Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

moje piesze wędrówki po Riwierze Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariano74
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.07.2005
moje piesze wędrówki po Riwierze Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariano74 » 18.11.2005 14:46

witam
spędziłem tego roku 2 super tygodnie w Makarskiej i tak jak zakładałem trochę pochodziłem po okolicy
jest fajna traska godna polecenia z Makarskiej do Tucepi, najpierw idziesz po skałkach tuż nad
morzem, później laskiem też wzdłuż pionowego klifu z super widokami na Jadran:-)
w pewnym momencie jest rozstaj dróg, jedna prowadzi na dół do plaży naturystów
otoczonej super skałkami, druga pod górę na Tucepi, droga urozmaicona :lasek ,
łąki , dobrze oznakowana
nastepnie z Tucepi powędrowaliśmy do Podgory az pod pomnik antyfaszystów (ta
biała mewa górująca nad okolicą )trasa już mniej ciekawa , troche idziesz ulicą,
troche przez chaszcze , ale i tak warto, bo super widoki spod pomniku
trasa w obie strony z plażowaniem i sesjami foto zajeła nam prawie cały dzionek ( a pewnie i ponad 20 kilosków wymaszerowalismy)
sporo też chodzilismy w stronę Splitu , prawie codziennie na super zarąbiste
plaże położone tak ze 2 km od Makarskiej w lasku wśród skałek (totalne odcięcie
. opalanko na golaska :-)
raz wybraliśmy sie do Basko POlje przez Bratus i Promajnę (tuż przed Baską
wodą)i z powrotem- super trasa, urozmaicona, widoczki miodzio,też trasa na cały dzień z tym że zrobiliśmy 2 dwugodzinne przerwy na opalanko, bo tym mini plażkom po prostu nie można było się oprzeć
innego dnia wybraliśmy się tą samą trasą aż do Breli (ok 14 km), tyle że później
już nie chciało nam się wracać na piechtę i podjechaliśmy ichnim pksem
z tras w okolicy Makarskiej wybraliśmy się jeszcze do ogrodu botanicznego KOtisina położonego już w górach
niestety z moich zamierzeń wbicia się na SV. Jure nic nie wyszło, góra mnie pokonała , odpadłem po ok 3 godzinach marszu i naprawdę chylę głowę przed tymi komu w takiem skwarze udało sie osiągnąć szczyt
inna sprawa że stanowczo za późno rozpocząłęm wspinaczkę , bo ok 9,00
z tras oddalonych trochę od Makarskiej zaliczyliśmy 6 km marsz z Omisu do Radmanowych Mlinic wzdłuż brzegu Cetiny, podczas którego udało się spotkać miejscowego kojota, z powrotem dzięki uprzejmości nowo poznanych rodaków i pana przewodnika z Itaki udało nam się podczepić pod wycieczkę statkiem po Cetinie, widoczki miodzio, niemal jak przy spływie Dunajcem
w przyszłym roku zamierzam zwiedzić płn Dalmacje , na pewno Paklenice i Plitwice
proszę o sugestie jaki kurort wybrać żeby obfitował w trasy piesze po okolicy , czy np Biograd byłby odpowiedni
pozdr
mariano
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 18.11.2005 22:54

mariano74 napisał(a):z tras w okolicy Makarskiej wybraliśmy się jeszcze do ogrodu botanicznego KOtisina położonego już w górach


Czy ten ogrod jest opuszczony? Takie suche rosliny wsrod skal, nie ma biletów ani nic takiego???

Pytam bo bylam rok temu w takim miejscu bładzac w poszukiwaniu trasy na Sv. Jure i chyba włąsnie tam trafilismy ....
mariano74
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariano74 » 19.11.2005 00:54

aneta_jacek napisał(a):
mariano74 napisał(a):z tras w okolicy Makarskiej wybraliśmy się jeszcze do ogrodu botanicznego KOtisina położonego już w górach


Czy ten ogrod jest opuszczony? Takie suche rosliny wsrod skal, nie ma biletów ani nic takiego???

Pytam bo bylam rok temu w takim miejscu bładzac w poszukiwaniu trasy na Sv. Jure i chyba włąsnie tam trafilismy ....


he he dobre, ja właśnie w takich samych okolicznościach tam się znalazłem
mielismy jako cel : Sv Jure, ale upał nas pokonał
tzn może byśmy się pofatygowali dalej ale oznaczenie szlaków w Cro... ech szkoda gadać
ale że było trochę wczesnie to wracając skręciliśmy przy 1 drogowskazie (który wskazywał drogę na parking) i gdzieś po pół godzinie marszu okazało się że jednak idziemy na KOtisinę
na miejscu rzeczywiscie megazaniedbania- zero biletow, infrastruktury pod turystów, niby była jakaś chatka z tablicą informacyjną , ale ani żywego ducha
ogród botaniczny przypominały tylko tabliczki z nazwami roslin i napisy na skałach , niestety skwar tego dnia był tak uciążliwy , że nawet obserwacje okazów flory postanowiliśmy sobie odpuścić (żeby chociąz było gdzie zaczerpnąć wody) i po zrobieniu fotki u wrót "parku" ruszylismy w drogę powrotną

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
moje piesze wędrówki po Riwierze Makarskiej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone