Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitanie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.05.2017 12:42

beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a):Nieee, w ten weekend majowy jedynie weneckie :)
Znajomy z ktorym byc moze uda sie we wrzesniu popływać, na majówkę ruszył w naście ekip :) więc zakładam, że to mogli być oni :)

jedynie weneckie????? Jakaś relacja będzie????? Czekam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Najpierw muszę skończyć krcką :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a potem pewnie pokuszę się bardziej o foto relacje, bo co tu pisać ... idziesz idziesz a tu kanał :mrgreen:
Oczywiście porty weneckie zaliczane jednostkami Vaporetto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

beatabm napisał(a): A w tym wrześniu to koniecznie musimy się spłynąć na cyca :roll:
A to chętnie jak tylko dojdzie wyjazd do skutku :)

beatabm napisał(a): U nas nici z pływania. Wczoraj połamaliśmy rumpel na MaBe. Trzeba naprawić :(
Naprawicie i będzie dalej służyć :)

beatabm napisał(a): Ale wczoraj nasza Ksieżniczka Ewa pływała w regatach, bardzo dobrze jej poszło 8O , ciągle coraz mocniej podziwiam dzieciaki które same na tych swoich łupinkach potrafią pływać przy całkiem duży wietrze....chyba nie miałabym w sobie tyle odwagi...
Rewelacja! Gratulacje :)
Kiedyś opłynęła nas taka ferajna na Zegrzu jak stonka :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.05.2017 09:36

gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a): Ale wczoraj nasza Ksieżniczka Ewa pływała w regatach, bardzo dobrze jej poszło 8O , ciągle coraz mocniej podziwiam dzieciaki które same na tych swoich łupinkach potrafią pływać przy całkiem duży wietrze....chyba nie miałabym w sobie tyle odwagi...
Rewelacja! Gratulacje :)
Kiedyś opłynęła nas taka ferajna na Zegrzu jak stonka :mrgreen:


Stonka albo małe kaczuszki :D
Kilka fotek z regat. A swoją drogą trafiło się Księżniczce - pierwsze pływanie w sezonie i od razu start w regatach Grand Prix Yacht Club Polski :D

regaty1.jpg


regaty3.jpg


regaty4.jpg
DoktorDoktor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 05.03.2017
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) DoktorDoktor » 12.05.2017 13:15

HA!

Dawno mnie tu nie było. Też się pochwalę, szykując się do następnego cycania, intensywnie szkolę się żeglarsko. Już nie będę żółtodziobem :-D tylko patenowym żeglarzem (o ile zdam egzamin naturallement :lol: )
Załączniki:
18301215_10211774626655480_3324937058878239028_n.jpg
18301066_10211774623655405_9223339156929816109_n.jpg
18425072_10211774626055465_222305611149952733_n.jpg
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 13.05.2017 21:08

Przyznaj się, czy bardziej zależy Ci na żeglowaniu, czy na tym cycaniu :?: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.05.2017 21:24

elka21 napisał(a):Przyznaj się, czy bardziej zależy Ci na żeglowaniu, czy na tym cycaniu :?: :mrgreen:

Zdecydowana odpowiedź: na żeglowaniu :) Właśnie miałam pisać posta ale zamieszczę go w odpowiedzi :) Dziś mieliśmy pierwsze w moim życiu regaty ( no dobra, kiedyś pływałam jeden bieg na omedze przy wietrze zero). Na naszej MaBe. I dziś wiało nie wiem 2-3 B w porywach pewnie więcej. Kiepsko się skończyły bo MaBe uszkodzona ale: wystartowałam mimo że bardzo się bałam, pierwszy raz w życiu zawiesiłam się na trapezie - wiem że większość nie zrozumie o czym mówię, wkrótce wyjaśnię, mieliśmy pierwszą w życiu wywrotkę i stawianie łodzi na środku zalewu - zawsze myślałam że woda jest zimna i że kamizelka asekuracyjna mnie nie utrzyma - myliłam się 8O MaBe naprawimy a ja jestem szczęśliwa że ........ przeżyłam, wsiadłam na Nią, popłynęłam dalej i.........chcę jeszcze i jeszcze i jeszcze :oczko_usmiech: I kocham żeglować choćby nie wiem co się działo :D
PS. Wywrotka i uszkodzenie MaBe nie z naszej winy - byliśmy na pierwszeństwie, dostaliśmy w bok od nie znającej przepisów omegi. Obiecuję zdjęcia i może filmik :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 13.05.2017 21:40

Odpowiadasz za siebie :?: , bo pytanie było skierowane do Doktora.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.05.2017 22:18

Brawo Panie Doktorze :)

beatabm napisał(a):... Stonka albo małe kaczuszki :D ...

Aż się pokusiłam i wygrzebałam filmik ... ło matko to było w 2013 8O kiedy nas stonki otoczyły :oczko_usmiech:
A w nawiązaniu do omegi ... to było właśnie omegą :mrgreen: Za sterem moja sis, ja operator kamery i dwóch kulegów z nami :wink: :wink:


A po cichu to zdradzę, że klaruje się moja żeglarska Chorwacja :) 16-23 wrzesień.

Chyba zwariuję ... :mrgreen:

beatabm napisał(a):... Dziś mieliśmy pierwsze w moim życiu regaty ...
O kurde to się działo 8O
Zuch dziefcyna ... w nagrodę cyc się należy ;) Obrazek :mrgreen:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.05.2017 23:09

Pierwszy raz na trapezie przy okazji regat :?: 8O WIELKIE GRATKI dla Beatki :!: :D

Szkoda MaBe , mam nadzieję że nic wielkiego się nie stało . . .

Doktorze , pęknięcia szekli przy egzaminach , podobno wilka morskiego nosi się w sercu . . . :oczko_usmiech:


Pozdawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.05.2017 23:58

elka21 napisał(a):Odpowiadasz za siebie :?: , bo pytanie było skierowane do Doktora.

Odpowiadam za siebie :) A Doktor? Ło Matko....chyba wsiąkł w żeglarstwo
Obrazek
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.05.2017 00:00

Gusia-s toż to gorzej niż stonka :mrgreen: Ich jest milion :?: :?: :?:
Niedobry Twój termin, my od 26 sierpnia...co z cycem????
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.05.2017 00:04

piotrf napisał(a):Pierwszy raz na trapezie przy okazji regat :?: 8O WIELKIE GRATKI dla Beatki :!: :D

Szkoda MaBe , mam nadzieję że nic wielkiego się nie stało . . .

Doktorze , pęknięcia szekli przy egzaminach , podobno wilka morskiego nosi się w sercu . . . :oczko_usmiech:


Pozdawiam
Piotr

Dzięki :D :D :D
MaBe pokiereszowana porządnie ale z końcem maja ma być naprawiona przez jej Byłego Właściciela. Tu ukłony dla Niego - raz za ich wspólne osiągnięcia - trzy razy mistrzostwo Polski, dwa razy puchar Polski. Dwa za To że Jerzy jest naszą pomocną Duszyczką - uczy nas, wspiera i z miłości do MaBe bedzie Ją naprawiał. Dziękujemy :D :D :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.05.2017 22:13

Regaty o puchar Rektora Politechniki Lubelskiej 13.05.2017 – TRAPEZ zdobyty!!!

mabe5.png



Naszą karierę regatową zaczęliśmy na „grubo” – od opanowania trapezu, zwrotu przez top masztu, dziury w burcie i stawiania łodzi.

Kapitan ma wątpliwości – czy startował w regatach czy we wrak race :mrgreen:

Ale zacznijmy od początku.

Wiele osób oglądając MaBe pytała czy ta biała listwa na burcie służy do ochrony burty łodzi przy pomoście.

Nic z tego. To nie ochrona. To miejsce na buty.

Jako Ta bojąca się wody w listopadzie 2016r nabyłam uprząż do trapezu. I calutką zimę zastanawiałam się – wejdę czy nie wejdę? Jak uwiesić się nad wodą?

Cztery miesiące robienia po 80 brzuszków dziennie mogę sobie włożyć w .......upę. Bo do trapeza potrzebny nie tyle silny brzuch co silne uda i ramiona. :roll:

A w ogóle do czego ten trapez potrzebny?

Proste – żeby zmniejszyć przechył łodzi w silnym wietrze. Przechyły są efektowne ale nie efektywne.

W pierwszym biegu regat „trapezowy strach” miał jeszcze wielkie oczy.

Ale potem po kawałeczku, najpierw w „kucki” potem coraz dalej i...... jest pięknie.

mabe2.png


Odczucie jakby człowiek frunął nad wodą. Coś wspaniałego.

Wiatr był za słaby i zmienny aby położyć się niżej ale jak na pierwszy raz powiem krótko: REWELACJA

mabe1.png


A potem był zwrot.

mabe4.png


Nie to że specjalnie – uderzyła nas omega w lewą burtę, a mieliśmy zielone światło a oni czerwone.

Kiepsko bo MaBe uszkodzona. Ślad zostanie na zawsze.

DSC_5328.JPG


Ale jak mówią szklanka może być do połowy pełna.

I ta pełna połówka to: już nie boję się wywrotki, wiem że kamizelka mnie utrzyma mimo wielu nadprogramowych kilogramów jakie daje zmoczonych kilka warstw ubrań, przy wpadaniu do jak by nie patrzeć lodowatej wody (obstawiam na temperaturę niewiele wyższą niż 10 stopni) zupełnie nie czuje się tego zimna, nauczyliśmy się postawić jacht.
Doświadczenie bezcenne i jak niespodziewane.

Spłynęliśmy do brzegu zmienić ubrania na suche i wróciliśmy na trasę regat. Okazało się że już trwa ostatni bieg więc przygody na dziś tyle. Jeszcze tylko odebrany dyplom i do domu.

121 Regaty 2017 05 13.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.05.2017 22:46

Film z kolizji i wywrotki

gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.05.2017 08:24

ZA MAR ŁAM 8O
Ufff ... szczęśliwie udało się Wam podnieść.
MaBe ma kuku :( ślad zostanie mówisz - to będzie jej odcisk historii :) dobrze że Wy przy okazji nie dostaliście boomem albo czym innym w głowę.
Szok!

beatabm napisał(a):Gusia-s ... Niedobry Twój termin, my od 26 sierpnia...co z cycem????
No inny nie wchodził w grę, bo to już taki posezonowy i powakacyjny rejs.
Możemy zrobic sztafetę na cyca :mrgreen: Ty zaczniesz ja skończę :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.05.2017 08:58

gusia-s napisał(a):ZA MAR ŁAM 8O
Ufff ... szczęśliwie udało się Wam podnieść.
MaBe ma kuku :( ślad zostanie mówisz - to będzie jej odcisk historii :) dobrze że Wy przy okazji nie dostaliście boomem albo czym innym w głowę.
Szok!

beatabm napisał(a):Gusia-s .
Możemy zrobic sztafetę na cyca :mrgreen: Ty zaczniesz ja skończę :mrgreen:

Maraton nam wyjdzie :mrgreen:
Żeby nie było, wczoraj MaBe znowu była z nami na wodzie, tym razem absolutnie grzecznie, nie obraziła się za stłuczkę i nie pozrzucała nas ponownie :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitanie. - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone