Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Molunat czyli Chorwacja po raz pierwszy.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 14.05.2014 04:27

Maslinka zgadzam się, Budapeszt to też mój klimat. Fanka polewaj Budą a na zakąskę Peszt.

Pzd be-ja
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 14.05.2014 14:19

maslinka napisał(a):
U mnie w starciu Praga - Budapeszt zdecydowanie wygrywa stolica Węgier 8)



Mam tak samo. Praga jest też w mojej opinii jakoś bardziej zatłoczona. Po Budapeszcie uwielbiam podróżować zwłaszcza kolejką ( tą, do której schodzi się po schodkach i która strasznie się tłucze ;) ) jest też łatwiej zaparkować, w Pradze zawsze musieliśmy płacić za parking przy hotelach, w Budapeszcie - ani razu.
Pragę lubię jednak też, ma wiele do zaoferowania.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 14.05.2014 16:14

Magda O. napisał(a):
maslinka napisał(a):
U mnie w starciu Praga - Budapeszt zdecydowanie wygrywa stolica Węgier 8)



Mam tak samo. Praga jest też w mojej opinii jakoś bardziej zatłoczona. Po Budapeszcie uwielbiam podróżować zwłaszcza kolejką ( tą, do której schodzi się po schodkach i która strasznie się tłucze ;) ) jest też łatwiej zaparkować, w Pradze zawsze musieliśmy płacić za parking przy hotelach, w Budapeszcie - ani razu.
Pragę lubię jednak też, ma wiele do zaoferowania.


Dziewczyny, dla mnie każde z tych miejsc ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne.
Praga dla mnie wygrywa malowniczością i klimatem architektury, jest bardziej artystyczna, no i Kafka, którego uwielbiam. Byłam wiele razy i niestety muszę przyznać, że jest tam coraz gorzej pod względem komfortu turysty i tu się zgodzę, Budapeszt ma większy komfort zwiedzania turystycznego.
Tłok był zawsze w Pradze, ale ostatnio jest tam coraz więcej burdeli w centrum. co tworzy upierdliwy klimat. Nie jestem też fanką czeskiego jedzenia, tu też Budapeszt z niezłą kuchnią wygrywa.
Parking hotelowy akurat w Budapeszcie był płatny i to sporo, opłacało nam się trzymać samochód 20 metrów dalej na miejscach parkingowych miejskich. Takie uroki samego centrum zapewne...Z metra wcale nie korzystałam, na 2 dni zwiedzania i szwendania samo centrum nam wystarczyło.

:papa:


.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 14.05.2014 16:17

be-ja napisał(a):Maslinka zgadzam się, Budapeszt to też mój klimat. Fanka polewaj Budą a na zakąskę Peszt.

Pzd be-ja


No jak polewać to tylko Tokaj, polecam Tokaj Aszu , słodki nawet z 3 putonami :mrgreen:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.05.2014 17:24

Kilka lat temu byliśmy w Pradze między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem.
Brak warunków śniegowych spowodował ten wypad.
Niestety tłumy skutecznie nas zniechęciły do wypadów do tego pięknego miasta.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 03.06.2014 01:09

Nie mieliśmy jakiegoś planu zwiedzania Budapesztu, tak się szwendalismy relaksacyjnie, trafiliśmy na stare miasto, a tam na bardzo charakterystyczny Kościół Macieja i pomnik św. Stefana, znajdujące się na jednym placu. Moja ekipa powiedziała zdecydowanie nie zwiedzaniu kościoła. Mnie jednak zaintrygował na tyle, że zakupiłam bilet i udałam się do środka. Zostawiając rodzinę pod kościołem, jakkolwiek to brzmi. :mrgreen:
Załączniki:
F1000020a.jpg
Kościół Macieja, b. charakterystyczny mozajkowy dach
F100.jpg
Kościół Macieja
F1000026.jpg
Kościół Macieja wnętrze
F1000027a.jpg
Kościół Macieja wnętrze
F1000022a.jpg
Kościół Macieja wnętrze
F1000023.jpg
Kościół Macieja wnętrze
F1000024a.jpg
detal okna z kościoła
F1000025a.jpg
okno w kościele
F1000028.jpg
pomnik św. Stefana
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Molunat czyli Chorwacja po raz pierwszy. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone