Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG - i okolice ( pobyt i zwiedzanie z dzieckiem 3 lata )

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 17.07.2009 18:15

jarekrk napisał(a):mam pytanie ile dokładnie ci wyszedł przejazd przez Chorwacje na pag? bo nie wiem czy dobrze obliczyłem sobie a nie chcę się wkopać:)

chodzi mi o same opłaty za autostrady


Albo:
Słowacja Ozł jak mijam 20 km płatnego (bezproblemowo) (lub 5euro w jedna stronę z płatnym)
Węgry - ok 25 zł w jedną stronę
Cro 146 kun (+- 5) w jedną stronę.

Za 9 godzin start, jeszcze trochę pakowania i ziuuuuuuuuu
florian46
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 09.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) florian46 » 19.07.2009 21:51

A ja właśnie dzisiaj rano wróciłem z Pagu.
Powiem krótko - coś pięknego!
pilin
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.07.2009
Re: pag sierpien

Nieprzeczytany postnapisał(a) pilin » 25.07.2009 21:52

modss napisał(a):Ja się wybieram na PAG w 2 polowie sierpnia może ktoś jeszcze 2+1 moze ktos jeszcze?


Witam :) ja jadę 20 lub 24 na/do Pag - 1+2 :wink: (mama i 17,18- dziewczyny).Nie wiem jak to wyglada u Ciebie,chociaż domyślam się,że dzieciatko masz młodsze.Nam to nie przeszkadza,a wręcz chętnie pojedziemy z kimś-zawsze raźniej(jedziemy pierwszy raz)Jeśli chcesz nawiązać kontakt to pisz na maila
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pozdrawiam :)
modss
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 24.06.2009
czyn na Pagu jest stacja LPG ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) modss » 17.08.2009 06:49

Proszę o info pozdrawiam




jackiller napisał(a):
jarekrk napisał(a):mam pytanie ile dokładnie ci wyszedł przejazd przez Chorwacje na pag? bo nie wiem czy dobrze obliczyłem sobie a nie chcę się wkopać:)

chodzi mi o same opłaty za autostrady


Winieta Czechy - 70zł (30 dni)
Winieta Austria - 100zł (2x11E) (2x10dni)
Winieta Słowacja - 5E (7 albo 10dni nie pamiętam)
Winieta Słowenia - 0
Opłaty autostradowe na Pag 150 kun w jedną stronę
----------------------------
OBIECAŁEM więc:
Nasza Relacja - in progress
----------------------------
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 17.08.2009 08:36

florian46 napisał(a):A ja właśnie dzisiaj rano wróciłem z Pagu.
Powiem krótko - coś pięknego!



Jak zawsze co roku :):):) Normalnie nasze słowa :)

Pozdrawiamy

P.S.
Wyjazd - Dobrzeń Wielki, 1 wrzesień, godzina 20-ta ! Dwa auta, można się do konwoju podłaczać, jazda bez noclegu z przyjemnymi miejscami odpoczynku po drodze.
gigula
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 27.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigula » 17.08.2009 10:04

jackiller napisał(a):Winieta Austria - 100zł (2x11E) (2x10dni)


Zdrożały? Bo z wszystkich dostępnych cenników wynika, że 7,70 EUR :)
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009
Wyspa Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 17.08.2009 13:54

My byliśmy na Pagu w ostatnim tygodniu czerwca. Jechaliśmy Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, chcieliśmy dostać sie na wyspę promem. Spotkała nas mała niespodzianka - w kasie wielka kartka z powodu wiatru prom nie pływa. Znudzony Pan w budce na nasze pytanie kiedy bedzie pływać - zamyślił się i odparł "może za godzinę, może za 3 a może jutro".
W ten sposób musieliśmy walną kolejnych 150 km aby wjechac na Pag przez most i przejechać ją całą do Starej Novaliji. przejazd przez most była kolejną atrakcją. Przed mostem szlaban, policja i zakaz wjazdu motocykli, przyczep i większych samochodów dla osobowych ograniczenie do 40. Wjechalismy na most swoja Xsarą Piccaso i zaczeła się zabawa. Raz wiatr z prawej to nas znosi na lewy pas, za chwile jak nie dmuchnie z lewej to lecimy na barierki. Naprawdę wtedy poznałem siłe wiatru.
Sam Pag bardzo intersująca wyspa. Polecam jednak wjazd promem. Ten księzycowy krajobraz naprawdę robi wrażenie.Obrazek
Stara Novalija to tak naprawde jedna ulica.
Obrazek
Na początku kawałek komercyjnej plaży. Jest tam bar i kilka zjęzdżalni, niby miejsce dla dzieci bo jakieś atrakcje ale dla mnie głośno.
Obrazek
Dobrą sprawą jest deptak wzdłuż brzegu przez całą wioskę. Jest tam kilka knajpek, miejsce dla kogoś kto lubi ciszę i spokój. Problem z miejscem na plaży, każdy apartament ma kawałek nad morzem w większości wybetonowany ale jak wszyscy za budynku chca w tym samym czasie nad morze to robi się tłok.
Zwiedziliśmy Novaliję- plaża ZYrce 15min więcej nie polecam chyba że młodym na dyskotekę, same miasteczko typowy kurort, dobre miejsce na wycieczkę, kolacje, kawę i lody.

Obrazek

Stare gaje oliwne - naprawde cudowne widoki, miejsce pełne klimatu.

Lun - miasteczko na samym końcu wyspy Obrazek

Miasto Pag - spokojniejsze niż Novalija,
Obrazek
warte zobaczenia, można poleżeć na plaży. Przy mieście fabryka soli,

Obrazek

w sumie nic do zwiedzania ale pola solanki robią wrażenie.

Obrazek

I oczywiście stada owiec, są wszędzie, na drodze trzeba uważać bo łażą sobie jak im się chce.Obrazek
Ostatnio edytowano 18.08.2009 11:24 przez wojtap, łącznie edytowano 1 raz
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 17.08.2009 22:14

wojtap zdjęcia się nie wyświetlają :/
przynajmniej mi...
żadne... :/
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 18.08.2009 11:24

teraz powinno byc dobrze
czester
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.10.2009
wycieczki fakultatywne z pagu

Nieprzeczytany postnapisał(a) czester » 26.10.2009 11:19

witam wszystkich :) jestem tu nowy i planuje wczasy na pagu mam kilka pytan prosze o podpowiedz:)
- czy z miasteczka pag lub novilija sa organizowane rejsy jednodniowe po sąsiednich wyspach np rab czy krk,kto je organizuje i jaki jest koszt wycieczek,
-czy w miasteczku pag sa jakies wypozyczalnie rowerów wodnych ,rowerów ,skóterów i jaki jest ich koszt
z góry dziekuje za odpowiedzi
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 09.07.2010 10:31

Właśnie siedzę na PAGu do 20.07. Jak by coś, ktoś - pytajcie
Smokofilomidanek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smokofilomidanek » 11.07.2010 17:52

jackiller napisał(a):Właśnie siedzę na PAGu do 20.07. Jak by coś, ktoś - pytajcie

Witam
Czy na Pagu spotkałeś się z jakimiś zorganizowanymi rejsami na sąsiednie wyspy?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 11.07.2010 18:21

jackiller
Jak tam z temperaturą w nocy . Nam w piątek z 2na3.07. nocą wskoczyło na 27st.C., masakra. Teraz przeglądając prognozy widzę 25st.C, więc jak jest rzeczywistości?
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 12.07.2010 21:06

Smokofilomidanek napisał(a):
jackiller napisał(a):Właśnie siedzę na PAGu do 20.07. Jak by coś, ktoś - pytajcie

Witam
Czy na Pagu spotkałeś się z jakimiś zorganizowanymi rejsami na sąsiednie wyspy?


Osobiście nie braliśmy udziału, ale stoją w okolicach mostu i plaży miejskiej z plakatami z ofertami wycieczek.
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 14.07.2010 13:34

wielbiciel napisał(a):jackiller
Jak tam z temperaturą w nocy . Nam w piątek z 2na3.07. nocą wskoczyło na 27st.C., masakra. Teraz przeglądając prognozy widzę 25st.C, więc jak jest rzeczywistości?

Jest gorąco i strasznie parno. Nie mam termometru więc nie wiem dokładnie, ale jak o 23:00 wejdzie się z tarasu do mieszkania i klima w mieszkaniu jest na 24st (więc sporo) to jak by do lodówki wszedł.Różnica temperatur jest wyraźnie zauważalna (pewnie też ze względu na wilgotność).
Looknę wieczorem na samochodowym


Co do rejsów to raczej nie zauważyłem by coś pływało na sąsiednie wyspy z PAGu. Owszem widziałem w porcie w pobliskiej Novalji ofertę na KRK, chyba Vir-nie pamiętam dokładnie, a z Pagu jest na pewno rejs do jakiejś jaskini wyładowanym po brzegi statkiem i chyba coś pływa na plażę ZRCE. Będę w dzisiaj w centrum to się upewnię co tam dają.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
PAG - i okolice ( pobyt i zwiedzanie z dzieckiem 3 lata ) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone