Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dez
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) dez » 20.08.2019 22:27

A parking w Skradin jest płatny?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 21.08.2019 10:36

dez napisał(a):A parking w Skradin jest płatny?


Ja parkowałem na miejskim parkingu w Skradin i była pobierana opłata.
dez
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) dez » 25.08.2019 21:52

obiadek napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
slaw15 napisał(a):Najlepiej z miejscowości Skradin bo płynie się do parku
statkiem bez opłat,dopiero przy wejściu do parku kupujesz bilet,
cena biletu jest jedna czy zwiedzasz sam wodospad czy cały park.
Pozdrawiam :papa:

Ja kupowałem bilety przed wejściem na statek.
https://www.google.com/maps/place/Krka+ ... 15.9232919

Dodam że najlepiej być o 9. Później się robi gigantyczny tłok

Czy jest sens zacząć zwiedzanie od Roski Slap a następnie wrócić na Skradin? Czy na Roski Slap można kupić bilety? Czy nie będzie problemu z wejściem na Skradin po wejściu na Roski slap?
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 18.01.2020 11:47

kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.01.2020 10:13

W skrócie to "Nie ma już kąpania pod wodospadem" ?
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.01.2020 18:33

Byliśmy 2 lata temu, spodziewałem się efektu WOW.....a był efekt Uuuu. Według mnie za takie atrakcje opłata powinna być symboliczna. Porównując, to za nasz przełom Dunajca powinniśmy krzyczeć przynajmniej z 200 PLN. Ale to tylko moje subiektywne odczucie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.01.2020 18:41

Dla mnie tratwy na Dunajcu to nudaaaaa.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.01.2020 08:41

SebastianM napisał(a):Byliśmy 2 lata temu, spodziewałem się efektu WOW.....a był efekt Uuuu.

W związku z tym, że Wodospady zobaczyliśmy w Chorwacji jako pierwsze pośród innych atrakcji, był to dla nas efekt WOW i tak je zapamiętaliśmy.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 21.01.2020 10:46

Nie rozumiem jak można gdzieś pojechać-zobaczyć i porównywać to do jakiegoś efektu wow ?!
Prawda jest taka, że cały urok i to wielu miejsc i to nie tylko w Chorwacji "psują" sami organizatorzy zezwalając na zwiedzanie danego miejsca ogromnej ilości turystom. Krka w latach 2000 było "niezdeptane" i to był jego urok. Czy powalało na nóg ? Moze kogoś kto nigdzie nie był ale nie było tam nic nadzwyczajnego. Obecnie jest wiele miejsc przeładowanych przez co tracą na swojej wartości wizualnej.

kaeres napisał(a):W skrócie to "Nie ma już kąpania pod wodospadem" ?


Nie ma.

Przełom Dunajca można porównywać do spływu pontonami np po Cetinie a nie do Krka.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.01.2020 10:58

Venom555 napisał(a):Prawda jest taka, że cały urok i to wielu miejsc i to nie tylko w Chorwacji "psują" sami organizatorzy zezwalając na zwiedzanie danego miejsca ogromnej ilości turystom.
Pamiętaj, ze ten tłum tworzysz także TY. Jakby były limity wejść to także źle, bo ciężko kupić wejściówki, a nie zawsze jesteś wszystko co do dnia i godziny zaplanować.... A wiele osób nie wraca w te same okolice po kilka razy, bo może tym razem się załapię na to limitowane wejście....
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 21.01.2020 11:12

piekara114 napisał(a):Jakby były limity wejść to także źle, bo ciężko kupić wejściówki,


Ciężko by było stworzyć limit wejść do takiego miejsca. Wtedy by musieli wprowadzić ograniczenia czasowe w przebywaniu ale nie jest to niemożliwe.
Wejściówki czasowe to powszechnie stosowana metoda np w "lepszych" zamkach. Rezerwacji można dokonać dużo wcześniej poprzez Internet.

piekara114 napisał(a):Pamiętaj, ze ten tłum tworzysz także TY


Proponuje jechać na Kravica - może mniejsze ale bez tłumów. Kąpać się można gdzie się chce do woli. Cena normalna bo na Krka to już jest absurd.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.01.2020 11:19

W Kravicy, Krka i Plitvicach już dawno temu byłam.

Co do kupna przez neta, jak pisałam nie każdy planuje wszystko, co do dnia i dlatego uważam, że to nie jest super rozwiązanie, jeśli na miejscu kupić biletów nie będzie można. Tak samo dla mnie porażką jest zwiedzanie w wyznaczonym czasie: są pasjonaci, którzy każda kaskadę czy kamień w zamku mogą dlugiii czas oglądać
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 21.01.2020 11:58

Trochę chyba na opak mnie zrozumieliście. Chodziło mi o to, że jak człowiek płaci 200 Kun, to spodziewa się czegoś naprawdę spektakularnego, no nie wiem, typu wodospad Niagara. Owszem piękne miejsce, ale nie warto za to aż tyle płacić. Przy okazji bilet wejścia na taras widokowy przy Niagara kosztuje 15$ .
Ostatnio edytowano 21.01.2020 23:25 przez SebastianM, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.01.2020 12:05

Ceny wejściówek w Chorwacji są oderwane od rzeczywistości, zwłaszcza jak porówna się je z innymi topowymi miejscami w Europie.
Chociażby grecki Akropol - 20eur, a dzieci na podst. legitymacji szkolnej free., poza sezonem cena -50%
Louvre: 17 eur, a w pierwszą niedziele miesiąca wejście free.
Oba te miejsca są topowe w skali świata, a są tańsze od murów w Dubrowniku czy PN Plitvice/Krka - które mimo, że na liście UNESCO do światowej listy miejsc do zobaczenia raczej bym nie zaliczyła...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.01.2020 12:30

Zgadza się. Niestety od 1 lipca z cenami wejściówek szaleją:( i nie nie ma to kompletnie przełożenia na jakość, jest to typowa maszynka do robienia kasy. Biorą kasę a moim zdaniem niewielki odsetek ze środków zostaje zainwestowany w atrakcje, wraca do turysty...pamiętam jak 2 lata temu byliśmy w Klis. Wchodzimy na dziedziniec pan kasuje za bilety w jakiejś pseudo kanciapie i na tym się kończy właściwie"ingerencja" człowieka. Była niby jakieś jedno male pomieszczenie ze zbroją ale całość to porażka, przejście po wąskiej starej desce, spadające kamyki, śmieci, leżące łopaty, miotły, nieosłonięte kable i zero informacji o obiekcie itp nie wspominając, że była tam kręcona gra o Tron:) a potencjał miejsca przeogromny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wodospady Krka - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone