Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okolice Makarskiej - spokojna okolica poszukiwana

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 23.01.2014 22:50

chętnie przyjże się dyskusji bo planuje w tym roku jakieś okolice Makarskiej ;)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.01.2014 00:00

Iwona75 napisał(a):Powiem Wam, że jak czytam nazwy miejsc które sugerujecie, to widzę że każdy inaczej "spokojną miejscowość" rozumie. Do " jednego wora " wrzucono tutaj zadupia i miejscowości większe, bardzo rozrywkowe, gdzie spokój można znaleźć wyjeżdżając do domu. :roll:


sneer napisał(a):Mam dokładnie te same spostrzeżenia. Szczególnie osoby wymieniające takie nazwy jak Tucepi i Brela w kontekście spokoju zdają się mieć niemałe poczucie humoru :) (ale obawiam się, że ktoś może to wziąć na serio).

:) :D :lol: :lol:

Widocznie dla niektórych odwiedzających spokojne miejsce to takie, gdzie nie walą po pysku obcego przechodnia i gdzie nawalona banda szczyli nie wszczyna głośnych awantur a miejscowi pijacy nie siedzą w pijalni piwa obok apartmana i nie drą ryja do 2:00 w nocy...no a lokalna dyskoteka nie wali po naszych bębenkach aż do 4:00 rano lecz kończy już od 2:00 nad ranem :wink: Czasami do szczęścia naprawdę niewiele wystarczy i już mamy wczasy marzeń. :lol: :P :boss:

Reszta jest wypadkową okoliczności, łutu szczęścia na który składa się min. dobrze trafiony apartman i ilość gości w sezonie lub poza nim, zakończona tydzień wcześniej budowa obok z użyciem ciężkiego sprzętu a także brak sąsiedztwa Jadranki i niepijący Polacy za ścianą. :mrgreen: :lol: :wink:

Tymczasem tłumy przetaczające się główną "aleją" miasteczka za oknem i szum turystyki masowej trwający do 01:00, (plus odgłosy ulicy typu popierdujące i bzyczące skutery) to najwidoczniej objaw lata i jest jak najbardziej uzasadniony i właściwy. Ba, byłoby podejrzane, gdyby było za cicho- bo to widocznie byłby dowód, że "coś z tym miejscem jest nie tak, skoro prawie nikt tu nie przyjeżdża!" (autentyczne). 8O :lol: :mrgreen:

Cóż, u nas też niektórzy twierdzą, że wypocząć nad Bałtykiem potrafią tylko w Międzyzdrojach przy głównym deptaku. :) :roll: I "jest klimatycznie".

Spokój niejedno ma widać imię i tylko nasze zdroworozsądkowe podejście może nam pozwolić odróżnić miejsce pozornie spokojne od prawdziwie spokojnego.

A odnośnie konkretów to w miarę spokojne na Makarskiej Riwierze są "wsie" nie na jej początku ale na jej końcu. Za Podgorą się ta strefa zaczyna. Choć i Igrane bym niekoniecznie zaliczył do całkiem spokojnych ze względu na charakter zabudowy (jak się trafi pobyt w zwartej grupie budynków to można mieć mieszane odczucia) natomiast reszta ujdzie. Mnie się najbardziej spodobał pod względem spokoju i wyglądu akurat Zaoatrog ale ja mam naprawdę małe wymagania od miejscowości. :) :oczko_usmiech:

I tak naprawdę, to nic się tu nie zmieniło od 10 lat w tym temacie o którym piszemy. Bo Makarska Riviera jest taka jaka jest. Są na niej wczasowiska-zbiegowiska i małe mieścinki- wsie bardziej.

Sprawdzamy lokalizację kwatery, szukamy na Street View, oglądamy co jest obok, pytamy lub dowiadujemy się o otoczenie i bliskość tego co wytwarza hałasy, uciekamy od Jadranki i nie wybieramy kwatery przy środku plaży miejskiej.

Reszta w rękach losu i opisanego wyżej łutu szczęścia. :) :mrgreen:
(jakoś taka metodyczność jeszcze mnie nigdy nie zawiodła dlatego z czystym sumieniem polecam :!: :wink: ).
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 24.01.2014 10:53

Rychu-007 napisał(a):
husband napisał(a):Krvavica -do Makarskiej 2 km, byłem, polecam, cisza i spokój, fajna plaża
Pozdrawiam

Szukam wszelkich informacji odnośnie Krvavicy, a w szczególności interesuje mnie camp który tam się znajduje i plaża, masz może jakąś szerszą wiedzę w tym temacie bo na forum nie pisze się zbyt wiele o tej miejscowości.



Camping
http://autocamp-krvavica.com/pl/photo
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 24.01.2014 10:58

sneer napisał(a):
Rychu-007 napisał(a):Szukam wszelkich informacji odnośnie Krvavicy, a w szczególności interesuje mnie camp który tam się znajduje i plaża, masz może jakąś szerszą wiedzę w tym temacie bo na forum nie pisze się zbyt wiele o tej miejscowości.


Rozważyłbym inne miejsce, chyba, że szukasz ciekawej scenerii do nakręcenia horroru :)

W samym środku campu znajduję się bowiem takie oto opuszczone, zdewastowane "monstrum":

Obrazek

http://kukumag.com/modernist-hospital-for-children-in-krvavica/

Wybrałem się tam zresztą kiedyś z aparatem.



Faktycznie "to monstrum" robi wrażenie. Przypomina mi opuszczony hotel w Tucepi. Ale konstrukcja wygląda naprawdę ciekawie, aż dziw bierze dlaczego został tak zapuszczony. Może jakiś błąd konstrukcyjny. Ale Chorwacja już w UE, przyjedzie Niemiec kupi i wyremontuje :D :D :D
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 25.01.2014 00:10

daw2309 napisał(a):To ja dodam jeszcze Igrane... ;) Również spokojna....miejscowość... :D


Zivogosce Porat jest lepsze zdecydowanie :)
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 28.01.2014 11:15

Co do spokoju w Breli, to mogę się wypowiedzieć. Byłem na przełomie XIII i IX i powiem Wam, że jak się człowiek ulokuje w ostatnich dzielnicach, tak jak ja, to o godzinie 22 jest cisza. Siedząc przy plaży tylko co jakiś czas ludzie przechodzą. Bliżej centrum zaczyna się gwar i dlatego uciekałem stamtąd jak najszybciej.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 28.01.2014 12:34

Ja polecam Pisak. Cisza, spokój dobra baza wypadowa do Krka, Omisia, Splitu, Trogiru Imotski, Mostaru
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.01.2014 16:03

henius34 napisał(a):Ja polecam Pisak. Cisza, spokój dobra baza wypadowa do Krka, Omisia, Splitu, Trogiru Imotski, Mostaru

i o tej samej nazwie co miejscowość dom :oczko_usmiech:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.01.2014 17:08

wrócę do tematu Mała_Mi:
Za pierwszym razem jak pojechałem do Cro, kierowałem się na Krvavicę, po dojechaniu zawiodłem się, ogólnie ostre zejście na plaże mnie odstraszyło, miejscowść mała i tak naprawdę nic tam nie ma.
Bratuś jest miłe urokliwe i BARDZO spokojne, jedna czy dwie konoby, w jednej jazz na żywo grali, plaża od razu po wyjściu z pensjonatów.
Ja osobiście polecam Promajnę - blisko na plażę ceny znośne, i bary na plaży z WiFi są i konoby, i restauracje i wieczorami się coś dzieje, jednakże jest tam spokojnie. Jeśli chcecie sobie zrobić spacer to po płytach do Baśki Vody 30min albo w drugą stronę 40min ścieżką wzdłuż brzegu do Makarskiej ( pod drodze miniesz Krvavicę i Bratuś).
Owoce i warzywa kupisz na straganach przy plaży, ceny w normie, Konzum jest więc nie trzeba jeździć na większe zakupy.
Ewentualnie z drugiej strony Tucepi, ale tam nie mieszkałem tylko byłem, podobne do Promajny a troszkę bliżej do Makarskiej z buta masz.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 11.03.2014 21:34

Polecam Bratuś fajna mieścinka cisza i spokój byłem dwa razy poza sezonem. Dobra baza wypadowa do BiH około 3 km do Makarskiej jakieś 15 minut około 1 km. spacerkiem do Promajny.
Puszczam zdjęcie plaży tam gdzie te palmy jest knajpka obok sklepik.
Załączniki:
DSCN0183.JPG
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 22.04.2014 10:53

Bardzo, bardzo dziękuje wszystkim za rady i porady, które na pewno się przydadzą. Niestety okazało się w zeszłym tygoniu, że nie uda nam się wybrać w tym roku samochodem do Cro, więc wszystkie plany szlag trafił, bo bez własnych 4 kółek dostanie się do tych mniejszych miejscowości jest duuuużo trudniej, a i poszukiwanie kwatery nagle się komplikuje :(

Ale w 2015 już nic nie powinno stac na przeszkodzie, i powróce do tego wątku, aby przypomnieć sobie wasze rady :)
Stefa1966
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stefa1966 » 12.05.2014 13:51

a ja chętnie skorzystam bo po ubiegłorocznym pobycie w Baśce na KRK przydaloby się troche ciszy i spokoju
:)
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 20.05.2014 12:01

Ja tez polecam Promajne spokojna miescinka a do Baski vody nie daleko spacer 30 minut fajna sciezka przy morzu do Makarskiej tez blisko. Igrane nie przypadlo mi do gustu z gory fajnie wyglada ale przy blizszym poznaniu traci na wartosci ale to moje zdanie .
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 20.05.2014 18:27

"agnes128" Masz rację miałem okazję być w Igrane na wycieczce i faktycznie nie chciał bym tam mieszkać przez dwa tygodnie. Ale to kwestia gustu. Pewnie jest sporo osób którym się podobało.
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 26.05.2014 10:47

Zivogosce Blato dodam jeszcze jak można..
marosmaro jak z knajpami w Bratusie po sezonie ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Okolice Makarskiej - spokojna okolica poszukiwana - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone