Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iskral
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iskral » 27.05.2012 16:17

Niestety za wejściówkę płaci się oddzielnie a za wycieczkę statkiem oddzielnie. Po wejściu od strony Lozovac było coś w stylu punktu zbiórki, gdzie pan przez mikrofon opowiedział kilka słów na temat wycieczki po parku i tam można było wybrać się na wycieczkę statkiem który kursuje cyklicznie (płaciło się w tym punkcie). Kto wykupił wycieczkę czekał na statek a kto nie, szedł pieszo wzdłuż wyznaczonego szlaku. Tak przynajmniej było w zeszłym roku.
Pozdrawiam
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 27.05.2012 18:17

Iskral napisał(a):Niestety za wejściówkę płaci się oddzielnie a za wycieczkę statkiem oddzielnie.

W tym roku wygląda to tak: Cennik :-)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.05.2012 09:07

taurus napisał(a):Jacku, mam ostatnie pytanie - przeglądałem stronę Parku i mam pewną wątpliwość, którą może Ty rozwiejesz (wszak byleś tam nie dawno):

- chodzi mi o ceny wycieczek - wejściówka 100kn, wycieczka do klasztoru i na Roski Slap np. 130kn - czy te ceny się sumują czy też w cenie wycieczki zawarta jest cena wejściówki??

Pozdrawiam

Jacek ;)


Płacisz oddzielnie jak napisał Iskral.
Niestety dotyczy to także innych atrakcji jak np. Monastir czy Burnum.

I jeszcze jedna uwaga - planując rejs do Visovac lepiej zrobić to powiedzmy do godz. 14-15 (najdalej).
My trafiliśmy na przystań ok godz. 16 i już się nie "załapaliśmy" bo było za późno
(już nie zabierają).
Taki rejs trwa ok 3 godzin.

Radzę jednak być wcześniej bo trzeba się też liczyć z tym, że może być sporo chętnych a stateczki są małe i trzeba będzie poczekać na następny.


Pozdrawiam
:D
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 28.05.2012 09:32

Jacek S napisał(a):Płacisz oddzielnie jak napisał Iskral.
Niestety dotyczy to także innych atrakcji jak np. Monastir czy Burnum.

I jeszcze jedna uwaga - planując rejs do Visovac lepiej zrobić to powiedzmy do godz. 14-15 (najdalej).
My trafiliśmy na przystań ok godz. 16 i już się nie "załapaliśmy" bo było za późno
(już nie zabierają).
Taki rejs trwa ok 3 godzin.

Radzę jednak być wcześniej bo trzeba się też liczyć z tym, że może być sporo chętnych a stateczki są małe i trzeba będzie poczekać na następny.


Pozdrawiam
:D


Dziękuję za informację - rozumiem, że opłatę się wnosi na tych stateczkach??

I pytanie odnośnie parkingu - wyczytałem, że ty stałeś pod cmentarzem - darmowy to był postój czy taki za 5kn/godzina??

Czy ma sens pchać się na parking miejski??

Czy odległość od parkingów prywatnych do miasta/kas parku jest duża??

Nie ma na ten temat za dużo informacji i dlatego tak Ciebie męczę.

Liczę na twoja wyrozumiałość ;)

Pozdrawiam

Jacek
Iskral
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iskral » 28.05.2012 09:37

Jak wjedziesz od Lozovac to przed "bramkami" wejściowymi jest bardzo duży, darmowy parking. Polecam szukanie miejsca pod drzewkiem bo po całym dniu na chorwackim słońcu w samochodzie będzie piekarnik :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 28.05.2012 09:45

Tylko że pod drzewkiem bywa zajęte wszystko już do 8:30...
:) :?

Przypominam, że jak ktoś nie lubi tłumów i woli w ciszy i spokoju się nacieszyć urodą kanionu Krki, ma czas i ochotę na kąpiel w słodkiej wodzie ale bez mas ludzkich- to zamiast statkiem- jedzie sie drogą ze Skradina na Rośki Slap i odbija z prawo na Visowac. Jest tam mała dzika plaża nad zieloną wodą jeziora z widokiem na kanion Krki.....
Kontrast pomiędzy zapchanymi Skradinskim Bukiem, stateczkami ze Skradina i oficjalnymi bramami parku a tym miejscem jest gigantyczny....
W dodatku można swoim sprzętem pływającym pływać po tym jeziorze- popłynąć w kanion- za darmo.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 28.05.2012 09:46

No właśnie, chciałem dzieciom zrekompensować zmiany w planach zwiedzania parku i od Skradina statkiem dopłynąć.

I tak jeszcze muszę jakoś do parku "rekiny" (delfiny) dostarczyć bo syn (lat 4) zażądał, że skoro nie Grecja... To greckie atrakcje Tata ma zapewnić ;)

Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 28.05.2012 09:56

a propos "delfiny" ...

polecam zajechać tutaj:
http://www.tiergarten.nuernberg.de/v04/Delphinlagune-und-Manatihaus.339.0.html

można zobaczyć ładną lagunę delfinów i manaty pływające i drzewa namorzynowe (chyba)

i albo to zrobić po drodze, albo z noclegiem:
http://www.knauscamp.de/Camp_Nuernberg_Mietobjekte.html

ja prawdopodobnie w tym roku też odpuszczę Grecję :@(
ale dylemta mam spory, bo mi excel mówi, że Włochy albo Chprwacja wyjdą ok.2 tysiące drożej :@((((

sam nie wiem - jeśli Chorwacja/Włochy, to na bank odwiedzę zoo w Norymberdze, pzdr, Krystof
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.05.2012 10:03

taurus napisał(a):Dziękuję za informację - rozumiem, że opłatę się wnosi na tych stateczkach??

I pytanie odnośnie parkingu - wyczytałem, że ty stałeś pod cmentarzem - darmowy to był postój czy taki za 5kn/godzina??

Czy ma sens pchać się na parking miejski??

Czy odległość od parkingów prywatnych do miasta/kas parku jest duża??

Nie ma na ten temat za dużo informacji i dlatego tak Ciebie męczę.

Liczę na twoja wyrozumiałość ;)

Pozdrawiam

Jacek


:D

Szczerze pisząc...liczyłem, że bilet kupię przy wejściu na statek.
Ale podejrzewam, że można je kupić w kasie Parku lub w budce, która znajduje się po drodze na przystań
(przy dolnej pętli autobusowej dla autobusów jadących z Lozovac).


Parking przy cmentarzu - parking to trochę na wyrost - kilka miejsc przy drodze.
Całkowicie darmowy.

Parking miejski - wygoda bo blisko.

Prywatne parkingi to odległość ok 1,5 km i więcej
(od Skradin).


Pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 28.05.2012 10:05

Krystof napisał(a):a propos "delfiny" ...

polecam zajechać tutaj:
http://www.tiergarten.nuernberg.de/v04/Delphinlagune-und-Manatihaus.339.0.html

można zobaczyć ładną lagunę delfinów i manaty pływające i drzewa namorzynowe (chyba)

i albo to zrobić po drodze, albo z noclegiem:
http://www.knauscamp.de/Camp_Nuernberg_Mietobjekte.html

ja prawdopodobnie w tym roku też odpuszczę Grecję :@(
ale dylemta mam spory, bo mi excel mówi, że Włochy albo Chprwacja wyjdą ok.2 tysiące drożej :@((((

sam nie wiem - jeśli Chorwacja/Włochy, to na bank odwiedzę zoo w Norymberdze, pzdr, Krystof


Dzięki za namiar na delfiny ale jeśli pojadę do Chorwacji to 2 dni w Wiedniu spędzę - czyli w tym roku nie po drodze.
Wykorzystam to później - nim wprowadzą opłaty za niemieckie Autobahny.
Mnie urlop w Cro wyjdzie taniej niż w Grecji ale to krótszy czas pobytu i mniej wejściówek na wykopaliska.

Pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 28.05.2012 10:08

Jacek S napisał(a): :D

Szczerze pisząc...liczyłem, że bilet kupię przy wejściu na statek.
Ale podejrzewam, że można je kupić w kasie Parku lub w budce, która znajduje się po drodze na przystań
(przy dolnej pętli autobusowej dla autobusów jadących z Lozovac).


Parking przy cmentarzu - parking to trochę na wyrost - kilka miejsc przy drodze.
Całkowicie darmowy.

Parking miejski - wygoda bo blisko.

Prywatne parkingi to odległość ok 1,5 km i więcej
(od Skradin).


Pozdrawiam


Dziękuję - teraz mam już komplet informacji.

Pozdrawiam
agmat
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agmat » 27.07.2012 15:54

Tak oglądałam tą stronę z wodospadami KRKa i cenami ale nie znalazłam takiej informacji o której godzinie odpływają stateczki ze Skradina i o której wracają do Skradina czy są wyznaczone jakieś pory ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.07.2012 19:08

Meegg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 28.08.2012 17:16

Zastanawiam się nad zwiedzaniem NP KRKa albo Wodospadów Kravice. Może w tym roku uda się i jedno i drugie:)
I co do KRKa mam pytanie, czytając relacje widzę, że jest możliwość wejścia od Skardina i tu stateczkiem do wodospadu (w cenie biletu 95kun), albo od Lozovaca ale tam jest możliwość samego autobusu i na dole pochodzenia po ścieżkach i ew. kąpieli pod Skradinski Buk'iem. A ja chciałam zapytać, czy jak będę zwiedzała od Skardina, popłynę stateczkiem, pochodzę po ścieżkach, pomoczę stopy, to mogę się stamtąd przejechać autobusem w kierunku Lozovaca i stamtąd wrócić się pieszo do Wodospadu Skradinski Buk (jest w ogóle sens?), a potem statkiem do Skardina? Zastanawiam, się jeszcze nad rejsem statkiem do wodospadu Roški Slap i po drodze na wyspę Visovac, ale to się pewnie okaże na miejscu, czy są miejsca.
W każdym razie proszę doradźcie mi od której strony najlepiej zwiedzić np Krka i gdzie ew. zostawić samochód.
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 28.08.2012 17:46

bilet PN KRKA jest ważny cały dzień nie ma znaczenia od której strony zaczynasz zwiedzanie:
- tak jak napisałaś od strony Lozovac jest bezpłatny parking i dojazd autobusem
- od strony Skradin parking płatny przy przystani i dopłynięcie statkiem, ale chcąc zwiedzać od Skradina można zostawić samochód również na bezpłatnym parkingu. Na wjeździe do Skradin po lewej stronie jest łąka, dobrze oznaczona "Free park". (gdzieś tu na forum była nawet dokładna mapka - może ktoś podsunie?) Udostępnia go restauracja z naprzeciwka, miła pani zachęca jedynie aby po zwiedzaniu odwiedzić ich restaurację, a czy to zrobisz to już wolny wybór.
Można również zaczynać od strony Lozovac i dla fantazji przepłynąć statkiem w dwie strony jak ktoś chce :)
Osobiście korzystaliśmy właśnie z w/w parkingu w Skradin, a po kąpieli i zwiedzeniu parku poszliśmy na piechotę do Lozovac (1km dosyć ostro pod górę - ale przyjemne widoki), a stamtąd wracaliśmy autobusem z powrotem na dół. Bilety były już skasowane na statku i nikt nie robił problemów z tego powodu. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone