Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aqstyk
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aqstyk » 24.07.2018 16:44

Hmmm można i przez Sv Anna w sumie jak teraz patrzę :) A przez Bad Radkersburg to jaka trasa? To nie autostrada nie?
Taką:
https://goo.gl/maps/fiVsxujsm5z
Ostatnio edytowano 24.07.2018 16:50 przez Aqstyk, łącznie edytowano 1 raz
leonsiem
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.02.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) leonsiem » 24.07.2018 16:48

Ja wczoraj przyjechalem do Chorwacji, jechalem objazdem w sloweni trate ptuj podlehnik, trate-lenart rozkopane objazd na sv ana jest juz zaraz za trate droga ciezka bo waska i gorzysta, po wjechaniu na autostrade w podlehnik korek az dopolowy trasy w chorwacji masakra. Cala trase padal deszcz. Jechalem 14 godzin 1058km
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.07.2018 16:57

Fajnie się was czyta i ogląda wasze pomysły na objazd objazdu MLP i ten hardcor na noc co niektórzy sobie szykują :oczko_usmiech: a nie lepiej inną drogę w tym roku wybrać zamiast tych alpejskich kombinacji?
Aqstyk
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aqstyk » 24.07.2018 16:58

Gdyby winiety były w normalnych cenach to OK. Ja na przyszły rok planuje zakupić winiety bo przy okazji można zwiedzić zamek i jaskinie ciekawą w Słowenii. Wtedy zakup się zwraca. Nie analizowałem tego jeszcze bo to plan na przyszły rok :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.07.2018 17:01

Aqstyk napisał(a):Gdyby winiety były w normalnych cenach to OK. Ja na przyszły rok planuje zakupić winiety bo przy okazji można zwiedzić zamek i jaskinie ciekawą w Słowenii. Wtedy zakup się zwraca. Nie analizowałem tego jeszcze bo to plan na przyszły rok :)

Tylko zamek i jaskinie nie w tym kierunku. :papa:
Aqstyk
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aqstyk » 24.07.2018 17:01

Zgadza się. Planujemy nocleg w Słowenii, więc można trochę odbić ;)
Aqstyk
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aqstyk » 24.07.2018 18:09

Ech kurde... i chyba kolego miałeś rację. Ta trasa wydaje się lepsza:
https://goo.gl/maps/HYLCWufWR9G2

Zobaczymy 8)
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 24.07.2018 18:29

Aqstyk napisał(a):Gdyby winiety były w normalnych cenach to OK. Ja na przyszły rok planuje zakupić winiety bo przy okazji można zwiedzić zamek i jaskinie ciekawą w Słowenii. Wtedy zakup się zwraca. Nie analizowałem tego jeszcze bo to plan na przyszły rok :)


Te winiety są w normalych cenach, tylko Ty nie wykorzystujesz jej. Nienormalne ceny to są u nas na A2 gdzie za jeden przejazd płacisz więcej niż ta winieta w SLO.
Aqstyk
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aqstyk » 24.07.2018 19:00

petr napisał(a):
Aqstyk napisał(a):Gdyby winiety były w normalnych cenach to OK. Ja na przyszły rok planuje zakupić winiety bo przy okazji można zwiedzić zamek i jaskinie ciekawą w Słowenii. Wtedy zakup się zwraca. Nie analizowałem tego jeszcze bo to plan na przyszły rok :)


Te winiety są w normalych cenach, tylko Ty nie wykorzystujesz jej. Nienormalne ceny to są u nas na A2 gdzie za jeden przejazd płacisz więcej niż ta winieta w SLO.

fakt :wink: ale z drugiej strony są droższe od austriackich więc nie do końca ;)
shpath
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) shpath » 24.07.2018 20:57

Link do trasy, którą ja zmuszony byłem jechać (zgodnie z oznakowaniem objazdu przez Słoweńców)
https://goo.gl/maps/BouFoPEV7bs

Także niektórzy z Was chcą objeżdżać nie tam gdzie jest potrzeba :) Znak zakaz ruchu jest już postawiony zaraz za skrzyżowaniem dróg 433 i 438 (czyli praktycznie jeszcze w Trate zaraz po serpentyntach).
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.07.2018 21:37

shpath napisał(a):Link do trasy, którą ja zmuszony byłem jechać (zgodnie z oznakowaniem objazdu przez Słoweńców)
https://goo.gl/maps/BouFoPEV7bs

Także niektórzy z Was chcą objeżdżać nie tam gdzie jest potrzeba :) Znak zakaz ruchu jest już postawiony zaraz za skrzyżowaniem dróg 433 i 438 (czyli praktycznie jeszcze w Trate zaraz po serpentyntach).

Zwróćcie uwagę, że słoweńscy drogowcy przy remontach i zamknięciu dróg organizują objazdy i podają komunikaty o nich lokalnymi drogami :idea: I na pewno nie zastanawiają się nad ewentualnymi trudnościami. :)
Te potencjalne trudności, na forum są rozkminiane na czynniki pierwsze. :idea: Powoli do przodu i trasy ubywa. :D
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2018 21:54

Bardzo podoba mi się to, w którą stronę ten wątek dryfuje. I dlatego dopóki jeżdżę na Istrię i Krk to wolę zapłacić Słoweńcom :D
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 24.07.2018 22:00

Aqstyk napisał(a):Hmmm można i przez Sv Anna w sumie jak teraz patrzę :) A przez Bad Radkersburg to jaka trasa? To nie autostrada nie?
Taką:
https://goo.gl/maps/fiVsxujsm5z


Bardzo dobra ta trasa jest, ale sugeruję jechać przed Riegersburg trzymając się drogi numer 66.
Jeździłem tędy wielokrotnie i trasa jest bardzo fajna i szeroka.
https://goo.gl/maps/wwzTqHpXb9w
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 24.07.2018 22:25

Heyo!

Autostrady w Słowenii omijałem kiedyś na różne sposoby (zawsze w nocy i w sierpniu oraz w weekendy):

1) Ilz-Bad Radkersburg-Ormoż-Varażdin
2) Graz-MLP-Cv

Ale w tym roku zastanawiam się coraz bardziej nad takim wariantem (bo chyba nie chce mi się patyczkować z dodatkowymi objazdami na MLP):

nowa trasa
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2018 23:21

Tym razem pierwszy raz jechałem autostradą przez SLO ale jechałem w nocy z niedzieli na poniedziałek i nigdzie żadnych korków nie było.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 206
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone