Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Clippasia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clippasia » 15.08.2021 23:17

Niestety wodospady w tym okresie nie robią wrażenia. Sucho! Trasa 2 km. Jedyna atrakcja to rejs statkiem - w cenie biletu ze Skradiny.
Ostatnio edytowano 17.08.2021 22:19 przez Clippasia, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.08.2021 23:25

Clippasia napisał(a):Niestety wodospady w tym okresie nie robią wrażenia. Sucho! Trasa 2 km. Jedyna atrakcja to rejs statkiem - w cenie biletu ze Skrawiny.

Na statek wsiada się w Skradin.
https://www.google.com/maps/@43.8191719 ... ,15z?hl=pl
asdero
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) asdero » 29.05.2022 15:23

Działa komuś strona z cenami na ten rok?
https://www.np-krka.hr/stranice/Priceli ... 88/en.html

Ilke w zeszłym roku kosztował statek który płynął trasę Skradinski buk – Visovac Island – Roški slap?
asdero
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) asdero » 30.05.2022 09:39

Sam sobie odpowiem, dostałem maila od obsługi parku z inną stroną gdzie cennik działa:https://nepoznata-krka.eu/
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 22.06.2023 21:52

Będziemy ponownie w tym roku w Mimicach i chcemy się wybrać z córką nad wodospady Krka. Jaka jest odległość od parkingu w Lozovac do Skradinski Buk? Wyznaczam trasę w google to pokazuje prawie 4km, ale ścieżka na Street View prowadzi inaczej :roll: ewentualnie gdzie najlepiej zaparkować i jak zaplanować pobyt z pięciolatką?
Może macie jakiś "przewodnik" po wodospadach? :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.06.2023 22:22

rodzynpatryk napisał(a):Będziemy ponownie w tym roku w Mimicach i chcemy się wybrać z córką nad wodospady Krka. Jaka jest odległość od parkingu w Lozovac do Skradinski Buk? Wyznaczam trasę w google to pokazuje prawie 4km, ale ścieżka na Street View prowadzi inaczej :roll: ewentualnie gdzie najlepiej zaparkować i jak zaplanować pobyt z pięciolatką?
Może macie jakiś "przewodnik" po wodospadach? :)


Od Lozovaca faktycznie jest trochę daleko, dodatkowo z powrotem ostro pod górę. Autokary zjeżdżają serpentynami na sam dół, osobówek nie widziałem, więc pewnie zostają na parkingu górnym. Widziałem też autobusy parku, które wożą na dół i z powrotem, ale nie wiem, czy są one w cenie biletu.

Jeśli nie chcecie pokonywać pieszo tak męczącej trasy, to lepiej jechać do głównego wejścia w Skradin. Stamtąd odległość jest podobna, ale trasa o wiele mniej wymagająca, a do tego można ją pokonać statkiem (w cenie biletu)
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 22.06.2023 23:00

Dzieki za odpowiedź. W takim razie Lozovaca sobie odpuszczam.

marekkowalak napisał(a):a do tego można ją pokonać statkiem (w cenie biletu)


Czytałem też o statku, a orientujesz się jaki musiałbym bilet kupić? Na stronie parku znalazłem cennik, ale nie wiem czy musiałbym kupić tańszy (za 20 €) czy droższy (za 40 €). Znalazłem kiedy fajny opis zwiedzania, ale zapodziałem gdzieś link...
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 23.06.2023 07:25

Autobus który zwozi z parkingu do wodospadów jest w cenie biletu, podobnie jak statek ze Skradinu. Niektórzy, którym się nie chciało czekać na autobus szli pieszo (przynajmniej z górki). W cenie droższego biletu jest chyba rejs statkiem ze Skradinski Buk do Roski Slap i z powrotem. My jechaliśmy własnym samochodem i objeżdżaliśmy jezioro dookoła bo rejs trwa dosyć długo i jest się uzależnionym od godzin rejsów statków. Z takim rejsem trzeba sobie przeznaczyć calutki dzień na zwiedzanie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.06.2023 07:56

rodzynpatryk napisał(a):Dzieki za odpowiedź. W takim razie Lozovaca sobie odpuszczam.

marekkowalak napisał(a):a do tego można ją pokonać statkiem (w cenie biletu)


Czytałem też o statku, a orientujesz się jaki musiałbym bilet kupić? Na stronie parku znalazłem cennik, ale nie wiem czy musiałbym kupić tańszy (za 20 €) czy droższy (za 40 €). Znalazłem kiedy fajny opis zwiedzania, ale zapodziałem gdzieś link...


40 euro to jest bilet za wstęp do parku (i w tym jest statek do Skradinskiego Buka). Te po 20 i po 15 są za dodatkowe rejsy statkami do dalszych atrakcji (jak np. Visevac czy Roski Slap).
kopson
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopson » 29.01.2024 17:49

Witajcie koledzy i koleżanki. Przy okazji tegorocznego wyjazdu do Cro zastanawiam się nad zwiedzaniem wodospadów Krka. Byłem tam już kiedyś (bodajże 6-7 lat temu), niestety od tego czasu ceny wejściówek poszybowały w górę i aktualnie w sezonie letnim to jakiś absurd! Atrakcja jest warta zwiedzania ale nie za wszelką cenę, zwłaszcza gdy trzeba kupić bilety dla np. 4-osobowej rodziny. Czytałem tu i ówdzie, że można troche oszczędzić na biletach kupując wejściówkę z ograniczonym zakresem zwiedzania. Na czym to polega? Jaka jest wtedy trasa? Ktoś z Was był np. w ub.roku i wie jak to wygląda?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.01.2024 21:57

To jest oficjalny cennik na ten rok:

obraz_2024-01-29_205341108.png


Możesz sobie wybierać opcje, jakie ci pasują.

Najtańsza opcja to za 20 euro i w tym są te najmniej popularne miejsca w parku, te od tzw. doopy strony (co nie znaczy, że mniej ciekawe).

No ale być w Krka i Skradinskiego Buka nie zobaczyć to raczej cromaniakowi nie wypada... a więc najtańśza pozostaje opcja za 40 euro :| :| :|

Dodatkowo latem każdy bilet po 15tej jest przeceniony o 25%. Park jest czynny wtedy do 20tej, więc jest to opcja na zaoszczędzenie (przy kilkuosobowej rodzinie całkiem sporo). A w 5 godzin to można spokojnie zrobić główną trasę do Buka i z powrotem i jeszcze podjechać autem do Visovaca i załapać się na łódkę na wyspę i z powrotem.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wodospady Krka - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone