiedzić, ale mam wrażenie, że wówczas nie moglibyśmy poprzestać na naszej "sypialni", lecz koniecznie coś wynająć. No chyba że zdecydowalibyśmy się na camping...


Na Amorgos w Aegiali jest całkiem przyzwoite pole namiotowe :D
Pozdrawiam cieplutko
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 08.12.2014 10:15

margaret-ka napisał(a):Potter, nie bądź taka skromna. W niektórych tematach i dziedzinach (lot na skuterku :wink: ) do pięt Ci nie dorastamy.

Bardzo kurna śmieszne :evil: ... Możemy się zamienić :twisted: Wy se latajta skuterem, a ja te biało niebieskie domki pofocę :P ...
Póki co urlopu mało coby sensownie carem tam dojechać ... A do emerytury daleko :mrgreen: ...
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.12.2014 11:40

dangol napisał(a):
Cieszy mnie Twoje ostanie zdanie z kończącej się właśnie relacji:

margaret-ka napisał(a): o zobaczenia niebawem (mam plany, a nawet konkrety


Obojętnie, czy będzie do nadal Grecja :D , czy też zupełni inny kraj, chętnie popatrzę i poczytam.

:papa:


To tak jak ja :!: :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12741
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.12.2014 18:47

Joan65 napisał(a): Na Amorgos w Aegiali jest całkiem przyzwoite pole namiotowe :D

Wiem, było o tym w ubiegłorocznej relacji janusza.w. :) Opcja do rozważenia :) , jeśli nocleg całkiem na dziko z jakichś względów byłby niemożliwy. Ale wolałabym...
margaret-ka napisał(a): chociażby na Kalotaritissa i na rajskiej.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 09.12.2014 14:12

dangol"
jeśli nocleg całkiem na dziko z jakichś względów byłby niemożliwy. Ale wolałabym...
[quote="margaret-ka napisał(a):
chociażby na Kalotaritissa i na rajskiej.


Na Kalotaritissa spotkaliśmy 2 kampery :D Niestety nie polskie.
Pozdrawiam cieplutko
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.12.2014 13:13

Baaaaardzo fajna relacja :)

Ze zdumieniem odkryłem, że na Paros byliśmy mniej więcej w tym samym okresie 8O (my przypłynęliśmy 2 dni później), a potem Wy popłynęliście na Amorgos, a my dzień później na Serifos :)
Ale Opelka z DWR nie zaobserwowałem.....

Rzeczywiście, co najciekawsze na Mykonos dane Wam było zobaczyć :wink: , Delos i stolica w sumie wystarczy. Chociaż całkiem fajnych plaż na wyspie nie brakuje.

Amorgos rzeczywiście wygląda bardzo zachęcająco, już po raz kolejny mogłem ją tu pooglądać. Mimo to, w naszych najbliższych planach póki co się nie znajduje, ale skoro mamy zamiar być na WSZYSTKICH greckich wyspach, to pewnie i na nią przyjdzie czas :cool:

Dzięki :idea:
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 29.12.2014 22:08

kulka53 napisał(a): na Paros byliśmy mniej więcej w tym samym okresie


Kiedyś zorganizujemy zlot "nawiedzonych" na cudnej greckiej plaży :wink:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 12.01.2015 22:55

Potter napisał(a):Człowiek gdzieś tam jeździ.... Coś ogląda... Próbuje coś pisac i wklejać na forum ....Ale patrząc na Wasze zdjęcia Amorgos mam wrażenie , że ja doszłam jedynie do furtki i z powrotem :oops: ...
Na którymś zdjęciu widziałam warszawską rejestrację ... Jakbyście w przyszłości potrzebowali kogoś do np. noszenia bagażu na Waszych eskapadach to pamiętajcie, że ja zgłosiłam się pierwsza :papa: .


A ja mogę się nająć do wyprowadzania psa (ale to chyba nie Wasz i nie załapuje się na każdą wyprawę?) :oczko_usmiech:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 12.01.2015 22:59

Potter napisał(a):
margaret-ka napisał(a):Potter, nie bądź taka skromna. W niektórych tematach i dziedzinach (lot na skuterku :wink: ) do pięt Ci nie dorastamy.

Bardzo kurna śmieszne :evil: ... Możemy się zamienić :twisted: Wy se latajta skuterem, a ja te biało niebieskie domki pofocę :P ...
Póki co urlopu mało coby sensownie carem tam dojechać ... A do emerytury daleko :mrgreen: ...

Może to i dobrze, że do emerytury daleko, bo zdążysz coś uciułać na wyjazd...bo co nam po wolnym czasie jak "wypasiona" emerytura na nic nam nie starczy (a tak ciągle straszą) :papa:
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 13.01.2015 22:10

Sara76 napisał(a): A ja mogę się nająć do wyprowadzania psa (ale to chyba nie Wasz i nie załapuje się na każdą wyprawę?) :oczko_usmiech:


W sprawie zwierzątek nie składaj zbyt pochopnych deklaracji :lol: 8O


DSC_0007 (Kopiowanie) (2).JPG
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 13.01.2015 22:39

Ale dwa słodziaki! Widać, że grzeczne jak aniołki :oczko_usmiech:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 22.01.2015 14:49

Tę relację przeczytałam chyba po świętach. Nic wtedy nie napisałam bo jeszcze w relacji nie widziałam aby ktoś aż tyle opowieści z Grecją w tle ze sobą na urlop taszczył.
Obrazek Moja wielka grecka przygoda John Mole
Obrazek Egejskie marzenie Dario Ciriello
Obrazek Złapać Greka Alicja góra
Obrazek Monachos Bożena Gałczyńska-Szurek
Obrazek Poza błękitem oceanu Belinda Jones
ObrazekSzcęście all inclusive Krystyna Mirek

Do tej pory posiadaliśmy tylko 'Moją wielką grecką przygodę' (taki jeden cromaniak co ja bardzo lubi podpowiedział). I niedawny nabytek Irvin Stone 'Grecki skarb'.
Zainteresowały mnie tytuły które pokazywałaś w obydwu greckich relacjach.
No i poszukałam, zamówiłam, poczekałam na 'Egejskie marzenie', już przeczytane (kazałabym wszystkim politykom przeczytać tę lekturę obowiązkowo zanim zostaną polskimi przedstawicielami narodu).
Dzisiaj wyciągnę ze skrzynki 'Poza błękitem oceanu'. Liczę na dobrze spędzony czas na czytaniu.

A wracając do głównego tematu - relację z wielką przyjemnością ponownie przeglądnęłam. Bardzo fajne zdjęcia szczegółów, kotów, roślinek, greckich obiektów, dzwonów, waz, no dużo błękitu i bieli.
Joan65 napisał(a):
margaret-ka napisał(a):Cyklady to inny świat niż reszta Grecji. A gdybym miała wskazać na jedną z nich to właśnie była by Amorgos. Jeżeli tylko masz taką możliwość- jedź tam, nie będziesz żałował.


Absolutnie się zgadzam :D Amorgos wciąga i pochłania bezgranicznie...

Na zdjęciach rzeczywiście Amorgos prezentuje się ponad przeciętną (oczywiście w moim rankingu tę naj pozostanie Milos).

Pozdrawiam autorkę i jej towarzysza kolejnego greckiego wyjazdu.
Małgosia
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 23.01.2015 20:25

Lidia K napisał(a):Tę relację przeczytałam chyba po świętach. Nic wtedy nie napisałam bo jeszcze w relacji nie widziałam aby ktoś aż tyle opowieści z Grecją w tle ze sobą na urlop taszczył.


Wyobraź sobie, że ja te książki zbieram przez cały rok, odmawiając sobie przeczytania na bieżąco. Wyciągam taki gratis na plaży/promie/tarasie i wtedy smakuje wybornie, co najmniej jak puchar lodowy z truskawkami i bitą śmietana :lol:
A greckie wakacje 2013 były wyjątkowo leniwe (zwiedzania niewiele jak na nasze możliwości :wink: ) i mogłam sobie na taki luksus pozwolić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
PAROS-DELOS-MYKONOS-AMORGOS IX 2013 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone