Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Norwegian już sprzedaje bileciki na sezon 2010 :)

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) bass » 14.04.2010 21:45

na stronie lotniska tez widziałem info że buc co 20 min ale jechałem autobusem do splitu i nie pamiętam żeby skręcał pod lotnissko a jak co 20 min to by wychodziło że wszystkie tam zjeżdżają mnie wyliczenie na koniec czerwca i powrót początek lipca dla 2 os w dwie strony wyszło ok 1200zł więc zastanawiam się czy warto sie męczyć w samochodzie.
dzięki za odp
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010
Re: Norwegianem do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 14.04.2010 23:30

bass napisał(a):Witam!
Mam pytanie jak wygląda sprawa dostania się z lotniska autobusem do najbliższej miejscowości np. Trogir lub Split celem dalszej podróży do np. Tucepi? Czy leciał ktoś i przesiadał się na miejscu na autobus czy są częste połączenia które zatrzymują się koło lotniska?

Zaraz przed lotniskiem jest przystanek autobusu nr 37 kursującego na trasie Split-Trogir Split. Autobus kursuje co 20 min. w godzinach wczesno rannych i późno wieczornych co pół godziny. Jak chcesz się dostać do Tućepi kieruj się na Split. W Splicie musisz niestety przejść kawałek ( około 2 km) na drugi dworzec autobusowy znajdujący się przy porcie z którego odchodzą autobusy w kierunku Podgory, Ploće, Dubrownika. Możesz również jechać autobusem do Makarskiej ale tam znowu musisz przesiąść się na autobus do Tućepi ale to już naprawdę jest kawałek. O autobusie nr 37 i nie tylko piszę na swojej stronie www.mojachorwacja.eu
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 14.04.2010 23:41

iltor napisał(a):a autobusy ponoc sa
ja sie wybieram do Ciovo i ponoc do Trogir autobus co 20 minut :) więc mam nadzieje ze nie bedzie zle :)

Z dojazdem do Trogiru nie ma problemu(patrz wyżej na informację). Problem ale mały jest dostać się na wyspę Ćiovo. Autobusy nie kursują już tak często. Nie wiem gdzie masz apartament ale musisz kierować się albo na Gornji Okrug (prawa strona wyspy) albo na Slatine (lewa strona wyspy). Z nadbrzeża Trogirskiego (Rivy) pływają też stateczki do Gornji Okrug i do Slatiny. Informacje o godzinach wypłynięcia podane są na Rivie na specjalnych stojakach.
iltor
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iltor » 15.04.2010 09:01

amartament w okug gornji :)
www.coala-inn.com

mysle ze nie ebdzie zle
samolot o 14 jest w Spilt wiec to godziny szczytu wiec chyba cos jedzie na wyspe? bede sie martwic jak dojade, zawsze zostaje taxi :)
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003
Re: Norwegianem do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 15.04.2010 17:09

bass napisał(a):Witam!
Czy cena jaką wylicza kalkulator na stronie norwegiana jest juz ceną ostateczną czy muszę się liczyc jeszcze z jakimiś dodatkowymi kosztami ?


Lot do Splitu - sierpień 2010

Cena biletu + 30 zł bagaż + 20 zł płatność kartą kredytową

Za wybór/rezerwacje miejsca nie płaciłam, bo nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

Pozdrav 8)
Wojciu
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojciu » 20.04.2010 22:45

Witam,
Mam pytanie/prośbę o pomoc. Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć/poradzić w jaki sposób (maksymalnie bezbolesny) mógłym dostać się z lotniska pod Trogirem do Primostenu? W tym roku, zamiast wyprawy samochodem, postanowiliśmy z moją ukochaną lecieć do Chorwacji i nie bardzo wiem jak sobie poradzić bez auta z transferem, o którym wcześniej wspomniałem.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ps. Dodam może jeszcze na koniec, że do Chorwacji przylatuję 5. czerwca o godz. 19.05. Boję się, że to może być już troszkę późna pora na znalezienie jakiegoś transportu.
Ps.2 Przepraszam za zaśmiecanie, już sam znalazłem odpwiedź: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=243 ... =primosten
Nie było pytania ;)
zoocheq
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoocheq » 30.04.2010 11:37

Lecimy jutro Norwegian do Splitu z celem Hvar, Stari Grad. Po przeczytaniu wątku widzę, że szanse na prom o 20:30 mamy nikłe, no cóż, co będzie to będzie. Prześpimy się najwyżej gdzieś w Splicie (tego nocnego promu chyba teraz nie ma). I tak nie mamy żadnej rezerwacji. Będziemy szukać czegoś spokojnego, koniecznie z tarasem z widokiem na morze (nie musi być nad samą wodą), mam nadzieję, że się coś znajdzie, chociaż to nie sezon.
Żeby tylko Katla nie wybuchła...
zoocheq
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoocheq » 11.05.2010 22:03

Z samolotu Norwegian na prom a Hvar (Stari Grad) się udało. Byliśmy w porcie 19:45, więc 15 zapasu. Na miejscu w Stari Gradzie) znaleźliśmy spanko ( z winem) bez problemów. Co było dalej, to całkiem inna (fajna) przygoda.
bury
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.05.2010
Norwegianem do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) bury » 12.05.2010 15:00

zoocheq napisał(a):Z samolotu Norwegian na prom a Hvar (Stari Grad) się udało. Byliśmy w porcie 19:45, więc 15 zapasu. Na miejscu w Stari Gradzie) znaleźliśmy spanko ( z winem) bez problemów. Co było dalej, to całkiem inna (fajna) przygoda.


nie ukrywam, że zacząłem Tobie kibicować, super że się udało :!:

trzymałem kciuki, bo sam się w taką podróż wybieram w lipcu :D mało tego jedziemy w 4 osoby wraz z dwójką dzieci, więc na pewno będzie ciekawie,

może napiszesz o kilka słów więcej np:

- dokładnie o której doleciałaś :?:
- ile zajęła ci odprawa na lotnisku :?:
- jak długo trwała podróż z lotniska do portu :?:
- czym sie tam dostałaś :?:
- ile to kosztowało:?:

pzdr
iltor
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iltor » 12.05.2010 15:27

i czy miałeś paszport? :D wiem wiem, pytanie się pojawiało ale też lece liniami norwegian i dostalam maila ze potrzebny
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.05.2010 15:28

iltor napisał(a):i czy miałeś paszport? :D wiem wiem, pytanie się pojawiało ale też lece liniami norwegian i dostalam maila ze potrzebny

Drogą lotniczą - niezbędny!!! Bez niego nie przejdziesz odprawy w PL!
Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 12.05.2010 15:54

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
iltor napisał(a):i czy miałeś paszport? :D wiem wiem, pytanie się pojawiało ale też lece liniami norwegian i dostalam maila ze potrzebny

Drogą lotniczą - niezbędny!!! Bez niego nie przejdziesz odprawy w PL!
Pozdrawiam


Dokładnie.
zoocheq
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 01.03.2010
Re: Norwegianem do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoocheq » 12.05.2010 17:46

bury napisał(a):
nie ukrywam, że zacząłem Tobie kibicować, super że się udało :!:

trzymałem kciuki, bo sam się w taką podróż wybieram w lipcu :D mało tego jedziemy w 4 osoby wraz z dwójką dzieci, więc na pewno będzie ciekawie,

może napiszesz o kilka słów więcej np:

- dokładnie o której doleciałaś :?:
- ile zajęła ci odprawa na lotnisku :?:
- jak długo trwała podróż z lotniska do portu :?:
- czym sie tam dostałaś :?:
- ile to kosztowało:?:

pzdr

Dolecieliśmy o 19tej, ale chyba może być różnie, bo jak wracaliśmy ten sam samolot wylądował o 19:20. Odprawa jest szybka. O 19tej ląduje tylko ten samolot, więc jak staniesz w kolejce z przodu to szybciej wyjdziesz. Czekaliśmy chyba ok 10 min na autobus Croatian Airlines (kosztuje drogo -30kn za osobę, dla porównania prom - 40kn). Dojazd to było ok 20min (ale poza sezonem, w sezonie na tej trasie w sobotę są korki). Jeździ tam jeszcze autobus miejski 37 na trasie Split Trogir, na pewno taniej. W Stari Gradzie na prom czekają busiki, które rozwożą ludzi po wyspie - Hvar, Jelsa.

Mieszkaliśmy w hotelu Arkada. Nie cierpię hoteli, wolę namiot lub apartmani, ale poza sezonem to całkiem miłe miejsce, no i cena przyjazna 165kn od osoby: spanie + bufet śniadaniowy i obiadowy, przy żarłoczności mojego męża i chorwackich cenach w knajpach było to nie do przecenienia.
Pogoda była akurat. Woda w morzu jak w Bałtyku w najcieplejszym miesiącu, tylko oczywiście innej jakości. Nie było upałów, więc udało mi się przeczołgać ekipę rowerami przez Brusje i od Zawali do domu (z wejściem na Sv. Nikola od strony Sv Nedjeli), widoki nie do opisania (rowery wypożyczyliśmy całkiem niezłe). Już planujemy następny wyjazd.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Norwegianem do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.05.2010 18:10

zoocheq napisał(a): Dolecieliśmy o 19tej, ale chyba może być różnie, bo jak wracaliśmy ten sam samolot wylądował o 19:20. Odprawa jest szybka. O 19tej ląduje tylko ten samolot, więc jak staniesz w kolejce z przodu to szybciej wyjdziesz.

To teraz, poza sezonem, o tej porze ląduje tylko jeden samolot....W sezonie to wygląda zupełnie innaczej.. zwłaszcza w weekendy.. Zatem czas odprawy znacznie się wydłuży....poza tym łapanie bagażu.. itp. trzeba doliczyć... i naturalnie wspomniane korki na drodze do miasta.. Jednym słowem, w sezonie przy lądowaniu po 19.00 właściwie nie ma szans, by zdażyć na ostani prom; zostaje nocny.

zoocheq napisał(a): Czekaliśmy chyba ok 10 min na autobus Croatian Airlines (kosztuje drogo -30kn za osobę, dla porównania prom - 40kn). Dojazd to było ok 20min (ale poza sezonem, w sezonie na tej trasie w sobotę są korki).

30 kn za autobus to znowu nie taka tragedia (to w końcu ok 20 km... w Pl bilet "PKS" na podobnej trasie byłby dużo tańszy? jakoś nie chce mi się wierzyć)... bilet w komunikacji podmiejskiej kosztowałby ok 20 kn.. tylko jazda o wiele dłuższa (bo autobus zatrzymuje się na licznych przystankach - to ok 50 min. jazdy do przystanku końcowego - który, nota bene, nie znajduje się w porcie - jak przystanek autobusowy CroatiaAirlines - tylko dobrych 15 min. marszu od portu....a przesiadka na kolejny autobus, który podwiózłby do portu to dodatkowe minimum 10 kn. - zatem łączny koszt byłby wyższy niż za przejazd autobusami CroatiaAirlines). Znacznie lepiej "załapać się" na autobus CroatiaAirlines
P.S. Cieszę się, że wyspa się podobała
Pozdrawiam
zoocheq
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoocheq » 12.05.2010 22:17

Kasia, widziałam w hotelu fotki z krótkiego zalania rivy, niesamowite. Mieszkasz w starej części? Prawdę mówiąc nie doceniałam Stari Gradu. Wybraliśmy je jako dobrą bazę wypadową na wycieczki. Miasteczko (Faros) piękne, z klimatem, warto powłóczyć się po uliczkach i popatrzeć na zakamarki. Kawa w kafejce (no kafejkach dwóch), gdzie przesiadują chyba głównie tubylcy(hm głównie mężczyźni, wygenerowałam teorię, że odprowadzają/odwożą dzieci do szkoły i czekają na koniec lekcji), znakomita.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Norwegian już sprzedaje bileciki na sezon 2010 :) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone