Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MOJE WAKACJE W MAKARSKIEJ!!!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015
MOJE WAKACJE W MAKARSKIEJ!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 08.09.2015 10:31

makarska 2015 034.JPG
makarska 2015 032.JPG
makarska 2015 027.JPG
Moje wakacje w Chorwacji zaczęły się TUTAJ, od lutego wertowałam całe forum. Bardzo podobały mi się Wasze wspomnienia i wskazówki,i za to Wam dziękuję. Dlatego że mieszkam na wsi wybrałam Makarską, lubię jak się coś dzieje i mieć dużo atrakcji wokół siebie. Wyszukałam apartament od 29,06-10.07 w cenie za 4 osoby przez pierwsze trzy doby po 40E a następnie po 60E. apartament składał się z pokoju, kuchni z rozkładanym łóżkiem, łazienka z wanną i przedpokój, do plaży miejskiej zejście koło hotelu Park mieliśmy dwie i pół minuty........Ale od początku, ubezpieczenia samochodu i nas wykupione ,winiety kupione przez internet ze względu że to nasza pierwsza zagraniczna podróż samochodem wszystko zapięte na ostatni guzik.
Moja rodzinka ja-nawigacja, mąż-kierowca, syn 15 lat, syn 14lat,
Wyjeżdżamy w niedziele po obiedzie u rodziców o 13.00. Nasza trasa z Kalisza przez Boboszów, Czechy, Austria, Słowenia- kupiłam winietkę ze względu na to że mieliśmy jednego kierowcę,, no i CHORWACJA.
Jechało się wspaniale bez żadnych nieprzewidzianych zdarzeń ani kręcenia. Przed Karlovacem zatrzymaliśmy się na spanie na stacji dużo nas tam spało cały parking zawalony Polakami.
Spaliśmy 3 godziny, godzinkę poświęciliśmy na rozprostowanie kości, była mgła i nie chcieliśmy zbyt szybko ruszać bo chcieliśmy jak najwięcej zobaczyć.
W końcu mgła zaczeła ustępować i ruszyliśmy do raju................................
Ostatnio edytowano 08.09.2015 18:58 przez jbasia, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2015 10:33

Witam - o raju poczytam :wink:
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 08.09.2015 10:37

Dziękuję! może poetą i zbyt wylewna nie jestem, ale się postaram, i już pierwszy zonk nie umiem zmniejszyć zdjęć żeby wstawić
granat
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) granat » 08.09.2015 11:01

Witam, też chętnie poczytam ;)
Mirkok
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirkok » 08.09.2015 13:50

jbasia napisał(a):Dziękuję! może poetą i zbyt wylewna nie jestem, ale się postaram, i już pierwszy zonk nie umiem zmniejszyć zdjęć żeby wstawić

Witam.
A umiesz to:
[ W "Eksplorztorze Windows" zaznacz plik; Otwórz go za pomocą: "Paint". W Paincie klikasz "Zmień rozmiar" (np. ze 100 na 50%); Następnie plik zapisz jako (np. xxxxxx.jpg). Wskaż miejsce do zapisu. Gotowe. ]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.09.2015 13:55

Raj w Makarskiej? Muszę to zobaczyć. :wink:
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 08.09.2015 13:59

Makarska bardzo mi się podoba - więc jestem .... :wink:
moniolla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 14.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniolla » 08.09.2015 15:59

to i ja zasiadłam z kubkiem herbaty i oczekuję pierwszego odcinka :)
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 08.09.2015 18:59

Mirkok napisał(a):
jbasia napisał(a):Dziękuję! może poetą i zbyt wylewna nie jestem, ale się postaram, i już pierwszy zonk nie umiem zmniejszyć zdjęć żeby wstawić

Witam.
A umiesz to:
[ W "Eksplorztorze Windows" zaznacz plik; Otwórz go za pomocą: "Paint". W Paincie klikasz "Zmień rozmiar" (np. ze 100 na 50%); Następnie plik zapisz jako (np. xxxxxx.jpg). Wskaż miejsce do zapisu. Gotowe. ]

DZIĘKUJĘ BARDZO ZA POMOC!!!!
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 08.09.2015 20:06

Mikromir napisał(a):Raj w Makarskiej? Muszę to zobaczyć. :wink:


Ja też 8)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 08.09.2015 22:16

jbasia napisał(a):
Mirkok napisał(a):
jbasia napisał(a):Dziękuję! może poetą i zbyt wylewna nie jestem, ale się postaram, i już pierwszy zonk nie umiem zmniejszyć zdjęć żeby wstawić

Witam.
A umiesz to:
[ W "Eksplorztorze Windows" zaznacz plik; Otwórz go za pomocą: "Paint". W Paincie klikasz "Zmień rozmiar" (np. ze 100 na 50%); Następnie plik zapisz jako (np. xxxxxx.jpg). Wskaż miejsce do zapisu. Gotowe. ]

DZIĘKUJĘ BARDZO ZA POMOC!!!!

Skoro już wiesz to liczymy na duuuuuuuuużo zdjęć :wink:

Tylko przy zapisywaniu koniecznie zmień nazwę by nie popsuć sobie oryginałów :!:
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 09.09.2015 20:00

Dziękuje za zainteresowanie!!!
może stali bywalcy w CRO powiedzą,że Makarska to nie raj, jak dla mnie było pięknie, codziennie "upijałam " się tymi widokami i zapachami lawendy, rozmarynu i liści laurowych.
Do rzeczy na miejscu w Makarskiej byliśmy o 8 rano, więc zaskoczyliśmy trochę właściciela, ale czekaliśmy pół godzinki i można było cały nasz majdan wnosić.
Byliśmy bardzo zmęczeni ale szkoda nam było dnia i po śniadanku wybraliśmy się na plażę spędziliśmy tam kilka godzin, dzieciaki zakochały się w tych kamulcach, nurkowaniu i wszędobylskich jeżowcach.
Popołudnie przespaliśmy wieczorem wybraliśmy się na spacerek, deptakiem wzdłuż morza aż do samego portu, poszliśmy na kolacyjkę do Decimy i wróciliśmy do domu na balkon spróbować Karlowacko przesiedzieliśmy do drugiej, słuchając cykad i chorwackiej muzyki u sąsiada z dołu.
Załączniki:
Wakacje 2015 Chorwacja 104.JPG
fischpiknik croatia 471.jpg
nocą
makarska 2015 091.JPG
tradycjnie
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.09.2015 20:07

jbasia napisał(a):.. wróciliśmy do domu na balkon spróbować Karlowacko przesiedzieliśmy do drugiej, słuchając cykad i chorwackiej muzyki u sąsiada z dołu.


No i jak smakowało "karlovacko" i czy chorwacka muzyka wpadła w ucho :?:
A ten sąsiad to właściciel czy wczasowicz :?:
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 09.09.2015 20:25

Janusz Bajcer napisał(a):
jbasia napisał(a):.. wróciliśmy do domu na balkon spróbować Karlowacko przesiedzieliśmy do drugiej, słuchając cykad i chorwackiej muzyki u sąsiada z dołu.


No i jak smakowało "karlovacko" i czy chorwacka muzyka wpadła w ucho :?:
A ten sąsiad to właściciel czy wczasowicz :?:

Karlovacko super do domu przyjechało z nami 9 butelek prawie 2 litrowych
Muzyka piękna potem tylko jej słuchaliśmy, na jednym z programów telewizyjnych, chociaż przyznam się że mieliśmy ze sobą odtwarzacz i polską muzykę ale ani razu nie odpaliliśmy go.
Sąsiad też był wczasowiczem z BIH
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 11.09.2015 20:01

Następnego dnia obudziłam się około siódmej........., wielce zdziwiona co tak ciemno na dworze, strach mnie obleciał pewnie pada! ale to był fałszywy alarm, tak też było przez kilka następnych dni, potem już wiedziałam że tu zawsze jest pogoda. Widocznie taka obawa została mi znad naszego morza. W Makarskiej jest tak że słońce jest dopiero koło ósmej, bo wychodzi zza góry i za górę zachodzi.....
Poleżałam jeszcze do ósmej nie budząc chłopaków wybrałam się na pierwszy spacer do piekary po kruh pierwszy chleb jaki kupiłam to był taki z pieca, myślałam że innego nie mają, kupiłam też burki z mięsem na drugie śniadanie na plaże.
makarska 2015 141.JPG
kruh

Nasze śniadanka i wszelkie posiłki w apartamencie odbywały się na balkonie.
Dzień spędziliśmy na plaży a na póżne popołudnie i wieczór był zaplanowany przylądek Sv.Petera .
Bardzo sympatyczny spacerek, mieliśmy nawet przy sobie kłódkę przywiezioną z Polski z wymalowanymi naszymi imionami, niepotrzebnie bo tam jest kiosk z kłódkami. Spacer zaczęliśmy od strony plaży Dona Luka aż do portu, byliśmy koło latarni i cerkwi koło pomnika św.Piotra gdzie zapieliśmy naszą kłódkę.
Spacer zakończyliśmy na Makarskim Jadranie na pysznej makreli w "ich" wydaniu ze spagetti i surówką zbiałej kapusty z pajdą chleba i dotego oczywiście piwo. makrelka z grila z dodatkami 30 kun.
Zapomniałam byliśmy jeszcze w tej starej dyskotece, w grocie taki potencjał a to wszystko opuszczone i zaniedbane.
Załączniki:
Wakacje 2015 Chorwacja 096.JPG
Wakacje 2015 Chorwacja 066.JPG
Jadrolinia płynie do Makarskiej
Wakacje 2015 Chorwacja 051.JPG
agawy pięknie kwitły
Wakacje 2015 Chorwacja 005.JPG
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
MOJE WAKACJE W MAKARSKIEJ!!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone