Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O której najlepiej wyruszyć w trasę???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 11.10.2013 07:25

Spalanie w tej Xsarze to masz jak w dieslu.... :)
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 11.10.2013 07:38

Rysiek_Kraków napisał(a):A co do spalania to po powrocie zdziwiony patrzyłem na komputer który wskazywał 6,8 średnie zużycie.
Citroen Xsara Piasso 1,8 benzyna. 4 osoby plus bagażnik pełny, chwilami 170, ogólnie nie schodziłem poniżej 120. Jestem zadowolony

Rysiek_Kraków napisał(a):dłuższe chwile z prędkością 170km/h to norma

eee to ma 116kuni zgadza się ?
komputer komputerem - a jak było faktycznie ? :wink:
Rysiek_Kraków napisał(a):To dotyczy TYLKO Chorwacji. Na Węgrzech i na Słowacji zapomnij o przekraczaniu prędkości ! To jest nadgorliwa Policja !!!!!!!!!!

hmm na autobahn`ie M7 jechało się również dość sprawnie :wink:
Ostatnio edytowano 11.10.2013 07:41 przez no_fear, łącznie edytowano 1 raz
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 11.10.2013 07:41

Kolega na Słowacji jechał 95 km/h na ograniczeniu do 90 i dostał mandat. Nie ma przeproś. Z drugiej strony 5km/h to jest w granicy błędu licznika i radaru i rodzi się pytanie czy takie mandaty są prawne.
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 11.10.2013 07:53

karus napisał(a):Kolega na Słowacji jechał 95 km/h na ograniczeniu do 90 i dostał mandat. Nie ma przeproś. Z drugiej strony 5km/h to jest w granicy błędu licznika i radaru i rodzi się pytanie czy takie mandaty są prawne.

wiadomo kwestia szczęścia / pecha 8)

W tym roku "zapiąłem się" za dwoma autami z PL.
Mieli CB tośmy pogaworzyli trochę - jechali po raz pierwszy do CRO i nie mieli kompletnie strachu przed słowacką policyją (pewnie przed żadną) :lol:
długo leciałem za nimi w kolumnie ale w końcu odpuściłem bo przesadzali mocno...
na CB złapałem ich za Budapesztem bo się mocno pogubili + jakiś drobny defekt auta - mieli farta, mandatów brak, a tempo przejazdu do Budapesztu mieli konkretne :wink:
Rysiek_Kraków
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysiek_Kraków » 11.10.2013 09:07

eee to ma 116kuni zgadza się ?
komputer komputerem - a jak było faktycznie ? :wink:

Ok. Zgadzam się, że przydałoby się żeby miał ze 180 koników. Ale bez większych problemów sobie radzi. Mam porównanie do samochodu żony, ma opla astrę 115koni. Jeżdżą podobnie, choć Cytryna jest znacznie większa! Poza tym silnik cytryny jest bardziej elastyczny w stosunku do opla. No i dodajmy jeszcze że Citroen ma 13 lat i blisko 200tys. km. A silnik jest w dobrej kondycji. Może nie uwierzycie, ale w piątek przed wyjazdem byłem jeszcze normalnie w pracy i nie robiłem żadnych przeglądów przed podróżą. Po prostu przyjechałem z pracy, wieczorem zapakowaliśmy się i pojechaliśmy. Średnio robimy w Chorwacji ok.3tys.km w dwa tygodnie. Dawno nie miałem tak pewnego auta.

W Chorwacji absolutnie nie narzekałem na wielki brak mocy. Może ze dwa razy na Istrii musiałem drałować na 4 biegu dłuższy czas. Ale jest dobrze.
Spalanie z komputera zweryfikowałem w domu na kalkulatorze - paliwo zatankowane/kilometry. Wyszło mi średnie +/- 0,3l/100km w stosunku do komputera. Czyli jest nieźle. Przyjechałem do Krakowa, praca - dom i od razu zużycie wzrosło 9,2l/100km ! :x Krakowskie korki. Wolę jeździć w Chorwacji.... 8)
WiktorG10
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiktorG10 » 11.10.2013 10:27

no_fear napisał(a):
WiktorG10 napisał(a):
Rysiek_Kraków napisał(a): dłuższe chwile z prędkością 170km/h to norma.

Szkoda że mandatu nie dostałeś;D

ale życzysz koledze 8.

Nic koledze złego nie życzę; )
Rysiek_Kraków
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysiek_Kraków » 11.10.2013 11:12

Dobrze, dobrze. Nic się nie dzieje. Ja się nie obrażam. Sam się dziwię, że nie dostałem do tej pory żadnego mandatu. Może dlatego że Chorwaci mnie lubią ?! :lol:

Napisałem też post o swoich wyprawach.

MOJA KILKUKROTNA PRZYGODA Z CHORWACJĄ.

Zapraszam do poczytania i oglądnięcia zdjęć. Mile widziane opinie o fotkach ( te złe i te dobre). Jestem zaawansowanym fotoamatorem i ważne są dla mnie każde opinie i sugestie. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2013 14:58

Pytanie brzmiało:
"O której najlepiej wyruszyć w trasę???" i jak zwykle zaczęły się wpisy od "sasa do lasa" byle tylko pisać , pisać i pisać.
"Rysio' , koleżka "Piszący na zielono", czy inny gostek zawiadujący tym forum:Czy wy również nie czytacie już tego badziewia?
Najlepiej wyjechać o godzinie 10.00.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.10.2013 15:38

To ja napisał(a):Pytanie brzmiało:
"O której najlepiej wyruszyć w trasę???" i jak zwykle zaczęły się wpisy od "sasa do lasa" byle tylko pisać , pisać i pisać.
"Rysio' , koleżka "Piszący na zielono", czy inny gostek zawiadujący tym forum:Czy wy również nie czytacie już tego badziewia?
Najlepiej wyjechać o godzinie 10.00.

pozegnanie-z-cro-pl-t43174.html#p1247058
8)
Najlepiej wyjechać o 5.15
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2013 15:44

Jak, Tobie to odpowiada to jedź.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.10.2013 15:46

To ja napisał(a):Najlepiej wyjechać o godzinie 10.00.

Podobnie jak tobie, jak ci pasi, jedź.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2013 15:51

Dzięki bardzo za pozwolenie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.10.2013 15:56

Proszę bardzo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2013 15:58

I tak sobie piszemy o "d....e Marynie" i na temat.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.10.2013 16:04

O dupie Maryni jak już :) W czym masz problem? Napisałeś , że o 10tej, ja że o 5.15 Jak najbardziej na temat. Poza tym sam tytuł jest taki jaki jest, niedokładny i nie mówiący konkretnie o co autorowi chodzi. Jedni jeżdżą na raz, jedni z noclegiem, to całkowicie odmienne godziny wyjazdu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
O której najlepiej wyruszyć w trasę??? - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone