Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 24.07.2018 09:13

swider1985 napisał(a):A dlaczego nie jedziecie tak Murfeld Mureck Lenart sv. Ptuju i do Podhenika i tam na autostradę (niby bez viniety)? Ja tą drogą jechałem wiele razy ale przez Ptuj już wleciałem na autostradę ale teraz drogę przedłużyła się do Podhenika niby

Witam dlaczego nie jedziecie tak ?
Prot666
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.07.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot666 » 24.07.2018 09:18

toomas napisał(a):
Prot666 napisał(a):
Zdziwiłem się, że na ostatnich kilkunastu stronach tego wątku ten objazd nie jest w ogóle wspominany więc nie wiem czy coś się zmieniło i ten wariant odpada cąłkowicie? Mapa póki co pokazuje zarówno rozsądny czas jak i odległośc. Widząc komplikacje w tym roku z objazdami przez Lenart (też kiedyś jechałem) rozważam albo centrum Mariboru albo winietę. Koniec końców i tak wyląduję na tym samym przejściu :-)

pozdr
Prot


Jeżeli str 178 wchodzi w zakres "kilkunastu stron" to oznacza, że nie czytasz wątku :) Objazd przez Maribor jest znany i trochę osób z niego korzysta.

Uwierz mi na słowo, że cofnąłem się nawet dalej, ale mimo to jakoś mi umknęły informacje o przejeździe przez Maribor.
Pewnie znieczuliła mnie ilość postów dotyczących objazdu autostrady wschodnią stroną, która przypomina dosłownie kombinację Alpejską i licytowanie się które przejście graniczne będzie OK, a które nie.

Dzieki za wskazówkę.

pozdr
Prot
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 24.07.2018 09:34

Prot666 napisał(a):...Pewnie znieczuliła mnie ilość postów dotyczących objazdu autostrady wschodnią stroną, która przypomina dosłownie kombinację Alpejską i licytowanie się które przejście graniczne będzie OK, a które nie...

faktycznie, robi się tutaj niezły śmietnik ale ...
- jest jedno "uprzątnięte" miejsce gdzie jest opis objazdu MLP-P 8)
- nie wiem czy jest taki opis objazdu przez Maribor ... jeśli nie ma to może trzeba zrobić :roll:
- w tym wątku "można pisać wszystko" więc albo akceptujesz i przebijasz się przez setki stron w poszukiwaniu informacji albo ... :)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 24.07.2018 09:41

Prot666 napisał(a):Zdziwiłem się, że na ostatnich kilkunastu stronach tego wątku ten objazd nie jest w ogóle wspominany więc nie wiem czy coś się zmieniło i ten wariant odpada cąłkowicie?

pozdr
Prot


Ja myślę, że pomimo różnych informacji z maili od DARS'u Twoja opcja - jakkolwiek prosta i być może nawet efektywna - może być ryzykowna, przez TO:
https://goo.gl/maps/VimRuSkJjjy
Aqstyk
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aqstyk » 24.07.2018 10:23

Mam odpowiedż na moje pytanie z Dars:
Hello

This entry Podlehnik is normal open in direction Gruškovje.

Regards


A wysłałem im taką mapkę
Załączniki:
9E320AE2-4EF7-4846-AE9C-323A56DC99BB.jpeg
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 24.07.2018 10:28

el_guapo napisał(a):
Prot666 napisał(a):Zdziwiłem się, że na ostatnich kilkunastu stronach tego wątku ten objazd nie jest w ogóle wspominany więc nie wiem czy coś się zmieniło i ten wariant odpada cąłkowicie?

pozdr
Prot


Ja myślę, że pomimo różnych informacji z maili od DARS'u Twoja opcja - jakkolwiek prosta i być może nawet efektywna - może być ryzykowna, przez TO:
https://goo.gl/maps/VimRuSkJjjy


Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jakbyś czytał wątek uważnie to byś wiedział, że jeden z użytkowników załączył pismo od DARS mówiące że przejazd przez rondo z drogi bezpłatnej na bezpłatną jest - Bezpłatny.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.07.2018 10:39

Garo&Justa napisał(a):
el_guapo napisał(a):
Prot666 napisał(a):Zdziwiłem się, że na ostatnich kilkunastu stronach tego wątku ten objazd nie jest w ogóle wspominany więc nie wiem czy coś się zmieniło i ten wariant odpada cąłkowicie?

pozdr
Prot


Ja myślę, że pomimo różnych informacji z maili od DARS'u Twoja opcja - jakkolwiek prosta i być może nawet efektywna - może być ryzykowna, przez TO:
https://goo.gl/maps/VimRuSkJjjy


Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jakbyś czytał wątek uważnie to byś wiedział, że jeden z użytkowników załączył pismo od DARS mówiące że przejazd przez rondo z drogi bezpłatnej na bezpłatną jest - Bezpłatny.

Sami Słoweńcy kłócą się w tej sprawie w kontekście tego ronda, było to wiele razy wałkowane. Pismo swoje a kontrole swoje, niektórzy kombinowali tą dróżką jeździć i też było potem smutno. Lepiej omijać nie pewne miejsca.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.07.2018 10:48

Garo&Justa napisał(a):
el_guapo napisał(a):
Prot666 napisał(a):Zdziwiłem się, że na ostatnich kilkunastu stronach tego wątku ten objazd nie jest w ogóle wspominany więc nie wiem czy coś się zmieniło i ten wariant odpada cąłkowicie?

pozdr
Prot


Ja myślę, że pomimo różnych informacji z maili od DARS'u Twoja opcja - jakkolwiek prosta i być może nawet efektywna - może być ryzykowna, przez TO:
https://goo.gl/maps/VimRuSkJjjy


Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jakbyś czytał wątek uważnie to byś wiedział, że jeden z użytkowników załączył pismo od DARS mówiące że przejazd przez rondo z drogi bezpłatnej na bezpłatną jest - Bezpłatny.

Czytam ten wątek dosyć uważnie i nie do końca się mogę z Tobą zgodzić, poniżej cytat postu kolegi Pääkäyttäjä:


Pääkäyttäjä napisał(a):No i mam odpowiedź z DARS, od niezłomnej Romany:

dars_pesnica.JPG


Po krótce:

- winieta jest obligatoryjna na odcinku Šentilj - Pesnica (E59) oraz dla ronda Pesnica, dla większej częsci ekspresówki Maribor - Pesnica - Slivnica (H2) oraz dla odcinkiów Pesnica - Zrkovska, Zrkovska - Ptujska i Slivnica - Podlehnik

- niemniej jednak, rondo Pesnica jest częścią płatnych dróg, dlatego i ono również pozostaje pod kontrolą DARS

- kontrolerzy DARS nie przeprowadzają kontroli opłat na samym rondzie

- kontrolerzy DARS skupiają się na tych, którzy zjeżdżają z płatnej drogi na darmową, lub zamierzają z płatnej drogi skorzystać bez wymaganej winiety

- oficjalnie, na rondzie Pesnica jest obowiązek posiadania winiety ale kontrolerzy DARS nie karzą kierowców, którzy korzystają z bezpłatnych dróg nr 437 i 449 za jej brak

- do września 2018, nie ma obowiązku posiadania winiety na odcinek Hajdina - Ptuj (Puchov Most) w obu kierunkach (ze względu na remont mostu przez rzekę Drava) W kierunku Gruškovje należy miec winietę.


Czyli winieta jest wymagana, ale nie kontrolują. Tylko że jak skontrolują to możesz dostać mandat, oczywiście zgodnie z prawem :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 24.07.2018 10:54

Garo&Justa napisał(a):
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jakbyś czytał wątek uważnie to byś wiedział, że jeden z użytkowników załączył pismo od DARS mówiące że przejazd przez rondo z drogi bezpłatnej na bezpłatną jest - Bezpłatny.


Zluzuj gumę ... :roll:
Wątek czytam w miarę na bieżąco, a szczególnie posty zw. z FORMALNYM potwierdzeniem (lub brakiem takiego potwierdzenia) płatności za poszczególne odcinki. Z maila z DARS'u wynika tyle (i aż tyle), że FORMALNIE obowiązuje winieta (znaki na drogach bezpłatnych stanowiących dojazd do ronda), a NIEFORMALNIE nie są prowadzone tam kontrole.

Mój post ograniczył się do stwierdzenia, że trasa alternatywna do MLP jest OK, poza pewnym ryzykiem FORMALNYM, które każdy musi sobie sam oszacować.

I jeszcze raz polecam...zluzuj gumę w majtach.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 24.07.2018 11:01

Prot666 napisał(a):Uwierz mi na słowo, że cofnąłem się nawet dalej, ale mimo to jakoś mi umknęły informacje o przejeździe przez Maribor.
Pewnie znieczuliła mnie ilość postów dotyczących objazdu autostrady wschodnią stroną, która przypomina dosłownie kombinację Alpejską i licytowanie się które przejście graniczne będzie OK, a które nie.

Dzieki za wskazówkę.

pozdr
Prot


Spoko. Ja śledzę na bieżąco i wiem że można się pogubić :) Ja sam się dziwię, dlaczego tak dużo ludzi wybiera MLP z kilkoma objazdami objazdów a nie Maribor ale jak kto woli :)
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 24.07.2018 11:52

Ja jadę tak w Austrii Murfeld Mureck Słowenia Lenart Ptuj Podlehnik omijając autostradę dopiero w Podlehnik wlatuje na rondzie w tzw. Autostradę az do Chorwacji . Pytanie mam, czy coś robię źle?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.07.2018 11:57

swider1985 napisał(a):Ja jadę tak w Austrii Murfeld Mureck Słowenia Lenart Ptuj Podlehnik omijając autostradę dopiero w Podlehnik wlatuje na rondzie w tzw. Autostradę az do Chorwacji . Pytanie mam, czy coś robię źle?

Wszystko dobrze :oczko_usmiech: :mrgreen:
Aqstyk
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aqstyk » 24.07.2018 11:58

toomas napisał(a):
Prot666 napisał(a):Uwierz mi na słowo, że cofnąłem się nawet dalej, ale mimo to jakoś mi umknęły informacje o przejeździe przez Maribor.
Pewnie znieczuliła mnie ilość postów dotyczących objazdu autostrady wschodnią stroną, która przypomina dosłownie kombinację Alpejską i licytowanie się które przejście graniczne będzie OK, a które nie.

Dzieki za wskazówkę.

pozdr
Prot


Spoko. Ja śledzę na bieżąco i wiem że można się pogubić :) Ja sam się dziwię, dlaczego tak dużo ludzi wybiera MLP z kilkoma objazdami objazdów a nie Maribor ale jak kto woli :)


Objazd MLP naprawdę był do 2017 banalny... jechałem nim 4 razy w jedną i 4 razu w drugą. Praktycznie nie dało się zabłądzić :) Niestety od 2018 jak budują autostradę zrobiło się lekko pod górę :) Zobaczymy. Jak mi się uda to mogę Wam w czwartek na świeżo napisać czy od Ptuja w kierunku Gornji Macelj jest normalnie przejezdna czy nie. GM pokazuje jakiś objazd w Lenart ale malutki więc luz :) Trasa na prawdę nie jest skomplikowana toomas :)

Pozdrawiam :)
perlak
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.06.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) perlak » 24.07.2018 12:26

Czy jet możliwość żeby ktoś wrzucił aktualnie najlepszą drogę przejazdu z Trate do Podlehnik tak, żeby wczytać sobie w google mapach? W sobote wyjazd a tu coraz więcej niespodzianek :(

Jak to jest z Cvetlin - niby nie jest jako oficjalne przejście międzynarodowe a ludzie wcześniej piszą że jadą tam i że korki są.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 24.07.2018 12:47

perlak napisał(a):Jak to jest z Cvetlin - niby nie jest jako oficjalne przejście międzynarodowe a ludzie wcześniej piszą że jadą tam i że korki są.

Cvetlin jest przejściem granicznym z dopuszczonym ruchem dla obywateli UE.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 204
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone