Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gosiapp
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiapp » 08.07.2011 16:46

piekara114 napisał(a):Witam,

w tym roku wycieczka do wodospodów KRKA - chcemy z synem popływać pod wodospadem :D



Szalony pomysł pływać pod wodospadem :P
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2011 16:52

gosiapp napisał(a):
piekara114 napisał(a):Witam,

w tym roku wycieczka do wodospodów KRKA - chcemy z synem popływać pod wodospadem :D



Szalony pomysł pływać pod wodospadem :P


Pod samym wodospadem nie popływacie, dostęp jest ograniczony bojami.

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.07.2011 17:19

Ale chociaż namiastka wodospadu będzie :D :D :D

Ale jak tam się dostać, którym wejściem najlepiej :?: :?:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.07.2011 17:23

henius34 napisał(a):Jak tak czytam o tej wyższości Plitvic nad Krka to juz się zastanawiam czy wybierać się w tym roku do tych drugich :?:

Jeśli byłeś w Plitvicach-nie wybieraj się.
Nic,jeno rozczarowanie Cię tam czeka. :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2011 19:46

anakin napisał(a):
henius34 napisał(a):Jak tak czytam o tej wyższości Plitvic nad Krka to juz się zastanawiam czy wybierać się w tym roku do tych drugich :?:

Jeśli byłeś w Plitvicach-nie wybieraj się.
Nic,jeno rozczarowanie Cię tam czeka. :roll:


Wg mnie warto odwiedzić oba Parki tylko nie w jednym roku, jeśli już to najpierw Krka a później Plitvice. :idea:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 10.07.2011 01:17

Janusz Bajcer napisał(a):
Pod samym wodospadem nie popływacie, dostęp jest ograniczony bojami.

Obrazek

Nie wiem kiedy byłeś, ale ja właśnie wróciłem... Tych boi chyba nikt nie respektuje. Tłumy rozwrzeszczanych ludzi dosłownie wszędzie - pod wodospadem, nad wodospadem... Uważam, że o tej porze roku na Krka po prostu szkoda czasu. To piękny park ale poza sezonem, a szczególnie wiosną.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2011 01:30

Fakt, byłem dawno, chyba w 2005 roku, ponieważ nie płynąłem wtedy statkiem, chętnie bym popłynął, aby przekonać się naocznie jak jest po latach :lol:
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 10.07.2011 03:03

W sezonie KRKA wygląda jak były Jarmark Europa. I bynajmniej nie mówię o straganach.
Nie polecam z dzieckiem do 5 lat.
Jest ładnie (co widać na zdjęciach) choć mnie nie powaliło właśnie ze względu na tłum.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2011 10:25

jackiller napisał(a):Jest ładnie (co widać na zdjęciach) choć mnie nie powaliło właśnie ze względu na tłum.


Ładne miejsce każdy chce zobaczyć :wink: :lol:
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 10.07.2011 10:30

greenrs napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Pod samym wodospadem nie popływacie, dostęp jest ograniczony bojami.

Obrazek

Nie wiem kiedy byłeś, ale ja właśnie wróciłem... Tych boi chyba nikt nie respektuje. Tłumy rozwrzeszczanych ludzi dosłownie wszędzie - pod wodospadem, nad wodospadem... Uważam, że o tej porze roku na Krka po prostu szkoda czasu. To piękny park ale poza sezonem, a szczególnie wiosną.


Co za głupoty. Większość ludzi jedzie na wakacje z myślą o kąpieli i opalaniu a sprawa zwiedzania jest drugorzędna - ktoś kto jedzie na wakacje w sezonie liczy się zatem że nie będzie jak Tomek Hanks w Cast Away poza światem. Jak przeszkadza Ci obecność innych ludzi to coś z tobą nie tak. Żyjemy w społeczeństwach i tłumy można spotkać również w Polskich miastach każdego dnia - rozumiem, że z tego powodu mieszkasz w lesie i omijasz zawsze szerokim lukiem większe skupiska homo sapiens? Dla mnie główną atrakcją była właśnie kąpiel pod tym wodospadem... woda cieplutka i czysta jak w morzu - z tym że lepsza - bo nie była słona... na dnie takie pomarańczowe (nieostre) kamienie - fajna sprawa... pływa się również ciekawie pod prąd.

Co do spraw kąpieli pod wodospadem - po bokach są mniejsze wodospady pod które śmiało można wchodzić żeby kapało na głowę.
Pozdrawiam.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 10.07.2011 11:20

WolfAtTheDoor napisał(a):
Żyjemy w społeczeństwach i tłumy można spotkać również w Polskich miastach każdego dnia - rozumiem, że z tego powodu mieszkasz w lesie i omijasz zawsze szerokim lukiem większe skupiska homo sapiens?

Tak się składa, że mieszkam w dużym mieście i pracuję wśród ludzi. I właśnie z tego powodu na wakacje staram się wybierać takie miejsca, gdzie można od ludzi odpocząć. Każdy ma wolny wybór. Jeśli Ty lubisz spacery w tłumie, krzyki i wrzaski... to Twoje pełne prawo.
Stwierdziłem też, że Krka są ładniejsze wiosną z tego powodu, że wtedy rozkwita przyroda (kwiaty, ptaki), która w lipcu jest już stłamszona i zadeptana.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 10.07.2011 12:53

anakin napisał(a):
henius34 napisał(a):Jak tak czytam o tej wyższości Plitvic nad Krka to juz się zastanawiam czy wybierać się w tym roku do tych drugich :?:

Jeśli byłeś w Plitvicach-nie wybieraj się.
Nic,jeno rozczarowanie Cię tam czeka. :roll:

Dzięki już zadecydowałem - nie jadę :wink:
Pozdrawiam
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.07.2011 15:35

henius34 napisał(a):
Dzięki już zadecydowałem - nie jadę :wink:
Pozdrawiam


I to jest....................mądra decyzja! :sm:
Lepiej piwa się za tę kasę napić. :wink:
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 10.07.2011 16:27

WolfAtTheDoor napisał(a):Co za głupoty...
...Jak przeszkadza Ci obecność innych ludzi to coś z tobą nie tak. Żyjemy w społeczeństwach i tłumy można spotkać również w Polskich miastach każdego dnia - rozumiem, że z tego powodu mieszkasz w lesie i omijasz zawsze szerokim lukiem większe skupiska homo sapiens?


Jak już wytrzeźwiejesz i wyłączysz PlayStation, to przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem EOT
gosiapp
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiapp » 10.07.2011 20:08

anakin napisał(a):
henius34 napisał(a):
Dzięki już zadecydowałem - nie jadę :wink:
Pozdrawiam


I to jest....................mądra decyzja! :sm:
Lepiej piwa się za tę kasę napić. :wink:


Jeden woli pozwiedzać, drugi piwko wypić, Twoja decyzja jak spędzasz wakacje :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone