Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomasz1510
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.06.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1510 » 18.07.2016 22:13

Witam. A co myślicie o tym? Jechałem w sobotę 16.07 do Cro i zdziwiłem się na drugim rondzie w Ptuju. Kierunek na Zagrzeb był przekreślony i kierunek na na HR był w inną stronę. Nie wiedziałem co robić. Zaryzykowałem i pojechałem po staremu na tzw ślimaka na koniec autostrady słoweńskiej. Nie było na moje szczęście żadnych problemów z wjazdem. Czy planują w najbliższym czasie zamknąć chwilowo wjazd z Ptuja na koniec autostrady? O co może chodzić z tym przekierowaniem na inną drogę? Przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów ze Stanići
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 18.07.2016 22:19

Coś może być na rzeczy. Na stronie dars.si i na promet.si promują objazd od ronda za Pesnicą w kierunku na Ormoz i jeszcze kilka innych opcji (info do pobrania na stronach). Jestem zainteresowany rozwojem sytuacji bo jadę 01.08.
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2016 09:53

Dorzucam tu wspomnianą ulotkę z objazdem w Słowenii.

If you are travelling to Zagreb (CRO), in case of traffic congestion on the route Maribor (SLO)—Zagreb (CRO), please follow the temporary traffic signals (toll station Pesnica). Potential alternative route: Šentilj—Pesnica —Lendava—Pince—Letenye (H)—Zagreb (CRO).

Jeżeli wybierasz się do Zagrzebia (HR), w przypadku zatoru drogowego na trasie Maribor - Zagrzeb, prosimy kierować się informcjami z tablic świetlnych (PPO Pesnica). Alternatywna trasa to: Šentilj—Pesnica —Lendava—Pince—Letenye (H)—Zagreb (CRO).

The table below shows the foreseen traffic congestion dates. All actual information will be constantly displayed on the real-time traffic message board at the Pesnica toll station.

Poniższa tabela przedstawia przewidywane terminy zatorów drogowych. Aktualne informacje będą na bieżąco wyświetlane na tablicach drogowych w punkcie poboru opłat w Pesnicy.

dars.png
Ostatnio edytowano 19.07.2016 10:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2016 10:07

Raczej mi to wygląda na podanie trasy alternatywnej z powodu tworzenia się korków na końcu autostrady przed Ptuj i na drodze nr 9 do granicy.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 19.07.2016 10:11

"Najlepsza" ta zielona 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2016 10:13

Wujek słabo tłumaczy ale można zrozumieć :wink:

https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2016 10:13

Janusz Bajcer napisał(a):Wujek słabo tłumaczy ale można zrozumieć :wink:

https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search


Już wrzuciłem coś normalnego ;P
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2016 10:22

Dlatego polecam sprawdzać kamerki na stronach DARS i HAK. Ja zawsze to robię przed końcem objazdu, i wtedy mam wybór czy jechać na granicę w Macelj czy np w Rogatec :wink: https://goo.gl/maps/KFGuxCRj98T2
Nawet jadąc autostradą można skorzystać z tego przejścia https://goo.gl/maps/u6NDRLC5hBw na pewno wyjdzie szybciej niż korek na końcu autostrady + korek na drodze nr9 do granicy :oczko_usmiech: :mrgreen:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 19.07.2016 17:06

dids76 napisał(a):Dlatego polecam sprawdzać kamerki na stronach DARS i HAK. Ja zawsze to robię przed końcem objazdu, i wtedy mam wybór czy jechać na granicę w Macelj czy np w Rogatec :wink: https://goo.gl/maps/KFGuxCRj98T2
Nawet jadąc autostradą można skorzystać z tego przejścia https://goo.gl/maps/u6NDRLC5hBw na pewno wyjdzie szybciej niż korek na końcu autostrady + korek na drodze nr9 do granicy :oczko_usmiech: :mrgreen:

dzięki dids76, kto wie czy nie przyda się jak zrobią autostradę do granicy ... a może i wczesniej :)
mi w tym roku udał się jeszcze "normalnie" przejechać
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.07.2016 17:42

tomasz1510 napisał(a):Witam. A co myślicie o tym? Jechałem w sobotę 16.07 do Cro i zdziwiłem się na drugim rondzie w Ptuju. Kierunek na Zagrzeb był przekreślony i kierunek na na HR był w inną stronę. Nie wiedziałem co robić. Zaryzykowałem i pojechałem po staremu na tzw ślimaka na koniec autostrady słoweńskiej. Nie było na moje szczęście żadnych problemów z wjazdem. Czy planują w najbliższym czasie zamknąć chwilowo wjazd z Ptuja na koniec autostrady? O co może chodzić z tym przekierowaniem na inną drogę? Przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów ze Stanići

Nas wczoraj też to bardzo zaskoczyło, ale pojechaliśmy po staremu. Ciekawe o co chodzi :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2016 17:48

figusek napisał(a):
tomasz1510 napisał(a):Witam. A co myślicie o tym? Jechałem w sobotę 16.07 do Cro i zdziwiłem się na drugim rondzie w Ptuju. Kierunek na Zagrzeb był przekreślony i kierunek na na HR był w inną stronę. Nie wiedziałem co robić. Zaryzykowałem i pojechałem po staremu na tzw ślimaka na koniec autostrady słoweńskiej. Nie było na moje szczęście żadnych problemów z wjazdem. Czy planują w najbliższym czasie zamknąć chwilowo wjazd z Ptuja na koniec autostrady? O co może chodzić z tym przekierowaniem na inną drogę? Przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów ze Stanići

Nas wczoraj też to bardzo zaskoczyło, ale pojechaliśmy po staremu. Ciekawe o co chodzi :-)

Jest wyjaśnienie w poście rysunkiem.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 19.07.2016 19:43

Dlatego można z Ptuja na Cvetlin i do pierwszych bramek w Cro za Maceljem.
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 19.07.2016 20:01

figusek napisał(a):
tomasz1510 napisał(a):Witam. A co myślicie o tym? Jechałem w sobotę 16.07 do Cro i zdziwiłem się na drugim rondzie w Ptuju. Kierunek na Zagrzeb był przekreślony i kierunek na na HR był w inną stronę. Nie wiedziałem co robić. Zaryzykowałem i pojechałem po staremu na tzw ślimaka na koniec autostrady słoweńskiej. Nie było na moje szczęście żadnych problemów z wjazdem. Czy planują w najbliższym czasie zamknąć chwilowo wjazd z Ptuja na koniec autostrady? O co może chodzić z tym przekierowaniem na inną drogę? Przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów ze Stanići

Nas wczoraj też to bardzo zaskoczyło, ale pojechaliśmy po staremu. Ciekawe o co chodzi :-)


czyli rozumiem że to jest sugerowany objazd (dalej drogą bezpłatną) a Wyjazd z Ptuj na koniec autostrady dalej działa tylko sugerują aby tam nie jechać czy tak?
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2016 01:06

Czy orientujecie się jak w końcu jest z tym wylotem na główną z Gstice Majolka w Trzec ? Zamknięty czy otwarty ? do wyjazdu co prawda jeszcze niecałe 3 tygodnie ale... :?
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 20.07.2016 08:58

Czyli po staremu na węzeł Drazenci końca autostrady jest nadal aktualny i bezpłatny?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 69
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone