Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O której najlepiej wyruszyć w trasę???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 31.07.2013 14:13

joanna młodzik napisał(a):Myślę , że tak do końca nikt nie jest w stanie zaplanowć trasy , jeśli chodzi o godziny. Dwa lata temu jechaliśmy z Koszalina do Zadaru 20 godzin , prawie zero korków - druga połowa sierpnia - ciągiem - dwóch kierowców , w zeszłym roku z Koszalina do Porecza na Istrii - więc o wiele bliżej - 26 godzin , korek za korkiem , jeden kierowca , dwie godziny snu po drodze. Koszmar , koszmar i jeszcze raz koszmar. Z tego też powodu żałuję bardzo , ale do Dalmacji już samochodem chyba nie pojadę , chyba że z noclegiem po drodze, a to już kieszonkę boli. :wink: Nocą jedzie się najlepiej , co tu dużo mówić , ale ta noc też nie za długa na tyle kilometrów...


Polecane na forum noclegi w tracie do Cro to koszt około 30-40 euro za 2 osoby...Czy ja wiem czy to tak strasznie dużo?..
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2013 14:37

Flacha napisał(a):
Polecane na forum noclegi w tracie do Cro to koszt około 30-40 euro za 2 osoby...Czy ja wiem czy to tak strasznie dużo?..

Za 3 osoby ze śniadaniem w Korenicy płaciłem 45euro, rezerwowałem przez booking.com. Bezpośrednio u właścicieli wychodzi jeszcze taniej. W tym roku jechałem pierwszy raz z noclegiem, na 99% już zawsze będę tak jeździł :wink:
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 31.07.2013 14:56

Flacha napisał(a):
joanna młodzik napisał(a):Myślę , że tak do końca nikt nie jest w stanie zaplanowć trasy , jeśli chodzi o godziny. Dwa lata temu jechaliśmy z Koszalina do Zadaru 20 godzin , prawie zero korków - druga połowa sierpnia - ciągiem - dwóch kierowców , w zeszłym roku z Koszalina do Porecza na Istrii - więc o wiele bliżej - 26 godzin , korek za korkiem , jeden kierowca , dwie godziny snu po drodze. Koszmar , koszmar i jeszcze raz koszmar. Z tego też powodu żałuję bardzo , ale do Dalmacji już samochodem chyba nie pojadę , chyba że z noclegiem po drodze, a to już kieszonkę boli. :wink: Nocą jedzie się najlepiej , co tu dużo mówić , ale ta noc też nie za długa na tyle kilometrów...


Polecane na forum noclegi w tracie do Cro to koszt około 30-40 euro za 2 osoby...Czy ja wiem czy to tak strasznie dużo?..


Może i tak , ale my jesteśmy w czwóreczkę ... :?
WiktorG10
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiktorG10 » 22.08.2013 14:02

ja wyruszyłem w trasę w niedziele o 18, na przejściu granicznym SLO-HR byłem koło 3:30 zero ruchu, na Makarską dotarłem przed 8 rano w poniedziałek ;)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 22.08.2013 14:17

dids76 napisał(a):
Flacha napisał(a):
Polecane na forum noclegi w tracie do Cro to koszt około 30-40 euro za 2 osoby...Czy ja wiem czy to tak strasznie dużo?..

Za 3 osoby ze śniadaniem w Korenicy płaciłem 45euro, rezerwowałem przez booking.com. Bezpośrednio u właścicieli wychodzi jeszcze taniej. W tym roku jechałem pierwszy raz z noclegiem, na 99% już zawsze będę tak jeździł :wink:


To tak jak my. W tym roku obmyślając powrót z cro małżonka zaproponowała nocleg. Padło na Wiedeń i oekotel (byliśmy w Rogoznicy). Do Wiednia dojechaliśmy w niecałe 8 godzin. wieczorkiem pizza w pobliskiej restauracji, prysznic i spanko. Na drugi dzień człowiek wypoczęty. Nocleg super sprawa. Następne wyjazdy tylko z noclegiem. Za pokój płaciliśmy 48euro.
dude88pl
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dude88pl » 08.09.2013 00:23

Dzisiaj wyjeżdżam do Cro, pierwszy raz, trasa 99% przez słowację (autostrady), węgry (86) i dalej autostradami albo do Vodic albo na Makarską (jako że w ciemno zależy o której godzinie będe na wysokości Vodic aby mieć czas na szukanie noclegu). O której bym musiał mniej więcej wyjechać? (bardziej intersuje mnie Makarska) Jadę z okolic Tychów choć można i od Bielska liczyć bo to 20 minut drogi tylko. Wrzesień więc nie spodziewam się jakiś korków giantycznych;p
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 08.09.2013 09:09

dude88pl napisał(a):Dzisiaj wyjeżdżam do Cro, pierwszy raz, trasa 99% przez słowację (autostrady), węgry (86) i dalej autostradami albo do Vodic albo na Makarską (jako że w ciemno zależy o której godzinie będe na wysokości Vodic aby mieć czas na szukanie noclegu). O której bym musiał mniej więcej wyjechać? (bardziej intersuje mnie Makarska) Jadę z okolic Tychów choć można i od Bielska liczyć bo to 20 minut drogi tylko. Wrzesień więc nie spodziewam się jakiś korków giantycznych;p


Hej, nie wiem czy już wyjechałeś ale ja jechałem wczoraj i korki w Chorwacji były masakryczne. Wyjechaliśmy z Wrocławia po 3:00 rano. Do Zagrzebia bezproblemowo bo byliśmy tam już po 14:00 i to bez szaleństw i przekraczania prędkości, spokojnie z przystankami/tankowaniem itp. Natomiast od Zagrzebia sie zaczęło. Najpierw korek 1.5h na wjeździe na autostradę, były czynne tylko 3 bramki... Później niby remont drogi w tunelu "Sweti Rok Tunnel". tzn stały tylko pachołki, jeden pas był wykluczony i staliśmy 3,5h w gigantycznym korku. Dziwie się że zamykają drogę w weekend jak jest wymiana trurnusów i żadne prace na tej drodze nie trwają...

ps. jak mozesz to napisz czy jak jechałeś to ten tunel też był zamknięty.
Ostatnio edytowano 08.09.2013 10:13 przez karus, łącznie edytowano 1 raz
Łukasz789
Cromaniak
Posty: 669
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz789 » 08.09.2013 09:22

oceniam ta trasę gdzieś na 13-14h spokojnej jazdy , niektórzy twierdza ,że robią ją w 11, ale dojazd na wakacje tez ma być odpoczynkiem . Nawet wydłużyłbym go o jakieś 2h na poczet przyszłych odpoczynków a jak jedne kierowca to dodał jeszcze 4h aby się kimnąć troszkę po drodze. Czyli w sumie 17-18h .Czyli moim skromnym zdaniem wyjazd max o 14. W Makarskiej powinieneś być na 7 rano czyli masz calutki dzień na szukanie noclegu. Ja tak robiłem przynajmniej.




Czyli wyjechał bym ok. 20 im wcześneij tym lepiej .opowiem jak ja jechałem to z Krakowa wyjechałem o 16 ( chciałem wyjechać o 14 ale znajomi negowali ten pomysł twierdząc ,że dojedziemy tam nad ranem i ani kwatery szukać ani nic( ja uważałem ,ze to dobre wyjście bo rozglądnę się za fajną , może nawet wykapie się w morzu , zobaczę pierwszy wschód słońca itp. ) ale dobra spod domu wyjechałem o 14 ,pojeździłem po kolejnych członkach wycieczki,załadowali się i w trasę ruszyłem o 16 .Ale już wiedziałem ,żeby być tam na 7 rano to trzeba będzie ciąć i to ostro , na dodatek bez odpoczynków (planowałem kimnąć się po drodze ale z powodu narzuconego tempa szans nie było ) tylko tankowanie ( które i tak często było ).
pepermint
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepermint » 08.09.2013 09:38

Jechaliśmy w obie stron w dzień. Naszym zdaniem noc jest do spania a w dzień jest większa koncentracja. Znajomi towarzysze robili tą trasę w nocy, czas przejazdu podobny. Nie ominęły nas niespodzianki w postaci korków i innych zdarzeń :-) .
Wyjazd do Cro był ze Śląska był o 5 rano, w Zadarze byliśmy o 19:30. Staliśmy na granicy (ok 1 godz) i na jednych bramkach (ok 0,5 godz).
Powrót: wyjazd z Zadaru 11:40, w domu 0:10.
W drodze powrotnej mniej przerw, jakoś lepiej nam droga leciała i zmęczenie było mniejsze.
tomeq77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeq77 » 08.09.2013 09:55

Ja w obie strony jechałem na noc, jako jedyny kierowca. Wyjazd ok. 17-17:30. Trasa przez Wrocław - Boboszów - Brno - Wiedeń - Graz - Mureck, Lenart, Ptuj - Zagrzeb - Szybenik. Po drodze w nocy przystanek ok. 2h na drzemkę.

U celu byliśmy po ok. 17-18 godzinach. Moim zdaniem nie za bardzo da się szybciej. Pól Austrii jedzie się 80km/h, bo są roboty i zwężki, za to w samej Cro można 140-150 polecieć.

Ogólne spalanie na dystansie w sumie prawie 3000km wyszło mi 5,98 ON /100km.
dude88pl
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dude88pl » 08.09.2013 10:09

karus napisał(a):
dude88pl napisał(a):Dzisiaj wyjeżdżam do Cro, pierwszy raz, trasa 99% przez słowację (autostrady), węgry (86) i dalej autostradami albo do Vodic albo na Makarską (jako że w ciemno zależy o której godzinie będe na wysokości Vodic aby mieć czas na szukanie noclegu). O której bym musiał mniej więcej wyjechać? (bardziej intersuje mnie Makarska) Jadę z okolic Tychów choć można i od Bielska liczyć bo to 20 minut drogi tylko. Wrzesień więc nie spodziewam się jakiś korków giantycznych;p


Hej, nie wiem czy już wyjechałeś ale ja jechałem wczoraj i korki w Chorwacji były masakryczne. Wyjechaliśmy z Wrocławia po 3:00 rano. Do Zagrzebia bezproblemowo bo byliśmy tam już po 14:00 i to bez szaleństw i przekraczania prędkości, spokojnie z przystankami/tankowaniem itp. Natomiast od Zagrzebia sie zaczęło. Najpierw korek 1.5h na wjeździe na autostradę, były czynne tylko bramki... Później niby remont drogi w tunelu "Sweti Rok Tunnel". tzn stały tylko pachołki, jeden pas był wykluczony i staliśmy 3,5h w gigantycznym korku. Dziwie się że zamykają drogę w weekend jak jest wymiana trurnusów i żadne prace na tej drodze nie trwają...

ps. jak mozesz to napisz czy jak jechałeś to ten tunel też był zamknięty.


No ja wyjeżdżam dzisiaj i chyba jednak wyjade koło 18, jakbym był za wcześnie zawsze można się drzemnąć gdzieś na parkingu w aucie... Masakrycznie trafiłeś na korki, będe wiedział żeby mieć zapas paliwa cały czas. W jakiej miejscowości jesteś i jak z noclegami?
tomeq77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeq77 » 08.09.2013 10:16

No ja wyjeżdżam dzisiaj i chyba jednak wyjade koło 18, jakbym był za wcześnie zawsze można się drzemnąć gdzieś na parkingu w aucie... Masakrycznie trafiłeś na korki, będe wiedział żeby mieć zapas paliwa cały czas. W jakiej miejscowości jesteś i jak z noclegami?[/quote]

Moim skromnym zdaniem 18 to z 2-3 godziny za późno.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 08.09.2013 10:18

Jestem w Pakostane i wydaje mi się że problemu z noclegami nie ma. Generalnie nie ma dużo ludzi. My mieliśmy zamówiony wcześniej nocleg bo udało nam się coś na prawdę fajnego znaleźć.

ps. jedziesz w niedzielę to powinno być lepiej ja jechałem w dzień i to w sobotę a w sobotę w Chorwacji jest zmiana turnsów to i ruch jest dużo większy niż w inne dni tygodnia.

pzdr
dude88pl
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dude88pl » 09.09.2013 22:05

Jestem w Baska Voda:D trasa zajęła mi 13 godzin z małym hakiem. Jechałem w nocy drogi puste - ruch tylko w Zlinie i w okolicach Bratyslavy, na 86 w Węgrzech momenty że przez 20-30 minut żywej duszy nie widziałem... Jedynie pie#^$&# sarny jelenie psy i koty!!! Uważajcie jak pojedziecie bo mało auta nie rozbiłem!!! W Chorwacji ruch na autostradach znikomy, wszystkie tunele przejechane bez problemu.

Noclegznaleziony w 5 minut 25 euro za apartament z widokiem na może
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.09.2013 22:06

dude88pl napisał(a):z widokiem na może

Z lekka przegiąłeś... :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
O której najlepiej wyruszyć w trasę??? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone