Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 18.07.2018 00:22

tomasz1510 napisał(a):Znajomy mi mówił, że mają puścić autostradę do granicy 17.07 ale przejeżdżając ostatnio to postęp prac nie potwierdzałby tą informację. Może chodziło o obiazd przez sv.Ana w Słoweni? Może ktoś rozwiać te plotki ?
Pozdrawiam


piszę o tym na poprzedniej stronie (kilka postów wyżej)....
objazd drogi 433 jest do 18.07 (aktualizacja)..

link dla leniwego
Jonky
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.04.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonky » 18.07.2018 14:46

Znowu coś Słoweńcy na objeździe podziałali - roboty do 13.08.2018 za promet.si : "R2-433, Lenart - Trate, trate - Zice, popolna zapora zaradi preplastitve vozisca. Obwoz je ureden po lokalnih cestah, predvidoma do 13.08.2018. Promet poteka izmenicno enosmerno." wynika że ruch po jednym pasie.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 18.07.2018 21:55

Czy przejście Meje - Zlogonje jest dostępne dla obywateli RP? Szukam informacji na rok 2018 ale nigdzie nie mogę znaleźć. Będziemy nocować w Ivanec i Google Map kieruje przez to właśnie przejście.
Rusio18
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.06.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rusio18 » 18.07.2018 23:54

Jonky napisał(a):Znowu coś Słoweńcy na objeździe podziałali - roboty do 13.08.2018 za promet.si : "R2-433, Lenart - Trate, trate - Zice, popolna zapora zaradi preplastitve vozisca. Obwoz je ureden po lokalnih cestah, predvidoma do 13.08.2018. Promet poteka izmenicno enosmerno." wynika że ruch po jednym pasie.


Ale rozumiem że droga jest przejezdna do Ptuj ? Czy całkowicie zamknięta dla ruchu ?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.07.2018 00:23

Bartolski napisał(a):Czy przejście Meje - Zlogonje jest dostępne dla obywateli RP? Szukam informacji na rok 2018 ale nigdzie nie mogę znaleźć. Będziemy nocować w Ivanec i Google Map kieruje przez to właśnie przejście.

Kilka stron do tyłu jest ponowna wzmianka, że tylko mały ruch lokalny. Wskazania map trzeba weryfikować.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 19.07.2018 00:47

endryu napisał(a):Kilka stron do tyłu jest ponowna wzmianka, że tylko mały ruch lokalny. Wskazania map trzeba weryfikować.

Kilka stron temu jest wzmianka, że ktoś myślał, że chodzi o to przejście, a nie, że ktoś je przekraczał, czytałem. Na temat jego zasięgu działania w 2018 roku niema żadnej wzmianki, niestety. Dlatego pytam, żeby zweryfikować wskazanie mapy.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.07.2018 00:55

Na stronie słoweńskiej Policji w wykazie przejść granicznych w tym roku nie ma zmian o tym w/w przejściu.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 19.07.2018 01:13

endryu napisał(a):Na stronie słoweńskiej Policji w wykazie przejść granicznych w tym roku nie ma zmian o tym w/w przejściu.

Czy mogę prosić o linka? Nie wiem, którym przejściem w takim razie przekroczyć granicę, żeby nie nadrabiać za dużo kilometrów i żeby nie łamaćprzepisów.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2018 07:26

Bartolski napisał(a):Czy przejście Meje - Zlogonje jest dostępne dla obywateli RP? Szukam informacji na rok 2018 ale nigdzie nie mogę znaleźć. Będziemy nocować w Ivanec i Google Map kieruje przez to właśnie przejście.


Nie jest, to przejście jest tylko dla tzw. małego ruchu przygranicznego i nie ma go nawet na liście oficjalnych przejść granicznych Słowenii. Przekroczenie granicy w tym miejscu to łamanie prawa i proszenie się o ewentualne kłopoty, jak pisali Czesi w iDnes. Spotkałem też się z opinią, że jeżeli nas Słoweńcy nie złapią, to Chorwaci mają na to wywalone... z drugiej strony też nie byłbym tego pewien, w Polsce kiedyś też nie można było przekraczać granicy poza przejściami granicznymi i wątpię, by tu było inaczej.
K123
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.06.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) K123 » 19.07.2018 09:46

Jechałem z Chorwacji do Polski 18 lipca (środa).
Sytuacja następująca:

1. Bramki pod Zagrzebiem: ok godz 17 - brak korków, przede mną ze 2 samochody.

2. Gornji Macelj: w ciągu dnia Google ostrzegał o możliwym 20min wydłużeniu podróży z powodu zatoru przy granicy, więc rozważałem Cvetlin, ale po 16 zaczęło się rozluźniać i faktycznie ok 18 było mniej niż 10min czekania (samochodów sporo, ale kilka bramek otwartych).

Rusio18 napisał(a):
Jonky napisał(a):Znowu coś Słoweńcy na objeździe podziałali - roboty do 13.08.2018 za promet.si : "R2-433, Lenart - Trate, trate - Zice, popolna zapora zaradi preplastitve vozisca. Obwoz je ureden po lokalnih cestah, predvidoma do 13.08.2018. Promet poteka izmenicno enosmerno." wynika że ruch po jednym pasie.


Ale rozumiem że droga jest przejezdna do Ptuj ? Czy całkowicie zamknięta dla ruchu ?


3. Objazdy w Słowenii:
- kierowałem się wg map Googla z ustawieniami unikania autostrad i opłat
- do Ptuj bez niespodzianek
- w Lenart rozkopane zgodnie z przewidywaniami, ale to do objechania uliczkami obok, już było opisywane, są oznaczenia
- dalej jechałem drogą 443 pamiętając, że ktoś pisał o planach zakończenia remontu do 17 lipca, ale zonk. Część nowego asfaltu już leży i można jechać, ale nadal nie jest w całości przejezdna i ostatecznie skończyło się na przejeździe przez sv Ana.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 19.07.2018 11:09

Pääkäyttäjä napisał(a):Nie jest, to przejście jest tylko dla tzw. małego ruchu przygranicznego i nie ma go nawet na liście oficjalnych przejść granicznych Słowenii. Przekroczenie granicy w tym miejscu to łamanie prawa i proszenie się o ewentualne kłopoty, jak pisali Czesi w iDnes. Spotkałem też się z opinią, że jeżeli nas Słoweńcy nie złapią, to Chorwaci mają na to wywalone... z drugiej strony też nie byłbym tego pewien, w Polsce kiedyś też nie można było przekraczać granicy poza przejściami granicznymi i wątpię, by tu było inaczej.

Na taką merytoryczną odpowiedź czekałem, dzięki :D Jednak na mapach google nie można polegać, nowego mostu Trogir-Ciovo nadal tam nie ma.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2018 11:37

Bartolski napisał(a):Na taką merytoryczną odpowiedź czekałem, dzięki :D Jednak na mapach google nie można polegać, nowego mostu Trogir-Ciovo nadal tam nie ma.


Co do przejścia Meje: Mejni prehod za obmejni promet je kraj, določen za prehod potnikov z določenega obmejnega območja Republike Slovenije in določenega obmejnega območja Hrvaške v skladu z mednarodno pogodbo (Sporazum o obmejnem sodelovanju in prometu - SOPS). (mały ruch graniczny – ustanowione dla przekraczania granicy przez obywateli Republiki Słowenii na podstawie uproszczonych procedur i określonego obszaru przygranicznego Chorwacji zgodnie z umową międzynarodową (Umowa o współpracy i transporcie granicznym - SOPS).
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.07.2018 13:03

Bartolski napisał(a):Na taką merytoryczną odpowiedź czekałem, dzięki :D Jednak na mapach google nie można polegać, nowego mostu Trogir-Ciovo nadal tam nie ma.


Jeśli chodzi o świeże odcinki dróg to pojawiają się po ok. miesiącu, przynajmniej tak było z nowym odcinkiem obwodnicy Krakowa, także tu zawsze trzeba brać poprawkę na to. Natomiast zamknięte drogi ukazują się na bieżąco :twisted:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2018 13:12

Bartolski napisał(a):Na taką merytoryczną odpowiedź czekałem, dzięki :D Jednak na mapach google nie można polegać, nowego mostu Trogir-Ciovo nadal tam nie ma.

Szczególnie jeśli chodzi o miejsca przekraczania granicy o czym przekonałem się w tym roku, na szczęście nie boleśnie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 19.07.2018 13:40

A ja dla odmiany w tym roku zamówiłem winiety na Słowenię. Pięciokrotnie jechaliśmy różnymi objazdami, ale z roku na rok jechało nam się coraz gorzej. Wyjeżdżamy w czwartek w związku z tym nie spodziewam się strasznych korków w Macelj. W sumie dwa lata temu ze śląska do Makarskiej jechaliśmy 22 godziny więc chyba gorzej już być nie może :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 200
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone