Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okolice Makarskiej - spokojna okolica poszukiwana

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 26.05.2014 18:56

leszekmw napisał(a):Zivogosce Blato dodam jeszcze jak można..
marosmaro jak z knajpami w Bratusie po sezonie ?


Witaj "leszekmw". Po sezonie jest czynna tylko jedna (mała) knajpka. Dla mnie bardzo fajna.
Co do sezonu to są tylko dwie. To malutka miejscowość. Puszczam zdjęcia tych knajp. Pierwsze kilka zdjęć to ta czynna czynna tylko w sezonie. Następne czynna od czerwca do września. Byłem tam w czerwcu 2009 i pod koniec września 2004 no chyba że coś się zmieniło. Wiem że pytałeś po sezonie ale może ktoś będzie chciał wiedzieć coś więcej. Pozdrawiam.
Załączniki:
00.JPG
01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
07.JPG
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 27.05.2014 03:17

Moi Drodzy Polecający-kiedy ostatni raz byliście w Promajnie? Owszem, to była spokojna miejscowość, ale chyba ze 4 lata temu! W zeszłym roku był horror, nawet mała, dzika plaża-nasza ulubiona i "luźna" była nabita jak puszka sardynek. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Teraz trudno o spokój w okolicach Makarskiej, bo wiele osób, które planowały w ww. wakacyjny wypoczynek rozczarowuje się po przyjeździe i szuka czegoś mniej rozrywkowego, że tak to ujmę. W związku z tym Promajna, a dalej Brela, czy Baska Voda nie są spokojnymi miejscowościami, ponieważ dużo "zawiedzionych" trafia właśnie tam. Chyba, że chodzi Wam o ciszę nocną, to fakt-w Promajnie ostatnia knajpa działa do północy, a potem jest spokój. Za to w dzień jest istny koszmar.
matys78
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) matys78 » 28.05.2014 09:34

Marosmaro może masz jakieś namiary na ciekawe kwatery w Bratuś?Wybieram się w tym roku do Chorwacji z rodziną 2+2 wraz ze znajomi 2+2 i szukamy apartamentów w spokojnej okolicy,będę wdzięczny za info.Pozdrawiam Adam
agacyganska
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agacyganska » 28.05.2014 09:52

my byliśmy rok temu w Bratusiu - stacjonowaliśmy w Villa perla (w google wpisz villa perla bratus-) rezerwowaliśmy bezpośrednio u właścicielki - acca nautica- nie przez booking. ceny u właścicielki sporo niższe niż na bookingu - bylismy 14 dni - stargowaliśmy cenę z 93 euro za noc do 70:) apartamenty nowe, czysto, schludnie . jedyny minus to dość spory podjazd do kwatery - do plaży blisko - ale górka jest spora. po przyjeździe stwierdziliśmy ze za chiny ludowe tam nie wjedziemy - a po dwóch dniach śmigaliśmy już autem pod górkę bez problemu:)
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 28.05.2014 20:11

matys78 napisał(a):Marosmaro może masz jakieś namiary na ciekawe kwatery w Bratuś?Wybieram się w tym roku do Chorwacji z rodziną 2+2 wraz ze znajomi 2+2 i szukamy apartamentów w spokojnej okolicy,będę wdzięczny za info.Pozdrawiam Adam


Witaj Adam. Co do kwater to polecam też Villę Perla (adres na PW) miałem okazję w niej mieszkać w 2004 roku. Bardzo fajni młodzi gospodarze no może po 10-ciu latach to jak pamiętam mogą mieć teraz około 40-tki. Co do podjazdu to jest na prawdę stromy tak jak pisze "agacyganska" ale za to jest piękny widok na Hvar i Brać. Mam jeszcze inny namiar ale już komuś posyłałem i odpisali że mają zarezerwowane terminy wakacyjne.
Załączniki:
d.JPG
c.JPG
b.JPG
a.JPG
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 02.06.2014 21:41

Ja mam pytanie do tych co byli w Bratusiu. Jak tam najlepiej dojechać,od strony Promajny czy Krvavicy?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 03.06.2014 08:24

Dorothea1 napisał(a):Ja mam pytanie do tych co byli w Bratusiu. Jak tam najlepiej dojechać,od strony Promajny czy Krvavicy?


Jadąc Jadranką najlepiej minąć Promajne i skierować się do Krvavicy. Z niej lokalną drogą wzdłuż wybrzeża "cofnąć się" do Bratusa. Jazda autem bezpośrednio z Promajny do Bratusa lokalną drogą/plażą to coś, czego absolutnie nie polecam :) (choć na spacerek nadaje się jak najbardziej, z Promajny można dojść później deptakiem dalej do Baska Voda).
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 03.06.2014 17:08

Wielkie dzięki za cenne informacje
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 04.06.2014 20:08

sneer napisał(a):
Dorothea1 napisał(a):Ja mam pytanie do tych co byli w Bratusiu. Jak tam najlepiej dojechać,od strony Promajny czy Krvavicy?


Jadąc Jadranką najlepiej minąć Promajne i skierować się do Krvavicy. Z niej lokalną drogą wzdłuż wybrzeża "cofnąć się" do Bratusa. Jazda autem bezpośrednio z Promajny do Bratusa lokalną drogą/plażą to coś, czego absolutnie nie polecam :) (choć na spacerek nadaje się jak najbardziej, z Promajny można dojść później deptakiem dalej do Baska Voda).


Zgadza się to najlepsza droga. Polecam również spacerek brzegiem od Bratusia do Promajny.
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 16.07.2014 12:19

jest ktoś może w Zivogosce Blato ? bo jak patrze na kamerkę to jakoś pusto sie wydaje być na plaży...
czyżby troszkę luźniej w Chorwacji..?
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 13.01.2015 15:04

Minął prawie rok, więc też znowu sie dołączam do wątku :mrgreen:

My w wybiegłym roku wyladowaliśmy z racji barku autka dokladnie na granicy Breli i Baskiej. O dziwo akurat tam wieczorami było dość spokojnie. Reszta miejscowości (obu) to istny koszmar. Troche takie skrzyżowanie Jastarni i Sopotu 8O I to mimo tego, że bylismy już po sezonie (początek września), i mysleliśmy, że będzie trochę luzniej...

W tym kontekscie krótkie spostrzeżenie dot. Promajna: Bylismy tam jednego dnia na spacerze, i mam wrażenie, że po sezonie, to mimo wszystko duzo bardzoej spokojna okolica. Niemniej, coś nam tak do końca nie grało (trudno powiedzieć co dokładnie, jakoś chyba po prostu nam nie przypadła do gusta aż tak bardzo).

Macie może, po dośwaidczeniach z 2014 roku jakieś nowe typy na spokojny pobyt? Nie musi już koniecznie być na rivierze Makarskiej ;)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 13.01.2015 15:18

Mała_Mi napisał(a):Minął prawie rok, więc też znowu sie dołączam do wątku :mrgreen:

My w wybiegłym roku wyladowaliśmy z racji barku autka dokladnie na granicy Breli i Baskiej. O dziwo akurat tam wieczorami było dość spokojnie. Reszta miejscowości (obu) to istny koszmar. Troche takie skrzyżowanie Jastarni i Sopotu 8O I to mimo tego, że bylismy już po sezonie (początek września), i mysleliśmy, że będzie trochę luzniej...

W tym kontekscie krótkie spostrzeżenie dot. Promajna: Bylismy tam jednego dnia na spacerze, i mam wrażenie, że po sezonie, to mimo wszystko duzo bardzoej spokojna okolica. Niemniej, coś nam tak do końca nie grało (trudno powiedzieć co dokładnie, jakoś chyba po prostu nam nie przypadła do gusta aż tak bardzo).

Macie może, po dośwaidczeniach z 2014 roku jakieś nowe typy na spokojny pobyt? Nie musi już koniecznie być na rivierze Makarskiej ;)


Może nie jest tak pięknie jak na RM, ale jeśli szukacie spokoju, to może Marina albo Poljica obok Trogiru :-)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.01.2015 14:56

Albo któraś z wysp np Hvar , Brač :wink:
tomkarol
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomkarol » 15.01.2015 09:20

Podobnie jak Torac polecił bym Medici pod warunkiem, że udało by się wynająć kwaterę poniżej Jardanki (jest tam kilka pensjonatów ale już może być problem z terminami). Same Medici spokojne, są plaże kameralne i plaża publiczna, można znaleźć cień, są 2 knajpki, najbliższy sklep w Mimice. Ewentualnie Mimice. Są trochę większe ale ogólnie też spokój jak na tamte rojony. W Mimicach osobiście bardziej podoba mi się część miejscowości bliżej Makarskiej i jak by się udało tam trafić jakąś kwaterę to też by było ok (oczywiście też poniżej Jardanki). Jeżeli komuś nie przeszkadza wspinaczka po schodach na plażę to bardzo spokojne jest w Marusici i dobra rakija (u Zorana).
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Okolice Makarskiej - spokojna okolica poszukiwana - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone