Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.11.2017 08:42

kmichal napisał(a):... pięknie ... :) ....

Prawda?
A do tego pusto, tylko my i przestrzeń :) .

Mikeee napisał(a):
kulka53 napisał(a): nigdzie indziej nie spędzimy takiego wspaniałego czasu w taki sposób jaki najbardziej nam odpowiada - tylko w Grecji :idea:

to brzmi zachęcająco.

To wszystko zależy od punktu widzenia... po prostu żaden inny europejski kraj nie okazał się tak dopasowany do naszych potrzeb i preferencji w sposobie spędzania wakacji. Fakt, nie byliśmy w Portugalii, Hiszpanii czy Francji, ale mniej więcej domyślam się jak to może tam wyglądać. Zaskakująco dobrze czuliśmy się w Danii, być może w całej Skandynawii byłoby podobnie, ale to jeszcze przed nami. Tyle, że klimat nie ten :wink: .
Mikeee napisał(a):Jeśli chodzi o greckie wyspy, do tej pory byłem tylko tydzień na Rodos, i po kilka godzin na Hydrze, Eginie i Poros, nie licząc Eubei, na której tylko kilka nocy przespałem. Pamiętam, że zostawiłem w tamtejszym hotelu moje ulubione buty :roll: . Aaaa, no i jeszcze Korfu - jednodniowa wycieczka z Albanii

To całkiem sporo :idea: .
Mikeee napisał(a):Myślałem, żeby w ramach wyprawy do Grecji, która nie jest jeszcze terminowo bliżej określona, odwiedzić: Milos, Santorini, Folegandros, Amorgos i waham się pomiędzy Ios, Sikinos i Sifnos, bo na wszystkie nie starczy czasu.
Jakieś subiektywne sugestie? 8)

Ambitny plan. Wg mnie trudny do realizacji, no chyba że na miesięczny urlop...bo szkoda byłoby i trochę bez sensu na każdej z tych wysp spędzać 1-2 dni.
Niemniej, wybór dobry. Każda z tych 4 wysp jest warta odwiedzenia, choć jak dla mnie Folegandros to stolica + widoki. Tu akurat 2 dni wystarczą :) . Jakiś tam problem widziałbym w sensownym i w miarę niedrogim połączeniu tych akurat wysp promami (zwłaszcza poza sezonem) bo o ile Milos, Folegandros i Santorini to jeszcze ok, o tyle Amorgos do tego to już gorzej, bo ona na nieco innym szlaku komunikacyjnym leży. Ale być może się da, trzeba by to sprawdzić w przyszłym roku gdy pojawią się nowe rozkłady.

Ios, Sikinos, Sifnos... a gdzie podziałeś Serifos? :cool: , też jest bardzo fajna z piękną Chorą... Trudno byłoby mi wybrać którąś z tych 4...po prostu lepiej przeznaczyć na nie kolejne wakacje :lol: .
Ale gdybym miał już tak koniecznie wybrać jedną... chyba Ios :roll: .
Osobiście też odpuściłbym Folegandros na rzecz którejś z trzech pozostałych.

Mikeee napisał(a):Oczywiście Kreta jako osobny wyjazd, podobnie Lefkada i Kefalonia.

No tak, tego to już się połączyć nie da :lol:
A jak Jońskie, to warto wg mnie podpatrzyć Michała (kmichal), który pokazał bardzo fajne wycieczki na pobliskie małe wysepki :cool: .
Lefkada to podobno straszne tłumy ostatnimi laty, myśmy we wrześniu tego nie odczuli. Plus to połączenie z lądem.
Kefalonia jest większa, jak już się na nią dopłynie to daje więcej możliwości tak wg mnie.
Mikeee napisał(a):
kulka53 napisał(a):...na niektóre chcielibyśmy też wrócić...

a na które? :)

Ha, dużo łatwiej byłoby nam zrobić listę wysp, na które NIE chcielibyśmy wrócić :lol:
Ale ostatnio właśnie się zastanawialiśmy nad tym, lista nie jest aż tak długa...Kithira, Limnos, a z Cyklad - Milos, Ios, Koufonissi. No i w Dodekanezie też to i owo by się znalazło, choćby wrześniowe "świerzynki" - Tilos i Nisiros :cool: .

Pozdrawiam
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 29.11.2017 21:43

przede wszystkim dziękuję za tak obszerną i wyczerpującą odpowiedź 8)

kulka53 napisał(a):
Mikeee napisał(a):Myślałem, żeby w ramach wyprawy do Grecji, która nie jest jeszcze terminowo bliżej określona, odwiedzić: Milos, Santorini, Folegandros, Amorgos i waham się pomiędzy Ios, Sikinos i Sifnos, bo na wszystkie nie starczy czasu.
Jakieś subiektywne sugestie? 8)

Ambitny plan. Wg mnie trudny do realizacji, no chyba że na miesięczny urlop...bo szkoda byłoby i trochę bez sensu na każdej z tych wysp spędzać 1-2 dni.

Myślałem o 3 tygodniach, lot samolotem i wypożyczenie samochodu na lotnisku w Atenach. Chciałbym na każdej spędzić 3-4 dni.

kulka53 napisał(a):Ios, Sikinos, Sifnos... a gdzie podziałeś Serifos? :cool: , też jest bardzo fajna z piękną Chorą... Trudno byłoby mi wybrać którąś z tych 4...po prostu lepiej przeznaczyć na nie kolejne wakacje :lol: .
Ale gdybym miał już tak koniecznie wybrać jedną... chyba Ios :roll: .
Osobiście też odpuściłbym Folegandros na rzecz którejś z trzech pozostałych.

Dałeś mi do myślenia z tym Folegandros. Przemyślę jeszcze ponowni konfigurację wysp, a jeśli Cyklady mnie wciągną, to nie wykluczam przeznaczyć na nie kolejnego urlopu 8) Na pewno w pierwszym rzucie chciałbym odwiedzić Milos i Santorini, a w kwestii pozostałych jeszcze zdecyduję...
dzięki raz jeszcze :)

pozdrawiam
M
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 29.11.2017 22:58

No to zrobię jeszcze większy mętlik, nam się Folegandros podobało, choć byliśmy zaskoczeni dużą ilością :hut: :hut: :hut: po pustawej Sikinos :) .
pzdr. :wink:
mikes
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 11.05.2015
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikes » 30.11.2017 03:05

Witam wszystkich Greko-maniaków i nie tylko. Od dłuższego czasu śledzę Kulkowe relacje, podziwiam widoki a w niektórych przypadkach zdarza się że porównuję wrażenia z miejsc, które sam odwiedziłem ale jeżeli chodzi o ilość wysp "zaliczonych" przez Was, to zżera mnie zazdrość :wink: Przy okazji wątku poruszonego przez Mikeee postanowiłem wtrącić swoje 3 grosze. Z wymienionych wysp zdecydowanie na pierwszym miejscu w moim rankingu jest Milos, to miejsce ma moim zdaniem wszystko! Plaże w każdym chyba guście, najlepsze greckie jedzenie jakie próbowałem (polecam Lydia Restaurant prowadzoną przez Polkę!) i oczywíście niezapomniane widoki. Po 2 pobytach i w sumie 11 dniach ja ciągle mam jej mało. Amorgos postawiłbym na drugim miejscu ale tak jak zostało wspomniane bardzo ciężko połączyć ją z pozostałymi wymienionymi. Jeżeli chodzi o opcję z lotem do Aten i wypożyczeniem auta na lotnisku, to trzeba pamiętać, że jeżeli nie uda się zgrać godzin przylotu i lotu powrotnego z promami to trzeba doliczyć 2 dni na nocleg w Atenach/Pireusie.

Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.11.2017 10:32

Mikeee napisał(a):przede wszystkim dziękuję za tak obszerną i wyczerpującą odpowiedź 8)

Ależ proszę :D

Mikeee napisał(a):wypożyczenie samochodu na lotnisku w Atenach. Chciałbym na każdej spędzić 3-4 dni.

3 tygodnie to już ok.

Milos (+Kimolos) - 5 dni minimum, najlepiej 7
Santorini - też z 5 by było nieźle
Folegandros - 2 dni
Sikinos - 3 dni
Sifnos - 4 dni
Serifos - 3-4 dni
Ios - 4 dni.
Amorgos - 4-5 dni.
To tak wg mnie w miarę wystarczający czas na poznanie wyspy i odwiedzenie najważniejszych miejsc bez gonienia z obłędem w oczach :wink:

Ale :roll: , pożyczysz samochód na lotnisku i będziesz go targał ze sobą każdym promem? 8O
To znacznie podroży wakacje... bo płacisz i za auto i za jego transport. Na każdej wyspie są przecież wypożyczalnie, może wyszłoby to nieco drożej, ale i tak dużo taniej niż wożenie auta promami. Poza tym bez auta możesz przemieszczać się pomiędzy wyspami nie tylko dużymi promami a mniejszymi i szybszymi jednostkami które aut nie zabierają - większy wybór połączeń.
Tak mi się wydaje, no ale :roll: ja nigdy auta nie pożyczałem... może czegoś nie wiem :? .

Mikeee napisał(a):Dałeś mi do myślenia z tym Folegandros. Przemyślę jeszcze ponowni konfigurację wysp, a jeśli Cyklady mnie wciągną, to nie wykluczam przeznaczyć na nie kolejnego urlopu 8) Na pewno w pierwszym rzucie chciałbym odwiedzić Milos i Santorini, a w kwestii pozostałych jeszcze zdecyduję...

tiwa napisał(a):No to zrobię jeszcze większy mętlik, nam się Folegandros podobało

No właśnie :) , każdy oceni nieco inaczej, nasz odbiór jest subiektywny i spowodowany w znacznej mierze brakiem na wyspie fajnych, dostępnych autem plaż :roll:
KOL-owi Folegandros też się podobała, zdaje się był na niej nawet 2 razy :) .
MCR z tego co pamiętam też chwalił...
mikes napisał(a):...

Cześć Mikes :) , fajnie że się ujawniłeś, dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze zagląda do naszego wątku :)
No tak... wysp na dziś mamy już trochę, ale jak pisałem niedawno - Eubeja na pewno do powtórki. Nie dalej jak wczoraj 8O siadłem nad mapami i policzyłem, że wysp do odwiedzenia byłoby 85 8O (dopuszczam niewielką tolerancję błędu :wink: ), zatem zostało nam jeszcze 52 :lol: .
Dzięki za uwagi, Michałowi się na pewno przydadzą :idea:

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.11.2017 10:52

Warto wiedzieć :wink:

za onet.pl...

"Grecja wprowadza podatek turystyczny

Ustawa wprowadzająca nowy podatek została już zatwierdzona przez Rząd Grecki i wejdzie w życie 1 stycznia 2018 roku, ale obejmie także tych, który rezerwowali wakacje wcześniej. O ile więcej będziemy musieli zapłacić?

Podatek dotyczy wszystkich turystów i nie będzie można go w żaden sposób uniknąć. Jednak warto podkreślić, że jego wysokość zależy od standardu obiektu noclegowego - najwięcej zapłacą ci, którzy wybierają 5-gwiazdkowe hotele. Pozostałe stawki (za dzień/za pokój) przedstawione są w poniższych tabelach.
Hotele
1* i 2* - 0,50 euro (ok. 2,2 zł)
3* - 1,50 euro (ok. 6,5 zł)
4* - 3,00 euro (ok. 13 zł)
5* - 4,00 euro (ok. 17,5 zł)
Apartamenty i kwatery prywatne
1* i 2* - 0,25 euro (ok. 1 zł)
3* - 0,50 euro (ok. 2,2 zł)
4* - 1,00 euro (ok. 4,3 zł)

Łatwo policzyć, że cena tygodniowego pobytu wzrośnie o minimum 7 złotych (w przypadku 1 i 2-dwiazdkowych apartamentów oraz kwater prywatnych) - to niewiele, ale w przypadku 5-gwiazdkowego hotelu podatek wzrasta do ponad 120 złotych.

Kwoty te nie będą wliczane w ceny zorganizowanych wycieczek. Turyści sami będą uiszczać opłaty na miejscu (płatność gotówką lub kartą płatniczą), podczas zameldowania w obiekcie noclegowym."

.........................................

Ze zdaniem: Podatek dotyczy wszystkich turystów i nie będzie można go w żaden sposób uniknąć. :roll: , to ja bym się jednak tak do końca nie zgodził :cool: :)
mikes
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 11.05.2015
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikes » 30.11.2017 15:48

kulka53 napisał(a):Cześć Mikes :) , fajnie że się ujawniłeś, dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze zagląda do naszego wątku :)
No tak... wysp na dziś mamy już trochę, ale jak pisałem niedawno - Eubeja na pewno do powtórki. Nie dalej jak wczoraj 8O siadłem nad mapami i policzyłem, że wysp do odwiedzenia byłoby 85 8O (dopuszczam niewielką tolerancję błędu :wink: ), zatem zostało nam jeszcze 52 :lol: .
Dzięki za uwagi, Michałowi się na pewno przydadzą :idea:

Pozdrawiam


Z moich obliczeń i wnikliwego studiowania map wyszło mi 172 wysepki do odwiedzenia :lol: z tym że ja trochę rozszerzyłem swoje kryteria o wyspy na których po dokładnym zoomie w mapach google zauważyłem coś ciekawego typu kapliczka czy rajski kawałek plaży, muszę tylko poczkać aż córka trochę podrośnie (2 latka na tą chwilę) i ruszam ostro w trasę, sprzedaję wszystko i kupuję jakąś łajbę :wink: Chyba inaczej nie da rady tego planu zrealizować. Mój licznik stanął na razie na 8 wyspach ale jeżeli dobrze kojarzę to byłem na trzech na które Wam nie udało się jeszcze dotrzeć - malutka Poros, Skiathos i Zakynthos, więc jest to jakieś pocieszenie dla mnie :D A tak na serio to życzę wam 100% realizacji wszystkich planów. :hut:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.11.2017 17:44

mikes napisał(a): polecam Lydia Restaurant prowadzoną przez Polkę!


Tej akurat restauracji jeszcze 2014 nie było, ale potrawy Lidii 8) znam i również polecam.
Wtedy była szefową kuchni w „Mariannie” przy portowym nabrzeżu w Adamas, ale wspominała, że wkrótce będzie miała swoją :D restaurację.
mikes
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 11.05.2015
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikes » 30.11.2017 18:37

dangol napisał(a):Tej akurat restauracji jeszcze 2014 nie było, ale potrawy Lidii 8) znam i również polecam.
Wtedy była szefową kuchni w „Mariannie” przy portowym nabrzeżu w Adamas, ale wspominała, że wkrótce będzie miała swoją :D restaurację.


Zgadza się, Pani Lidka otworzyła swoją restaurację na początku tego roku. Moim zdaniem gotuje lepiej niż greccy szefowie kuchni w większości greckich restauracji w jakich byłem. Restuarcja znajduje się przy plaży Papikinou.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 30.11.2017 21:59

Ze zdaniem: Podatek dotyczy wszystkich turystów i nie będzie można go w żaden sposób uniknąć. :roll: , to ja bym się jednak tak do końca nie zgodził :cool: :)[/quote]
Pewnego "samochodonoclegu" z Wrocławia nie przewiduje :smo: , trzeba zgłosić poprawkę w greckim parlamencie, co do zasady dałabym 5* :oczko_usmiech:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 01.12.2017 02:20

kulka53 napisał(a):

mikes napisał(a):

tiwa napisał(a):


Chłopaki bardzo dziękuję za wszystkie, cenne uwagi i sugestie :) 8)

w kwestii samochodu - jeszcze nie wiem gdzie wypożyczę (lotnisko, czy każda wyspa osobno), zdecyduję jak będę "układał" logistykę. Zależy mi na tym, żeby możliwie najwięcej czasu spędzić na miejscu, więc podróż samochodem z Polski raczej odpadnie

pozdrawiam,
M
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.12.2017 08:35

mikes napisał(a):Z moich obliczeń i wnikliwego studiowania map wyszło mi 172 wysepki do odwiedzenia :lol: z tym że ja trochę rozszerzyłem swoje kryteria o wyspy na których po dokładnym zoomie w mapach google zauważyłem coś ciekawego typu kapliczka czy rajski kawałek plaży, muszę tylko poczkać aż córka trochę podrośnie (2 latka na tą chwilę) i ruszam ostro w trasę, sprzedaję wszystko i kupuję jakąś łajbę :wink: Chyba inaczej nie da rady tego planu zrealizować. Mój licznik stanął na razie na 8 wyspach ale jeżeli dobrze kojarzę to byłem na trzech na które Wam nie udało się jeszcze dotrzeć - malutka Poros, Skiathos i Zakynthos, więc jest to jakieś pocieszenie dla mnie :D A tak na serio to życzę wam 100% realizacji wszystkich planów. :hut:

Dzięki :D
172 powiadasz :wink: , to już faktycznie najlepiej własną łódką, albo pożyczaną na większej sąsiadce... jest to jak sądzę wykonalne, ale trzeba posiąść jakieś tam dodatkowe umiejętności zapewne. No i jeszcze bardziej czasochłonne... ale na pewno warte trudu :) .
My poprzestaniemy na 85 , chyba że wtedy wciąż będzie nam jeszcze mało :wink:
8 wysp... dobry początek :D
dangol napisał(a):wspominała, że wkrótce będzie miała swoją :D restaurację.

mikes napisał(a):Zgadza się, Pani Lidka otworzyła swoją restaurację na początku tego roku. Moim zdaniem gotuje lepiej niż greccy szefowie kuchni w większości greckich restauracji w jakich byłem. Restuarcja znajduje się przy plaży Papikinou.

No to jak tak reklamujecie :wink: , to jak wrócimy kiedyś na Milos na pewno się wybierzemy :idea: .

ZytaS napisał(a):Pewnego "samochodonoclegu" z Wrocławia nie przewiduje :smo: , trzeba zgłosić poprawkę w greckim parlamencie, co do zasady dałabym 5* :oczko_usmiech:

Cześć Zyta, miło nam że zaglądasz do naszych relacji :)

Nie podpadamy pod wynajem kwater czy hoteli, nie zaliczamy się do kamperów...
A może nas w Grecji (i nie tylko) wcale nie było? :roll: :wink:

Ja naszym noclegom dałbym gwiazdek milion :D w związku z czym są bezcenne :wink:

Mikeee napisał(a):Zależy mi na tym, żeby możliwie najwięcej czasu spędzić na miejscu, więc podróż samochodem z Polski raczej odpadnie

Nie zakładając że będzie korzystało się z samochodu jako miejsca do spania, jazda nim w tak dalekie i dość już czasochłonne podróże wakacyjne faktycznie wydaje się niekoniecznie uzasadniona. Jeszcze powiedzmy gdzieś na północ Grecji, Epir, Chalkidiki... to ok. Ale na Peloponez czy np do Pireusu i na wyspy, na które trzeba będzie auto zabrać, to już można mówić o stracie zarówno finansowej jak i czasowej. Dojazd 2 dni , promy powiedzmy 2-2,5 tys przy 2 osobach, a do tego noclegi drugie tyle :? , wtedy rozumiem że samolot + wypożyczalnia jest alternatywą :)

Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 01.12.2017 12:14 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 01.12.2017 10:54

kulka53 napisał(a):

Ja naszym noclegom dałbym gwiazdek milion :D w związku z czym są bezcenne :wink:



Ja Wam tak trochę zazdroszczę tej wolności jaką dają noclegi w Waszym stylu, ale z drugiej strony to sobie nie wyobrażam tych wszystkich kwestii toaletowych :wink: to by chyba był dla mnie problem(wydaje mi się, że kiedyś była już tu debata na ten temat).

A Chalki widzę, że było warte wycieczki :)
mikes
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 11.05.2015
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikes » 01.12.2017 11:50

kulka53 napisał(a):
Mikeee napisał(a):Zależy mi na tym, żeby możliwie najwięcej czasu spędzić na miejscu, więc podróż samochodem z Polski raczej odpadnie

Nie zakładając że będzie korzystało się z samochodu jako miejsca do spania, jazda nim w tak dalekie i dość już czasochłonne podróże wakacyjne faktycznie faktycznie wydaje się niekoniecznie uzasadniona. Jeszcze powiedzmy gdzieś na północ Grecji, Epir, Chalkidiki... to ok. Ale na Peloponez czy np do Pireusu i na wyspy, na które trzeba będzie auto zabrać, to już można mówić o stracie zarówno finansowej jak i czasowej. Dojazd 2 dni , promy powiedzmy 2-2,5 tys przy 2 osobach, a do tego noclegi drugie tyle :? , wtedy rozumiem że samolot + wypożyczalnia jest alternatywą :)

Pozdrawiam :)


Kiedyś porównywałem kosztowo te 2 opcje (samolot +wynajem auta z własnym samochodem) i wyszło mi, że tańszy jest mimo wszystko dojazd własny (chyba, że auto pali wiecej niż 12l/100km) Samolot + auto na 3 tygodnie w sezonie na lotnisku w Atenach to wydatek około 5000 zł. a auto przy 8l/100km i max. 6000 km w dwie strony to około 2800 zł. Przy więcej niż 2 osobach ta różnica jest jeszcze większa.

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.12.2017 13:15

ruzica napisał(a):Ja Wam tak trochę zazdroszczę tej wolności jaką dają noclegi w Waszym stylu, ale z drugiej strony to sobie nie wyobrażam tych wszystkich kwestii toaletowych :wink: to by chyba był dla mnie problem(wydaje mi się, że kiedyś była już tu debata na ten temat).

Tak, też kojarzę że gdzieś była już dość dawno temu :cool:
Chyba nie brałem w niej udziału, bo... szczerze mówiąc nie chciało mi się wyjaśniać, przekonywać i roztrząsać wszystkich szczegółów :wink: .
Poza tym, jeśli da się te kwestie jakoś rozwiązać podczas np wspinaczek w Himalajach itp na wietrze i mrozie, to tym bardziej można w Grecji :D

ruzica napisał(a):A Chalki widzę, że było warte wycieczki :)

Bez cienia wątpliwości :idea: :D

mikes napisał(a):Kiedyś porównywałem kosztowo te 2 opcje (samolot +wynajem auta z własnym samochodem) i wyszło mi, że tańszy jest mimo wszystko dojazd własny

Bardzo możliwe, trochę to też zależy skąd się jedzie i dokąd.
Podróż z np z wybrzeża na Mani to trochę inna sprawa niż np z Krakowa w okolice Katerini :)
Dla wielu ważny jest czas, mając do wykorzystania tygodniowy urlop trudno planować wakacje na Rodos z dojazdem własnym autem i dopłynięciem tam promem... chociaż na Samotrakę wiem z własnego doświadczenia że można :)
Nie latamy samolotami, ale zdaje się że można też trafić na różne promocyjne ceny?

Oczywiście nie piszę tego by udowadniać, że samolot jest lepszy :idea: , bo dla nas w ogóle nie wchodzi on w grę. Ale wybór ten zależy od konkretnej sytuacji.
A nasze auto w trasie pali średnio ok. 6l ON więc tym bardziej nie ma o czym mówić :) .

Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 585
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone