Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tommek12345
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 22.08.2005
Wodospady Krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommek12345 » 24.08.2005 21:12

Mam pytanko o Wodospady Krka? Ile czasu należy poświęcić na ich zwiedzanie, ile kosztuje wstęp. Jest jakis wyznaczony szlak zwiedzania? Prosze o jakieś własne spostrzeżenia na ten temat bo w piątek jade do Vodic i planuje się wybrać ich pks-em z vodic na jakąś wycieczke w jakieś ciekawe miejsca. Z góry dzięki
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
vodopady krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 24.08.2005 21:18

:D A hoy z tratwy Waldek - byłem w zeszłym roku 2004 suuper - możesz tam się wykąpać - woda była ciepła a wydawać by się mogło że wody z gór są zimne. Co do czasu to cały dzień. Cennik i pozostałe dane na stronce : www.npkrka.hr Będziesz zaprawdę zadowolony. Pozdrawiam Waldek
anetka1011
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anetka1011 » 24.08.2005 21:19

Moim zdaniem najfajniejsza bedzie wycieczka z Vodic statkiem. Koszt ok. 250kn. Na statku obiad, a w cenie biletu takze bilet wstepu do Krki. Spacer po wodospadach to jakies 2 godz. Mozna sie takze wykapac prawie pod wodospadem. Super sprawa. Podroz statkiem tez bardzo ciekawa - plynie sie do Sibenika, potem wplywa sie pod Sibenskim mostem na rzeke Krka i plynie sie do Skradina, potem zwiedzanie parku. Calosc trwa od 9 do 18.
Izowita
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izowita » 26.08.2005 11:12

Piekne miejsce
Mozna sie wykapać ale woda to tam jest zimniutka brrrrr
Boniek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Boniek » 26.08.2005 11:30

Trzy lata temu płynąłem od Skradina. Fajnie było i jak na pierwszy raz to uważam tę trasę za lepszą. W tym roku, trochę przez pomyłkę, podjechałem do Parku od drugiej strony i tam skolei wsadzono nas w autokary i zwieziono piękną serpentyną do wodospadu. Wcześniej nie miałem pełni wyobrażenia o tym miejscu więc nie żałuję pomyłki. Od tej strony impreza wychodzi taniej.
maciek_l
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.08.2005
Krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek_l » 26.08.2005 12:10

Byłem w tym roku. Niestety niemożna się już kompać jak kiedyś jest wyznaczone małe kompielisko i zabronione skakanie z wodospadów (niestety). Polecam przeznaczyc na to ze 3 godziny + godzina w Skradinie. Można niedrogo zjeść obejrzeć mecz na boisku (trafiłem na turniej). UWAGA. Moim znojomym przydażyła sie niemiła informacja. Ze skradiny płyną na wodospady bezpłatne statki. Z powrotem równierz ale a powrotem radze zapytac sie dokąd płyniemy. Znajomi zafundowali sobie wycieczke do primosten 500kn za łeb :).
Rosinmi
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rosinmi » 02.08.2006 22:37

Ja tam bym wolal zeby w parku narodowym byl calkowity zakaz kapieli. Wyobrazacie sobie np. w Morskim Oku w pelni sezonu kapiacy sie tlum? Ja jakos nie, mysle ze to ruinuje krajobraz. Od kapieli powinny byc plaze i morze a nie park, ktory powinien byc traktowany szczegolnie - to takie moje prywatne zdanie. Poza tym nie mozna objac zdjeciem calego kompleksu Skradinski Buk, bo zawsze jacys ludzie sie pojawiaja ;)

bezplatne statki - coz, nie wiem na jaki wsiedli Twoi znajomi, ale raczej latwo odroznic statek do Skradina od innych lajb ktore plywaja do Buka. plynelismy w obie strony i bylo bardzo milo. zreszta wydaje mi sie, ze jesli jakis statek plynie gdzies indziej, to oplate pobiera sie z gory a nie z dolu. Dziwna akcja;)

Pozdrawiam serdecznie
teka
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) teka » 02.08.2006 23:12

Witam,
koszt zwiedzania 70kun od osoby dorosłej. Są zniżki dla dzieci do lat 14. Trasa zwiedzania jest jedna - obchodzi się dookoła jeden wodospad (Skradinski buk). Czas zwiedzania ok. 3 godzin. Są dwie możliwości dotarcia - bezpośrednio pod wodospad lub do Skradina na parking (płatny 5 albo 6kun za godzinę) a następnie bezpłatnym stateczkiem pod wodospad. Ta druga wersja jest ciekawsza. Trzeba uważac jadąc z Sibenika w kierunku do rezerwatu. Kilkaset metrów po skręcie w lewo z drogi z Sibenika jest rozwidlenie drogi w prawo - bezpośrednio pod wodospad , w lewo - do Skradina.

Pozdrawiam.

DOPIERO TERAZ ZAUWAŻYŁEM ŻE PYTANIE JEST Z UBIEGŁEGO ROKU :D
Aga_66
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga_66 » 03.08.2006 15:13

tydzień temu odwiedziłam wodospady. Najpierw bezpłatny rejs statkiem, potem dopiero opłata przy wejściu do parku. Jak pisze TEKA 70 KN dorośli, dzieci mają zniżki. Do tego dostajesz bilet z mapką trasy zwiedzania i malutki folder w języku polskim. Kąpać się można w wydzielonym miejscu. Nieopodal kąpieliska restauracja, z szybką obsługą i dobrym jedzonkiem.
Powrót również bezpłatny, stateczek może troszkę z muzeum techniki, ale dobrze radzący sobie z pływaniem. Ogólnie, warto.
Zahaczyliśmy o wodospady w drodze powrotnej do kraju i były niezłym sposobem na pożegnanie z Chorwacją, a jednocześnie na ochłodzenie po długiej jeździe w nagrzanym samochodzie.
wolf
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolf » 04.08.2006 20:42

Rosinmi napisał(a):Ja tam bym wolal zeby w parku narodowym byl calkowity zakaz kapieli. Wyobrazacie sobie np. w Morskim Oku w pelni sezonu kapiacy sie tlum? Ja jakos nie, mysle ze to ruinuje krajobraz. Od kapieli powinny byc plaze i morze a nie park, ktory powinien byc traktowany szczegolnie - to takie moje prywatne zdanie. Poza tym nie mozna objac zdjeciem calego kompleksu Skradinski Buk, bo zawsze jacys ludzie sie pojawiaja ;)

bezplatne statki - coz, nie wiem na jaki wsiedli Twoi znajomi, ale raczej latwo odroznic statek do Skradina od innych lajb ktore plywaja do Buka. plynelismy w obie strony i bylo bardzo milo. zreszta wydaje mi sie, ze jesli jakis statek plynie gdzies indziej, to oplate pobiera sie z gory a nie z dolu. Dziwna akcja;)

Pozdrawiam serdecznie


Weż kolego pod uwagę , że kąpiesz się za jakieś 40 PLN - jeśli dobrze liczę . To jest właśnie przemysł turystyczny . i co ? Nie było warto ? Gdzie w PL wykąpiesz się legalnie w PARKU NARODOWYM ???
gosiapp
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.07.2011
Wodospady KRKA

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiapp » 07.07.2011 15:56

Witam serdecznie :)

W tym roku po raz pierwszy wybieram się na Chorwację wraz z przyjaciółmi, dodatkowo zachęcona relacjami z podróży wielu użytkowników forum nie mogę się doczekać tej podróży i już planuję co zwiedzić aby poznać ten cudowny kraj :).

Jedną z atrakcji są wodospady KRKA. W internecie znalazłam informacje o możliwości zwiedzania ich autokarem (z miejscowości Lozovac) lub statkiem (z miejscowości Skradin). Która opcja jest fajniejsza? :)

Pozdrawiam
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009
Re: Wodospady KRKA

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 07.07.2011 16:09

gosiapp napisał(a):Witam serdecznie :)

W tym roku po raz pierwszy wybieram się na Chorwację wraz z przyjaciółmi, dodatkowo zachęcona relacjami z podróży wielu użytkowników forum nie mogę się doczekać tej podróży i już planuję co zwiedzić aby poznać ten cudowny kraj :).

Jedną z atrakcji są wodospady KRKA. W internecie znalazłam informacje o możliwości zwiedzania ich autokarem (z miejscowości Lozovac) lub statkiem (z miejscowości Skradin). Która opcja jest fajniejsza? :)

Pozdrawiam


Cześć!

Polecam wycieczkę statkiem - koszty wstępu są te same bo statek jest w cenie biletu do parku (dochodzi jedynie płatny parking w Skradinie). Jest piękny widok na most ponad kanionem rzeki, dolną część doliny Krka (ze statku) a i sam Skradin niczego sobie :-)

A jeszcze bardziej polecam wycieczkę do górnej części parku - statkiem (niestety osobno płatne) lub własnym samochodem. Jeśli nie wyjeżdżacie na dniach to może doczekacie i mojej relacji z wycieczki do tego parku w wątku o objeździe Dalmacji ;-)

Pozdrawiam.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 07.07.2011 16:13

Zdecydowanie statek.
Zachęcam do poszukania - o Krka na forum jest dużo informacji.
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 07.07.2011 16:14

A ja osobiście odpuściłbym Krka i pojechał na Plitwice.
W ubiegłym roku podczas mojego chorwackiego "debiutu" zaliczyłem obydwa te miejsca i.... zdecydowanie większe wrażenie robią Jeziora Plitwickie.
gosiapp
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.07.2011
Re: Wodospady KRKA

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiapp » 07.07.2011 16:20

_chudy_ napisał(a):

A jeszcze bardziej polecam wycieczkę do górnej części parku - statkiem (niestety osobno płatne) lub własnym samochodem. Jeśli nie wyjeżdżacie na dniach to może doczekacie i mojej relacji z wycieczki do tego parku w wątku o objeździe Dalmacji ;-)



Jakiej wielkości jest koszt tego rejsu? (50 czy 150kn ?), aby dojechać samochodem rozumiem, że należy powrócić statkiem na parking a następnie kierować się na wodospad Roški Slap? Czy jest to daleka odległość od parkingu, czy droga jest dobrze oznaczona i czy tam jest osobna opłata za zwiedzanie?

Podstawowa cena 95kn to transport tylko do jednego wodospadu Skradinski Buk? Czy z Skradinski Buk można przejść pieszo w okolice innych wodospadów??

Ogólnie mamy w planie zwiedzać i nie szczędzić każdego grosza, aby potem nie żałować, że czegoś nie zobaczyliśmy :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone