Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.01.2018 16:05

michael146 napisał(a):"Gemeinde Murfeld, auf der B69, StrKm 79.255, Richtung Bad Radkersburg"
Też dostałem coś takiego. Mamy natomiast taką sytuację - że naprawdę nie wiemy kto prowadził - ja czy drugi kierowca, bo jechaliśmy na dwóch. Z tym, że jeden spokojny, a drugi nieco mniej ;) Ale pewności nie ma kto spowodował wykroczenie.
Czy orientujecie się jak strzela ten fotoradar? Z przodu czy w tyłek? Jadąc w kierunku Słowenii.

Z góry dzięki za info ;)

Ten fotoradar robi fotki aut w obu kierunkach, odjeżdżającym i dojeżdżających. Jak zdjęcie tyłu auta to lipa z identyfikacją kierującego.
O tym fotoradarze pisaliśmy w tym temacie.
michael146
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael146 » 25.01.2018 16:29

endryu napisał(a):
michael146 napisał(a):"Gemeinde Murfeld, auf der B69, StrKm 79.255, Richtung Bad Radkersburg"
Też dostałem coś takiego. Mamy natomiast taką sytuację - że naprawdę nie wiemy kto prowadził - ja czy drugi kierowca, bo jechaliśmy na dwóch. Z tym, że jeden spokojny, a drugi nieco mniej ;) Ale pewności nie ma kto spowodował wykroczenie.
Czy orientujecie się jak strzela ten fotoradar? Z przodu czy w tyłek? Jadąc w kierunku Słowenii.

Z góry dzięki za info ;)

Ten fotoradar robi fotki aut w obu kierunkach, odjeżdżającym i dojeżdżających. Jak zdjęcie tyłu auta to lipa z identyfikacją kierującego.
O tym fotoradarze pisaliśmy w tym temacie.


Hmmm nie wiem czy dobrze zrozumiałem. W sensie jeden ten sam fotoradar cyka i przód i tył samochodu? Czy to zależy w którą stronę się jechało? Np. w kierunku Słowenii to cykało w tył, a w kierunku Czech to w przód (albo odwrotnie)?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.01.2018 16:46

Radar jest ustawiony na robienie fotek aut jadących w obu kierunkach. Jadących w stronę Słowenii robi tył oddalającego się auta. Jadących w kierunku Czech robi przód zbliżającego się pojazdu.
michael146
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael146 » 25.01.2018 16:51

endryu napisał(a):Radar jest ustawiony na robienie fotek aut jadących w obu kierunkach. Jadących w stronę Słowenii robi tył oddalającego się auta. Jadących w kierunku Czech robi przód zbliżającego się pojazdu.


I o to mi chodziło ;) Zatem poproszę ich o dostarczenie foto.
Dzięki bardzo.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 25.01.2018 18:42

gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 25.01.2018 18:43

michael146 napisał(a):"Gemeinde Murfeld, auf der B69, StrKm 79.255, Richtung Bad Radkersburg"
Też dostałem coś takiego. Mamy natomiast taką sytuację - że naprawdę nie wiemy kto prowadził - ja czy drugi kierowca, bo jechaliśmy na dwóch. Z tym, że jeden spokojny, a drugi nieco mniej ;) Ale pewności nie ma kto spowodował wykroczenie.
Czy orientujecie się jak strzela ten fotoradar? Z przodu czy w tyłek? Jadąc w kierunku Słowenii.

Z góry dzięki za info ;)

Jaki tu problem jadę ze znajomym koszty dziele na 2 i sprawa załatwiona.
michael146
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael146 » 25.01.2018 21:48

Zapłacone. Ale macie ewidentnie problem z odpowiadaniem na pytania ;) Mam nadzieję, że jak będę szukał noclegów fajnych to nie będziecie mi pisać "weź nie januszuj tylko zarezerwuj Sheratona w Splicie"
owwitaaa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) owwitaaa » 25.01.2018 21:55

owwitaaa napisał(a):Hejka :papa: widziałam, że już wcześniej jakiś czas temu ktoś o tym pisał, a mianowicie ANONYMVERFUGUNG. Data w tym wezwaniu do zapłaty sie nie zgadza, nie było mnie wtedy w austrii, tylko około miesiąca wcześniej, po za tym miejsce w którym ponoć radar mnie zarejstrował też jest niezgodne, nie jest to mozliwe żeby GPS poprowadził mnie takim odcinkiem trasy jak "gemeinde neumarkt im mühlkreis S10" bo ja jechałam z Wrocławia do Hiszpanii do Blanes. Wezwanie do zapłaty przyszło na 50euro. Jak myślicie, płacenie jest głupotą, za przebywanie w tym czasie wraz z autem w Polsce, prawda? :?


Hejka ponownie ! :papa: Odnośnie mojej sprawy, to byłam dziś na komisariacie w Polsce i to co sie dowiedziałam a zarazem co przeoczyłam to to że numer rejestracyjny też jest nieprawidłowy 8O Poinformowano mnie, że jeśl nie byłam w tym czasie za granicą, a tym bardziej jeśli numer rejestracyjny sie nie zgadza, to żebym odpuściła tą sprawe, a nawet więcej, bo powinnam napisać mailowo do urzędu sprawującego kontrole nad fotoradarami w Austii z opisem sytuacji i prośbą wyjaśnień z racji tego, że ten mandat to jest wymuszenie :!:
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 25.01.2018 22:54

owwitaaa napisał(a):
owwitaaa napisał(a):Hejka :papa: widziałam, że już wcześniej jakiś czas temu ktoś o tym pisał, a mianowicie ANONYMVERFUGUNG. Data w tym wezwaniu do zapłaty sie nie zgadza, nie było mnie wtedy w austrii, tylko około miesiąca wcześniej, po za tym miejsce w którym ponoć radar mnie zarejstrował też jest niezgodne, nie jest to mozliwe żeby GPS poprowadził mnie takim odcinkiem trasy jak "gemeinde neumarkt im mühlkreis S10" bo ja jechałam z Wrocławia do Hiszpanii do Blanes. Wezwanie do zapłaty przyszło na 50euro. Jak myślicie, płacenie jest głupotą, za przebywanie w tym czasie wraz z autem w Polsce, prawda? :?


Hejka ponownie ! :papa: Odnośnie mojej sprawy, to byłam dziś na komisariacie w Polsce i to co sie dowiedziałam a zarazem co przeoczyłam to to że numer rejestracyjny też jest nieprawidłowy 8O Poinformowano mnie, że jeśl nie byłam w tym czasie za granicą, a tym bardziej jeśli numer rejestracyjny sie nie zgadza, to żebym odpuściła tą sprawe, a nawet więcej, bo powinnam napisać mailowo do urzędu sprawującego kontrole nad fotoradarami w Austii z opisem sytuacji i prośbą wyjaśnień z racji tego, że ten mandat to jest wymuszenie :!:

Jeżeli dane się nie zgadzają to raczej nasi popełnili pomyłkę.
Unijne przepisy dotyczące wymiany informacji o przestępstwach lub wykroczeniach związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego pomiędzy krajami UE następuje za pośrednictwem Krajowych Punktów Kontaktowych (KPK), które działają w każdym z państw Unii Europejskiej. Informacje przekazywane są w razie m.in.:

niestosowania się do ograniczenia prędkości;
prowadzenia pojazdu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa;
przewożenia dziecka bez fotelika ochronnego;
niestosowania się do sygnałów świetlnych lub znaków nakazujących zatrzymanie pojazdu;
wykorzystywania drogi lub jej części w sposób niezgodny z przeznaczeniem;
korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.01.2018 09:08

Nie nasi - widziałem swoje zdjęcie z fotoradaru w Austrii. Tablica na nim musi być czytelna oraz w miarę czytelny kod identyfikacji kraju. Gdzieś na ktorymś forum czytałem, że typek dostał wezwanie z Austrii po czym okazało się, że numer się zgadza ale... blachy są włoskie a auto to miniaturowa Lancia Ypsilon :)))

Zawalili Austriacy bo to oni na podstawie zdjęcia występują o informację do KPK o identyfikację pojazdu. Mnie kolega z Czech zasugerował, że najwięcej wykroczeń popełniamy my i to zapewne z "automatu" pomyśleli, że to Polak :)))

owwitaaa napisał(a):Hejka ponownie ! :papa: Odnośnie mojej sprawy, to byłam dziś na komisariacie w Polsce i to co sie dowiedziałam a zarazem co przeoczyłam to to że numer rejestracyjny też jest nieprawidłowy 8O Poinformowano mnie, że jeśl nie byłam w tym czasie za granicą, a tym bardziej jeśli numer rejestracyjny sie nie zgadza, to żebym odpuściła tą sprawe, a nawet więcej, bo powinnam napisać mailowo do urzędu sprawującego kontrole nad fotoradarami w Austii z opisem sytuacji i prośbą wyjaśnień z racji tego, że ten mandat to jest wymuszenie :!:


Eh... tym razem nasi gliniarze wprowadzają w błąd... skoro masz anonymverfugung, w papierach jest błąd, to zawczasu sobie to wyjaśnij korespondencyjnie (albo mailowo - tam jest też adres email - Ci ludzie odpowiadają bardzo szybko na maile) z wystawcą wezwania. Wyjaśnić to trzeba, bo potem ruszy machina ściągnia tej kasy z ciebie. Jak nie zapłacisz a polski sąd (jeżeli trafi to tam do uznania) po Twoim wyjaśnieniu to odrzuci, to się w przyszłości możesz mocno zdziwić. Ignorowanie problemu nie sprawi, że on zniknie - w Austrii będzie wisiał, któryś patrol będzie sprawdzać numery i przypadkiem im wyskoczy "Twój" pojazd - to trzeba się będzie tłumaczyć, wyskoczyć z kasy albo iść do sądu TAM.

michael146 napisał(a):Nie i nie i jeszcze raz nie. Jeżeli organ Cię ściga to ciężar dowodowy leży na nim. Ja nie mam problemu z zapłaceniem mandatu (ostatnio z AT zapłacilem gdy jechalem sam), ale w tym wypadku nie będę płacił ani grosza za sam fakt spokoju. Dostanę fotę - będę widział ze ja to zapłacę. Będzie widać że kumpel to on zapłaci. A jak nie będzie widać - to co? W myśl zasady wsadźmy do więzienia byle kogo byle wsadzić? To jest aprawa z czerwca - nie wiem kiedy się zmienialiśmy.


Też tak gadałem dopóki sędzina nie zacytowała mi austriackich przepisów. Austriacka policja jest bardzo skrupulatna i chętnie tłumaczy dokumenty na inny urzędowy język EU. W Austrii przepisy nie dają takiego pola do popisu i kombinowania, jak w Polsce. Jest zdjęcie auta? Nie wskażesz kierowcy? No to ukarzemy właściciela pojazdu. Serio - austriackie przepisy ruchu drogowego są takie, że nie ma miejsca na kombinacje. Ciekawostka: policjant z drogówki może wlepić Ci mandat za przekroczenie prędkości BEZ strzelania z radaru. I będziesz się kłócił...? Oni są tam szkoleni do takich rzeczy ;)

Zamiast się po polsku zacietrzewiać, wystarcyz trochę ruszyć głową. Ale każdy robi, jak uważa. Tylko uważaj, jak robisz.
michael146
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael146 » 26.01.2018 10:32

michael146 napisał(a):Nie i nie i jeszcze raz nie. Jeżeli organ Cię ściga to ciężar dowodowy leży na nim. Ja nie mam problemu z zapłaceniem mandatu (ostatnio z AT zapłacilem gdy jechalem sam), ale w tym wypadku nie będę płacił ani grosza za sam fakt spokoju. Dostanę fotę - będę widział ze ja to zapłacę. Będzie widać że kumpel to on zapłaci. A jak nie będzie widać - to co? W myśl zasady wsadźmy do więzienia byle kogo byle wsadzić? To jest aprawa z czerwca - nie wiem kiedy się zmienialiśmy.


Też tak gadałem dopóki sędzina nie zacytowała mi austriackich przepisów. Austriacka policja jest bardzo skrupulatna i chętnie tłumaczy dokumenty na inny urzędowy język EU. W Austrii przepisy nie dają takiego pola do popisu i kombinowania, jak w Polsce. Jest zdjęcie auta? Nie wskażesz kierowcy? No to ukarzemy właściciela pojazdu. Serio - austriackie przepisy ruchu drogowego są takie, że nie ma miejsca na kombinacje. Ciekawostka: policjant z drogówki może wlepić Ci mandat za przekroczenie prędkości BEZ strzelania z radaru. I będziesz się kłócił...? Oni są tam szkoleni do takich rzeczy ;)

Zamiast się po polsku zacietrzewiać, wystarcyz trochę ruszyć głową. Ale każdy robi, jak uważa. Tylko uważaj, jak robisz.[/quote]

Hmm... to jest interesujące co mówisz. Temat mnie nie dotyczy już bo zapłacone (chociaż pieron wie co jeszcze przyjdzie;)) - natomiast motyw, że jak nie ma kogo ukarać to dojadą właściciela -> to mi pachnie motywem nawet na Europejski Trybunał. Bo równie dobrze mogą wprowadzić przepis, że jeżeli ktoś zastrzelił kogoś z Twojej broni palnej, a Ty nie wskażesz kto to był to wsadzą Ciebie do więzienia ;) i takich przykładów można wymieniać.
Natomiast jeśli chodzi o mandat bez radaru - a to doświadczyłem tego :D Na motocyklu Pan mnie złapał. Jechałem jak ciota, prawym pasem, wlekę się - a ten 'ijuiju' za mną. Zjeżdżamy a on mi mówi, że ja 120 na 100 jechałem i 35 EUR w gotóweczce na miejscu :( Oczywiście ograniczenie było przez chwilę tylko - ale tak jak piszesz - co zrobisz/nic nie zrobisz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.01.2018 10:50

michael146 napisał(a):Hmm... to jest interesujące co mówisz. Temat mnie nie dotyczy już bo zapłacone (chociaż pieron wie co jeszcze przyjdzie;)) - natomiast motyw, że jak nie ma kogo ukarać to dojadą właściciela -> to mi pachnie motywem nawet na Europejski Trybunał. Bo równie dobrze mogą wprowadzić przepis, że jeżeli ktoś zastrzelił kogoś z Twojej broni palnej, a Ty nie wskażesz kto to był to wsadzą Ciebie do więzienia ;) i takich przykładów można wymieniać.


Nie - to jest zgodne zarówno z austriackimi jak i polskimi przepisami i prawem. Nasz TK orzekł jakiś czas temu, że przepis mówiący o karaniu właściciela pojazdu za nie wskazanie kierowcy, jest zgodny z konstytucją i nie łamie żadnego prawa. Na właścicielu pojazdu ciąży obowiązek wskazania kierowcy, który użytkował pojazd. Zakaz takiego ścigania dotyczy przestępstw a nie wykroczeń przeciw PoRD. Po tym, jak byłem w polskim sądzie (bo też uwazałem, że to nie ja a ktoś inny) i tym, co pokazała mi w papierach sędzina - a z Austrii przyjedża tego całkiem sporo... moja mina była mniej więcej taka:

neo.JPG


Po tamtym mandacie, dokształciłem się - i może na dobre mi to wyjdzie, jestem zbyt leniwy na kombinowanie a nader wszystko, cenię sobie święty spokój. Nie chcę dostawać zawału na widok każdego austriackiego patrolu... :wink: 8) :mrgreen:
michael146
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael146 » 26.01.2018 11:02

Dzięki za info. Różne informacje krążą po sieci. Swoja drogą to ciekawie wygląda procedura teraz. Zostalem wezwany do prokuratury - myslalem ze juz cos grubego. A po prostu prokuratura została poproszona o dostarczenie mi pisma od nich. Pismo wyglada jak zwykly mandat z austrii wiec to pewnie to samo co przyszlo w priorytetach (na stary adres wysylali - nigdy tego na oczy nie widzialem). Natomiast mam przeczucie ze to nie jedyne zdjecie z tego wyjazdu. Ciekawe kiedy kolejne zgłoszenia się pojawią :D
Co w przypadku gdy:
1. Wyslali priorytet - ja nic nie zrobilem bo nawet nie odczytalem listu
2. Tym razem nie zaangazowali prokuratury.
Jaki jest termin przedawnienia w Austrii czy cos takiego? Ktos cos wie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.01.2018 11:43

michael146 napisał(a):1. Wyslali priorytet - ja nic nie zrobilem bo nawet nie odczytalem listu


Liczy się sposób doręczenia i odbioru przesyłki. Zwykły list się nie liczy. Każde inne polecone pisanie, juz tak. Nie odbierzesz - Twoja wina (w Polsce tez to tak działa).

2. Tym razem nie zaangazowali prokuratury.


Jesteś pewien, że prokuratury...? Polski sąd nie bada sprawy, on jedynie orzeka na podstawie otrzymanych materiałów o uznaniu (bądź nie) winy.

Jaki jest termin przedawnienia w Austrii czy cos takiego? Ktos cos wie?


W Austrii ten okres wynosi dwa lata.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 26.01.2018 11:55

W Austrii wysla ci 3 razy a za czwartym sprawa w sadzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone