Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Osiołkiem dookoła Rabu i Mljetu, z macedońskim finałem

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 02.08.2022 15:12

Melduje się :D. Też jakoś zawsze pomijałem tą wyspę. Za trzy tygodnie ruszamy do Cro na krótki urlop i nie bardzo wiemy gdzie. Więc może znów skorzystam z Twojej relacji :papa:
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 02.08.2022 15:20

Extra, że załapałem się na Waszą podróż. To idealny wstęp do mojej, wprowadza w nastrój. Start 06.08
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 02.08.2022 15:38

Właściwie wchodzę tu raz w roku, spojrzeć, czy maslinka napisała relację! Czytam więc z przyjemnością :)

Serdecznie pozdrawiam
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.08.2022 17:45

maslinka napisał(a):Przy okazji, bo nie miałam okazji jeszcze przedstawić - oto Maździak II :D:

Ale ten czas leci..., właściwie jeszcze chwilę temu, choć to już pewnie dobrych parę lat minęło, jeśli mnie pamięć nie zawodzi, w użyciu był Fabiak :).
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.08.2022 18:35

Cześć Aga :D
Relację czytamy i oglądamy na bieżąco.
Mazda piękna...ulubiony kolor Agnieszki.
Kajak prezentuje się super. Czekam na recenzję.
Pozdrawiamy z Cro :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.08.2022 19:03

piotrf napisał(a):Mieliśmy inny widok na hotel , a do miasta najszybciej docierałem pływadłem :mrgreen:

Piotrze, czy Wy przypadkiem nie byliście w Sv. Stefanie? Powiedz jeszcze, że w tym samym terminie ;) My urlopowaliśmy w tej miejscowości od 21 do 26 lipca.

piekara114 napisał(a):Jestem ciekawa tego Rabu z Twojego punktu widzenia i siedzenia, no i oczami Osiołka, bo jeden z planów 2023 zakłada czerwcową wyprawę do Chorwacji z kajakiem Landryną.

Przez pierwsze dwa dni (nie licząc "dnia zerowego" ;)) Osiołek nie będzie pływał, ale potem już do końca pobytu na Rabie, więc dużo zobaczy, a my z nim :D

agus78 napisał(a):Też jestem ciekawa Rabu. Jakoś nigdy nie było nam tam po drodze. Chyba też ze względu na powszechny pogląd, ze na Rabie tylko piaszczyste plaże 8O :roll:

Bo w dużej większości są tam piaszczyste plaże ;) Ale po pierwsze - niektóre całkiem ładne i odludne, a po drugie - kamieniste też są, a jak się jest wyjątkowo wytrwałym ;), można dopłynąć do otoczakowej 8)

mchrob napisał(a):Jak kiedyś znowu przejedziemy się tym odcinkiem Jadranki, to dam prowadzić małżonce, bo nigdy nie mogę się dobrze napatrzyć tymi widokami. :hearts:

Nie przystałam na taki deal :mrgreen: Ale ja w Chorwacji zwykle nie prowadzę, bo jestem głównie miejskim kierowcą ;)

yarko2000 napisał(a):Jestem i z przyjemnością poczytam i pooglądam :D

Witaj, Jarku! :)

Bratwojciech napisał(a):Melduje się :D. Też jakoś zawsze pomijałem tą wyspę. Za trzy tygodnie ruszamy do Cro na krótki urlop i nie bardzo wiemy gdzie. Więc może znów skorzystam z Twojej relacji :papa:

Zachęcam :D Chociaż będę lojalnie ostrzegać, że Rab nie jest dla każdego. Poza miastem Rab nie ma tam niczego do zwiedzania, jeśli komuś zależy na zabytkach. Nam chodziło o potencjał kajakowy i w tym aspekcie wyspa spełniła nasze oczekiwania, a nawet było lepiej, niż sądziliśmy 8) Jednak przyznaję, że trochę mi brakowało dalmatyńskich kamiennych miasteczek...

ventus napisał(a):Extra, że załapałem się na Waszą podróż. To idealny wstęp do mojej, wprowadza w nastrój. Start 06.08

To już zaraz! Wspaniałego urlopu życzę! :D

Aguha napisał(a):Właściwie wchodzę tu raz w roku, spojrzeć, czy maslinka napisała relację! Czytam więc z przyjemnością :)

Serdecznie pozdrawiam

Cześć Agata! Miło Cię znowu widzieć :D Jak co roku 8)

Nefer napisał(a):
maslinka napisał(a):Przy okazji, bo nie miałam okazji jeszcze przedstawić - oto Maździak II :D:

Ale ten czas leci..., właściwie jeszcze chwilę temu, choć to już pewnie dobrych parę lat minęło, jeśli mnie pamięć nie zawodzi, w użyciu był Fabiak :).

Fabiak ostatni raz był z nami na wakacjach na Braču w 2015 roku. 7 lat minęło nie wiadomo kiedy... Na Šoltę po raz pierwszy pojechał już Maździak (Maździak I ;))

Habanero napisał(a):Cześć Aga :D
Relację czytamy i oglądamy na bieżąco.

Cześć Konradzie :D Cieszę się, że jesteś 8)

Habanero napisał(a):Mazda piękna...ulubiony kolor Agnieszki.

Czerwone samochody są najszybsze :lol:

Habanero napisał(a):Kajak prezentuje się super. Czekam na recenzję.

Szczegółowo opiszę, jak się zachowywał na wodzie 8)

Habanero napisał(a):Pozdrawiamy z Cro :papa:

My również Was pozdrawiamy :D Uživajte! :D

P.S. W temacie zasuwającego czasu... Dziś mija 14 lat, od kiedy jestem na forum 8O :mrgreen: Jak to zleciało...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.08.2022 20:08

maslinka napisał(a):Piotrze, czy Wy przypadkiem nie byliście w Sv. Stefanie? Powiedz jeszcze, że w tym samym terminie ;) My urlopowaliśmy w tej miejscowości od 21 do 26 lipca.


Niestety , my byliśmy na Camper Stop "K'j Divono" , pomiędzy "Golden Beach" a "Park Beach" ( bardzo fajne miejsce , szczerze polecam , brat właściciela z żoną Walerią prowadzą gospodarstwo z pasieką , można u nich nabyć wspaniałe miody , miodówki i przeróżne przetwory - palce lizać :D ) od 12 do 15 lipca , więc jednak przesunięcie czasowe było :smo: Wielka szkoda . . .
Potem było Skopie i Subotica - Palić w drodze do domu


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.08.2022 20:33

Ale z tą Ochrydą się złożyło.... My byliśmy w samej Ochrydzie 17/18 lipca, czyli między Piotrem a Agą :lol: :lol:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 02.08.2022 23:57

Z przyjemnością zasiadam i ja do czytania i oglądania
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 03.08.2022 08:37

Rab w planach na kiedyś, Jezioro Ochrydzkie też, będę tu zaglądał.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 03.08.2022 09:55

maslinka napisał(a):
Habanero napisał(a):Kajak prezentuje się super. Czekam na recenzję.

Szczegółowo opiszę, jak się zachowywał na wodzie 8)


Jestem ciekaw. Nasza Aqua Marina jest niebiesko-biało-czerwona.

pzdr :wink:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 03.08.2022 10:36

O, chętnie zajrzę na Rab. Byliśmy tam dwa lata temu trochę z musu, bo dołączaliśmy do znajomych, którzy nota bene nie wiedzieli, że przyjedziemy i zaskoczyliśmy ich we współpracy z właścicielką apartmana - wyskoczyliśmy im z tarasu z transparentem :lol: także wspomnienia miłe, ale sama wyspa niespecjalnie przypadła mi do gustu. Pewnie z perspektywy wodnego osiołka jest dużo ciekawiej :wink:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 03.08.2022 11:07

Relację również śledzę na bieżąco i niecierpliwie czekam na pierwsze wodowanie :) Nasz kajak w tym sezonie wody jeszcze nie widział, mam nadzieję, że do końca sezonu to się zmieni.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.08.2022 11:14

piotrf napisał(a):Wielka szkoda . . .
Potem było Skopie i Subotica - Palić w drodze do domu

Szkoda, że się nie spotkaliśmy...

piekara114 napisał(a):Ale z tą Ochrydą się złożyło.... My byliśmy w samej Ochrydzie 17/18 lipca, czyli między Piotrem a Agą :lol: :lol:

Tak, Cromaniacy w tym roku poruszali się podobnymi szlakami po Bałkanach :D

Goniaa napisał(a):Z przyjemnością zasiadam i ja do czytania i oglądania

Witaj, Goniaa! :D

Adek99 napisał(a):Rab w planach na kiedyś, Jezioro Ochrydzkie też, będę tu zaglądał.

Polecam jedno i drugie 8)

longtom napisał(a):
maslinka napisał(a):
Habanero napisał(a):Kajak prezentuje się super. Czekam na recenzję.

Szczegółowo opiszę, jak się zachowywał na wodzie 8)


Jestem ciekaw. Nasza Aqua Marina jest niebiesko-biało-czerwona.

pzdr :wink:

Cześć Tomku! :D
My załapaliśmy się już na inną wersję kolorystyczną.

Jeszcze raz dzięki za opinię o kajaku :D Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni 8)

Magda O. napisał(a):O, chętnie zajrzę na Rab. Byliśmy tam dwa lata temu trochę z musu, bo dołączaliśmy do znajomych, którzy nota bene nie wiedzieli, że przyjedziemy i zaskoczyliśmy ich we współpracy z właścicielką apartmana - wyskoczyliśmy im z tarasu z transparentem :lol: także wspomnienia miłe, ale sama wyspa niespecjalnie przypadła mi do gustu. Pewnie z perspektywy wodnego osiołka jest dużo ciekawiej :wink:

Cześć Magda! :D
Fajne wspomnienia :mrgreen:

Bez Osiołka z pewnością nie byłoby tak ciekawie!

maxredaktor napisał(a):Relację również śledzę na bieżąco i niecierpliwie czekam na pierwsze wodowanie :) Nasz kajak w tym sezonie wody jeszcze nie widział, mam nadzieję, że do końca sezonu to się zmieni.

W takim razie trzymam kciuki za udane wodowanie :D


6 lipca (środa): Pierwsze chwile w Supetarskiej Dradze

W tym odcinku będzie mało zdjęć, bo w "dniu zerowym" jakoś nie pstrykałam zbyt wiele.

Dojeżdżamy do Supetarskiej Dragi koło 13:00, tak jak się umówiliśmy z gospodynią Ljubicą. Trochę błądzimy, ale po chwili jesteśmy na miejscu. Na kwaterze wszystko zgodnie z opisem i tak, jak na zdjęciach serwisu na B. Mamy przestronny apartament na parterze. Bez jakichś luksusów, ale czysty i z klimą:

2022-07-06-13h29m35.JPG

2022-07-06-13h29m30.JPG

2022-07-06-13h30m17.JPG


Łazienka w stylu chorwackim ;):

2022-07-06-13h30m34.JPG


I tak najważniejszy w Chorwacji jest balkon, a ten był genialny - bardzo duży, dwuczęściowy (w tej drugiej, niewidocznej na zdjęciu części, mieliśmy krzaczek z lawendą :)) i z widokiem na zatokę. I na Velebit :D:

2022-07-06-13h31m23.jpg


Za dobę płaciliśmy 60 euro i była to najwyższa kwotą, jaką kiedykolwiek zapłaciliśmy za kwaterę w Chorwacji... Niestety, Rab do najtańszych wysp nie należy, a w tym roku dodatkowo ceny poszybowały w górę. Każdy kolejny apartament w tym roku będzie tańszy i (mimo że niewiele mieliśmy temu z Rabu do zarzucenia) lepszy :D

Gospodyni proponuje coś do picia, ale dziękujemy. Mamy swoje piwo (w moim przypadku nieschłodzone 8O - gardło :roll:), więc otwieramy na balkonie i rozpoczynamy wakacje :D Natomiast skorzystamy kiedyś z zaproszenia syna Ljubicy na rakiję :D (Dostaniemy też buteleczkę w prezencie 8)) Jak również poczęstujemy się warzywami z ogródka - tutaj oczekującymi na przetworzenie ich na ajvar :mrgreen::

2022-07-07-11h20m45.JPG


Generalnie, znowu trafili nam się bardzo mili gospodarze :D

Po ogarnięciu się w apartmanie ruszamy na powitalną kąpiel. Widok z drugiej strony domu na Supetarską Dragę:

2022-07-06-15h41m06.JPG


Miejscowość jest położona w płytkiej i mulistej zatoce, która powstała po zatopieniu pola, więc na pewno nie będziemy się tu kąpać. Woda zdecydowanie zniechęca:

2022-07-06-15h45m11.JPG


chociaż nie są to zanieczyszczenia, a rośliny. Pójdziemy deptakiem wzdłuż zatoki:

2022-07-06-15h46m58.JPG


Okrążymy jedną z piaszczystych plaż przy beach barze:

2022-07-06-15h53m41.JPG


I ostatecznie zakotwiczymy obok ostatniego domu, na małym zielonym półwyspie:

2022-07-06-15h54m38.JPG


Spacer zajął nam jakieś 20 minut i było to pierwsze i ostatnie plażowanie w tym miejscu ;) Dla nas to jednak normalne, codziennie będziemy na innej plaży/plażach.

Powitanie z Jadranem wyglądało tak:

2022-07-06-16h12m01.jpg

2022-07-06-16h53m52.JPG

2022-07-06-16h53m59.JPG


Nie jest to może szczyt marzeń (długo płytko i piasek), ale schłodziliśmy się, odpoczęliśmy i mogliśmy zacząć planować, co będziemy robić na tej tajemniczej dla nas wyspie.

Jutro (pojutrze też) Osiołek nie będzie pływał - chcemy pieszo poznać półwysep Kalifront i jego plaże. A póki co wracamy do apartmanu i uśmiechamy się jak rybki na szybie drzwi balkonowych ;):

2022-07-06-18h12m54.JPG


Jak tu się nie uśmiechać, kiedy pięknie świeci nam marina po drugiej stronie zatoki, a przed nami całe wakacje :D

2022-07-06-22h01m28.jpg


Trzeba jeszcze sobie poradzić z końcówką przeziębienia i będzie dobrze! Z tego powodu wieczorem pichcimy sami, a potem zasypiamy, wsłuchując się w muzykę świerszczy :D
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 03.08.2022 11:42

maslinka napisał(a):Jak tu się nie uśmiechać, kiedy pięknie świeci nam marina po drugiej stronie zatoki, a przed nami całe wakacje :D

Tak, też lubię te pierwsze parę dni urlopu, kiedy czas płynie wolniej :) . Tylko później jakoś za bardzo przyspiesza, czym bliżej końca wypoczynku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Osiołkiem dookoła Rabu i Mljetu, z macedońskim finałem - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone