Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O której najlepiej wyruszyć w trasę???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bravo1
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bravo1 » 19.06.2013 14:02

Ja zawsze wyjeżdżam z Krakowa około 3, 4 w nocy. Jadę w niedzielę, ewentualnie w poniedziałek. Korki wtedy są zdecydowanie mniejsze!. W Plitvicach jestem zwykle koło 16, 17.
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 24.06.2013 22:33

DCK napisał(a):
ronnie napisał(a):Jest jakiś sajgon z przejazdem w okolicach Balatonu? I jaki jest przybliżony koszt płatnych autostrad tą trasą? Dzięki za wyrozumiałość. Pozdrówka


Jechałem pod koniec czerwca, w okolicach Balatonu byłem ok. 7-8 rano. Ruch płynny, nic się nie korkowało.

Co do opład na autostradach to:
Słowacja 14 EUR (miesięczna) 10 EUR (10 dniowa)
Węgry 4780 forint (miesiąc) 2975 forint (10 dniowa)
Chorwacja : od Lucko do Dlugopolje 181 kun

Dzięki DCK za info ale tak lukam, że chyba zapomniałeś o ..
odcinku Goričan - Zagrzeb (A4). http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/cjenik2/ też chyba płatny w tym przypadku 41 kun ?
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 25.06.2013 08:51

jeśli jedziesz jednym ciągiem i najważniejsze nie masz nic do jazdy nocą to polecam wyjazd około 16.00, a rano już jesteś na miejscu :D
zalety: w nocy brak korków po drodze a szczególnie na granicy CRO

oczywiście ten schemat dotyczy zarówno jazdę przez Węgry czy Słowenię,
DCK
Mistrz Ekstraklasy
Avatar użytkownika
Posty: 1246
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DCK » 25.06.2013 09:09

ronnie napisał(a):
DCK napisał(a):
ronnie napisał(a):Jest jakiś sajgon z przejazdem w okolicach Balatonu? I jaki jest przybliżony koszt płatnych autostrad tą trasą? Dzięki za wyrozumiałość. Pozdrówka


Jechałem pod koniec czerwca, w okolicach Balatonu byłem ok. 7-8 rano. Ruch płynny, nic się nie korkowało.

Co do opład na autostradach to:
Słowacja 14 EUR (miesięczna) 10 EUR (10 dniowa)
Węgry 4780 forint (miesiąc) 2975 forint (10 dniowa)
Chorwacja : od Lucko do Dlugopolje 181 kun

Dzięki DCK za info ale tak lukam, że chyba zapomniałeś o ..
odcinku Goričan - Zagrzeb (A4). http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/cjenik2/ też chyba płatny w tym przypadku 41 kun ?


Tak, płatny masz racje, zapomniałem.
nonam3k
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nonam3k » 13.07.2013 13:08

Ja wyjezdza z Katowic o 03.00 i po 12.00stej jestem w Okolicach Zadaru. Trasa Cieszyn/Zilnia/Bratysława/wien/Graz/Maribor/Zagreb.
Greg.Jabur
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg.Jabur » 14.07.2013 18:47

O kurcze ale niefart . Teraz trafiłem na wasz post i że z dziećmi jedziecie z Lublina . My byliśmy z naszą 8-o latką na Korczuli i kicha , żadnych dzieci więc odpoczynek tak -30% (z powodu "morderczej nudy). Gdyby mi stare konto na cro nie padło pewnie bym was znalazł i zapilotowal na miejsce a jeśli byliście w ciemno to i lokum miałem fajne w extra cenie.. Jechałem przez Bih od Samaca via Sarajevo i Mostar . Od16 do 14 non stop 1,5kkm .
Aga,Irek,Ala
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga,Irek,Ala » 15.07.2013 00:06

anessa napisał(a):Planujemy wyjechać koło godz. 19-20 z Wrocławia. Liczymy, że będziemy w okolicach Trogiru ok. godz. 13. Przewidujemy postoje i jedziemy bez napinki, bo nigdzie się nie spieszymy. Jedziemy po raz pierwszy do Chorwacji, ale trasy o tej długości już przetestowaliśmy do krajów nadbałtyckich i do Włoch, więc znamy swoje możliwości.

Witam :) My rownież ruszamy 19.07 z okolic Wroclawia :) planujemy wyjechać wieczorem okolo 22 i rownież w okolice Trogiru (Vinisce) :) pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na trasie :) :papa:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.07.2013 00:19

nonam3k napisał(a):Ja wyjezdza z Katowic o 03.00 i po 12.00stej jestem w Okolicach Zadaru. Trasa Cieszyn/Zilnia/Bratysława/wien/Graz/Maribor/Zagreb.


9h z Katowic do Zadaru????? No to średnia prędkość wychodzi jakieś 120km/h... hm...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.07.2013 10:37

MRK napisał(a):
nonam3k napisał(a):Ja wyjezdza z Katowic o 03.00 i po 12.00stej jestem w Okolicach Zadaru. Trasa Cieszyn/Zilnia/Bratysława/wien/Graz/Maribor/Zagreb.


9h z Katowic do Zadaru????? No to średnia prędkość wychodzi jakieś 120km/h... hm...

Chyba Zagrzebia :lol:
tomeq77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeq77 » 15.07.2013 11:01

anes napisał(a):Witam wybieram się z rodziną pierwszy raz do Chorwacji okolice Wyspy Korcula,jedziemy z rocznym synkiem i córka 8lat. poszukuję informacji od ludzi bardziej doświadczonych którzy już byli w Chorwacji,o której godzinie najlepiej wyjechać z Polski?Woj Lubelskie.Pozdrawiam. :papa:


Ja też jadę pierwszy raz. I też z dwójką dzieci: 1,5 roku i 8 lat.
Zaplanowałem wyjazd ok. 16-17 i bez noclegu ok. 9-10 myślę być na miejscu (okolice Szybenika).
Trasa: dom - Wrocław - Boboszów - Brno - Wiedeń - Graz - objazd płatnych dróg w Słowenii - Zagrzeb - Szybenik
Dla mnie jazda nocą to same plusy, poza zmęczeniem mojej skromnej osoby oczywiście:
+znikomy ruch,
+braku upału = brak klimy = oszczędność na paliwie,
+brak noclegu po drodze (niestety liczę złotówki :wink:),
+dzieci śpią i lepiej znoszą podróż,
+z rana na mecie kimka ze 2-3 godziny i w plener wypoczywać.
audreyhorn
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) audreyhorn » 15.07.2013 11:03

W zeszłym roku wyjechaliśmy o 21 z Krakowa (trasa Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja), a około 10 byliśmy w Baśce Vodzie. Drogi były puste, same autostrady, kilku kierowców w aucie także przejechaliśmy szybciej niż się spodziewaliśmy i bez 'niespodzianek'. Powrót niestety gorzej wspominam. Wyjechaliśmy na dzień 03.09 i przez samą Chorwacje jechaliśmy 12 godzin z powodu ciągłych korków. Koszmar. W tym roku na pewno również na noc będziemy wracać. Jedyne co nam umilało drogę to rozmowy z naszymi rodakami przez radio samochodowe :):)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.07.2013 11:10

tomeq77 napisał(a):
anes napisał(a):Witam wybieram się z rodziną pierwszy raz do Chorwacji okolice Wyspy Korcula,jedziemy z rocznym synkiem i córka 8lat. poszukuję informacji od ludzi bardziej doświadczonych którzy już byli w Chorwacji,o której godzinie najlepiej wyjechać z Polski?Woj Lubelskie.Pozdrawiam. :papa:


Ja też jadę pierwszy raz. I też z dwójką dzieci: 1,5 roku i 8 lat.
Zaplanowałem wyjazd ok. 16-17 i bez noclegu ok. 9-10 myślę być na miejscu (okolice Szybenika).
Trasa: dom - Wrocław - Boboszów - Brno - Wiedeń - Graz - objazd płatnych dróg w Słowenii - Zagrzeb - Szybenik
Dla mnie jazda nocą to same plusy, poza zmęczeniem mojej skromnej osoby oczywiście:
+znikomy ruch,
+braku upału = brak klimy = oszczędność na paliwie,
+brak noclegu po drodze (niestety liczę złotówki :wink:),
+dzieci śpią i lepiej znoszą podróż,
+z rana na mecie kimka ze 2-3 godziny i w plener wypoczywać.

Ile zaoszczędzisz wymiernie na tej klimie? Ludzie, nie przesadzajcie. I tekst, że to 3 zeta i wolisz to na lody wydać dla dzieci mnie nie przekonuje :)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.07.2013 12:17

Bocian napisał(a):
MRK napisał(a):
nonam3k napisał(a):Ja wyjezdza z Katowic o 03.00 i po 12.00stej jestem w Okolicach Zadaru. Trasa Cieszyn/Zilnia/Bratysława/wien/Graz/Maribor/Zagreb.


9h z Katowic do Zadaru????? No to średnia prędkość wychodzi jakieś 120km/h... hm...

Chyba Zagrzebia :lol:


A to już szybciej...:)
renask
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) renask » 15.07.2013 12:57

piszecie o korkach przy wjeździe do Chorwacji... a czy na początku września (3.09) też jest tak źle?
planujemy wyjazd o 21 z Krakowa mam nadzieje ze na 11 będziemy na miejscu tzn Baska Wyspa KRK
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 15.07.2013 13:06

renask napisał(a):piszecie o korkach przy wjeździe do Chorwacji... a czy na początku września (3.09) też jest tak źle?
planujemy wyjazd o 21 z Krakowa mam nadzieje ze na 11 będziemy na miejscu tzn Baska Wyspa KRK


Bez przesady. To już po sezonie, poza tym środek tygodnia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
O której najlepiej wyruszyć w trasę??? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone