Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okrug Gornji /Ciovo/ - krótka relacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piots
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.05.2007
Okrug Gornji /Ciovo/ - krótka relacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piots » 02.09.2007 09:21

Wczoraj (01.09) wróciłe z Ciovo.
Na szybko - dobre miejsce na wyjazd z dziećmi. Niezła żwirkowa plaża.
Ceny w sklepach i knajpach przyzwoite. Na plaży pełno knajpek, w miasteczku kilka sklepów.


Krótka (bardzo) relacja - może kogoś zainteresuje, może komuś się przyda...

Wyjazd z Polski ok. 15.00, poniedziałek - trasę wybrałem przez Słowację i Austrię.
Godzina przebijania się przez krakowskie korki i jestem na zakopiance.
Ruch mały szybko mijamy Chyżne, tuż przed granicą kupujemy jeszcze winiete. Drogi Słowackie jak wiadomo nic rewelacyjnego, ale ruch mały.
Przed autostradą łapie nas prawdziwe oberwanie chmury, bardzo źle się jedzie, wiele aut zjeżdża na parkingi. Burza mija dopiero w Bratysławie.
Przejazd przez miasto bardzo sprawny, duże uznanie dla Słowaków.
Przekraczamy granicę w Austrii i kierujemy się na S1 przez Pandorf.
Jest noc ruch na autostradzie praktycznie żaden. Kilka remontów nie utrudnia zbytnio jazdy. Zdedydowana większosć aut nie przekracza 130 km/h. Szybko dojeżdzamy do granicy ze Słowenią. Tu trochę zakoczenia - bogaty kraj a jakość dróg kiepska. Ale już niedługo HR.
Poprzednim razem byłem w tym kraju jak jeszcze nie było austrady (2000 rok) teraz to istna bajka, a podróż łatwizna.
Ok 8.00 dojeżdzamy do Trogiru. A potem po postoju w korku na mostku na miejsce docelowe. Plaża żwirkowa, ale ładna i z licznymi knajpkami.
W miasteczku jest kilka marketów. Ceny nie są specjalnie duże.
Byliśmy z małymi dziećmi, dlatego pobyt typowo "leniwy", mało zwiedzania. Zwiedziliśmy Trogir - masteczko wyjątkowo piekne. Punktem obowiązkowym jest wieża katedralna - piękny widok.
Wybraliśmy się też na dwie pobliskie wypy i do KRKA.
Ogólnie bardzo dobre miejsce na wyjazd z dziećmi.
Apartament mieliśmy bardzo ładny i blisko morza.
W powrotnej drodze ( wyjazd 12:00 31.08.) już było trochę korków - przed dwoma tunelami, na bramkach i przed granicą ze Słowenią. Najgorsze jednak było gradobicie ktre złapało na przed tunelem Sv. Rok.
Grad więszy od grochu w połączeniu z bardzo silnym wiatrem to nic przyjemnego. Naszczęście samochód nie ucierpiał.
Przejazd przez Austrię i Słowację bez problemów. Ok 7:30 bylismy w Polsce.

Pozdrawiam

p.s. Korzystaliśmy w usług biura http://www.da-travel.com/ i mogę go polecić - są świetni!
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 02.09.2007 18:05

Na jakie wybraliście się wyspy, czy był to fish picknic?
Piots
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piots » 02.09.2007 18:50

dagarts napisał(a):Na jakie wybraliście się wyspy, czy był to fish picknic?


Tak :) Jedna to Solta, druga zapomniałem nazwy, ale sobie przypomne.
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 03.09.2007 17:46

Co możesz powiedzieć o Solcie, czy warto tam się wybrać? Pamietasz może ceny?
aniusiaczek1523
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniusiaczek1523 » 18.01.2008 12:27

Piots, w jakim apartamencie byłeś? Ja rok temu w lipcu 2007 też byłam z tego biura da-travel, muszę przyznać że obsługa świetna. Byłam w Okrug Gornji na Ciovo własnie. Ja byłam w dzielnicy Planikovica.

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Okrug Gornji /Ciovo/ - krótka relacja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone