Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maciek_wolek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek_wolek » 05.12.2017 19:42

romanafrica napisał(a):Witam,

Ja dostałem dzisiaj z Austri list z informacją o podaniu kierowcy ,który w danym dniu i godzinie kirował pojazdem i mam odesłać wypełniony formularz lub przesłać dane mailem , ale nie ma tam kwoty mandatu ani o ile przekroczyłem prędkość.
Czy miał ktoś coś takiego ? Proszę o jakieś informację bo trochę się martwię.

Pozdrawiam Roman.

UP! czy ktos mial podobna sytuacje? Mnie przyszło takie samo zawiadomienie i nie wiem co robić
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 05.12.2017 20:17

Wszczęto postępowanie, pytają kto kierował, jeśli to nie byłeś Ty to wskazując oosobę która wtedy kierowała-będzie postępowanie przeciwko tej osobie, jak nie wskażesz nikogo to z automatu jako iż Ty jesteś włascicielem samochodu (a to im udało się już ustalić) przeciwko Tobie.
pozdro
fly
Ostatnio edytowano 05.12.2017 20:36 przez fly, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.12.2017 20:23

maciek_wolek napisał(a):
romanafrica napisał(a):Witam,

Ja dostałem dzisiaj z Austri list z informacją o podaniu kierowcy ,który w danym dniu i godzinie kirował pojazdem i mam odesłać wypełniony formularz lub przesłać dane mailem , ale nie ma tam kwoty mandatu ani o ile przekroczyłem prędkość.
Czy miał ktoś coś takiego ? Proszę o jakieś informację bo trochę się martwię.

Pozdrawiam Roman.

UP! czy ktos mial podobna sytuacje? Mnie przyszło takie samo zawiadomienie i nie wiem co robić


Wskazać siebie i po otrzymaniu kolejnej przesyłki, opłacić wezwanie. Z drugiej strony, możesz zignorować wezwanie, poczekać trochę na trzy wezwania a potem na nieobowiązkowe stawiennictwo się w polskim sądzie na uznaniu wykroczenia i zapłacić jeszcze więcej. Jak się nie przyznasz to w zasadzie nic się nie stanie... dopiero przy przypadkowej kontroli może być naprawdę nieciekawie.
maciek_wolek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek_wolek » 05.12.2017 21:55

Dziekuje za odpowiedzi Panowie.
krzysikm
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysikm » 23.01.2018 20:30

Pääkäyttäjä napisał(a):
maciek_wolek napisał(a):
romanafrica napisał(a):Witam,

Ja dostałem dzisiaj z Austri list z informacją o podaniu kierowcy ,który w danym dniu i godzinie kirował pojazdem i mam odesłać wypełniony formularz lub przesłać dane mailem , ale nie ma tam kwoty mandatu ani o ile przekroczyłem prędkość.
Czy miał ktoś coś takiego ? Proszę o jakieś informację bo trochę się martwię.

Pozdrawiam Roman.

UP! czy ktos mial podobna sytuacje? Mnie przyszło takie samo zawiadomienie i nie wiem co robić


Wskazać siebie i po otrzymaniu kolejnej przesyłki, opłacić wezwanie. Z drugiej strony, możesz zignorować wezwanie, poczekać trochę na trzy wezwania a potem na nieobowiązkowe stawiennictwo się w polskim sądzie na uznaniu wykroczenia i zapłacić jeszcze więcej. Jak się nie przyznasz to w zasadzie nic się nie stanie... dopiero przy przypadkowej kontroli może być naprawdę nieciekawie.



Można również wskazać na formularzu dane dowolnego obywatela spoza Unii Europejskiej (który naturalnie prowadził nasz pojazd), gdyż prawo ścigania za wykroczenia drogowe działa tylko wewnątrz wspólnoty.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 23.01.2018 21:26

krzysikm napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
maciek_wolek napisał(a):
romanafrica napisał(a):Witam,

Ja dostałem dzisiaj z Austri list z informacją o podaniu kierowcy ,który w danym dniu i godzinie kirował pojazdem i mam odesłać wypełniony formularz lub przesłać dane mailem , ale nie ma tam kwoty mandatu ani o ile przekroczyłem prędkość.
Czy miał ktoś coś takiego ? Proszę o jakieś informację bo trochę się martwię.

Pozdrawiam Roman.

UP! czy ktos mial podobna sytuacje? Mnie przyszło takie samo zawiadomienie i nie wiem co robić


Wskazać siebie i po otrzymaniu kolejnej przesyłki, opłacić wezwanie. Z drugiej strony, możesz zignorować wezwanie, poczekać trochę na trzy wezwania a potem na nieobowiązkowe stawiennictwo się w polskim sądzie na uznaniu wykroczenia i zapłacić jeszcze więcej. Jak się nie przyznasz to w zasadzie nic się nie stanie... dopiero przy przypadkowej kontroli może być naprawdę nieciekawie.



Można również wskazać na formularzu dane dowolnego obywatela spoza Unii Europejskiej (który naturalnie prowadził nasz pojazd), gdyż prawo ścigania za wykroczenia drogowe działa tylko wewnątrz wspólnoty.

Mandat przychodzi do właściciela pojazdu i nikogo nie interesuje kto pojazd prowadził.
owwitaaa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) owwitaaa » 24.01.2018 17:02

Hejka :papa: widziałam, że już wcześniej jakiś czas temu ktoś o tym pisał, a mianowicie ANONYMVERFUGUNG. Data w tym wezwaniu do zapłaty sie nie zgadza, nie było mnie wtedy w austrii, tylko około miesiąca wcześniej, po za tym miejsce w którym ponoć radar mnie zarejstrował też jest niezgodne, nie jest to mozliwe żeby GPS poprowadził mnie takim odcinkiem trasy jak "gemeinde neumarkt im mühlkreis S10" bo ja jechałam z Wrocławia do Hiszpanii do Blanes. Wezwanie do zapłaty przyszło na 50euro. Jak myślicie, płacenie jest głupotą, za przebywanie w tym czasie wraz z autem w Polsce, prawda? :?
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 24.01.2018 19:21

owwitaaa napisał(a):Hejka :papa: widziałam, że już wcześniej jakiś czas temu ktoś o tym pisał, a mianowicie ANONYMVERFUGUNG. Data w tym wezwaniu do zapłaty sie nie zgadza, nie było mnie wtedy w austrii, tylko około miesiąca wcześniej, po za tym miejsce w którym ponoć radar mnie zarejstrował też jest niezgodne, nie jest to mozliwe żeby GPS poprowadził mnie takim odcinkiem trasy jak "gemeinde neumarkt im mühlkreis S10" bo ja jechałam z Wrocławia do Hiszpanii do Blanes. Wezwanie do zapłaty przyszło na 50euro. Jak myślicie, płacenie jest głupotą, za przebywanie w tym czasie wraz z autem w Polsce, prawda? :?

https://moto.wp.pl/sprzedal-samochod-a- ... 882740865a
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 25.01.2018 11:49

Może artykuł nie o Austrii, ale myślę że ważny w kontekście naszych podróży:

https://moto.onet.pl/aktualnosci/skoda- ... ac/wvy60g1
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2018 13:37

owwitaaa napisał(a):Hejka :papa: widziałam, że już wcześniej jakiś czas temu ktoś o tym pisał, a mianowicie ANONYMVERFUGUNG. Data w tym wezwaniu do zapłaty sie nie zgadza, nie było mnie wtedy w austrii, tylko około miesiąca wcześniej, po za tym miejsce w którym ponoć radar mnie zarejstrował też jest niezgodne, nie jest to mozliwe żeby GPS poprowadził mnie takim odcinkiem trasy jak "gemeinde neumarkt im mühlkreis S10" bo ja jechałam z Wrocławia do Hiszpanii do Blanes. Wezwanie do zapłaty przyszło na 50euro. Jak myślicie, płacenie jest głupotą, za przebywanie w tym czasie wraz z autem w Polsce, prawda? :?


Skontaktuj się z jednostką, która wysłała Ci list. Bo potem to się przed polskim sądem możesz tłumaczyć - choć jak powiesz, że to nie Ty, to sąd nie będzie badał sprawy i wyśle taką informację do Austrii. Lepiej to zawczasu wyjaśnić niż potem mocno zdziwić się w Austrii albo np. zmarnować jeden dzień wyjazdu tudzież kasę. Im później to odkręcisz, tym gorzej.

Jak masz jak udowodnić, że tego dnia byłaś w Polsce, to pisz lub do nich dzwoń.
michael146
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael146 » 25.01.2018 14:19

"Gemeinde Murfeld, auf der B69, StrKm 79.255, Richtung Bad Radkersburg"
Też dostałem coś takiego. Mamy natomiast taką sytuację - że naprawdę nie wiemy kto prowadził - ja czy drugi kierowca, bo jechaliśmy na dwóch. Z tym, że jeden spokojny, a drugi nieco mniej ;) Ale pewności nie ma kto spowodował wykroczenie.
Czy orientujecie się jak strzela ten fotoradar? Z przodu czy w tyłek? Jadąc w kierunku Słowenii.

Z góry dzięki za info ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2018 14:44

Zapłacić i nie kombinować. Fotoradary w Austrii strzelają głównie w plecy a Bundespolizei ma w nosie, kto prowadził. Tym bardziej, że blachy i auto widać bardzo dobrze.
michael146
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael146 » 25.01.2018 14:52

Nie i nie i jeszcze raz nie. Jeżeli organ Cię ściga to ciężar dowodowy leży na nim. Ja nie mam problemu z zapłaceniem mandatu (ostatnio z AT zapłacilem gdy jechalem sam), ale w tym wypadku nie będę płacił ani grosza za sam fakt spokoju. Dostanę fotę - będę widział ze ja to zapłacę. Będzie widać że kumpel to on zapłaci. A jak nie będzie widać - to co? W myśl zasady wsadźmy do więzienia byle kogo byle wsadzić? To jest aprawa z czerwca - nie wiem kiedy się zmienialiśmy.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.01.2018 15:19

michael146 napisał(a):A jak nie będzie widać - to co? W myśl zasady wsadźmy do więzienia byle kogo byle wsadzić? To jest aprawa z czerwca - nie wiem kiedy się zmienialiśmy.


W PL działa to tak samo. Dostałem takie zdjęcie spod Grójca kiedyś - widać było, że nasze (moje i żony) auto, ale kto prowadzi - nie. Trochę się ze SM przekomarzałem, ale ostatecznie olałem i zapłaciłem (było bez punktów karnych, a w sumie wiadomo, że to jedno z nas, więc co za różnica). No, ale co punkt, to punkt, zgadzam się, że powinno się (mówię o logice, nie przepisach) zidentyfikować kierowcę.
michael146
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael146 » 25.01.2018 15:26

Marsallah napisał(a):
michael146 napisał(a):A jak nie będzie widać - to co? W myśl zasady wsadźmy do więzienia byle kogo byle wsadzić? To jest aprawa z czerwca - nie wiem kiedy się zmienialiśmy.


W PL działa to tak samo. Dostałem takie zdjęcie spod Grójca kiedyś - widać było, że nasze (moje i żony) auto, ale kto prowadzi - nie. Trochę się ze SM przekomarzałem, ale ostatecznie olałem i zapłaciłem (było bez punktów karnych, a w sumie wiadomo, że to jedno z nas, więc co za różnica). No, ale co punkt, to punkt, zgadzam się, że powinno się (mówię o logice, nie przepisach) zidentyfikować kierowcę.


To, że tak działa nie znaczy, że to jest zgodne z przepisami. Jeśli nie widać było na zdjęciu kto prowadził to bez problemu temat wygrasz w sądzie. Jak najbardziej rozumiem argumenty typu: spokój ducha, po co biegać po sądach itd. itp. Kwestia chłodnej kalkulacji. Natomiast jeśli nie widać na zdjęciu kierowcy to temat nie jest śliski, nie jest na pograniczu - to jest easy win. Tylko trzeba o swoje powalczyć. I nie chodzi mi tu o cwaniactwo, kombinowanie itp. itd. Cytując Bogusia Lindę -> w imię zasad ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone