Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiš - aktualności 2023

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: Omis - sklepy, restauracje, plaże PROSZĘ O POMOC :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.06.2015 16:04

Teraz trzeba jeszcze zobaczyć jak duże są te Kartuzy :) :) :)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Omis - sklepy, restauracje, plaże PROSZĘ O POMOC :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 09.06.2015 16:23

Witaj na forum

http://www.omisinfo.com/pl/

Pozdrawiam
Tomasz32
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 20.07.2013
Re: Omis - sklepy, restauracje, plaże PROSZĘ O POMOC :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz32 » 09.06.2015 16:30

Omiś jest piękny:-) wielkości Trzebnicy może ale jest urokliwy! w Omisiu jest konzum ale nie jest tani i strasznie biedny asortyment i ciągle kolejki,w Splicie jest kaufland ,lidl,Plodinek chyba tam najlepiej robić większe zakupy. Polecam wypożyczyć sobie łódkę na cały dzień ceny nie pamiętam ale nie było drogo. Restauracji sporo jest ja polecam Bastion co prawda lokalizacja taka sobie ale obsługa super i super jedzonko polecam spróbowanie peki w bastionie jest niesamowita,przepyszne ,coś niesamowitego. Plaże są albo publiczna albo przy drodze ale tam jest strasznie wąsko i szybko robi się głęboko więc dla dzieci nie polecam, albo kawałek dalej są już takie fajne kameralne zatoczki w zależności kto co lubi...my wolimy te kameralne a jest ich tam sporo a najlepsza za hotelem Brzet w kierunku Stanici.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013
Re: Omis - sklepy, restauracje, plaże PROSZĘ O POMOC :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 09.06.2015 17:02

malwinkaTa1 napisał(a):Drodzy Forumowicze,
w tym roku po raz pierwszy wyruszam z rodziną do Chorwacji. Wybraliśmy miejscowość Omis. Mam kilka pytań, być może ktoś będzie umiał mi odpowiedzieć, bo był :)
Przede wszystkim czy w miasteczku są popularne w Europie markety typu Lidl, Aldi, Netto ?
Jakiej wielkości jest miasteczko - do jakiego miasta w Polsce można by porównać?
Czy w miasteczku jest kilka plaż (wejść do morza) jak nad Bałtykiem i czy jest tłoczno?
Jak wygląda sytuacja z obiadami? Jaki jest średni koszt obiadu w restauracji ? Czy ceny są porównywalne do cen nad Bałtykiem?
Może polecacie jakieś miejsca szczególnie? Co warto zobaczyć? Czytałam o kolejce linowej - warto ??
Będę wdzięczna za każdy wpis :)


Będziesz miała problem skontaktuj sie z panią Ewą Kastelan przewodniczką ze Splitu, Polką pomoże,
tel. +385 (0)91 57 422 57
Pozdrawiam :)
malwinkaTa1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.06.2015
Re: Omis - sklepy, restauracje, plaże PROSZĘ O POMOC :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwinkaTa1 » 11.06.2015 10:14

A jak jest na plaży? czy jest ona kamienista ? kupować buty do wody ?:)
lima
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 21.11.2012
Re: Omis - sklepy, restauracje, plaże PROSZĘ O POMOC :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lima » 11.06.2015 10:23

Hej
Polecam pizzerię Antula na starym mieście!
Buty do wody mam zawsze w CRO:)
Po prostu zaliczyłam raz jeża że tak powiem...:)
Seba1978
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 04.02.2014
Re: Omis - sklepy, restauracje, plaże PROSZĘ O POMOC :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seba1978 » 11.06.2015 10:27

Witam

Omiś jedno z ładniejszych miejscowości z roku na rok coraz bardziej "najeżdżanych" przez turystów. Ma typowo chorwacki klimat. Do zwiedzania ruiny zamku na szczycie góry. Sklepów jest dużo. Miasto z pirackimi tradycjami. Polecam.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4705
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Omiś - aktualności 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 11.06.2015 11:04

Byłam w Omišu w zeszłym roku i napisałam relację z tego pobytu zobrazowaną filmami.
W relacji opisałam wiele atrakcji z tej miejscowości, jak też z wycieczek.
Polecam poczytanie i obejrzenie filmików.

RELACJA Omiš 2014 - Zipline i inne atrakcje - filmy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Omis - sklepy, restauracje, plaże PROSZĘ O POMOC :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.06.2015 17:17

malwinkaTa1 napisał(a):A jak jest na plaży? czy jest ona kamienista ? kupować buty do wody ?:)


W Duce piaseczek a w samym Omisu chyba też (jeśli pamięć mnie nie myli).
Kupować bo buty chronią przed:
- ostrymi kamieniami,
- jeżowcami, które siedzą między kamieniami,
- niebezpieczną rybą siedzącą w piasku (ostrosz drakon).

Pzdr
AfrostPL
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 20.04.2009
Re: Omis - sklepy, restauracje, plaże PROSZĘ O POMOC :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) AfrostPL » 12.06.2015 23:38

Tomasz32 napisał(a):Omiś jest piękny:-) ... Plaże są albo publiczna albo przy drodze ale tam jest strasznie wąsko i szybko robi się głęboko więc dla dzieci nie polecam, albo kawałek dalej są już takie fajne kameralne zatoczki w zależności kto co lubi...my wolimy te kameralne a jest ich tam sporo a najlepsza za hotelem Brzet w kierunku Stanici.


Czy dobrze rozumiem, że chodzi o plażę przy Ośrodku Brzet ? właściwie chyba 4 razy byliśmy w Omis i w tym roku ponownie tam jedziemy, zawsze jeździmy na plaże pod ośrodkiem Brzet i jak do tej pory uważaliśmy ją za najładniejszą na Chorwacji może nie byliśmy w bardzo wielu innych miejscach ale wszystkie inne plaże w odwiedzonych miejscowościach nie były tak piękne jak ta, nie mówiąc już o okolicach Puli czy też Novigradu gdzie po prostu przeżyliśmy szok szukając czegoś co można nazwać plażą.

Czy też może kawałek dalej jest jakaś ładniejsza lub też są gdzieś za winklem urokliwe zatoczki ?
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4705
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Omis - sklepy, restauracje, plaże PROSZĘ O POMOC :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 12.06.2015 23:49

doctor77 napisał(a):
Tomasz32 napisał(a):Omiś jest piękny:-) ... Plaże są albo publiczna albo przy drodze ale tam jest strasznie wąsko i szybko robi się głęboko więc dla dzieci nie polecam, albo kawałek dalej są już takie fajne kameralne zatoczki w zależności kto co lubi...my wolimy te kameralne a jest ich tam sporo a najlepsza za hotelem Brzet w kierunku Stanici.


Czy dobrze rozumiem, że chodzi o plażę przy Ośrodku Brzet ? właściwie chyba 4 razy byliśmy w Omis i w tym roku ponownie tam jedziemy, zawsze jeździmy na plaże pod ośrodkiem Brzet i jak do tej pory uważaliśmy ją za najładniejszą na Chorwacji może nie byliśmy w bardzo wielu innych miejscach ale wszystkie inne plaże w odwiedzonych miejscowościach nie były tak piękne jak ta, nie mówiąc już o okolicach Puli czy też Novigradu gdzie po prostu przeżyliśmy szok szukając czegoś co można nazwać plażą.

Czy też może kawałek dalej jest jakaś ładniejsza lub też są gdzieś za winklem urokliwe zatoczki ?

W zeszłym roku byłam na urlopie w hotelu BRZET i też uważam, że plaża przed tym hotelem jest bardzo urokliwa. Wybraliśmy się na spacer wzdłuż ulicy Brzet w kierunku południowo-wschodnim, klimacik niezły, puściutko, ludzi prawie zero (ale to był czerwiec). Plaż tam już specjalnie nie ma, no chyba że takie malutkie skrawki można nazwać plażami. Tutaj masz filmik z tego spaceru.

A tutaj filmik z plaży przy hotelu Brzet
Tomasz32
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 20.07.2013
Re: Omis - sklepy, restauracje, plaże PROSZĘ O POMOC :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz32 » 13.06.2015 09:07

doctor77 napisał(a):
Tomasz32 napisał(a):Omiś jest piękny:-) ... Plaże są albo publiczna albo przy drodze ale tam jest strasznie wąsko i szybko robi się głęboko więc dla dzieci nie polecam, albo kawałek dalej są już takie fajne kameralne zatoczki w zależności kto co lubi...my wolimy te kameralne a jest ich tam sporo a najlepsza za hotelem Brzet w kierunku Stanici.


Czy dobrze rozumiem, że chodzi o plażę przy Ośrodku Brzet ? właściwie chyba 4 razy byliśmy w Omis i w tym roku ponownie tam jedziemy, zawsze jeździmy na plaże pod ośrodkiem Brzet i jak do tej pory uważaliśmy ją za najładniejszą na Chorwacji może nie byliśmy w bardzo wielu innych miejscach ale wszystkie inne plaże w odwiedzonych miejscowościach nie były tak piękne jak ta, nie mówiąc już o okolicach Puli czy też Novigradu gdzie po prostu przeżyliśmy szok szukając czegoś co można nazwać plażą.

Czy też może kawałek dalej jest jakaś ładniejsza lub też są gdzieś za winklem urokliwe zatoczki ?


Przy drodze jest taka a'la knajpka jeszcze dalej idąc drogą jest super zatoczka :-)
AfrostPL
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 20.04.2009
Re: Omiś - aktualności 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AfrostPL » 14.06.2015 20:30

Hmm mam nadzieję, że nie wyjdę na natręta ale czy chodzi o podejście ulicą Brzet bo chyba tak się ona nazywa w stronę Stanici czy po prostu jadąc z Omisu nie zjeżdżamy w dół w stronę morza a jedziemy kawałek dalej tak się składa, że 3 lata temu nagrałem filmik jak dojechać na plaże na którą uczęszczamy od paru lat, dla niecierpliwych od około 4:50 minuty dojedziemy do zjazdu w dół o którym wspomniałem i czy właśnie go mamy minąć i pojechać kawałek dalej czy też stąd gdzie zaparkowałem podejść przed siebie kawałek przed siebie ?
https://www.youtube.com/watch?v=Rbfgvro-YmU
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4705
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Omiś - aktualności 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.06.2015 20:49

doctor77 napisał(a):Hmm mam nadzieję, że nie wyjdę na natręta ale czy chodzi o podejście ulicą Brzet bo chyba tak się ona nazywa w stronę Stanici czy po prostu jadąc z Omisu nie zjeżdżamy w dół w stronę morza a jedziemy kawałek dalej tak się składa, że 3 lata temu nagrałem filmik jak dojechać na plaże na którą uczęszczamy od paru lat, dla niecierpliwych od około 4:50 minuty dojedziemy do zjazdu w dół o którym wspomniałem i czy właśnie go mamy minąć i pojechać kawałek dalej czy też stąd gdzie zaparkowałem podejść przed siebie kawałek przed siebie ?
https://www.youtube.com/watch?v=Rbfgvro-YmU


Dokładnie o tę ulicę chodzi. Zatrzymałeś samochód przy ul. Brzet kilkanaście metrów przed wjazdem do hotelu Brzet. Wstawiam podobny do Twego filmik z zeszłego roku, ale widać na nim jeszcze kawałek ulicy Brzet i plażę a także ruiny rzymskie, które odkryto na terenie hotelu Brzet podczas prac wstępnych do budowy basenu (basen nie został wybudowany). Idąc dalej ul. Brzet w stronę Stanici dojdziesz do miejsc z poprzednio wstawionego przeze mnie filmiku.
AfrostPL
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 20.04.2009
Re: Omiś - aktualności 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AfrostPL » 21.06.2015 20:31

Może ktoś w okresie 10-24 VIII będzie w Omisie z dziećmi ? My będziemy z naszym już 5 latkiem, w ubiegłym roku poznaliśmy na wskazywanej w tym wątku plaży małżeństwo z dwójka dzieci dzięki czemu pierwszy raz od jakiegoś czasu mogliśmy się oddać wypoczywaniu zamiast wiecznemu czuwaniu i zabawianiu, malucha który nie miał się z kim bawić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Omiš - aktualności 2023 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone