Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.01.2015 21:57

kulka53 napisał(a):Samotraka, nasza grecka wyspa numer 20 8O


... piękny wynik ... my dzięki już niestety zeszłorocznej Lefkadzie przekroczyliśmy zaledwie "10" i do tego albo są to małe wysepki albo bardzo krótkie pobyty ale najważniejsze że greckie ... :D

kulka53 napisał(a):No i stało się, robiąc zdjęcia zagapiłem się na mewy i po prostu nadziałem się na wystający z podłogi kawał metalu


... to znak ( szkoda, że bolesny ), że napewno jesteście w Grecji ... :) ...

Pozdrawiam.
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 04.01.2015 22:15

Super. Relacja z wyspy, na której jeszcze nie byłam.
Paskudna pogoda w drodze do Grecji i nam dała się we znaki :cry:
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 04.01.2015 22:19

Też się melduję i pozdrawiam :D
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 04.01.2015 22:59

Samotraka znajduje się na mojej liście "to do" więc tym chętniej poczytam ;-)
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 04.01.2015 23:49

Super. Jest dawno wyczekiwana relacja z wizyty u sąsiadki "naszej" Thassos. :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.01.2015 12:13

Właśnie przeczytałem "Sen o Troi". Schliemann spod Troi często spoglądał ponoć na widoczną również z Turcji Samatrakę.

pzdr :wink:
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 05.01.2015 12:19

Ja też postaram się bywać.

Fajnie, że wróciliście na forum :D .
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 05.01.2015 18:29

Zasiadam i ja ....pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.01.2015 19:35

dangol napisał(a):Cieszę się na tak miłe :D rozpoczęcie Nowego Roku

My też się cieszymy, że w końcu się udało nam zebrać w sobie....
Dobrze, że było dla kogo :idea:
kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):Samotraka, nasza grecka wyspa numer 20 8O

... piękny wynik ...

Mamy nadzieję trochę go w tym roku poprawić :cool:
Gdyby to ode mnie zależało, ponownie pojechalibyśmy 2 razy do Grecji. Ale Małgosię ciągnie też do Włoch więc być może pojedziemy tylko raz :roll:

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):nadziałem się na wystający z podłogi kawał metalu

napewno jesteście w Grecji ... :) ...

Fakt :lol:
Ale ja wiedząc o tym powinienem był wzmóc czujność :? :wink:

margaret-ka napisał(a):Super. Relacja z wyspy, na której jeszcze nie byłam.
Paskudna pogoda w drodze do Grecji i nam dała się we znaki :cry:

Wyspa, hmmm.... po tym jak spędziliście tegoroczny urlop widzę, że też by Wam odpowiadała :wink:
A pogoda, na szczęście była paskudna tylko podczas podróży :idea:

Joan65 napisał(a):Też się melduję i pozdrawiam :D

Witamy zarażoną pięknem Grecji i jej wysp :)

MCR napisał(a):Samotraka znajduje się na mojej liście "to do" więc tym chętniej poczytam ;-)

Trudno tak jednoznacznie stwierdzić, czy jest to wyspa "must see", ale "do" na pewno można i warto :)
Nam się podobała z pewnych względów (kilku), nie żałujemy wyboru i choć zapewne już tam nie wrócimy, będziemy bardzo dobrze wspominać :idea: .

MarDomi napisał(a):Super. Jest dawno wyczekiwana relacja z wizyty u sąsiadki "naszej" Thassos. :D

:oops:
To prawda... ta relacja powinna była powstać już jakiś czas temu, ale, lepiej późno niż wcale :idea:

Z Thassos Samotraka na pewno ma jakieś elementy wspólne, ale, z tego co widziałem, także wiele różni obie te wyspy. Wszystko zależy jakie kto ma oczekiwania :)

longtom napisał(a):Właśnie przeczytałem "Sen o Troi".

A ja właśnie czytam "Grecki skarb" , biografię Schliemanna.
Zapewne będzie także i o widoku na Samotrakę :) .
Faktem jest, że wyspy trudno nie zauważyć... Jest tak wysoka, że z lądu wydaje się, że leży bardzo blisko. A potem człowiek się dziwił, ze prom tak długo płynie :lol:
A już z wyspy, lądu prawie nie było widać 8O

Aglaia napisał(a):Ja też postaram się bywać.

Fajnie, że wróciliście na forum :D .

Dzięki, będzie nam miło :)

My też się cieszymy z powrotu.
Powiem szczerze, że byłem pewien, że ten etap mam już za sobą :?
Na szczęście tak się nie stało.

ajdadi napisał(a):Zasiadam i ja ....

Fajnie... choć tym razem to będzie niezbyt długa relacja :roll:
Raptem kilka dni.
Ale kolejna, jak wszystko dobrze pójdzie, już w czerwcu :cool:
Tyle, że jeszcze nie mam zielonego pojęcia skąd :wink:

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.01.2015 23:18

kulka53 napisał(a):Mamy nadzieję trochę go w tym roku poprawić :cool:
Gdyby to ode mnie zależało, ponownie pojechalibyśmy 2 razy do Grecji. Ale Małgosię ciągnie też do Włoch więc być może pojedziemy tylko raz :roll:


... mimo wszystko szczęściarze ... my niestety musieliśmy odpuścić w tym roku Grecję ze względu na odległość ( za daleko dla kilkumiesięcznego maluszka ) i wybraliśmy po raz pierwszy na dłużej wakacje we Włoszech nad Gardą ale jesteśmy wszyscy pewni, że do Grecji jeszcze nie raz powrócimy - wszyscy się w niej zakochaliśmy ... :D ...
Pozdrawiamy.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 06.01.2015 15:37

Z miłą chęcią i ja się przyłączę do Waszej kolejnej podróży, bo jedno jest pewne, że moglibyście stworzyć niezły przewodnik po greckich wyspach. Niestety moje stopy jeszcze nie stanęły na greckiej ziemi, bo odległość mnie trochę przeraża...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.01.2015 17:12

kmichal napisał(a):wybraliśmy po raz pierwszy na dłużej wakacje we Włoszech nad Gardą

To nie jest wcale zły pomysł, choć... to nie będzie to samo :)
Co nieco Gardy i my widzieliśmy, ale będąc tylko przejazdem. Pobytowych relacji z tego rejonu nie brakuje, na pewno atrakcji Wam nie zabraknie a i brzydko z pewnością tam nie jest :)

kmichal napisał(a):do Grecji jeszcze nie raz powrócimy - wszyscy się w niej zakochaliśmy ... :D ...

To tak jak my... :D

Sara76 napisał(a):Z miłą chęcią i ja się przyłączę do Waszej kolejnej podróży, bo jedno jest pewne, że moglibyście stworzyć niezły przewodnik po greckich wyspach. Niestety moje stopy jeszcze nie stanęły na greckiej ziemi, bo odległość mnie trochę przeraża...
.
Witamy serdecznie :)
Miło czytać takie opinie :oops: , rzeczywiście parę wysepek udało się nam zwiedzić, ale dłuuuga droga jeszcze przed nami by odwiedzić je wszystkie... Może za paręnaście lat się uda :cool:

Odległości nie ma się co bać. Droga jest prosta i bezpieczna. Do Aten z Wielkopolski będzie pewnie 2200 km, ale do samej greckiej granicy - niespełna 1700. Kiedyś nam też wydawało się nieprawdopodobne by dojechać tak daleko samochodem, do tego bez klimy :roll: , ale stopniowo, z roku na rok zapuszczaliśmy się coraz dalej i dalej... a teraz to już nawet na tydzień się zdecydowaliśmy :) .

Zresztą... zawsze można samolotem :)

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 06.01.2015 18:20

kulka53 napisał(a):To nie jest wcale zły pomysł, choć... to nie będzie to samo :)


... to fakt ... Grecja ma coś w sobie - coś innego niż inne południowe kraje ... coś co mnie bardzo do niej ciągnie ... :lol: ... mam nadzieję przetrwać ta rozłąkę między innymi dzięki Wam i Waszym relacjom ... :) ...

kulka53 napisał(a):Odległości nie ma się co bać. Droga jest prosta i bezpieczna.


... mogę tylko potwierdzić ... :) ...

Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 06.01.2015 19:38

kulka53 napisał(a):Zresztą... zawsze można samolotem :)


...tylko jak sobie patrzę w necie to ceny "fruwających ptaków"...z lekka wysokie
...chyba ,że jako "amateur" nie patrzę tam...gdzie mam

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Wrześniowa Samotraka'14

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.01.2015 20:04

kmichal napisał(a):Grecja ma coś w sobie - coś innego niż inne południowe kraje ... coś co mnie bardzo do niej ciągnie ...

Wierzę, że wiesz co mówisz, w końcu miesiąc w Anadaluzji to nie byle co ... :cool:

Dla nas Grecja ma to wszystko czego potrzebujemy, ciepłe morze i praktycznie pewną pogodę nawet we wrześniu gdy pojawiają się powoli posezonowe pustki, wspaniałą różnorodność plaż, wolność i swobodę, brak ograniczania wszystkiego zakazami, nakazami i opłatami, duży wybór bezproblemowych miejsc na dzikie noclegi, sporo łatwo dostępnych pięknych miejsc niezagospodarowanego wciąż wybrzeża.... itp, itd... :cool:

Minusów parę też by się znalazło... (jak to, że kawałek drogi tam jest) ale nie mają one ŻADNEGO znaczenia w porównaniu z plusami :idea:

ajdadi napisał(a):...tylko jak sobie patrzę w necie to ceny "fruwających ptaków"...z lekka wysokie
...chyba ,że jako "amateur" nie patrzę tam...gdzie mam


:lol:
Też kompletnie nie znam się na wyszukiwaniu tanich połączeń, nigdy mnie to nie interesowało by w ten sposób planować wakacje...
Przy naszym sposobie spędzania czasu, biorąc pod uwagę Europę, każdy inny sposób dotarcia do celu wiąże się potem z wyższymi kosztami... inaczej mówiąc cokolwiek by nie wymyślić, i tak będzie drożej niż nam to wychodzi :roll:
A że samochodem jeździć lubimy i nie przeszkadza nam, że spędzamy w nim i w jego pobliżu sporo czasu .... :cool:

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 438
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone