Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.07.2018 13:42

Bartolski napisał(a):... Jednak na mapach google nie można polegać, nowego mostu Trogir-Ciovo nadal tam nie ma.

Tak jak wspomniałem o poleganiu na mapach. GSV aktualizuje bardzo późno. Np. waze https://www.waze.com/pl/livemap
OpenStreetMap https://www.openstreetmap.org/#map=14/43.5207/16.2623 aktualizują bardzo szybko i są dość dokładne.
leonsiem
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.02.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) leonsiem » 19.07.2018 16:32

Witam czy zeby ominąć remont drogi miedzy Trate a Lenart trzeba jechać objazdem na Sveta Ana?
Na dołaczonym obrazku widze ze tez jest remont na odcinku objazdu przez Sveta Ana
Wybieram sie w poniedzialek do Chorwacji
Załączniki:
objazd SLO.jpg
Rusio18
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.06.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rusio18 » 19.07.2018 21:03

Wydaje mi się że ruch odbywa się normalnie ale są utrudnienia. Tzn Puszczany ruch wahadłowo. Jeżeli się mylę - proszę o poprawienie.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 19.07.2018 21:59

Wahadło jest na Sv. Ana czy na drodze do Lenart?
cretor23
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 16.06.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) cretor23 » 19.07.2018 22:00

Objazd przed Lenart.png
Pchacie się na remonty a jest normalna droga :cry: 1500 m dalej wychodzi...
tomassi07
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomassi07 » 19.07.2018 22:27

Jechałem do Chorwacji 14.07, wyjazd o 16:00 z Nysy przez CZ, AUT, SLO objazdem. CZ i AUT bez niespodzianek i postojów. Przed Brnem google poprowadziło przez Mikulov (na zwężeniu przejazd na pierwszym zielonym), dalej AUT praktycznie pusto. SLO przejechałem tą trasą: link, przynajmniej tak planowałem, ale przed ostatnim rondem z wjazdem na autostradę w Podlechniku, widząc, że korek zaczyna się na wysokości Trzeca odbiłem na Rogatec, co w ostatecznym rozrachunku uważam za błąd. Pół godz. jazdy krętą i wąską drogą, żeby ustawić się w kolejce na granicy na 40 min (w tym 10 min stania pomiędzy budką SLO-CRO, za Niemcami w A6, których ostatecznie ściągnięto na bok). CRO bez żadnych problemów, Lucko około 4:30 rano, bez zatrzymywania, do Bosilieva ruch większy, ale płynnie 130 km/h, na południe pusto. O 10:00 zameldowaliśmy się w Zivogosce Blato).
Podsumowując: 1208 km, 18h (14h 20min jazdy, 3h postojów, 40 min Rogatec, jazda zgodnie z obowiązującą max. prędkością lub mniej).
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 19.07.2018 22:53

Skoro trasa Trate-Ptuj jest trochę problematyczna to może lepiej polecieć przez Bad Radkersburg?

na ptuj.jpg
Darko811
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 04.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darko811 » 19.07.2018 23:01

Nie jest problematyczna. Jest dość dobrze oznakowana w stosunku do objazdów w Polsce. Jedyny minus to górzysta i kręta droga odcinkami
Darko811
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 04.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darko811 » 19.07.2018 23:04

leonsiem napisał(a):Witam czy zeby ominąć remont drogi miedzy Trate a Lenart trzeba jechać objazdem na Sveta Ana?
Na dołaczonym obrazku widze ze tez jest remont na odcinku objazdu przez Sveta Ana
Wybieram sie w poniedzialek do Chorwacji


Tak trzeba jechać przez Sveta ana. Jest krótkie wahadło ale zupełnie nie spowalnia jazdy. Minus taki tej drogi że odcinkami kręta i górzysta. Trzeba też uważać bo na zakrętach leży miejscami piach. Tak więc jedź śmiało.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 20.07.2018 00:10

cretor23 napisał(a):
Objazd przed Lenart.png
Pchacie się na remonty a jest normalna droga :cry: 1500 m dalej wychodzi...


Normalna do końca nie jest - ma jakieś 2-3m szerokości i jest kręta. Ja będę jechał tamtędy w nocy, zatem na spokojnie wszystko jeszcze analizuję.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 20.07.2018 00:24

Droga przez Velka bardziej przypomina bardziej drogę rowerową niż szosę...
W nocy tam ciemno jak w ... wiadomo gdzie, kręto a mijanie z suvem na jakimś przepuście jest nie lada wyzwaniem.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 715
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 20.07.2018 13:58

W Sv. Ana jest wahadło, ale nie czekasz, wszystko idzie na bieżąco. Sam objazd jest wąską ale malowniczą drogą.
Co dziwne na tym odcinku gdzie droga ma 2-3m, nie widziałem ani jednego auta. Może dlatego - że własnie jest objazd Słoweńcy tamtędy nie jeżdżą..:)?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2018 14:37

gigi napisał(a):Skoro trasa Trate-Ptuj jest trochę problematyczna to może lepiej polecieć przez Bad Radkersburg?

na ptuj.jpg


Można i tak jak pokazuje Twoja mapka właśnie jechałem w stronę Chorwacji. Droga po Słoweńskiej stronie trochę wąska i kręta, w drodze powrotnej wybrałem opcję przez Lenart:
https://goo.gl/maps/NAPC4E6sEHn
skuter1975
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.06.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) skuter1975 » 20.07.2018 16:40

Krótkie pytanie.... Jadąc od Chorwacji by ominąć autostradę w Słowenii, w który zjazd trzeba zjechać by kierować się na Lenart Ptuj? Jutro rano wracam.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 20.07.2018 17:49

skuter1975 napisał(a):Krótkie pytanie.... Jadąc od Chorwacji by ominąć autostradę w Słowenii, w który zjazd trzeba zjechać by kierować się na Lenart Ptuj? Jutro rano wracam.
Węzeł Podlehnik lub wcześniej kierować się np. na Cvetlin, Rogatec...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 201
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone