Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na planie filmowym u Kusturicy -wodospady KRAVICA 2013

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
hu_ana
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 22.07.2015
Na planie filmowym u Kusturicy -wodospady KRAVICA 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hu_ana » 04.05.2016 11:38

Chciałabym się cofnąć wspomnieniami do 2013 roku i podzielić się z Wami niecodzienną sytuacją, która miała miejsce podczas mojego objazdowego urlopu przez Serbię, Czarnogórę Bośnię i Chorwację.

Rzecz się działa w Bośni, gdzie spędzaliśmy jeden dzień. Po wizycie w Mostarze udaliśmy się w kierunku wodospadów Kravica. Będąc już na miejscu pozostawiliśmy auto na parkingu, gdzie mocno podekscytowany parkingowy łamaną angielszczyzną przekazał nam informację, że mamy dużo szczęścia, bo dzisiaj jest ekipa filmowa, są światowe gwiazdy, istne szaleństwo!
Niewiele z tego rozumiejąc grzecznie podziękowaliśmy za informację i poszliśmy w kierunku szlaku mijając faktycznie wielkie kampery i inne auta należące do ekipy produkcyjnej...

Na miejscu okazało się, że zdjęcia są w toku, ale nie miało to wpływu na zwiedzanie. Co więcej, nie było nawet zakazu kąpieli. Od bardzo rozmownego kelnera knajpki znajdującej się na miejscu dowiedzieliśmy się, że pierwszy raz w tym miejscu kręcony jest jakikolwiek film i jest to dla wszystkich wielkie wydarzenie :)

1.jpg

2.jpg

33.jpg

4.jpg


Zaczęłam z oddali "cykać" fotki gwieździe poddawanej charakteryzacji. Aktorka tuż po wyjściu z wody podobna była zupełnie do nikogo, a reżyser z którym rozmawiała, z oddali też nie przypominał nikogo znanego. Po chwili jednak zostałam zdemaskowana i moim oczom ukazała się grożąca mi paluszkiem postać Emira Kusturicy 8O No photos! :wink:

M1.jpg
m2.jpg
m3.jpg
m4.jpg


Ciekawe, czy jesteście na podstawie tych zdjęć odgadnąć co to za Aktorka?

Ja miałam ogromny problem żeby zdemaskować... Monicę Bellucci!

Film nosi tytuł On the Milky Road i jeszcze czeka na swoją premierę. Ponoć w tym roku!
Obrazek

Same wodospady cudowne i warto się tam wybrać planując wycieczkę do Mostaru, czy Medjugorie. Cena wstępu wynosiła wówczas z tego co pamiętam 0,5 euro, co w porównaniu do cen biletów wstępu do chorwackich parków jest absurdalnie śmieszne :D
b.jpg

a.jpg
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.05.2016 12:23

maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.05.2016 15:25

Monicę poznałam :)

Hu_ana, dzięki za tę ciekawostkę. Będę czekać na premierę; ciekawe, czy w Polsce w ogóle będzie można ten film zobaczyć :roll:
Mam nadzieję, że trafi do kin studyjnych.
hu_ana
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hu_ana » 04.05.2016 20:46

Przypuszczam, że film pojawi się co najwyżej podczas seansów kina niezależnego, DKF itp.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 04.05.2016 22:05

Super ciekawostka :D . Ciekawe jak filmowcy pokażą to piękne miejsce :?: . Może jednak ten film będzie bardziej popularny :? .
pzdr. :wink:

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina



cron
Na planie filmowym u Kusturicy -wodospady KRAVICA 2013
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone