Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Użytkownik usunięty
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2014 22:00

kulka53 napisał(a):Obrazek


I jaki pusty parking...

:wink:
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 29.05.2014 22:12

Na zdjęciu z babcią, spory kaktusik...
No chyba, że babcia taka skurczona? :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3767
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 29.05.2014 22:35

Oj oj, jak zawsze pięknie... Chyba kiedyś naprawdę wrzucę żonę na siłę do samochodu/bagażnika i wywiozę na którąś z wysp.. ;)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2014 07:34

kmichal napisał(a):Fajne, jak zawsze zresztą, zdjęcia i klimaty ... największe wrażenie zrobił jak narazie na mnie ... port ... :wink:

Port?
Z tego ujęcia prawie wcale go nie widać :)
Pojedziemy tam jeszcze na chwilę, w każdym razie - jaka wyspa, taki i port :cool:
A może odwrotnie? :roll:
eystrasalt napisał(a):I jaki pusty parking...

Może dlatego, że trochę... wyboisty? :roll: :wink:

DarCro napisał(a):Na zdjęciu z babcią, spory kaktusik...
No chyba, że babcia taka skurczona? :)

Babcia - trochę, na pewno :roll:
Mimo to dzielnie sobie poczynała na tych przedeptywanych od dziesiątek lat ścieżkach a potem zniknęła w ... trudno to domem nazwać, raczej w komórce (rzecz jasna pobielonej)
Niemniej, faktycznie roślinka całkiem dorodna :)

razpol napisał(a):Oj oj, jak zawsze pięknie... Chyba kiedyś naprawdę wrzucę żonę na siłę do samochodu/bagażnika i wywiozę na którąś z wysp.. ;)

:D
Wrzucaj... jestem pewien, że będzie Ci potem wdzięczna za tę niewielką przemoc :cool:
Tylko o paru ciuchach nie zapomnij, bo tego pewnie nie wybaczy :lol:

I wyspę dobrze wybierz :idea:
Albo od razu kilka :wink:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21033
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 30.05.2014 09:54

kulka53 napisał(a):...Za to skałki były dość ciekawe :) i różnorodne...

...zresztą kwiatki też...


Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2014 11:18

ajdadi napisał(a):
kulka53 napisał(a):...Za to skałki były dość ciekawe :) i różnorodne...

...zresztą kwiatki też...

:D
Staraliśmy się jak najwięcej ich zauważyć - no i pokazać :) .
Tak, żeby było widać różnicę pomiędzy grecką wiosną a jesienią...
Bo nie wiadomo, czy jeszcze kiedyś o tej porze pojawimy się w GR.
Wrzesień mimo wszystko jest bardziej odpowiedni :roll:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2014 12:01

4 maja, niedziela c.d.

Teraz pojedziemy prawie prosto na północ, do zachodnich podnóży najwyższego szczytu Anafi – góry Vigla. Wznosi się ona na wysokość 581 m npm i wg naszej mapki nie ma tam żadnej ścieżki :? , ale przynajmniej sprawdzimy czy może mimo to nie dałoby się jakoś na tę górę wejść.

Po drodze, zaglądamy na lotnisko 8O

Obrazek

No dobra... raczej lądowisko :) . Chyba każda zamieszkała wyspa czy wysepka ma heliport (chociaż z Efstratiosa nie pamiętam :roll: ).

Za dużo do oglądania tu nie było a na dodatek silnie wiało. Ale zaciekawił nas ten kwiat.

Obrazek

Początkowo wydawało się, jakby to coś w środku to był owad, mucha jakaś. Ale po bliższym przyjrzeniu...

Obrazek

A tu – jedno i drugie :)

Obrazek

Jeszcze różowy

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2014 12:01

„Najwyższy” na horyzoncie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten wiatrak ktoś sobie przerobił na letni domek :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeby wejść na czubek dachu – specjalne schodki (często w Grecji spotykane rozwiązanie)

Obrazek

Żółto...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2014 12:02

Roślinność przyszutrowa :)

Obrazek

Obrazek

Wręcz nieprawdopodobne, ale niektóre gatunki już przekwitły 8O

Obrazek

Kapliczka Stavros, tu „główna” rozgałęzia się na kilka trochę gorszych dróżek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całkiem nienowa kapliczka :roll: . A w tle najwyższy szczyt... dość mocno skalisty, i stromy do tego. Właśnie tutaj definitywnie pożegnaliśmy się z myślą o jego zdobyciu :? .

Studnia – ale woda w niej z tych nienadających się dla nas (może z wyjątkiem umycia auta).

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2014 12:03

Postanowiliśmy jeszcze stąd nie odjeżdżać. Ładne krajobrazy, słoneczna pogoda... może pójdziemy sobie na spacer dróżką wiodącą po zboczach Vigli? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu widać ruiny czegoś okrągłego :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2014 12:03

WTEM 8O

OOOOO :!: :!: :!:

Mniej więcej taki okrzyk wydała Małgosia :wink: gdy zobaczyła TO 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Storczyki :) . Było ich kilka, nie tak okazałe jak te włoskie, ale jednak też były.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze, mniej więcej podobny okrzyk jak na widok storczyka wydałem z siebie ja, ale z zupełnie innego powodu. Było tu w okolicy trochę uli, a jak ule – wiadomo, też i pszczoły. A że wokół sporo wiosenno-letnich kwiatów, pszczółki pracowicie zbierały nektar i chyba uznały, że chcę im w tym przeszkodzić. Jedna mnie użądliła, na szczęście lekko (albo jad tych pszczół jest mniej dokuczliwy), w każdym razie nie odczułem tego zbyt boleśnie. Ale idąc dalej i potem wracając musieliśmy przyspieszyć kroku i zwracać baczną uwagę czy coś nas nie atakuje – od czasu do czasu trzeba było trochę pomachać rękami :? .

A tak idąc i machając doszliśmy tutaj.

Obrazek

Kilka opuszczonych budynków na skraju urwiska, z którego roztaczał się całkiem ładny widok.

O, tam w dole byliśmy dziś rano :)

Obrazek

Obrazek

No więc koniec spaceru, wracamy. Jakby się ktoś uparł (nawet my), można w to miejsce dojechać autem. Ale trochę ruchu nam nie zaszkodziło, piękne widoki, ładna pogoda, mocno świecące ostre słońce i już te części ciała które wystawały spod ubrań dość radykalnie zmieniły kolor na czerwony :wink: . Na szczęście nie spiekliśmy się nie na tyle, by to potem jakoś odczuwać, wręcz przeciwnie, ładnie się opaliliśmy :) .

Ta część wyspy i ten spacer trochę przypomniał mi naszą wycieczkę do Skiadi i Kastro na Kimolos. Strona świata podobna, ukształtowanie terenu i widoki także. Tylko takiego fajnego, dorodnego drzewa figowego jak tam, tu nie spotkaliśmy... a nawet jakby było, to owoce byłyby w trochę innym stadium rozwoju :) . Wszystko ma swoje plusy i minusy :cool: .

c.d.n.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 30.05.2014 12:10

Bardzo fajna relacja. Włoskie już przeczytane, teraz śledzę tę grecką, wracając przy okazji wspomnieniami do tego pięknego kraju. Jak oglądałem zdjęcia z promu, to nie wiem dlaczego, ale przypomniała mi się rewelacyjna książka Jana Mara "Powrót do kolebki", o jego podróży na Kretę (to było jeszcze w latach 70., i atmosfera na greckich promach była znacznie luźniejsza i przyjemniejsza chyba).
A teraz czekam na dalszy ciąg :)

ps. dziwna sprawą z tą pszczołą. Jak one mają pożytek, to z reguły nikogo nie zauważają i są spokojne jak baranki. Może te greckie są faktycznie przez ten cały kryzys mocniej rozeźlone :oczko_usmiech:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 30.05.2014 12:24

Oj kusisz Kolego tymi krajobrazami, ciszą, spokojem i pustką ... Tak to można wypoczywać ... Niestety My ze względu na dzieciaki możemy tylko Lipiec / Sierpień planować wakacje a wtedy już takiego spokoju nie ma ...
Ale nie ma co marudzić i narzekać bo już za 4 tygodnie i My zawitamy do słonecznej Grecji ...
Czekamy na cd i pozdrawiamy.
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 30.05.2014 12:24

Z tych florystycznych mnogości mnie by wystarczył ten malutki aloesik drzewiasty. :)
marek1973
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.05.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek1973 » 30.05.2014 14:44

Oczywiście bez zmian, ale w sumie nie wiem dlaczego robi takie wrażenie... do osiągów Porsche czy innych Lamborghini trochę mu daleko a i oryginalnością sylwetki nie grzeszy


Witam ,

Ja też dołączam do grona śledzących Wasza relacje,
i również niedługo..027 DDW wyruszam już trzeci raz 2+2 małe budrysy( 10 l i 5 l) na Bałkany (tylko Macedonia no może po jednym...może dwa dni wspaniała Albania i nie odkryta jeszcze przez nas Grecja ...małą skromną ..obładowaną po sufit i jeszcze wyżej (Box)....PANDUSIĄ
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 397
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone