Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 14.07.2016 01:22

bieder1 napisał(a):
dids76 napisał(a):
Grzegorz_GRK napisał(a):Wojek google podpowiada by nie wjezdzac na E59 w Ptuj tylko kawalek dalej w Trzek (sorry za brak polskich liter , ale inaczej sie nie da taka wersja windy)

Tylko po co, skoro można w Ptuj.

Pytanko:

Czyli jak wlatuje z Ptuj do granicy na razcep Drażenci to już jest ścieżka bez winiety??????
Tak przynajmniej jest na google maps

Tak - wyjeżdżasz na ślimak i jest bezpłatny odcinek do granicy.
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2016 07:39

Chodzi mi o to aby nie narażać się na kombinowanie... między innymi dlatego w Majolce chcę przenocować aby po śniadaniu od razu na główną wjechać...
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 14.07.2016 07:55

robines napisał(a):Wracałem w ten poniedziałek rano i nie było żadnego problemu ze zjazdem na Ptuj."Problem"mieli ci co jechali na wakacje bo korek do granicy miał blisko 10km.Z ciekawostek to na mostku w Murecku stało dwóch kulturalnych pograniczników austriackich i dowodziki sprawdzali.


10km to akurat od Trźec do granicy :idea:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 14.07.2016 08:48

obiadek napisał(a):
robines napisał(a):Wracałem w ten poniedziałek rano i nie było żadnego problemu ze zjazdem na Ptuj."Problem"mieli ci co jechali na wakacje bo korek do granicy miał blisko 10km.Z ciekawostek to na mostku w Murecku stało dwóch kulturalnych pograniczników austriackich i dowodziki sprawdzali.


10km to akurat od Trźec do granicy :idea:


No właśnie jestem ciekaw czy kolega był w poniedziałek rano na tej granicy czy już w domu? Bo wtedy pewnie na granicy był w niedzielę.
To może być istotna informacja.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 14.07.2016 10:13

alechandro napisał(a):Chodzi mi o to aby nie narażać się na kombinowanie... między innymi dlatego w Majolce chcę przenocować aby po śniadaniu od razu na główną wjechać...

OK, ale nadal nie rozumiem jaki tu ma wpływ jedno (spanie w Majolce) z kombinowaniem wynikającym z braku winiety na słoweńskie autostrady.
Jadąc tam-Majolka jest już na bezpłatnym odcinku. Pozostaje tylko kwestia dojazdu do obiektu, ale tu dojazd autostradą bądź np MLP nic nie zmienia, chyba że zjazd z E59/9 będzie zamknięty to wtedy z autostrady musiałbyś zjechać wcześniej aby przejechać przez Ptuj i boczną drogą dotrzeć na nocleg.
Wracając-jeśli wyjazd z Majolki na E59/9 jest możliwy-wyjedziesz tak samo bez względu na to, czy później będziesz chciał jechać autostradą czy objazdem. Różnica może być tylko jeśli wyjazd będzie zamknięty-wtedy od razu pojedziesz boczną drogą w stronę Ptuja, o ile objazdy nie będą poprowadzone inaczej.
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2016 11:16

Do Majolki mam zamiar jechać boczną drogą jak zawsze...wyjazd z Majolki jest jednak prawdopodobnie zablokowany i wtedy pojawia się problem w postaci wjazdu na E59.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2016 11:21

alechandro napisał(a):Do Majolki mam zamiar jechać boczną drogą jak zawsze...wyjazd z Majolki jest jednak prawdopodobnie zablokowany i wtedy pojawia się problem w postaci wjazdu na E59.

Ok, ale winieta w niczym Ci tu nie pomoże. Jeśli będzie zablokowany to na 100% będzie opisany objazd. W samym pensjonacie też zapewne wytłumaczą jak wrócić na drogę w kierunku granicy.
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2016 11:59

Na to liczę, że wytłumaczą...gdybym zdecydował się na winiete to jechalbym prosto bez wizyty w Majolce. Nocleg w takim przypadku znalazłby gdzieś w cro zaraz za granicą.
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 14.07.2016 19:14

Koenig napisał(a):
obiadek napisał(a):
robines napisał(a):Wracałem w ten poniedziałek rano i nie było żadnego problemu ze zjazdem na Ptuj."Problem"mieli ci co jechali na wakacje bo korek do granicy miał blisko 10km.Z ciekawostek to na mostku w Murecku stało dwóch kulturalnych pograniczników austriackich i dowodziki sprawdzali.


10km to akurat od Trźec do granicy :idea:


No właśnie jestem ciekaw czy kolega był w poniedziałek rano na tej granicy czy już w domu? Bo wtedy pewnie na granicy był w niedzielę.
To może być istotna informacja.


Na granicy byłem w ten poniedziałek około 6 rano.
Praktycznie do samego zjazdu na Ptuj był korek w stronę granicy,dużo tirów.
Jak jechałem na urlop to byłem na granicy w niedzielę 3 lipca o 7 rano a kolejka miała może z pół km.
Pozdrav :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.07.2016 21:30

A to jest wątek o M-L-P, czy np. o Lendavę też można zapytać? :wink:
Tzn. w tamtą stronę już obczaiłem, chodzi mi o drogę powrotną...
Czy lepiej zjechać na Varaždin czy Čakovec?

A jak gdzieś było, to dajta gotowca. :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2016 22:15

wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 14.07.2016 22:45

anakin napisał(a):A to jest wątek o M-L-P, czy np. o Lendavę też można zapytać? :wink:
Tzn. w tamtą stronę już obczaiłem, chodzi mi o drogę powrotną...
Czy lepiej zjechać na Varaždin czy Čakovec?

A jak gdzieś było, to dajta gotowca. :oczko_usmiech:

Ćekovec i jechać obwodnicą, szybciej.
marwien
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 17.07.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwien » 14.07.2016 22:57

maciejdm1 napisał(a):
bieder1 napisał(a):
dids76 napisał(a):
Grzegorz_GRK napisał(a):Wojek google podpowiada by nie wjezdzac na E59 w Ptuj tylko kawalek dalej w Trzek (sorry za brak polskich liter , ale inaczej sie nie da taka wersja windy)

Tylko po co, skoro można w Ptuj.

Pytanko:

Czyli jak wlatuje z Ptuj do granicy na razcep Drażenci to już jest ścieżka bez winiety??????
Tak przynajmniej jest na google maps

Tak - wyjeżdżasz na ślimak i jest bezpłatny odcinek do granicy.


Mam rozumieć że jadąc od Ptuja mogę jechać drogą nr 2 i wjechać przez 5 Razcep Drażenci na drogę E59 do granicy. Automapa pokazuje że droga nr 2 i zjazd ślimakiem jest płatny raczej ? Proszę o jakiś komentarz
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2016 23:11

marwien napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):
bieder1 napisał(a):
dids76 napisał(a):
Grzegorz_GRK napisał(a):Wojek google podpowiada by nie wjezdzac na E59 w Ptuj tylko kawalek dalej w Trzek (sorry za brak polskich liter , ale inaczej sie nie da taka wersja windy)

Tylko po co, skoro można w Ptuj.

Pytanko:

Czyli jak wlatuje z Ptuj do granicy na razcep Drażenci to już jest ścieżka bez winiety??????
Tak przynajmniej jest na google maps

Tak - wyjeżdżasz na ślimak i jest bezpłatny odcinek do granicy.


Mam rozumieć że jadąc od Ptuja mogę jechać drogą nr 2 i wjechać przez 5 Razcep Drażenci na drogę E59 do granicy. Automapa pokazuje że droga nr 2 i zjazd ślimakiem jest płatny raczej ? Proszę o jakiś komentarz


Człowieku ogarnij się . Według mnie wszelkie komentarze są zbędne . :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2016 23:16

Ale o jaki komentarz? Pierdylion razy było tu pisane, są filmiki, mapki, pisma z DARS. Czego więcej Ci trzeba?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 67
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone