Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.08.2012 22:34

Meegg napisał(a):Zastanawiam, się jeszcze nad rejsem statkiem do wodospadu Roški Slap i po drodze na wyspę Visovac, ale to się pewnie okaże na miejscu, czy są miejsca.
W każdym razie proszę doradźcie mi od której strony najlepiej zwiedzić np Krka i gdzie ew. zostawić samochód.


Moja propozycja:
Zacznij z samego rana z Lozovac i od razu idź na przystań na rejs na Visovac i dalej.
(statki pływają tylko do c.a. 15)
Pozostałą cześć dnia można poświecić na resztę parku.
squadus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) squadus » 28.08.2012 23:10

My bylismy w parku Krk 21.08 i wspomnienia mam nieciekawe - upał i tłum ludzi !
Na dzień dobry parking 30 kun w Skradinie i potem widok sporej kolejki do statków ale najpierw koleja aby kupic bilety (95 kun od osoby doroslej i 75 od dziecka) potem koleja w 35 stopniowym upale do statków - 40 minut czekania. Plyniecie statkiem moze i fajne ale bez rewelacji szczegolnie ze mocno czuc zapach spalin silnika.
W Skradinskim Buku kolejny szok to kolejka aby wejsc na most i zrobic sobie zdjecie przy slynnym wodospadzie.
Potem bylo juz troche lepiej za mostkiem ale i tak wszedzie masa ludzi i koleje do wszystkiego do kazdego miejsca widokowego.
Potem tylko koleja do statku powrotnego i kąpliel na plazy w Skradinie ktora akurat byla najfajniejsza.
mopi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mopi » 31.08.2012 09:33

Zamierzam zwiedzic wodospady statkiem od strony Skradina z rocznym dzieckiem.
Czy nie bedzie problemow ze zwiedzaniem parku prowadzac wozek spacerowy?
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 31.08.2012 22:49

squadus napisał(a):My bylismy w parku Krk 21.08 i wspomnienia mam nieciekawe - upał i tłum ludzi !
Na dzień dobry parking 30 kun w Skradinie i potem widok sporej kolejki do statków ale najpierw koleja aby kupic bilety (95 kun od osoby doroslej i 75 od dziecka) potem koleja w 35 stopniowym upale do statków - 40 minut czekania. Plyniecie statkiem moze i fajne ale bez rewelacji szczegolnie ze mocno czuc zapach spalin silnika.
W Skradinskim Buku kolejny szok to kolejka aby wejsc na most i zrobic sobie zdjecie przy slynnym wodospadzie.
Potem bylo juz troche lepiej za mostkiem ale i tak wszedzie masa ludzi i koleje do wszystkiego do kazdego miejsca widokowego.
Potem tylko koleja do statku powrotnego i kąpliel na plazy w Skradinie ktora akurat byla najfajniejsza.


Data nieco inna , ale odczucia dokładnie takie.

Sześć lat temu było przyjemniej (czyt. mniej ludzi ).
visgoth
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) visgoth » 01.09.2012 20:58

Iwona75 napisał(a):
squadus napisał(a):My bylismy w parku Krk 21.08 i wspomnienia mam nieciekawe - upał i tłum ludzi !
Na dzień dobry parking 30 kun w Skradinie i potem widok sporej kolejki do statków ale najpierw koleja aby kupic bilety (95 kun od osoby doroslej i 75 od dziecka) potem koleja w 35 stopniowym upale do statków - 40 minut czekania. Plyniecie statkiem moze i fajne ale bez rewelacji szczegolnie ze mocno czuc zapach spalin silnika.
W Skradinskim Buku kolejny szok to kolejka aby wejsc na most i zrobic sobie zdjecie przy slynnym wodospadzie.
Potem bylo juz troche lepiej za mostkiem ale i tak wszedzie masa ludzi i koleje do wszystkiego do kazdego miejsca widokowego.
Potem tylko koleja do statku powrotnego i kąpliel na plazy w Skradinie ktora akurat byla najfajniejsza.


Data nieco inna , ale odczucia dokładnie takie.

Sześć lat temu było przyjemniej (czyt. mniej ludzi ).


Podpisuje się pod oboma wypowiedziami - termin wizyty podobny 23.08.12:
- ludzi tłumy,
- kurz unoszący się nad Skr. Bukiem,
- na trasie, troszkę luzniej, lecz nadal tłumy

Nigdy więcej w sezonie nie odwiedze tego miejsca...
squadus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) squadus » 01.09.2012 21:04

mopi napisał(a):Zamierzam zwiedzic wodospady statkiem od strony Skradina z rocznym dzieckiem.
Czy nie bedzie problemow ze zwiedzaniem parku prowadzac wozek spacerowy?
Z gory dziekuje za odpowiedz.


Dac rade to da bo na górze są kladki którymi mozesz pojezdzic troche w miare rowno ale najpierw na tę górę ten wózek musisz wniesc (jak ma duze kola to czesc trasy da rade po kamieniach podjechac pod gore) a potem trzeba zniesc ten wózek bo są po prostu schody.

My bylismy z dzieckiem 1rok i 4 miesiace i po prostu na rękach nosiłem caly czas.
Kilka osob widzialem na statku z wózkami spacerowymi ale nie sprawdzalem czy potem tachali to na gore.
squadus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) squadus » 01.09.2012 21:07

visgoth napisał(a):
Podpisuje się pod oboma wypowiedziami - termin wizyty podobny 23.08.12:
- ludzi tłumy,
- kurz unoszący się nad Skr. Bukiem,
- na trasie, troszkę luzniej, lecz nadal tłumy

Nigdy więcej w sezonie nie odwiedze tego miejsca...


Ha, nastepnego dnia znajomi pojechali do plitvickich i dopiero to co tam sie dzialo i jakie koleje byly to byl dopiero kosmos ! Ja z malym dzieckiem nie odwazylem sie do plitvickich poejchac przy tych tlumach.
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 01.09.2012 21:22

Jacek S napisał(a):
Meegg napisał(a):Zastanawiam, się jeszcze nad rejsem statkiem do wodospadu Roški Slap i po drodze na wyspę Visovac, ale to się pewnie okaże na miejscu, czy są miejsca.
W każdym razie proszę doradźcie mi od której strony najlepiej zwiedzić np Krka i gdzie ew. zostawić samochód.


Moja propozycja:
Zacznij z samego rana z Lozovac i od razu idź na przystań na rejs na Visovac i dalej.
(statki pływają tylko do c.a. 15)
Pozostałą cześć dnia można poświecić na resztę parku.

ten statek jest dodatkowo platny oprocz 90 za wstep do PN Krka trzeba za niego zaplacic 150 kn/osobe
myszatorek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) myszatorek » 23.09.2012 21:46

Mam pytanie jutro wybieram sie do NPKRKA i chciałem sie upewnić że w cenie 95 kn jest statek nad Skaridnski Buk jest zawarty w tej cenie czy nie i jak daleko jest parking i czy sa tam bankomaty jakby kun zabrakło :)
marc_s
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc_s » 24.09.2012 00:03

myszatorek napisał(a):Mam pytanie jutro wybieram sie do NPKRKA i chciałem sie upewnić że w cenie 95 kn jest statek nad Skaridnski Buk jest zawarty w tej cenie czy nie i jak daleko jest parking i czy sa tam bankomaty jakby kun zabrakło :)


1) Statek w cenie
2) Parking miałem na prywatnej posesji z drogi już będą Cie naganiać,
3) Bankomaty hmm, podejrzewam ze kartą też zapłacisz za bilety (ale nie jestem pewien)

Płynęliśmy z 20 minut z Skradinu
Ostatnio edytowano 24.09.2012 08:39 przez marc_s, łącznie edytowano 1 raz
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 24.09.2012 00:34

myszatorek napisał(a):Mam pytanie jutro wybieram sie do NPKRKA i chciałem sie upewnić że w cenie 95 kn jest statek nad Skaridnski Buk jest zawarty w tej cenie czy nie i jak daleko jest parking i czy sa tam bankomaty jakby kun zabrakło :)


Myszatorkowi już nie pomogłem :wink:

Ale w 2011 roku statek NIE BYŁ wliczony w cenę. Bilet do parku kosztował 95 kun, natomiast rejs statkiem był dodatkowo płatny 130 kun.
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 24.09.2012 16:50

PabloX napisał(a):
myszatorek napisał(a):Mam pytanie jutro wybieram sie do NPKRKA i chciałem sie upewnić że w cenie 95 kn jest statek nad Skaridnski Buk jest zawarty w tej cenie czy nie i jak daleko jest parking i czy sa tam bankomaty jakby kun zabrakło :)


Myszatorkowi już nie pomogłem :wink:

Ale w 2011 roku statek NIE BYŁ wliczony w cenę. Bilet do parku kosztował 95 kun, natomiast rejs statkiem był dodatkowo płatny 130 kun.


nie pomogłeś ;) i dodatkowo jeszcze wprowadzasz zamieszanie. Bilet na Skradinski Buk jest w cenie biletu do parku, dodatkowo płaci się za rejs statkiem do Roškiego Slapu.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 24.09.2012 17:05

A napisałem, dokąd ten statek płynie? :wink:

Mówiąc już poważnie - pytającemu pomyliły się być może wodospady, a ja nie sprawdziłem, co autor miał na myśli. Tak czy siak zjazd parkowym autobusem jest w cenie biletu, a za statek do Visovaca i Roskiego Slapu płaci się osobno. Jeżeli warto, to głównie ze względu na franciszkański klasztor na wysepce Visovac.
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 24.09.2012 17:08

PabloX napisał(a):A napisałem, dokąd ten statek płynie? :wink:

Mówiąc już poważnie - pytającemu pomyliły się być może wodospady, a ja nie sprawdziłem, co autor miał na myśli. Tak czy siak zjazd parkowym autobusem jest w cenie biletu, a za statek do Visovaca i Roskiego Slapu płaci się osobno. Jeżeli warto, to głównie ze względu na franciszkański klasztor na wysepce Visovac.


autor napisał co miał na myśli
pozzi
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.09.2012 18:29

Do Visovac ze Skradinu lepiej autem. Nawet od lewej na około. Szkoda tylko, że lastriko się skończyło i zrobili asfalt.
Tak czy siak, warto zrobić wycieczkę...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone