Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O której najlepiej wyruszyć w trasę???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2013 12:25

Headstar napisał(a):nie jechac w piątkową noc, ewentualnie jechać tak żeby granice AUT-SLO przekroczyc najpozniej o 2-3 nad ranem.


Lub jechać na inne, mniejsze przejęcie graniczne np. Rogatec :wink:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.07.2013 12:55

Headstar napisał(a): ewentualnie jechać tak żeby granice AUT-SLO przekroczyc najpozniej o 2-3 nad ranem.


A nie masz na myśli granicy SLO-CRO?
WiktorG10
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiktorG10 » 17.07.2013 14:35

tak właśnie tą granice mam na myśli:) przepraszam za pomyłkę:)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.07.2013 16:50

Spoko...właśnie w tym roku, po raz pierwszy, wybieram się z piątku na sobotę i w dodatku w sezonie (sierpień), bo wcześniej zawsze był wrzesień. Zamierzam wystartować w Katowic koło 19.00, więc mam nadzieję, że maks. o 03.00 bedę na granicy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2013 16:56

MRK napisał(a):Spoko...właśnie w tym roku, po raz pierwszy, wybieram się z piątku na sobotę i w dodatku w sezonie (sierpień), bo wcześniej zawsze był wrzesień. Zamierzam wystartować w Katowic koło 19.00, więc mam nadzieję, że maks. o 03.00 bedę na granicy.


Jeśli będzie duży ruch na drodze nr 9 możesz spróbować zjechać w stronę przejścia w Rogatec.
http://goo.gl/maps/AwIJa
Ale droga jest kręta i wąska, czyli w nocy nie poszalejesz :wink:
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 17.07.2013 16:59

renask napisał(a):jeszcze jedno pytanko odnośnie zakupy winiet na Węgrzech.
Jadę z Chyżnego na Budapeszt. gdzie mogę kupić w nocy winietę na Węgrzech?
w lutym jechałam do Budapesztu i jakoś nie kojarzę żadnych stacji benzynowych czynnych całą dobę. wtedy nie jeździłam autostradą wiec mi nie zależało ale teraz przydałoby mi się jakieś bezpieczne miejsce gdzie można się zatrzymać i kupić winietę?

Chocby w Chyżnem
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.07.2013 17:01

dids76 napisał(a):
MRK napisał(a):Spoko...właśnie w tym roku, po raz pierwszy, wybieram się z piątku na sobotę i w dodatku w sezonie (sierpień), bo wcześniej zawsze był wrzesień. Zamierzam wystartować w Katowic koło 19.00, więc mam nadzieję, że maks. o 03.00 bedę na granicy.


Jeśli będzie duży ruch na drodze nr 9 możesz spróbować zjechać w stronę przejścia w Rogatec.
http://goo.gl/maps/AwIJa
Ale droga jest kręta i wąska, czyli w nocy nie poszalejesz :wink:


Właśnie widziałem, że gdzieś polecałeś ten objazd. Zakładam, że od Ptuja będę krzyczał przez CB i się dowiem, jak tam sytuacja...zresztą na objeździe już będe miał wstępne rozeznanie.

Dzięki za mapkę:).
WiktorG10
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiktorG10 » 17.07.2013 21:15

MRK napisał(a):Spoko...właśnie w tym roku, po raz pierwszy, wybieram się z piątku na sobotę i w dodatku w sezonie (sierpień), bo wcześniej zawsze był wrzesień. Zamierzam wystartować w Katowic koło 19.00, więc mam nadzieję, że maks. o 03.00 bedę na granicy.

też właśnie myślałem nad wyjazdem w sobotę, ale przesunąłem to na niedziele :) start niedziela wieczór 19-20 spod Żywca :P
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.07.2013 22:16

WiktorG10 napisał(a):
MRK napisał(a):Spoko...właśnie w tym roku, po raz pierwszy, wybieram się z piątku na sobotę i w dodatku w sezonie (sierpień), bo wcześniej zawsze był wrzesień. Zamierzam wystartować w Katowic koło 19.00, więc mam nadzieję, że maks. o 03.00 bedę na granicy.

też właśnie myślałem nad wyjazdem w sobotę, ale przesunąłem to na niedziele :) start niedziela wieczór 19-20 spod Żywca :P


E tam...wolę ewentualnie postać w korku i być dzień wcześniej na tym łez padole, niż dzień później wyjeżdżać:)
WiktorG10
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiktorG10 » 17.07.2013 23:00

ja jednak poczekam ten jeden dzień:)
mala_daga
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_daga » 18.07.2013 08:22

krasy napisał(a):A ja z Łodzi wyjeżdżam około godz.17-18 w piątek i w sobotę około godz.12ej jestem w Orebicu na płw.Peljesać.
Jeżdżę tak od 8 lat i już mam dopracowaną trasę co do godziny:).
W tym roku start 21 czerwca:)
Pozdrawiam.


hej, mam pytanie, ja planuje wyjechać w tych samych godzinach, możesz zdradzić jaka trasą jedziesz, jadę w tą samą część Chorwacji do Breli.
dzięki
renask
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) renask » 18.07.2013 09:29

kodens79 napisał(a):
renask napisał(a):jeszcze jedno pytanko odnośnie zakupy winiet na Węgrzech.
Jadę z Chyżnego na Budapeszt. gdzie mogę kupić w nocy winietę na Węgrzech?
w lutym jechałam do Budapesztu i jakoś nie kojarzę żadnych stacji benzynowych czynnych całą dobę. wtedy nie jeździłam autostradą wiec mi nie zależało ale teraz przydałoby mi się jakieś bezpieczne miejsce gdzie można się zatrzymać i kupić winietę?

Jak dobrze pamietam to gdy przekroczysz granicę w Sahy pk prawe za jakiś czas była stacja albo budka gdzie kupuje się winiete elektroniczną podajesz nr.rejestracji i zachowaj paragon.



dzięki wielkie!
rajdowiec
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajdowiec » 18.07.2013 10:30

Ja zawsze jeżdżę z niedzili na poniedziałek (najmniejszy ruch na drogach), wyjeżdżam w niedzielę wieczorem około 20.00 i rano jestem w Chorwacji. Jechałem juz tak dwa razy do Tucepi i na Istrię. Podróż oczywiscie z małym dzieckiem, które śpi całą drogę.
WiktorG10
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiktorG10 » 18.07.2013 13:17

no to tak samo jak ja ;) wyjazd 20 a na Makarskiej godzina 9 rano ;)
tylko u mnie bez małego dziecka :P
syllwia82
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 27.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) syllwia82 » 18.07.2013 13:31

Witam, mieszkam przy granicy niemieckiej... w niedziele planujemy wyjechac ok godz 23 z 3 dzieci, i mamy mały problem czy jechać przez niemcy omijajac czechy (200km wiecej) czy jednak przez czechy? Azalezy mi na tym zeby dzieci spaly bo niestety jak jest ich trojka to ładnie daja popalic...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
O której najlepiej wyruszyć w trasę??? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone