Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.03.2018 08:22

Fajne te nagie, malutkie wysepki widziane z Kastro

Mi się z Kastro najbardziej podobała Panagia :) Uwielbiam te ich, grecką prostotę dwóch kolorów

:papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.03.2018 09:17

piekara114 napisał(a):Przepięknie

longtom napisał(a):I mi też.

No cóż... nam też, m.in. też dlatego tak nas tam ciągnie :cool:

dangol napisał(a):Świetnie, że konsekwentnie to robicie :D i nam pokazujecie 8) , bo dzięki temu greckie wyspy nam się przybliżają (nawet jeśli tylko wirtualnie :wink: )

Dobrze że choć w tej sprawie starcza nam zapału i konsekwencji :D , bo w innych to różnie z tym bywa :? :roll: .
Jakoś tak już "wpadliśmy" w tę Grecję i jej wyspy i nie wygląda na to by miało się to zmienić... :)

tony montana napisał(a):Fajne te nagie, malutkie wysepki widziane z Kastro

Można tam zdaje się popłynąć na wycieczkę :)
Na jednej z nich, Kounoupi, jest fajna plaża :D

tony montana napisał(a):Mi się z Kastro najbardziej podobała Panagia :) Uwielbiam te ich, grecką prostotę dwóch kolorów

Astipalea niby należy do Dodekanezu, ale architektura jak dla mnie nie różni się od cykladzkiej :)

Pozdrawiam :)
Użytkownik usunięty
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2018 13:29

kulka53 napisał(a):Obrazek


W nienagannych do tej pory zdjęciach pojawiła się chwila równie nienagannego, bo chyba obróconego dokładnie o 45 stopni szaleństwa. Kto nie wytrzymał? :oczko_usmiech:

Spokojnych Świąt Autorom i Czytelnikom :!:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.03.2018 07:30

eystrasalt napisał(a):W nienagannych do tej pory zdjęciach pojawiła się chwila równie nienagannego, bo chyba obróconego dokładnie o 45 stopni szaleństwa. Kto nie wytrzymał? :oczko_usmiech:

To ja jestem ewidentnie ten bardziej uporządkowany 8O :roll: , Małgosię jak widać bardziej stać na odrobinę szaleństwa :wink:
To jej dzieło :lol:
45 stopni jak przypuszczam też nie jest jednak przypadkowe :wink: , skłonność do dokładności we wszelkiego rodzaju wyliczeniach i w ogóle chyba w postrzeganiu świata :cool: wynika z jej ścisłego umysłu i zawodu :D .

eystrasalt napisał(a):Spokojnych Świąt Autorom i Czytelnikom :!:

Bardzo dziękujemy i życzenia odwzajemniamy :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.03.2018 08:03

27 września, środa c.d.

Po zwiedzeniu Kastro będziemy już powoli wracać do auta. Powoli, bo za bardzo się nam nie spieszy :) … chociaż, gdybyśmy wiedzieli jak się ten dzień w jego drugiej części rozwinie, to może trochę byśmy się pospieszyli :roll: .

Mury Kastro od zewnątrz…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parę obrazków z górnej części Chory.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościół „7 w 1” :wink: , tym razem od tyłu.

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.03.2018 08:04

Astipalea to jak się okazuje kolejna wyspa z tych, na której żyją wielkie ilości kotów 8O :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościółki i kapliczki na wyspach zwykle są zadbane, ale tutaj, w Chorze (i nie tylko) są zadbane naprawdę wyjątkowo :idea: .

Obrazek

I jest ich tu strasznie dużo 8O .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wydaje mi się, że Astipalea w ogóle jest dość zamożną wyspą, chociaż dlaczego niby miałoby tak być, nie mam pojęcia :roll: .

Obrazek

Obrazek

Ceramika sifnoska.

Obrazek

Turystów, tak patrząc po ilości dostępnych kwater, zapewne nigdy aż tak wielu tutaj nie ma, a o tej porze roku to już tylko same niedobitki takie jak my :lol: .

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.03.2018 08:04

No i zeszliśmy do wiatraków…

Obrazek

Jest tu kilka restauracji (nadal pustych), których jedynymi klientami oczekującymi na darmową wyżerkę są one :lol: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ech, pięknie tam było….

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pora roku niezbyt sprzyjająca, ale „klomb” pięknie kwitnie :)

Obrazek

:lol:

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.03.2018 08:05

Ostatnie ujęcia…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie dane nam było zobaczyć na greckich wyspach…

Obrazek

Zajrzeliśmy po drodze do paru sklepików które były o tej porze otwarte, ale nic szczególnego dla siebie nie wypatrzyliśmy. Pamiątki z Astipalei też mieć nie będziemy, bo tego typu asortymentu chyba w ogóle tutaj nie ma :lol: . Wróciliśmy do auta, z upatrzonego węża napełniłem kilka pustych butelek i bardzo :idea: stromą i wąską, jednokierunkową uliczką zjechaliśmy prosto na dół, do miejskiej zatoki nad którą rozłożyła się nowsza część Chory i w której był dawniej port. Nie chcieliśmy zwiedzać tej części miasta, nic szczególnego tutaj nie ma poza wielkim kościołem, plażą i kilkoma tawernami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wypatrzyłem w jednym z budynków agencję z promowymi biletami, jako że mamy zamiar udać się za chwilę daleko od cywilizacji :wink: to chciałem kupić już bilety na powrót. Cóż, nic z tego, punkt był o tej porze nieczynny :? …trudno, jakoś inaczej to wykombinujemy.

No dobra, to jedziemy…

c.d.n.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.03.2018 08:27

kulka53 napisał(a):No i zeszliśmy do wiatraków…

Obrazek

Ech, pięknie tam było….



Na tym zdjęciu jest wszystko, co trzeba: wiatraki, kastro i kotek :)

:papa:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 28.03.2018 12:42

kulka53 napisał(a):
Obrazek

Obrazek



Przepięknie :!: :D

Pozdr
W.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.03.2018 06:58

tony montana napisał(a):Na tym zdjęciu jest wszystko, co trzeba: wiatraki, kastro i kotek :)

Gdyby jeszcze była fajna plaża to już w ogóle byłby ideał :cool:
janusz.w. napisał(a):Przepięknie :!: :D

O, żyjesz :wink: :lol:
Astipalea ma swój urok... i ma kemping :wink: :cool:

:papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 29.03.2018 07:41

Z Waszych ostatnich wyspowych tematów, zdecydowanie Astipalea ma najwięcej uroku.
Bardzo mi się podoba ta wyspa, piękna Chora, jest cudownie.
Jakoś specjalnie nie myślałem o powrocie do Dodekanezu (no może kilka dni na Rodosa i Symi); ale już mi chodzi po głowie jakiś wypad na Kos (duża zachęta ze strony Potter), Nisiros i Astipaleę. Widzę, że zdecydowanie warto :D .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 29.03.2018 08:13

Komp mi znowu zastrajkował i przestał przesyłać powiadomienia o nowych postach :evil: .
Ale dzięki temu dziś do kawy dostałam MEGA sesję ... :D
No i zabrakło mi słów .... Przez moment przemknęła mi przez głowę myśl, że tutejsza Chora jest piękniejsza niż Santorini :mrgreen: ... Ale chyba bez sensu porównywać .... Jedno pewne... Jest to miejsce w ścisłym czubie mojego MUST SEE :hearts: ....
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.03.2018 09:30

Potter napisał(a):Z Waszych ostatnich wyspowych tematów, zdecydowanie Astipalea ma najwięcej uroku.

Chora na pewno jest najładniejsza, to prawda.
Na Tilos było po prostu kiepsko, na Nisyros - całkiem nieźle. Ale na Astipalei stolica wywołuje efekt WOW :lol: .
Tamte wyspy miały za to inne inne zalety...tak to już jest, że tylko niektóre wyspy mają powiedzmy że wszystko na "niezłym poziomie" :cool: .

Potter napisał(a):Przez moment przemknęła mi przez głowę myśl, że tutejsza Chora jest piękniejsza niż Santorini :mrgreen: ... Ale chyba bez sensu porównywać ....

Hmmm, piękniejsza może nie, jest inna :idea: , rzeczywiście takie porównania (już o tym pisałem) są trudne i nie wiem czy warto je robić...
Santorini jest jedyna w swoim rodzaju, po prostu. Natomiast inne wyspy, takie jak m.in. Astipalea, mają do zaoferowania coś innego... fajne puste plaże, czasami całkiem dzikie, brak komercji, jakieś ciekawostki, no i oczywiście także całkiem niebrzydkie widoki i krajobrazy :) .

Buber napisał(a):Widzę, że zdecydowanie warto :D .

Potter napisał(a):Jedno pewne... Jest to miejsce w ścisłym czubie mojego MUST SEE :hearts: ....

Ja też rozmyślałem o Astipalei już ze 2-3 lata wcześniej i dlatego właśnie tak bardzo żałowałem i nie mogłem sobie podarować że rok wcześniej na Amorgos zastrajkował nam akumulator :? i na Astipaleę wtedy nie dotarliśmy.
Także co się odwlecze....wystarczy chcieć :cool: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Dodekaneskie TRIO 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.03.2018 11:18

27 września, środa c.d.

Na dzisiejsze popołudnie postanowiliśmy wybrać się do zatoki Panormos. Leży ona w północnej części wyspy i całość drogi do niej prowadzącej, spory kawałek około 15-kilometrowy, nie posiada asfaltu :roll: . Znając już tutejsze realia wiedziałem że może nie być łatwo i że wyprawa zajmie nam sporo czasu, także uznaliśmy, że od razu zostaniemy tam na nocleg i spędzimy większość jutrzejszego dnia na plażowaniu. Takie były plany…

Jedziemy. Asfalt kończy się tuż za Chorą, posuwamy się powoli zatrzymując co chwilę bo zmieniające się z każdym odcinkiem widoki – zwłaszcza na stolicę, nie pozwalają tak po prostu tylko przejechać :idea: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 624
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone