Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 20.07.2008 12:39

jorgus111 napisał(a):
jaso napisał(a):[...] ewentualnie które przejścia graniczne w PL, Słowacji i Wegrzej najlepiej wybrać, żeby nie stać pół nocy?




8O 8O 8O chłopie jakie przejścia graniczne :?:
Może chce jechać przez Ukraine :roll: :?:
slav
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) slav » 21.07.2008 00:03

jaso napisał(a):Odnośnie biletów na autostrady w Chorwacji. Mamy 4 kategorie, I to samochody do 130cm wzrostu. Mój samochód ma 134 cm i zastanawiam się, czy ktoś to dokładnie sprawdza?
Kupować I czy III kategorię (dwa razy droższą)?


jaso gdzie ma te 134 cm ?, na przedniej osi ?, a może jedziesz ciężarówką?
Aduś
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 27.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aduś » 21.07.2008 10:48

Hej jaso!
Wczoraj wróciłem z Chorwacji więc Ci powiem: otóż przejść granicznych już nie ma więc nigdzie sie juz nie stoi w kolejkach.Ja jechałem przez Cieszyn na Ziline - Bratysławe i przez Wegry 86 aż do granicy Słowenskiej.Nastepnie pare kilometrów przez Słowenie (odcinek też bezpłatny) i jesteś w Chorwacji.Na tamtej granicy również nie ma żadnej kontroli nawet nie żądaja paszportów (w drodze powrotnej również)
Nastepnie kierujesz sie do Varazdin i wjazd na autstrade w kierunku Zagrzebia.
Wjazd na autocesne odbywa sie: podjeżdzasz na bramke naciskasz guzik pobierasz z czytnika bilet i jedziesz.Przy zjezdzie oddajesz bilet i płacisz w zalezności od przejechanych km.Pierwszy odcinek autostrady konczy sie przed Zagrzebiem potem jest obwodnica bezpłatna.Nastepny zaczyna sie za Zagrzebiem (A1)i leci na południe Cro.
Dodam Ci ,że droga przez Wegry jest dobra i prosta ale jest dużo ograniczen predkosci jednak jedzie sie płynnie i szybko.
Pozdrawiam :)
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 21.07.2008 11:01

kasiula8 napisał(a):Drogi Piotrku B.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Kombinuję, bo "buszując" po forum dowiedziałam się na przykład, że Czesi zaczynają cudować, więc chciałam jechać przez Zwadroń, a tam podobno od Żywca roboty i nie należy się pchać. Więc plan padł. W Cro chcę zachaczyć o Jeziora Plitwickie, co oznacza, że muszę nieco "zboczyć" z autostrady. Z tąd moje pytania i rozterki. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Jesteście nieocenionym źródłem wiedzy i rad. Dzięki, że chce Wam się okazywać tyle cierpliwości i pomocy. :D


Kasiula to jedż do Zwardonia przez Wisłę;-))
black_diablo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_diablo » 28.07.2008 13:27

Mam pytano Fabia kombi kwalifikuje się jako I czy II kategoria pojazdów?

I Vozila s dvije osovine, visine do 1,30 m mjereno kod prve osovine, osim kombi vozila

II Vozila s tri ili više osovina, visine do 1,30 m mjereno kod prve osovine, uključujući kombi vozila

III Vozila s dvije ili tri osovine, visine veće od 1,30 m mjereno kod prve osovine, uključujući kombi vozila s prikolicom

IV Vozila s četiri ili više osovina, visine veće od 1,30 m mjereno kod prve osovine
luppiola
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.02.2008
Sposób naklejania Winitety

Nieprzeczytany postnapisał(a) luppiola » 30.07.2008 20:51

Moje pytanie jest pewnie banalne :oops:

1 Czy miejsce przyklejenia Winiet na szybie jest dowolne czy każdy kraj ma konkretne ustalenia?

Pytam bo zawsze myślałem że przykleja sie w okolicach dolnego rogu od strony pasażera ale dziś zobaczyłem taą stronkę http://www.skionline.pl/stacje/?co=samo ... d_newsa=57 gdzie niżej jest pokazany sposób naklejania w Czechach i byłem w szoku,

Napiszcie coś w którym państwie w którym miejscu konkretnie sie to przykleja. Słowacja , Austria, Słowenia

2. Czy będę musiał sam wypisać lub zaznaczyć na winiecie datę rozpoczęcia ważności?

Jak to sie robi w konkretnych krajach? Słowacja, Austria, Słowenia
A może jest na winiecie jakaś obrazkowa Instrukcja?

3. To pytanie zadaje przy okazji proszę o wyrozumiałość... ( pytanie bardziej do kolegi Aduś - nie znalazłem funkcji wiadomości prywatnej)
Czy droga E75 ( 11 ) z Cieszyna w kierunku Żiliny jest droga bezpłatną?
Może ktos inny odpowiedzieć jak wie


Dziękuję za odpowiedź. :lol: :lol:
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 31.07.2008 09:27

Ważne aby była przyklejona i nie ograniczała widocznośći. Przy zakupie winiety sprzedawca robi na niej dziurki co oznacza termin ważności. Z tyłu winiet jest instrukcja obrazkowa. Dodatkowo w Czechach na tyle winiety należy zapisac numer rejestracyjny pojazdu oraz przechowywać tę część winiety z której została odklejona. Ja jeszcze przechowywałem paragon zakupu ale to już nie wymagane.
Pozdrawiam
luppiola
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) luppiola » 31.07.2008 10:23

Dzięki za odpowiedź.

Chciałem jechać przez Cieszyn do Słowacji dokładniej do Żiliny
A co do tej drogi z Cieszyna w kierunku Żiliny to jest ona na pewno bezpłatna?
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 31.07.2008 12:00

czy ktos wie gdzie znajde ceny paliw? zeszły rok jechalismy autkiem na gal a w tym dieslem ale do cro dojedziemy na paliwie za 3 zł po znajomosci! a jak na miejscu?:)
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 31.07.2008 12:09

Tutaj znajdziesz ceny paliw w Europie
http://www.pzmtravel.com.pl/paliwa-w-europie.html
dl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 25.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dl » 31.07.2008 12:22

roszel napisał(a):czy ktos wie gdzie znajde ceny paliw? zeszły rok jechalismy autkiem na gal a w tym dieslem ale do cro dojedziemy na paliwie za 3 zł po znajomosci! a jak na miejscu?:)


witam
Ceny w Cro:
http://www.ina.hr/default.aspx?id=203
Ale lepiej zatankuj w Slo cena diesla to ok 1,29 e
machoony
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) machoony » 31.07.2008 13:22

luppiola napisał(a):Dzięki za odpowiedź.

Chciałem jechać przez Cieszyn do Słowacji dokładniej do Żiliny
A co do tej drogi z Cieszyna w kierunku Żiliny to jest ona na pewno bezpłatna?

do ziliny jest bezplatna. potem albo zadupia albo autostrada platna.
ja jadac do chorwacji kupilem winiete i ta autostrada (i kawalek ekspresowa) do nitry jechalem. pozniej komarom
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 31.07.2008 15:11

dziekuje za linki do cen paliw odrazu napisze diesel na pln :
Austria 4,63
cro 4,66
niemcy 4,86
slowenia juz 4,19
prosze niech ktos odp mi na watku podróz z zachodniej polski!!! potrzebuje rady jade do cro na istrie za 2 tyg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
z góry dziekuje za linki
:)
grzesis
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesis » 18.08.2008 21:47

Jako że zbliża się już termin wyjazdu (20,08,2008 godz. 7:00), wertując trasy nasunął mi sie taki znak zapytania, a mianowicie w viamichelin pokazuje mi ze przed Zagrzebiem na bramce Sveta Helena trzeba zapłacić , czyli zjechać z autostrady. Czy to jest konieczne i obowiązkowe, bo kończy się autostrada i dopiero zaczyna za Zagrzebiem, czy jest to jakiś techniczny błąd mapy i jedzie się cały czas prosto omijając bramki zjazdowe,aż do końcowej gdzieś nad morzem? (nie chcę wjeżdżać do Zagrzebia). Jak to jest z tymi bramkami? Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2008 22:04

Nie jest żaden błąd - tak ma być.
Nie wjeżdzasz do żadnego Zagrebia - jedziesz obwodnicą między dwoma autostradami
Opuszczasz jedną autostradę i za nią płacisz - po to żeby za chwilę wjechać na tą która prowadzi m.in. nad morze. Na tej dugiej bramce bierzesz bilet i płacisz dopiero na zjeździe tam gdzie masz zjechać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone