Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okolice Makarskiej - spokojna okolica poszukiwana

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 12.01.2014 23:46

Jeszcze mi się Mala Duba przypomniała, najlepiej prze Velikiej Dubie.
Ale dziwnie brzmiące nazwy....
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 13.01.2014 01:44

Bardzo dziękuję za porady :D

Krvavica brzmi interesująco (znalam do tej pory tylko z artykulów o "martwych" hotelach). Inne miejsowości próbowałam znaleśc w google street view, i muszę przyznać, że podoba mi się to co do tej pory widziałam :mrgreen:

A czy może ktoś coś powiedzieć o miejscowości Mimice? Wpadłam na nią rozglądając się na google street view, chyba po Medici, i tez wyglądało obiecująco.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.01.2014 12:47

Mała_Mi napisał(a):A czy może ktoś coś powiedzieć o miejscowości Mimice? Wpadłam na nią rozglądając się na google street view, chyba po Medici, i tez wyglądało obiecująco.


apartament-lara-w-mimicach-t16999-165.html#p843671
daw2309
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw2309 » 13.01.2014 14:31

To ja dodam jeszcze Igrane... ;) Również spokojna....miejscowość... :D
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 13.01.2014 22:52

Draśnice - zadupie, ale wszystko czego trzeba jest na miejscu. Blisko Podgory i kawałek do Makarskiej. Piękne plaże, niezła knajpa (Puntin), rybackie imprezy, kościółek, sklepik, pizzeria, wino, rakija, widoki na masyw Biokovo, doskonała baza wypadowa. POLECAM!
daw2309
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw2309 » 13.01.2014 23:08

Nie...no Igrane jest zdecydowanie mniejsze....;) I wydaje się, że jest większy spokój....
;)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 13.01.2014 23:36

Pomieszkiwałem we wszystkich wymienionych i w Bratusu i w Igrane i w Promajnie i w Drasnicach :) Najspokojniej: zdecydowanie Bratus, drugie miejsce Drasnice. Igrane i Promajna sa juz nieco gwarniejsze, choc przy Makarskiej to i tak mega ciche zadupia :)
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 15.01.2014 17:16

Bardzo dziękuje z awszelkie porady :)

Pytanie, które mi sie niestety nasuwa jest, w ktorej z tych miejscowości da sie w miare tanio znaleść nocleg (często im mniejsza miejscowość, tym jest drożej)? Tanio to oznacz w tym wypadku nieprzekraczając 40 EUR za noc za dwie osoby...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 16.01.2014 00:46

Mała_Mi napisał(a):Bardzo dziękuje z awszelkie porady :)

Pytanie, które mi sie niestety nasuwa jest, w ktorej z tych miejscowości da sie w miare tanio znaleść nocleg (często im mniejsza miejscowość, tym jest drożej)? Tanio to oznacz w tym wypadku nieprzekraczając 40 EUR za noc za dwie osoby...

Wygoogluj kilka apartamentów, poszukaj na forum np. tu > noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html porównaj sama.
Wszystko zależy od:
- odległość od morza,
- standard,
- widok na morze czy parking,
- zdolności negocjacyjne (przez internet i na klika miesięcy przed sezonem - karta przetargowa słaba),
- łut szczęścia.
Ostatni tydzień sierpnia, apartament powinien Was sam znaleźć!
Wasze wakacje - Wasz wybór!

http://www.youtube.com/v/FgrQPBngF6M">http://www.youtube.com/v/FgrQPBngF6M&hl=de&fs=1&rel=0&hd=1" />
Kasia25
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 02.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia25 » 22.01.2014 15:55

Mała_Mi napisał(a):Szukamy z narzeczonym jakiejś miejscowości w okolicy Makarskiej, na ostatni tydzień sierpnia, która by spełniała kryterium bycia spokojną wioską, w której prawie nic się nie dzieje, i można odpocząć z dala od turystycznego gwaru.


W sierpniu w Chorwacji bez turystów? Może być ciężko ;)) Ale jeśli chodzi o okolice Makarskiej to podobno Tucepi (6km od Makarskiej) jest o wiele spokojniejsze, no i ma najdłuższą plaże - ileś tam kilometrów... więc może to zagwarantuje spokój od turystów... ?
Planuje właśnie swoje wakacje i sporo czytałam pozytywnych opinii o Tucepi, zdjęcia plaż też urzekające... jak nie zapomnę i znajdę to wrzucę

pozdrawiam
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.01.2014 17:18

Kasia25 napisał(a):jak nie zapomnę i znajdę to wrzucę


.....gdybyś zapomniała...
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 22.01.2014 20:48

Ja polecam Promajne, bylismy z żona w 2013, ludzi nie za duzo, spokój, zadnych dyskotek, spokojne miasteczko, super miejsca do opalania, swietne widoki na góry oraz morze.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.01.2014 21:28

Torac napisał(a):Jeszcze mi się Mala Duba przypomniała, najlepiej prze Velikiej Dubie.


Też w pierwszej chwili pomyślałam właśnie o Malej Dubie (Żivogosce) - tam jest mniejszy tłok nawet w szczycie sezonu.
Pisak, Bratuś, Brist - już ciut większe od niej jakby, ale też niewielkie.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 22.01.2014 22:36

Powiem Wam, że jak czytam nazwy miejsc które sugerujecie, to widzę że każdy inaczej "spokojną miejscowość" rozumie. Do " jednego wora " wrzucono tutaj zadupia i miejscowości większe, bardzo rozrywkowe, gdzie spokój można znaleźć wyjeżdżając do domu. :roll:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 23.01.2014 15:44

Iwona75 napisał(a):Powiem Wam, że jak czytam nazwy miejsc które sugerujecie, to widzę że każdy inaczej "spokojną miejscowość" rozumie. Do " jednego wora " wrzucono tutaj zadupia i miejscowości większe, bardzo rozrywkowe, gdzie spokój można znaleźć wyjeżdżając do domu. :roll:


Mam dokładnie te same spostrzeżenia. Szczególnie osoby wymieniające takie nazwy jak Tucepi i Brela w kontekście spokoju zdają się mieć niemałe poczucie humoru :) (ale obawiam się, że ktoś może to wziąć na serio).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Okolice Makarskiej - spokojna okolica poszukiwana - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone