Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12732
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 16.09.2014 13:47

Czyżby Małgosi i Pawłowi udało się wybrać na :idea: więcej niż tydzień?
No bo drugi tydzień września :roll: minął, a Oni milczą...
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12171
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 16.09.2014 13:48

dangol napisał(a):Czyżby Małgosi i Pawłowi udało się wybrać na :idea: więcej niż tydzień?
No bo drugi tydzień września :roll: minął, a Oni milczą...


Może, tym razem, prom powrotny się zepsuł. :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12732
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 16.09.2014 13:53

Nie strasz :mrgreen: z tym zepsuciem promów, bo zacznę panikować :wink: , a "rejs" się zbliża :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12171
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 16.09.2014 14:26

dangol napisał(a):Nie strasz :mrgreen: z tym zepsuciem promów, bo zacznę panikować :wink: , a "rejs" się zbliża :)


Jeśli będziecie w "naszej" piekarni w Adamas, to pozdrówcie panią piekarniczynę od nas.

Bez nazwy 1.jpg


Choć raczej nie będzie nas pamiętać.

W piekarni było WiFi.


pzdr :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 16.09.2014 15:05

longtom napisał(a):
dangol napisał(a):Czyżby Małgosi i Pawłowi udało się wybrać na :idea: więcej niż tydzień?
No bo drugi tydzień września :roll: minął, a Oni milczą...


Może, tym razem, prom powrotny się zepsuł. :D
dangol napisał(a):Nie strasz :mrgreen: z tym zepsuciem promów, bo zacznę panikować :wink: , a "rejs" się zbliża :)
dangol napisał(a):Czyżby Małgosi i Pawłowi udało się wybrać na :idea: więcej niż tydzień?
No bo drugi tydzień września :roll: minął, a Oni milczą...

Z mojego powodu ten wyjazd nie mógł być dłuższy. Bardzo potrzebuję urlopu w innych celach niż wypoczynek.
Jesteśmy cali i zdrowi.
Wróciliśmy bardzo zmęczeni ponieważ zdecydowaliśmy, że wracamy sobotnim promem który do Aleksadropolis dotarł na 14.
Promy tym razem kursowały bardzo punktualnie, nic nie popsuło nam naszego plany dotarcia i powrotu do domu. No może poza piorunami i potworną ulewą miedzy Nysą a Grodkowem. W obydwie strony podczas jazdy opadów nie brakowało. No i nie było czasu na normalne spanie w drodze.
Na Węgrzech mijaliśmy uczestników Złombola. Była okazja wspomnieć Danusi wyjazd do Olimpii.
A w poniedziałek jak zwykle z marszu do pracy. I mimo, że tak krótko nas nie było trudno wciąż złapać oddech po powrocie.

Danusiu, Ty już pewnie jesteś myślami na Milos, możesz mieć pewność, że My tam też cały czas będziemy myślami z Wami. Życzymy szerokiej drogi, wspaniałej pogody, wielu wrażeń, pobycia blisko natury ale i odpoczynku od życia w biegu. Tak sobie myślę, że to wciąż jedna z niewielu wysp na którą mielibyśmy po co wracać. Tylu miejsc nie widzieliśmy. Jakąś namiastka była podróż powrotna wiosną w pobliżu Milosa.
Pamiętaj o bateriach, o kartach, ładowarce no i przede wszystkim aparacie fotograficznym.
No i czekamy na szczęśliwy powrót i relację w Milosa, Kimolosa, promu, Pireusu.

Pozdrawiamy Wszystkich.
M i P
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12732
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 16.09.2014 15:18

Lidia K napisał(a): Jesteśmy cali i zdrowi.


:D 8) :D


Lidia K napisał(a): Na Węgrzech mijaliśmy uczestników Złombola.


W tym roku Hiszpania :) .
Nyska nie pojechała, no bo Gocha z Brzuchem-Wnusią nie nadaje się na taką eskapadę, a Zięciunio musi pilnować :wink: rodzinki. Pojechał ponownie (po ubiegłorocznej Krymskiej przerwie w Złombolu) Żuk, jego załoga po osiągnięciu hiszpańskiej mety rajdu, ma jeszcze w planie wypad do Maroka.

Lidia K napisał(a): Pamiętaj o bateriach, o kartach, ładowarce no i przede wszystkim aparacie fotograficznym

Robimy, co możemy, żeby "elektrownia" dostarczyła odpowiedniej ilości prądu do aparatu. A że zdjęć robię dużo, to jak prądu wystarczy, coś z tych fotek da się pokazać :)
Dziś zaczynamy pakowanie i składanie na kupkę tego, co chcemy ze sobą zabrać. W czwartek klamoty do auta, a w piątek zaraz po pracy JEDZIEMY :D

:papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12171
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 29.09.2014 10:47

dangol napisał(a):...Oni milczą...


Może przestaną. :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.10.2014 18:31

Ja tylko chciałem się zameldować i powiedzieć, że mam tylko 25 stron do nadrobienia, co uczynię mam nadzieję do połowy października ;)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 02.10.2014 20:42

też se siądę na koniec... coś mi się ckni znów do tej Grecji jakoś... może w 2015? :roll: :mrgreen:
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 03.10.2014 14:54

Witam,
super zdjęcia i relacja
Myślę o Grecji w 2015 najbardziej wyspa Samos (blisko do Efezu i na Patmos, co mnie też interesuje) - faza planowania :D. Choć urzekła mnie w Waszej relacji wyspa Tinos : te widoki i te uliczki... s u p e r :!:
Pozdrawiam serdecznie :papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12171
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 03.11.2014 18:23

Lidia K napisał(a):Pozdrawiamy Wszystkich.
M i P


Wyciągam relację deczko w górę :) co by autorom relacji z Samotraki łatwiej ją było znaleźć.

pzdr :wink:
KawonKa
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.05.2014
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) KawonKa » 12.11.2014 19:53

Od kilku lat podglądam anonimowo relacje cromaniaków. Korzystam z podpowiedzi ciekawych miejsc na spędzenie wakacji (Dubrownik, Gargano, Korczula, Hwar, Trogir, Split, Czarnogóra, Albania, ...). Grecja, a szczególnie wyspy, to dla mnie intrygująca zagadka, którą mogę trochę "oswoić" dzięki tak pięknym relacjom i zdjęciom w relacji "Kulek". Dziękuję za wrażenia, przeżycia, że mogłem śledzić waszą relację, podziwiać piękne zdjęcia i wirtualnie odwiedzić miejsca tak piękne.
Pozdrawiam i życzę jeszcze wielu wspaniałych wypraw, a także dobrych relacji na forum
Kazik :papa: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.11.2014 20:23

Kuleczki, żyjeta? :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12732
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.11.2014 22:32

Tony, aż mi :roll: ciarki przeszły...
A swoją drogą, Małgosia i Paweł mogliby napisać, że nic strasznego się nie dzieje, że po prostu nie mają czasu dla forum, ale kiedyś wrócą...
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21038
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 16.11.2014 13:39

dangol napisał(a):A swoją drogą, Małgosia i Paweł mogliby napisać, że nic strasznego się nie dzieje, że po prostu nie mają czasu dla forum, ale kiedyś wrócą...


Podpisuję się pod postem Danki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 435
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone