Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najtańsza trasa do Makarskiej

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jakubah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 07.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubah » 06.02.2013 18:57

każda trasa ma swoich fanów byle prowadziła do celu i tak w ramach urozmaicania podróży pojechałem Cieszyn- Cadca- Bratislava-Csorma-Sarvar-Keszthely-Marcali-Barcs-Banja luka-Jajce=nocleg=-Bugajno-Mostar/3godz spacer/i prawie Makarska.opłaty winetki na Słowacji, bez autostrad ale ciekawiej
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 06.02.2013 19:01

Mariusz78 napisał(a):Pierwszym i drugim razem wybrałem E65 (zwierzyna też jest), trzeci raz autostrada. Czwartym pojadę drogą 86. Zobaczymy...


E65 i 86 to na większym odcinku ta sama droga. :wink:
jakubah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 07.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubah » 06.02.2013 21:35

wg. mnie jest to najtańsza trasa bo i ceny w BiH są w miarę łagodne czasowo jak nie natrafi się na korki to też jest ok
Mariusz78
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz78 » 08.02.2013 12:11

greenrs napisał(a):
Mariusz78 napisał(a):Pierwszym i drugim razem wybrałem E65 (zwierzyna też jest), trzeci raz autostrada. Czwartym pojadę drogą 86. Zobaczymy...


E65 i 86 to na większym odcinku ta sama droga. :wink:



Jeżeli pisałem o trasie E65 to miałem na myśli cały odcinek tej trasy, aż do granicy z Chorwacją.
A te dwie trasy rozdzielają się w Kormend.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 08.02.2013 12:34

dids76 napisał(a):Jeśli jedziesz z noclegiem i chcesz jak najtaniej to z Częstochowy na Cieszyn, kawałek niepłatnej drogi w Czechach, potem Słowacja (płatna), Węgry (droga 86), Słowenia też z ominięciem dróg płatnych, w Chorwacji do Karlovaca autostradą, a tam na drogę D1 i nią aż do Splitu.
Z drugiej strony jadąc autostradami, dałbyś rade przejechać tę trasę na raz.

Ps. to tylko moa rada i zaraz uzyskasz kilkanaście innych ;)

W pełni sie zgadzam z ta opcją ja tak jeżdżę od lat.
Ostatnio edytowano 18.02.2013 10:09 przez czekor68, łącznie edytowano 1 raz
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 08.02.2013 12:50

jakubah napisał(a):każda trasa ma swoich fanów byle prowadziła do celu i tak w ramach urozmaicania podróży pojechałem Cieszyn- Cadca- Bratislava-Csorma-Sarvar-Keszthely-Marcali-Barcs-Banja luka-Jajce=nocleg=-Bugajno-Mostar/3godz spacer/i prawie Makarska.opłaty winetki na Słowacji, bez autostrad ale ciekawiej

Napisz na które przejście w Bośni jechałeś bo ja pojechałem na Gradziska bo w Banja luce pomyliłem zjazd i potem z Gradziska wracałem na Zagreb i potem na Cakovec i Landave i dalej już 86 do Polski raczej dalej niż twoja trasa.Jak wnioskuje to węgierskiej winiety też nie kupujesz? Do Cro znowu pojadę chorwackimi autostradami by znajomi mogli je poznać ale z powrotem pozwiedzam znowu Bośnię
Pozdrawiam :D
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 10.02.2013 21:56

Przecież od Siewierza (prawie) zaczyna się autostrada a1. Po co jechać przez Słowację? Według mnie najszybsza + najbezpieczniejsza jazda autostradami = najtańsza. Jeżeli nie wyjedziesz w piątek lub w sobotę to wyjeżdżając o 4 rano to na 22 na miejscu z sześcioma 0,5h postojami.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 10.02.2013 22:32

Michalm2012 napisał(a):Przecież od Siewierza (prawie) zaczyna się autostrada a1. Po co jechać przez Słowację? Według mnie najszybsza + najbezpieczniejsza jazda autostradami = najtańsza. Jeżeli nie wyjedziesz w piątek lub w sobotę to wyjeżdżając o 4 rano to na 22 na miejscu z sześcioma 0,5h postojami.

A czy przez słowacje jedzie sie polnymi drogami? Jedni jeżdżą czeskimi ale komfort jest gorszy niż Słowackiej autostrady.
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 10.02.2013 23:30

Nasza trasa to:

Zawiercie-Żywiec-Żilina-Bratysława-Gyor-Letenye-Zagrzeb- Zivogosce

Do Makarskiej kilkanaście minut wcześniej...

Jak kto woli oczywiście, my jechaliśmy już 3 razy i 4 też ta trasą.

Pozdrawiam
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 11.02.2013 16:25

czekor68 napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):Przecież od Siewierza (prawie) zaczyna się autostrada a1. Po co jechać przez Słowację? Według mnie najszybsza + najbezpieczniejsza jazda autostradami = najtańsza. Jeżeli nie wyjedziesz w piątek lub w sobotę to wyjeżdżając o 4 rano to na 22 na miejscu z sześcioma 0,5h postojami.

A czy przez słowacje jedzie sie polnymi drogami? Jedni jeżdżą czeskimi ale komfort jest gorszy niż Słowackiej autostrady.

Ale z Częstochowy aż się prosi o jazdę przez Czechy i autostradą A1 przez Polskę.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 11.02.2013 17:06

Michalm2012 napisał(a):
czekor68 napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):Przecież od Siewierza (prawie) zaczyna się autostrada a1. Po co jechać przez Słowację? Według mnie najszybsza + najbezpieczniejsza jazda autostradami = najtańsza. Jeżeli nie wyjedziesz w piątek lub w sobotę to wyjeżdżając o 4 rano to na 22 na miejscu z sześcioma 0,5h postojami.

A czy przez słowacje jedzie sie polnymi drogami? Jedni jeżdżą czeskimi ale komfort jest gorszy niż Słowackiej autostrady.

Ale z Częstochowy aż się prosi o jazdę przez Czechy i autostradą A1 przez Polskę.

Powiedz mi po co mam jechać do Bohumina i potem znowu wracać się do Cieszyna. Nie prościej zjechać
do Żor i potem na Cieszyn i Mosty u Jablonkova i śmigasz na Bratysławę.I tak musisz zjeżdżać i nie jedziesz do samego końca w Mszanej nie jest przejezdny most .Wiem że nawigacje wszystkie kierują na czeską autocestę ale Słowacka niczym nie ustępuje tej od pepików bynajmniej w uszach jest mniej stukania zawieszenia.Może wam z centrum Polski wydaje się łatwiej jechać tak ,mnie miejscowemu wariant czeski nie pasuje.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 11.02.2013 17:30

Widzę Czekor68, że nie jechałeś a1. Nie trzeba wracać na Cieszyn, autostrada pomimo braku jednego wiaduktu (objazd 9km) łączy się z czeską autostradą przejście chałupki i dalej Ostrawa, Brno, Breclaw, Wiedeń itd.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 11.02.2013 20:34

Michalm2012 napisał(a):Widzę Czekor68, że nie jechałeś a1. Nie trzeba wracać na Cieszyn, autostrada pomimo braku jednego wiaduktu (objazd 9km) łączy się z czeską autostradą przejście chałupki i dalej Ostrawa, Brno, Breclaw, Wiedeń itd.

Nie jeżdżę przez Czechy bo wolę jechać przez Węgry to chyba logiczne.Nie muszę kupować winiety austriackiej,Słowenię śmigam w 20 min bez żadnego kombinowania z objazdem Słoweńskiej autostrady bo przecież większość nie chce przepłacać tego odcinka Słoweńskiej autostrady.Ty zachwalasz drogę dla tych co chcą jechać na Wiedeń mnóstwo naszych z Bratysławy też jedzie na Wiedeń a ja tylko wskazuje że to nie jest jedyne wyjście w szczególności dla tych co wybierają się do cro z piątku na sobotę i w pełni sezonu, by ominąć bardzo możliwe korki na granicy Slo/hr bo ta trasą jest wtedy oblegana przez Niemców i Austriaków.Każdy i tak wybierze swoją trasę według swoich potrzeb.Tak samo jedni jadą całą trasę w Chorwacji autostradą np. ja to robię jadąc do a wracam z Dubrovnika przez Bośnię i jeśli mówimy o najtańszej trasie to właśnie przez Bośnię jest najtaniej bez opłat za autostrade i tańsze paliwo niż w wszystkich wymienionych krajach.Fakt jest trochę dłużej bo trzeba przestrzegać prędkości.
Życzę udanych wakacji i Sretan put.Do wakacji już niecałe 5 miesiecy .
Pozdrawiam Czesiek.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 11.02.2013 21:37

Również życzę udanych wakacji. Już nie mogę się doczekać.
jakubah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 07.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubah » 17.02.2013 22:29

trasa z Cieszyna- Brno- Bratysława jest droższa, dłuższa od Cieszyn-Zilina-Bratysława winetki Czechy i Słowacja. przejazd przez Węgry trudno jestem fanem 86 nie komentuję ale na Budapeszt w czasie dojazdu nie tracę czasu bo po jaką ...pchać się na 20 minut na autostrady i bulić/kasę przeznaczyć na posiłek CSORNA/ i wyluzować na trasie tak pięknie jest dojechać do celu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najtańsza trasa do Makarskiej - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone