Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Osiołkiem dookoła Rabu i Mljetu, z macedońskim finałem

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.08.2022 18:10

Kapitańska Baba napisał(a):Pierwsza!

Cześć! Gratuluję refleksu :D

piotrf napisał(a):Na jednym z Twoich zdjęć widać naszą miejscówkę . . .

Piotrze, jestem bardzo ciekawa, na którym ;)

Janusz Bajcer napisał(a):Podium zaliczone.
.

Witaj, Januszu :D

mchrob napisał(a):Nareszcie jesteś, stęskniliśmy się :)

Miło mi bardzo :mrgreen: Ja też :mrgreen:

mysza73 napisał(a):Po pierwsze żółwik :hearts: , po drugie widoki :hearts: , a po trzecie też chcę taką białą bluzeczkę :oczko_usmiech:

Wiedziałam, że żółwik Ci się spodoba :P
A bluzeczka to prezent od Małża 8)

bonaz napisał(a):Z radością będę śledzić Twoją kolejną relację :papa:

Mam nadzieję, że przyniesie trochę radości :D

piekara114 napisał(a):Czyli Chorwacja wygrała, fajnie, że Osiołek spróbował bardziej południowej wody....

I słodkiej, z czego był zadowolony :D

piekara114 napisał(a):No i widzę moje Skopje - uwielbiam przystanek w drodze w tym mieście, kontrowersyjnym, zaskakującym, ale bardzo przyjaznym pod każdym względem.

Wariackie miasto, ale podobało mi się 8)

piekara114 napisał(a):Obstawiam, że ostatnie zdjęcie to z Tetova z malowanego kościółka?

Nie, nie z Tetova. W Kolorowym Meczecie też byliśmy, ale to jest akurat cerkiew w Aradzie.

Nefer napisał(a):Będę zaglądał :) .
Urlopu dłuższego wyjazdowego w tym roku mieć nie będę, to przynajmniej sobie popatrzę :) .

Cieszę się, Michale :)

agus78 napisał(a):Fajnie, że jak co roku doczekałam relacji Maslinki :hearts: :D Po corocznym powrocie z Cro, to jedyne pocieszenie w tej smutnej rzeczywistości.... Pozdrawiam Maslinko i czekam na ciąg dalszy, bo zajawka super 8) :papa:

Dzięki za tak miłe słowa :smo:

DamianM napisał(a):A gdzie zdjęcia z piwem..
Jestem i Ja.

Wiesz, starzeję się i piję mniej piwa...
A tak poważnie - będzie oczywiście, cierpliwości :D

ventus napisał(a):Jako, że miejsca już na kajaku nie macie, popłynę za Wami.

Ten kajak jest bardzo pojemny :D

kadetdudi napisał(a):Dzień dobry.

Witaj!

Mikromir napisał(a):Bardzo ładny złoty Rab.
Do wielu miejsc zajrzeliście.
Zapowiada się interesująco. Będę zaglądać. :smo:

Cieszę się, Danusiu :smo:

croktoś napisał(a):Piękna zajawka 8)
Będę zaglądać :hut:
Na wszelki wypadek w milczeniu :la:

Mam nadzieję, że nie w milczeniu. Komentarze mile widziane :)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 01.08.2022 18:35

Zaznaczam oczywiście swoją obecność, choć czytać będę pewno po powrocie z urlopu :)

Pozdrawiam, Michał
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4706
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 01.08.2022 20:16

Zazdroszczę takich długich wakacji.
A Osiołek prezentuje się wspaniale i jest bardzo fotogeniczny :oczko_usmiech:.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 01.08.2022 21:15

maslinka napisał(a):
Nefer napisał(a):Będę zaglądał :) .
Urlopu dłuższego wyjazdowego w tym roku mieć nie będę, to przynajmniej sobie popatrzę :) .

Cieszę się, Michale :)

Jam nie Michał :wink: , ale miło mi, że się cieszysz :).
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.08.2022 22:42

majkik75 napisał(a):Zaznaczam oczywiście swoją obecność, choć czytać będę pewno po powrocie z urlopu :)

Pozdrawiam, Michał

Miłego wypoczynku! :D

megidh napisał(a):A Osiołek prezentuje się wspaniale i jest bardzo fotogeniczny :oczko_usmiech:.

Nie tylko wspaniale się prezentuje, ale i świetnie pływa! Bardzo dobry zakup :D

Nefer napisał(a):
maslinka napisał(a):
Nefer napisał(a):Będę zaglądał :) .
Urlopu dłuższego wyjazdowego w tym roku mieć nie będę, to przynajmniej sobie popatrzę :) .

Cieszę się, Michale :)

Jam nie Michał :wink: , ale miło mi, że się cieszysz :).

Przepraszam :oops:
Nie mam pojęcia, skąd mi się to wzięło, ale byłam pewna, żeś Michał :mrgreen:
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 01.08.2022 22:43

Hej Agnieszko, z dużą ciekawością będę śledził relacje bo Rab rozważam na przyszły rok.

Pozdrav
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 02.08.2022 08:50

Ja jak zwykle gdzieś na końcu drugiej strony wyląduję z powitaniem :oops:
Ale nic nie szkodzi płynę za Tobą :hut:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.08.2022 08:57

Zajrzę i ja od czasu do czasu, w poszukiwaniu inspiracji i różowego koleżki.
Bo chyba go nie wymieniliście na żuwia. :sm:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.08.2022 10:29

Bartek81 napisał(a):Hej Agnieszko, z dużą ciekawością będę śledził relacje bo Rab rozważam na przyszły rok.

Pozdrav

Witaj, Bartku! :)

ZAQ_12 napisał(a):Ja jak zwykle gdzieś na końcu drugiej strony wyląduję z powitaniem :oops:
Ale nic nie szkodzi płynę za Tobą :hut:

Zdążyłaś idealnie, zaraz ruszamy :D

Bravik napisał(a):Zajrzę i ja od czasu do czasu, w poszukiwaniu inspiracji i różowego koleżki.
Bo chyba go nie wymieniliście na żuwia. :sm:

Dzielny Flaming nadal nam towarzyszy, tylko chyba powinniśmy mu zmienić imię, bo zaczął się bać ;)

OK, zabieram się za pisanie...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.08.2022 10:38

maslinka napisał(a):
piotrf napisał(a):Na jednym z Twoich zdjęć widać naszą miejscówkę . . .

Piotrze, jestem bardzo ciekawa, na którym :wink:


Dokładnie na tym

Ohryd.cr.JPG


Mieliśmy inny widok na hotel , a do miasta najszybciej docierałem pływadłem :mrgreen:
:papa:

Pozdrawiam
Piotr
Załączniki:
Ohryd15.jpg
Ohryd.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.08.2022 11:34

6 lipca (środa): Podróż na Księżyc?

Planowanie tego, dokąd tym razem się udamy, rozpoczęliśmy wiosną. Miał być powrót na Vis, ale po raz drugi nie mogłam znaleźć niczego w cenie przynajmniej zbliżonej do rozsądnej ;) Małż nalegał na Komižę ze względu na duże możliwości kajakowe (Osiołka należało wdrażać w godnym miejscu :D) i nawet problemy z parkowaniem w miasteczku (niewiele kwater w Komižy oferuje parking) go nie odstraszały.

Zaczęłam intensywnie przeglądać mapy satelitarne Chorwacji pod kątem odosobnionych plaż i potencjału kajakowego. I tak "wypłynęła" wyspa, którą do tej pory zawsze odrzucaliśmy, ze względu na przeważającą liczbę piaszczystych plaż, za którymi nie przepadamy. Tymczasem, w trakcie studiowania map, okazało się, że plaże są nie tylko piaszczyste, a Osiołek (wtedy jeszcze Bezimienny ;)) będzie miał, gdzie się szkolić 8)

Płyniemy na Rab! 8O Na ale przecież nie tylko... Z takim długim urlopem trzeba zrobić coś więcej ;) Wiemy, że dwa tygodnie nad Jadranem to dla nas minimum, inaczej nie odpoczniemy :mrgreen:, a codzienne pluskanie się w morzu jest nam do odpoczynku niezbędne, tak mamy.
Nie chcemy całych 14 dni siedzieć na Rabie, więc pozostaje wybrać drugą wyspę (stały ląd w miesiącach typowo urlopowych, w których jesteśmy zmuszeni jeździć, nie wchodzi w grę), najlepiej bardzo się od Rabu różniącą i oddaloną jak najbardziej na południe, żebyśmy potem mieli blisko do kolejnych atrakcji.

I tak wymyślamy Mljet, na którym byliśmy w 2010 roku, na campingu. Tym razem będzie kwaterka w Babino Polje (pierwszy raz w Chorwacji zamieszkamy w interiorze :D) zarezerwowana na AirBnb.

Z niechorwacką częścią urlopu mamy mniej wątpliwości, bo od dawna chcieliśmy pojechać do Macedonii i w końcu to marzenie zrealizujemy. Macedońską część wakacji dzielimy jeszcze na dwie części i "klepiemy" dwie miejscówki - nad Jeziorem Ochrydzkim, w miejscowości Sv. Stefan (a właściwie nad nią) i w Skopje.
Tyle mamy rezerwacji. Tę ostatnią, rumuńską, zrobimy dopiero z Macedonii.

Tydzień przed wyjazdem, jak na złość, łapię jakiegoś wirusa, zapalenie gardła czy coś. Kuruję się intensywnie, ale tydzień leczenia nie wystarcza i pojadę jeszcze trochę zachrypnięta :( Najgorsze jest to, że w tym stanie kompletnie nie mam ochoty na piwo 8O, a przynajmniej nie na zimne ;) Poradzę sobie jakoś ;) i na szczęście Chorwacja podziała jak najlepszy lek :D

Silnik odpalamy w środę, 6 lipca, o 2:30. (Z tego powodu nie mam zdjęcia załadowanego bagażnika i generalnie samochodu, ale było jak zawsze :lol:) Wyjeżdżamy w środku nocy (przynajmniej Małż pospał sobie trochę przed wyjazdem, ja nie mogłam zasnąć z emocji ;)), bo mamy stosunkowo niedaleko, a na zajęcie kwatery umówiliśmy się z gospodarzami koło 13:00.

W Czechach jeszcze ciemno, ale cały przejazd austriacką autostradą odbywa się w dzień, co jest nowością, jeśli chodzi o podróż w tę stronę. W Wiedniu jesteśmy w okolicach 6:00, więc jest małe spowolnienie spowodowane przez jadących (tak wcześnie 8O) do pracy. Potem już luz:

2022-07-06-07h02m06.JPG


W tym roku nie będzie przejazdu Tunelem Ciepło-Zimno, bo dużo wcześniej odbijamy na Senj, na taką drogę:

2022-07-06-11h06m45.JPG


Obowiązkowo musimy się zatrzymać na przełęczy Vratnik. Bardzo wieje:

2022-07-06-11h13m06.JPG


Ale widoki są cudne! :D:

2022-07-06-11h11m47.JPG


"Gołe" wyspy i intensywnie niebieski kolor Jadranu :hearts::

2022-07-06-11h13m19.JPG


Budowla przypominająca bunkier:

2022-07-06-11h11m47-1.jpg


Przy okazji, bo nie miałam okazji jeszcze przedstawić - oto Maździak II :D:

2022-07-06-11h14m07.JPG


Jest z nami od listopada ubiegłego roku, to jego pierwsza wyprawa do Cro i jeszcze nie wie, co go czeka :lol: Tak czysty był tylko na początku ;) Choć wygląda na smarkacza, liczy już sobie 10 lat. W każdym razie spisał się na medal! :D A nie oszczędzaliśmy go i czasami serce bolało na szutrach...
W sumie też powinien dostać imię Osiołek :lol:

Dobrze, prezentacja dokonana, możemy jechać dalej, pięknymi serpentynami w stronę Jadranu:

2022-07-06-11h15m13.JPG


Potem jeszcze trochę przez góry:

2022-07-06-11h27m07.JPG


I wjeżdżamy do Senja, twierdza Nehaj:

2022-07-06-11h31m07.JPG


Chciałoby się znowu zatrzymać (ja najchętniej zatrzymywałabym się co chwilę :D), ale czas zaczyna nas gonić. Chcielibyśmy zdążyć na prom o 11:30, a mamy jeszcze kawałek do przejechania.

Część Jadrańskiej Magistrali na północ od Pagu jest widowiskowa, o czym zdążyliśmy zapomnieć. Pstrykam z samochodu i się zachwycam:

2022-07-06-11h31m38.JPG
2022-07-06-11h33m58.JPG

2022-07-06-11h44m06.JPG

2022-07-06-11h56m09.JPG


Na przystań promową przyjeżdżamy 15 minut przed odpłynięciem promu. Z trajektu właśnie zjeżdżają auta:

2022-07-06-12h18m43.JPG


Udaje nam się załapać na pokład :D

Blada twarz na razie ukryta przed palącym słońcem:

2022-07-06-12h39m51.jpg


Tylko dokąd my płyniemy :?::

2022-07-06-12h45m49.jpg


Toż to Księżyc, nie chorwacka wyspa! 8O:

2022-07-06-12h45m15.JPG

2022-07-06-12h47m09.JPG

2022-07-06-12h48m22.JPG


Wrażenia podobne jak przy przeprawie na Pag. Na szczęście wiemy, że po drugiej stronie Rabu jest jakieś życie ;) Tym promem będziemy wracać:

2022-07-06-12h49m12.JPG


Ale to dopiero za 9 dni :hut: Przy okazji, wspomnę, że połączenie promowe z Rabem nie jest obsługiwane przez Jaroliniję, tylko przez Rapską Plovidbę :idea:

Zjeżdżamy z promu i grzecznie jedziemy w sznureczku:

2022-07-06-12h54m29.JPG


Po chwili okazuje się, że jednak nie przyjechaliśmy na Księżyc ;):

2022-07-06-12h58m36.JPG


Większość wyspy jest pokryta bujną roślinnością, o czym się przekonamy :D

Zbliżamy się do miejscowości Supetarska Draga, w której mamy apartman, ale o tym napiszę już następnym razem 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.08.2022 11:46

Jestem ciekawa tego Rabu z Twojego punktu widzenia i siedzenia, no i oczami Osiołka, bo jeden z planów 2023 zakłada czerwcową wyprawę do Chorwacji z kajakiem Landryną. A jako że Rab był w planie w pandemicznym 2020 roku to może wpadły w przyszłym :?: , bo tam nas jeszcze nie było :D
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 02.08.2022 12:24

Też jestem ciekawa Rabu. Jakoś nigdy nie było nam tam po drodze. Chyba też ze względu na powszechny pogląd, ze na Rabie tylko piaszczyste plaże 8O :roll:
A w czasie, kiedy Wy płynęliście na Rab, ja byłam po sąsiedzku - na Pagu :papa:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 02.08.2022 12:38

Jak kiedyś znowu przejedziemy się tym odcinkiem Jadranki, to dam prowadzić małżonce, bo nigdy nie mogę się dobrze napatrzyć tymi widokami. :hearts:
Ciekaw jestem jak się wam ten Rab spodobał. My tylko wyspę "liznęliśmy" przez pół dnia po przypłynięciu z Tovernele.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 02.08.2022 13:39

Dopiero mija drugi dzień od zajawki, a ja już do pierwszej pięćdziesiątki się łapię :)
Jestem i z przyjemnością poczytam i pooglądam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Osiołkiem dookoła Rabu i Mljetu, z macedońskim finałem - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone