Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O której najlepiej wyruszyć w trasę???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anes
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.06.2013
O której najlepiej wyruszyć w trasę???

Nieprzeczytany postnapisał(a) anes » 07.06.2013 18:19

Witam wybieram się z rodziną pierwszy raz do Chorwacji okolice Wyspy Korcula,jedziemy z rocznym synkiem i córka 8lat. poszukuję informacji od ludzi bardziej doświadczonych którzy już byli w Chorwacji,o której godzinie najlepiej wyjechać z Polski?Woj Lubelskie.Pozdrawiam. :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.06.2013 18:30

Rano z nocowaniem czy na noc na raz?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.06.2013 18:40

Tak żeby przed 18 dotrzeć do Rijeki. O 20 wypływa Marco Polo i o 11 przed południem jesteście wyspani na Korculi. :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.06.2013 18:43

Rysio napisał(a):Tak żeby przed 18 dotrzeć do Rijeki. O 20 wypływa Marco Polo i o 11 przed południem jesteście wyspani na Korculi. :)

Podaj ceny biletów... 8)
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 07.06.2013 20:42

anes napisał(a):Witam wybieram się z rodziną pierwszy raz do Chorwacji okolice Wyspy Korcula,jedziemy z rocznym synkiem i córka 8lat. poszukuję informacji od ludzi bardziej doświadczonych którzy już byli w Chorwacji,o której godzinie najlepiej wyjechać z Polski?Woj Lubelskie.Pozdrawiam. :papa:

Na raz z Lubelskiego w okolice Korculi trochę daleko. Tak żebyś miał pogląd, jak wyjechałem z Krakowa o 4 rano to w Blagaju k/Mostaru byłem około 19 trochę jednak zmęczony(tam nocowałem). Z Mostaru do Orebica musisz liczyć jeszcze 2,5-3 godziny
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.06.2013 21:12

Bocian napisał(a):Podaj ceny biletów... 8)


Mnie kosztowało lekko ponad tysiak na złotówki (płatność kartą) w kajucie z bulajem za 2+1 ze śniadaniem. Zaoszczędziłem na opłatach autostradowych, paliwie, noclegu tranzytowym i miałem 1 dzień zaoszczędzony. Widok z Marco Polo na niknące światła Rijeki i świt u bram Splitu - bezcenne :)

Obrazek

Obrazek
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.06.2013 21:16

Ile konkretnie zaoszczędziłeś ? :) 1 dzień to już jest nieźle :) interesuje mnie finansowo
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 08.06.2013 00:05

anes napisał(a):Witam wybieram się z rodziną pierwszy raz do Chorwacji okolice Wyspy Korcula,jedziemy z rocznym synkiem i córka 8lat. poszukuję informacji od ludzi bardziej doświadczonych którzy już byli w Chorwacji,o której godzinie najlepiej wyjechać z Polski?Woj Lubelskie.Pozdrawiam. :papa:


Jeżdżę podobnie , z okolic Rzeszowa z trójką dzieciaków , zawsze wyruszam po południu na Barwinek , Miskolc , Budapeszt , za Budapesztem śpimy raz w aucie na stacji schel przy autostradzie , a raz koło Ballatonu , noclegów pełno , ale jak pomyśle sobie ten ich standard "wczesny gierek" i nie wiadomo kiedy zmiana prześcieradeł ,to juz wolę fotel ... auto duże wiec każdy się rozłoży . o 5 tej rano, kawa i w droge ,na 11 -12 jestem w okolicy Splitu - Makarskiej .

Ostatnio Budapeszt jechałem obwodnicą około 11,00 - pusto , że aż myślałem że gdzieś zjechałem z drogi :lol:
Jeśli dotrzesz trochę szybciej można jechać przez centrum , ładne widoki i zaoszczędzi kilometrów .

Można wziąć poprawkę na przebudowę drogi Barwinek i wyjechać o 2 godz. wcześniej .

inni opisywali ,że jada do granicy CRO i tam śpią na starym przejściu granicznym w Lataneje ,ale wtedy trzeba wcześniej wyjechać .
szerokiej drogi .
p.s. jak dzieci uciążliwe się robią to ostatecznie pomaga hydroksyzyna .
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.06.2013 08:03

auto_gt napisał(a):
anes napisał(a):Witam wybieram się z rodziną pierwszy raz do Chorwacji okolice Wyspy Korcula,jedziemy z rocznym synkiem i córka 8lat. poszukuję informacji od ludzi bardziej doświadczonych którzy już byli w Chorwacji,o której godzinie najlepiej wyjechać z Polski?Woj Lubelskie.Pozdrawiam. :papa:


Jeżdżę podobnie , z okolic Rzeszowa z trójką dzieciaków , zawsze wyruszam po południu na Barwinek , Miskolc , Budapeszt , za Budapesztem śpimy raz w aucie na stacji schel przy autostradzie , a raz koło Ballatonu , noclegów pełno , ale jak pomyśle sobie ten ich standard "wczesny gierek" i nie wiadomo kiedy zmiana prześcieradeł ,to juz wolę fotel ... auto duże wiec każdy się rozłoży . o 5 tej rano, kawa i w droge ,na 11 -12 jestem w okolicy Splitu - Makarskiej .

Ostatnio Budapeszt jechałem obwodnicą około 11,00 - pusto , że aż myślałem że gdzieś zjechałem z drogi :lol:
Jeśli dotrzesz trochę szybciej można jechać przez centrum , ładne widoki i zaoszczędzi kilometrów .

Można wziąć poprawkę na przebudowę drogi Barwinek i wyjechać o 2 godz. wcześniej .

inni opisywali ,że jada do granicy CRO i tam śpią na starym przejściu granicznym w Lataneje ,ale wtedy trzeba wcześniej wyjechać .
szerokiej drogi .
p.s. jak dzieci uciążliwe się robią to ostatecznie pomaga hydroksyzyna .

Ale po tej hydroksyzynie następny dzień to katastrofa za kierownicą
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 08.06.2013 08:21

Z napisał(a):Ale po tej hydroksyzynie następny dzień to katastrofa za kierownicą


Podawana była dzieciom , wcześniej po konsultacji z lekarzem rodzinnym , niewielka dawka nie uśpi ale wyciszy małolata i on się nie męczy i rodzice też . .
anes
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anes » 08.06.2013 09:54

Z napisał(a):
auto_gt napisał(a):
anes napisał(a):Witam wybieram się z rodziną pierwszy raz do Chorwacji okolice Wyspy Korcula,jedziemy z rocznym synkiem i córka 8lat. poszukuję informacji od ludzi bardziej doświadczonych którzy już byli w Chorwacji,o której godzinie najlepiej wyjechać z Polski?Woj Lubelskie.Pozdrawiam. :papa:


Jeżdżę podobnie , z okolic Rzeszowa z trójką dzieciaków , zawsze wyruszam po południu na Barwinek , Miskolc , Budapeszt , za Budapesztem śpimy raz w aucie na stacji schel przy autostradzie , a raz koło Ballatonu , noclegów pełno , ale jak pomyśle sobie ten ich standard "wczesny gierek" i nie wiadomo kiedy zmiana prześcieradeł ,to juz wolę fotel ... auto duże wiec każdy się rozłoży . o 5 tej rano, kawa i w droge ,na 11 -12 jestem w okolicy Splitu - Makarskiej .

Ostatnio Budapeszt jechałem obwodnicą około 11,00 - pusto , że aż myślałem że gdzieś zjechałem z drogi :lol:
Jeśli dotrzesz trochę szybciej można jechać przez centrum , ładne widoki i zaoszczędzi kilometrów .

Można wziąć poprawkę na przebudowę drogi Barwinek i wyjechać o 2 godz. wcześniej .
Dzięki za informację czytałam że lepiej jest wyjechać w poniedziełek bo w weekendy jest strasznie tłoczno.W jaki dzień przeważnie wyjeżdzacie?

inni opisywali ,że jada do granicy CRO i tam śpią na starym przejściu granicznym w Lataneje ,ale wtedy trzeba wcześniej wyjechać .
szerokiej drogi .
p.s. jak dzieci uciążliwe się robią to ostatecznie pomaga hydroksyzyna .

Ale po tej hydroksyzynie następny dzień to katastrofa za kierownicą
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 16.06.2013 20:29

Witam. auto_gt mam małe pytanko. Jedziesz trasą wg. wskazania google.maps https://maps.google.com/maps?f=d&source ... =pd&num=10 czy coś kombinujesz z objazdami? Ja będę śmigał z dzieciakami z Wa-wy 5 lipca (w piątek brrrrrr) , jakoś mnie przerażają piątkowe korki "u bram" Chorwacji jadąc przez Austrię. Ponadto czuje sentyment do trasy przez Barwinek (w Dukli mam babcię). Ale IMO bezsensu akurat tam nocować. No chyba, że ok 2-3 w nocy wyruszyć z Dukli, by dotrzeć w okolice Splitu ok 13-14tej. Jest jakiś sajgon z przejazdem w okolicach Balatonu? I jaki jest przybliżony koszt płatnych autostrad tą trasą? Dzięki za wyrozumiałość. Pozdrówka
DCK
Mistrz Ekstraklasy
Avatar użytkownika
Posty: 1245
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DCK » 17.06.2013 09:06

ronnie napisał(a):Jest jakiś sajgon z przejazdem w okolicach Balatonu? I jaki jest przybliżony koszt płatnych autostrad tą trasą? Dzięki za wyrozumiałość. Pozdrówka


Jechałem pod koniec czerwca, w okolicach Balatonu byłem ok. 7-8 rano. Ruch płynny, nic się nie korkowało.

Co do opład na autostradach to:
Słowacja 14 EUR (miesięczna) 10 EUR (10 dniowa)
Węgry 4780 forint (miesiąc) 2975 forint (10 dniowa)
Chorwacja : od Lucko do Dlugopolje 181 kun
artik89
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik89 » 17.06.2013 16:00

Ja wyruszam z Małopolski o 5 rano, przez Słowację, Węgry i na wieczór pewnie ok. 18-19 myśle być na miejscu docelowym czyli w okolicach Zadaru..
Marcin88
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin88 » 17.06.2013 22:31

Ja ruszam z Gliwic w piątek o 6 rano. Jazdy mam w pierwszy dzień 9 godzin. Zakładam 2 godziny na obiad i jeszcze 1 godzinę na postoje. Pewnie coś nadrobie, coś gdzieś stracę ale na nocleg chcę być na godzinę 18-19 żeby coś mieć z popołudnia i wieczora.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
O której najlepiej wyruszyć w trasę???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone