Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Postnapisał(a) komanch » 22.02.2013 14:51

Dobrze :)
W takim razie pozostaje pytanie, co z pobytem na Roski Slap? tzn mogę wysiąść przebywać tam ile chcę i wrócić? czym? i kiedy?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Postnapisał(a) Vjetar » 22.02.2013 15:07

Tego Ci nie powiem - jeszcze tam nie dotarłem ale...jedno wiem na 100% - rejs planuj na wczesne poranne godziny bo później już nie pływają.
(ostatnia łódka wróciła na przystań ok.16)
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Postnapisał(a) komanch » 22.02.2013 15:29

Dzięki za wszystkie informacje :papa:
Czekam jeszcze tylko na podpowiedź odnośnie moich ostatnich pytań, ktoś ma wiedzę jak to wygląda?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Postnapisał(a) Fatamorgana » 22.02.2013 20:49

komanch napisał(a):Dobrze :)
W takim razie pozostaje pytanie, co z pobytem na Roski Slap? tzn mogę wysiąść przebywać tam ile chcę i wrócić? czym? i kiedy?


Też nie wiem, bo ja sobie popłynąłem do Rośkiego przez kanion własnym kajakiem (i to jest opcja najfajniejsza, w pełni zadowalająca :D :wink: ) ale myślę, że jak napiszesz do sekretariatu Parku Krka czy ich biura informacyjnego to Ci napiszą jak to jest.
A co do ograniczeń czasowych i zasad poruszania się owymi stateczkami to sądzę, że trzeba się trzymać jedynie planu godzin odpłynięcia z poszczególnych miejsc, gdyż jakoś nie wyobrażam sobie, żeby w razie gdy nie ma tłumów i stateczek nie jest full wypełniony- trzeba było wracać zaraz tym samym.
(Organizator rejsów trzyma się jednak swego planu i ma w nim postoje na krótkie odwiedzenie miejsca. Ale nie dla wszystkich jest to wystarczające).
Gdzieniegdzie w wycieczkach są takie zasady, ale to raczej dotyczy okresów szczytu, gdy jest za dużo turystów. Reguluje się w taki sposób ruch w odniesieniu do ilości miejsc na statkach (tak jak ilość samochodów do ilości miejsc parkowania na Sv. Jure). Byłoby bez sensu, gdyby na przykład ostatnim rejsem z kanionu chciało wrócić o 12 osób więcej niż wynosi max. pojemność osobowo-wagowa stateczku, bo chciało im się zostać z poprzedniego rejsu dłużej...
Ale na 1000% pewien nie jestem jak to tam mają. Nie lubię jednak płacąc za bilet gdy ktoś wymusza na mnie taki a nie inny sposób zwiedzania "po łebkach" i narzuca mi pośpiech w ładnym miejscu (nie dotyczy jaskiń i wycieczki z przewodnikiem). Ja tam byłem tuz przed połową lipca i w dolnej części Parku były dzikie tłumy (parking przy wejściu głównym był już o 8:30 zawalony na amen!) ale na stateczkach po południu było trochę miejsc. :)
Tu tak samo- upewnij się u źródła. Zresztą to najlepsza metoda gdyż pewne rzeczy mogą się zmienić.
W parkach narodowych też co jakiś czas coś się zmienia (nie tylko ceny! :twisted: :evil: :wink: ).

Pozdr.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Postnapisał(a) komanch » 22.02.2013 22:20

Jacek S napisał(a):Jak dla mnie to podany jest czas "tam i powrót?

komanch napisał(a):
Jacek S napisał(a):Jak dla mnie to podany jest czas "tam i powrót?

Tzn że 3,5h to jest trasa do Roski Slap i z powrotem z zaliczeniem Visovac?

Jacek S napisał(a):Moim zdaniem tak.

Coś mi tu jednak dalej nie pasuje, wg broszurki jest tak:

Obrazek

To jak, do Monastery i z powrotem jest 2,5h?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Postnapisał(a) Vjetar » 23.02.2013 00:01

Bo to osobny statek/trasa.
Krka Monastery to nie Visovac.
(start z innego miejsca/przystani)
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Postnapisał(a) komanch » 23.02.2013 00:06

Dzięki :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Postnapisał(a) Vjetar » 23.02.2013 00:08

Krka Monastery :arrow: googlemaps :arrow: 43.961667,15.990556

Pozdrawiam
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Postnapisał(a) komanch » 23.02.2013 17:32

komanch napisał(a):Dobrze :)
W takim razie pozostaje pytanie, co z pobytem na Roski Slap? tzn mogę wysiąść przebywać tam ile chcę i wrócić? czym? i kiedy?

Wygląda na to, że mamy 1h na zwiedzanie Roskiego i wracamy tym samym stateczkiem.
http://www.peregrynacje.pl/krka.html
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Postnapisał(a) Fatamorgana » 23.02.2013 22:58

Nie jest to jednak wyraźnie powiedziane. Opisy przybyszów zawsze zawierają trochę braków, bo tez mało kto zwiedza 2-3 razy i pyta o wszystko. Mnie dziwi to, że nie ma ani jednego zdjęcia najciekawszego miejsca w kanionie, a jest tam co sfotografować (nawet ze statku).

P.S Komancz, tu zobacz sam... kilka moich ocalałych fot:
wyjazd-prosze-o-sugestie-t27283-30.html
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Postnapisał(a) komanch » 25.02.2013 10:44

Fatamorgana napisał(a): ale myślę, że jak napiszesz do sekretariatu Parku Krka czy ich biura informacyjnego to Ci napiszą jak to jest

Tak też zrobiłem :)
Pani Danijela Krečak potwierdziła informacje, a więc:
1. podróż z Lozovac - Visovac - Roski Slap i z powrotem trwa 3 h 30 min.
2. czas na zwiedzanie Visovac 30min, Roski Slap - 60min
3. nie można w trakcie postojów przesiadać się na inne statki, a więc np wracać innym
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Postnapisał(a) Fatamorgana » 25.02.2013 21:53

A więc jednak... trzymają turystów "za pysk". :twisted: :roll: :wink:
Nie ma jak własny kajak... :) :wink:
Płyniesz i oglądasz ile wlezie.

Ale grunt że masz wszelkie info. :wink:
Pozdrawiam i życzę, żebyś skorzystał.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Postnapisał(a) Vjetar » 27.02.2013 14:03

komanch - Kiedy jedziesz?
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Postnapisał(a) komanch » 27.02.2013 14:06

Koniec lipca dopiero, ale już się pakuję :D
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Postnapisał(a) Slavko1974 » 03.04.2013 11:27

komanch napisał(a):Koniec lipca dopiero, ale już się pakuję :D


To zarzuć po powrocie relacją, bo ja w drugiej połowie sierpnia.
Ps. Ile trwa taka podstawowa opcja ze startem w Skradine i stateczkiem zawartym w cenie? Będę z dzieciakami 2-3 letnimi, wiec opcja z dodatkowym statkiem raczej odpada.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone