Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.01.2023 14:17

wasky77 napisał(a):Dlatego Chorwacja kraj gdzie podróżuje dużo osób własnymi autami lepiej by zrobiła robiąc e-vinety zero bramek i przeszkód, szybsze poruszanie sie po kraju

Chorwacja ma ten sam problem co my, czyli część autostrad jest prywatnych więc z e-vinietą może być problem.
Lepsze rozwiązanie jest e-bilet, czyli w aplikacji wykupujesz wcześniej bilet na dany nr rejestracyjny na odcinek którym chcesz jechać. Tylko dobrze by było gdyby był to jeden system na wszystkie autostrady bo u nas każdy zarządca ma swój system. :roll:
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 17.01.2023 14:19

No właśnie to jest to z prywatnyki autostradami.
Jest ładny burdel i wyjdzie zaraz że z 4 aplikacje na różne autostrady haha

No w tym systemu e bilet kupujesz z góry bilet na przejazd w danym dniu najlepsze w tym wypadku.

Bo etoll z telefonu to będzie problem z netem itd i potem będą ścigać za nie opłacony przejazd
1Marek1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 04.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Marek1 » 17.01.2023 14:51

Wracając do tranzytu przez Wegry, czy odcinek autostrady M15/M1 Rajka (Słowacja)-pierwszy zjazd na Dk86 Mosonmagyarovar jest dalej bezpłatny (nie obowiązuje winieta)? Nie byłem tam 10 lat i aktualizuję wiedzę.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.01.2023 15:16

1Marek1 napisał(a):Wracając do tranzytu przez Wegry, czy odcinek autostrady M15/M1 Rajka (Słowacja)-pierwszy zjazd na Dk86 Mosonmagyarovar jest dalej bezpłatny (nie obowiązuje winieta)? Nie byłem tam 10 lat i aktualizuję wiedzę.

Od kilku lat już płatny.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 17.01.2023 16:40

1Marek1 napisał(a):Wracając do tranzytu przez Wegry, czy odcinek autostrady M15/M1 Rajka (Słowacja)-pierwszy zjazd na Dk86 Mosonmagyarovar jest dalej bezpłatny (nie obowiązuje winieta)? Nie byłem tam 10 lat i aktualizuję wiedzę.

Co więcej, płatny jest odcinek od samej granicy - więc jeśli przekraczasz granicę przejściem autostradowym, musisz mieć winietę, choćbyś chciał zjechać zaraz za granicą na Rajkę właśnie. Bezpłatna alternatywa to zjazd ze słowackiej autostrady na wysokości D4 i przejazd starym przejściem.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 17.01.2023 16:51

Janusz Bajcer napisał(a):Na A4 korzystam z https://autopay.pl/


U mnie w aplikacji banku (Millennium) mam możliwość ustawienia płatności za przejazd A1 i A4. Z kolei na A2 mogę kupić e-bilet. Na razie nie miałem okazji, aby to przetestować, ale mam nadzieję, że się nie sparzę jak będę musiał :)
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 17.01.2023 16:53

Janusz Bajcer napisał(a):Na A4 korzystam z https://autopay.pl/


Jak ktoś potrzebuje przejechać A4 Kraków ↔ Katowice lub AmberOne Autostrada A1 a ma konto w banku (w moim przypadku ING) to może w aplikacji na telefonie lub na stronie dodać numer rejestracyjny swojego samochodu i gotowe. Bramki otwierają się same :D


EDIT

maxredaktor napisał(a):
U mnie w aplikacji banku (Millennium) mam możliwość ustawienia płatności za przejazd A1 i A4. Z kolei na A2 mogę kupić e-bilet. Na razie nie miałem okazji, aby to przetestować, ale mam nadzieję, że się nie sparzę jak będę musiał :)


Widzę ze poruszyliśmy ten sam temat, tylko banki inne :D Ja przetestowałem i działa. Możesz śmiało jechać. Trzeba tylko pamiętać aby wybrać odpowiednią bramkę.
Pozdrowienia.;)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.01.2023 21:18

Potwierdzam - PKO BP również ma taką funkcję na A1 i A4.

Obawiam się, że już niedługo może się przydać wielu z nas, bo A1 jest ukończona, zostały MOP-y na nowych odcinkach i pewnie niedługo wprowadzą opłaty od Łodzi na południe
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.01.2023 21:24

marekkowalak napisał(a):Potwierdzam - PKO BP również ma taką funkcję na A1 i A4.

Obawiam się, że już niedługo może się przydać wielu z nas, bo A1 jest ukończona, zostały MOP-y na nowych odcinkach i pewnie niedługo wprowadzą opłaty od Łodzi na południe

Niekoniecznie. A4 na wschód od Krakowa jest już dosyć dawno oddana do użytku a jest darmowa.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.01.2023 09:05

dids76 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Potwierdzam - PKO BP również ma taką funkcję na A1 i A4.

Obawiam się, że już niedługo może się przydać wielu z nas, bo A1 jest ukończona, zostały MOP-y na nowych odcinkach i pewnie niedługo wprowadzą opłaty od Łodzi na południe

Niekoniecznie. A4 na wschód od Krakowa jest już dosyć dawno oddana do użytku a jest darmowa.


Oby - ale A1 miała być płatna w założeniu. Trwały (nadal trwają?) jedynie dyskusje nad brakiem opłat na obwodnicach Łodzi i Śląska.
EkJk
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.01.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) EkJk » 02.04.2023 17:42

Jadę na 15 dni do Chorwacji przez Austrię, chcę wykupić 2 winiety 10-dniowe jak to zrobić? 14.05-23.05 i 24.05 - 02.06. Pierwsza z datą 14.05 a druga 24.05 ? Można kupić tak od razu dwie?
Kiedy kupić, już czy to za wcześnie :?:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.04.2023 19:17

EkJk napisał(a):Jadę na 15 dni do Chorwacji przez Austrię, chcę wykupić 2 winiety 10-dniowe jak to zrobić? 14.05-23.05 i 24.05 - 02.06. Pierwsza z datą 14.05 a druga 24.05 ? Można kupić tak od razu dwie?
Kiedy kupić, już czy to za wcześnie :?:

Możesz kupić obie na raz. Zawsze kupowałem dwie austriackie tak żeby mieć ciągłość, czyli kończy się ważność pierwszej 23 to drugą kupowałem od 24. Jeśli by się coś wydarzyło i trzeba by wcześniej wracać, wtedy masz winietę. Jak masz 100% pewności że pojedziesz to możesz już kupić, chociaż jednak lepiej kupować przed samym wyjazdem. Pamiętaj że teoretycznie jako osoba prywatna w Austrii winietę elektroniczną musisz kupić 18 dni przed początkiem jej ważności. Można to oczywiście obejść zaznaczając że jesteś przedsiębiorcą :papa:
EkJk
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.01.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) EkJk » 02.04.2023 21:29

Bardzo dziękuję teraz mogę już planować
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 19.04.2023 21:49

Czy jest jakiś czasowy limit kupna winiet na Słowację lub Węgry ? Np. 3-dni przed podróżą lub tydzień. Jeszcze jedno bo mam dwa linki do kupna winiet na Węgry. Myślę że to chyba bez różnicy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.04.2023 21:57

gucio1955 napisał(a):Czy jest jakiś czasowy limit kupna winiet na Słowację lub Węgry ? Np. 3-dni przed podróżą lub tydzień.
Nie ma, możesz kupić w tym samym dniu co jedziesz.
gucio1955 napisał(a):Jeszcze jedno bo mam dwa linki do kupna winiet na Węgry. Myślę że to chyba bez różnicy.

Najlepiej tu: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/de/einloggen
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 211
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone