Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.07.2011 21:15

gosiapp napisał(a):
anakin napisał(a):
henius34 napisał(a):
Dzięki już zadecydowałem - nie jadę :wink:
Pozdrawiam


I to jest....................mądra decyzja! :sm:
Lepiej piwa się za tę kasę napić. :wink:


Jeden woli pozwiedzać, drugi piwko wypić, Twoja decyzja jak spędzasz wakacje :roll:


Oczywiście!
Jak będziesz mieć blade pojęcie o sposobie spędzania przeze mnie wakacji to wtedy możesz się wypowiadać. :evil:
No chyba,że opanowałaś tylko sztukę..........przewracania oczami! :evil:
Artur81
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 24.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur81 » 30.07.2011 09:54

Witam 01.08 pierwszy raz wybieram sie do chorwacji do miejscowości Baska Voda, w związku z tym mam pytanie jak dojechać z Baska Voda do wodospadów KRKA gdzie się kierować gdzie zostawić samochód,ile to kilometrów?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 30.07.2011 11:05

Z Baski kieruj się na autostradę zjazdem/wjazdem Sestanovac. To bardzo blisko, z Jadranki skręcasz bardzo ostro w górę. Potem jest już lepiej ale cały odcinek bardzo malowniczy (sądzę, że jadąc do Baski będziecie tędy zjeżdżać z autostrady). Później wjeżdżasz na autostradę w kierunku Zagrzeb. Następnie zjeżdżasz zjazdem na Skradin - to drugi zjazd na wodospady Krka. Dojeżdżasz do Skradinu (ok. 3-4 km od autostrady). Tu zostawiasz samochód, jest dużo parkingów. Udajesz się do portu, gdzie wchodzisz na statek płynący na wodospady. Wejście na statek jest wolne- bilet kupujesz w kasie na miejscu. Samo miasteczko Skradin też warto zobaczyć - jest bardzo piękne. Cały przejazd Baska-Skradin zajmuje poniżej 2 godzin.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 30.07.2011 11:07

Przepraszam za podkreślenie. To niezamierzony błąd :)
Artur81
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 24.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur81 » 30.07.2011 11:25

Dziękuje za odpowiedz :D
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 16.05.2012 13:39

anetka1011 napisał(a):Moim zdaniem najfajniejsza bedzie wycieczka z Vodic statkiem. Koszt ok. 250kn. Na statku obiad, a w cenie biletu takze bilet wstepu do Krki. Spacer po wodospadach to jakies 2 godz. Mozna sie takze wykapac prawie pod wodospadem. Super sprawa. Podroz statkiem tez bardzo ciekawa - plynie sie do Sibenika, potem wplywa sie pod Sibenskim mostem na rzeke Krka i plynie sie do Skradina, potem zwiedzanie parku. Calosc trwa od 9 do 18.


Reasumując... Cena na 1 osobę dorosłą jw opisałeś to 250 kun ?
A dzieci w wieku 6 i 9 lat ? może są rodzinne bilety 8) ?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.05.2012 14:13

zbig99 napisał(a):
anetka1011 napisał(a):Moim zdaniem najfajniejsza bedzie wycieczka z Vodic statkiem. Koszt ok. 250kn. Na statku obiad, a w cenie biletu takze bilet wstepu do Krki. Spacer po wodospadach to jakies 2 godz. Mozna sie takze wykapac prawie pod wodospadem. Super sprawa. Podroz statkiem tez bardzo ciekawa - plynie sie do Sibenika, potem wplywa sie pod Sibenskim mostem na rzeke Krka i plynie sie do Skradina, potem zwiedzanie parku. Calosc trwa od 9 do 18.


Reasumując... Cena na 1 osobę dorosłą jw opisałeś to 250 kun ?
A dzieci w wieku 6 i 9 lat ? może są rodzinne bilety 8) ?


Reasumując...
Pytasz o posta sprzed......................7 lat! :wink: :lol:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 17.05.2012 09:48

anakin napisał(a):
Reasumując...
Pytasz o posta sprzed......................7 lat! :wink: :lol:

Tylko się cieszyć, że nie założony został nowy temat :D
Co do kąpieli pod wodospadem, ja nie miałam butów do pływania i nie dałam rady tam wejść...
Ale widoki naprawdę ładne :)
Pozdrawiam.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 17.05.2012 11:09

zbig99 napisał(a):Reasumując... Cena na 1 osobę dorosłą jw opisałeś to 250 kun ?
A dzieci w wieku 6 i 9 lat ? może są rodzinne bilety 8) ?


Ciężko powiedzieć jak będzie w tym roku ... sprawdzić można pewnie tylko na miejscu ... pewnie drożej.

A dzieciaki na imprezy wodne, fishpicniki i takie tam płynęły zwykle za połowę ceny ...

Wyjątkowo i coraz rzadziej .... jak są dwie osoby dorosłe i dobrze negocjujesz (najlepiej w ostatniej chwili i najlepiej jak przewoźników jest kilku) dzieci udaje się wziąc za free.

Pozdrawiam
W.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.05.2012 12:22

Witam,

cennik jest tu

W zeszłym roku ceny ze strony www były zgodne z rzeczywistością

My zwiedzaliśmy ze Skradina (przyjazd na 9 rano) kupno biletu, odczekanie max. 30 min. (bardzo krótko) i płynęliśmy statkiem do wejścia (statek w cenie biletu wejścia do PN) - jakieś 40-50 min jeśli dobrze pamiętam.
Potem zwiedzanie, obowiązkowa kąpiel (buty konieczne, nawet klapki są nie bardzo, bo się nogi ślizgają :P ) i powrót.
Z powrotem w Skradinie byliśmy ok. 17.

Dla mnie wadą tego zwiedzania (od strony skradina) był fakt, że wysiadając ze statku po kilku krokach jesteś pod Skradinskim Bukiem - nie było spaceru do celu, narastania napięcia, oczekiwaia, cel był podany na tacy jako przystawka a nie jako danie główne :(
Ale i tak polecam, złaszcza z dziećmi, jest i wodospad i kąpiel i płynięcie statkiem - 3in1

jeszcze tylko 51 DDW :D :D :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.05.2012 12:56

Ja zwiedzałem Krka samochodem więc na tacy nic nie miałem.
Sporo spaceru mieliśmy i przy Rośkim Slapie i przy Skradińskim Buku.
No ale widoków ze statku nie mieliśmy, a te podobno są wspaniałe.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 25.05.2012 12:46

Witam

Czy za bilety wstępu można płacić kartą??

Doczytałem, że w sklepie z pamiątkami można, a jak jest z wejściówką??

Jeśli dobrze zrozumiałem wasze wypowiedzi - w wejściu Lozovac jest transport busem a następnie spacer do Skaradinskiego Buku, a od wejścia Skaradin jest to droga statkiem.
Czy na Skaradinskim Buku następuje przesiadka na inne stateczki, które płyną trasą Skradinski buk-Visovac, Roski slap - Skradinski buk ??

Jeśli dobrze zrozumiałem w parku można przebywać cały dzień, a jak wygląda sprawa kąpieli pod wodospadami??
Czy na Rośkim Slapie jest to czas ograniczony odpłynięciem statku , którym przybyliśmy czy też wraca się dowolnym??

Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.05.2012 12:58

Czy za bilety wstępu można płacić kartą??

Można płacić kartą.

Jeśli dobrze zrozumiałem wasze wypowiedzi - w wejściu Lozovac jest transport busem a następnie spacer do Skaradinskiego Buku, a od wejścia Skaradin jest to droga statkiem.

Lozovac - bus
Skradin - statek.

Czy na Skaradinskim Buku następuje przesiadka na inne stateczki, które płyną trasą Skradinski buk-Visovac, Roski slap - Skradinski buk ??
Tak - trzeba podejść kawałek od pętli autobusowej.
Zobacz w mojej relacji.

Cały dzień, można się kąpać.

Czy na Rośkim Slapie jest to czas ograniczony odpłynięciem statku , którym przybyliśmy czy też wraca się dowolnym??

Tak choć to od Ciebie zależy czy chcesz wracać statkiem czy nie.

Czynne
Lozovac i Skradin od 8 - 19
Roski Slap od 9-18


Pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 25.05.2012 14:15

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Czytałem kiedyś twój wątek - "Cel - Dubrovnik...." ale zapomniałem jego tytułu i nie byłem pewny kto to pisał. Teraz od razu sobie przypomniałem.

Wielkie dzięki.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 27.05.2012 07:18

Jacek S napisał(a):Czynne
Lozovac i Skradin od 8 - 19
Roski Slap od 9-18


Pozdrawiam


Jacku, mam ostatnie pytanie - przeglądałem stronę Parku i mam pewną wątpliwość, którą może Ty rozwiejesz (wszak byleś tam nie dawno):

- chodzi mi o ceny wycieczek - wejściówka 100kn, wycieczka do klasztoru i na Roski Slap np. 130kn - czy te ceny się sumują czy też w cenie wycieczki zawarta jest cena wejściówki??

Pozdrawiam

Jacek ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone