Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.12.2018 14:33

tompakosc napisał(a):A Michał tymi cenami z Cyklad wbił mnie w fotel... Ponad 100 EUR, mój Boże...


... pamiętaj, że szukałem w szczycie sezonu ... :roll: ... najwyraźniej kryzys mają już za sobą i windują ostro ceny - ich prawo, najwyraźniej mają chętnych ... :wink: ... nie tylko samych kwater dotyczą wysokie ceny - wynajem małego auta w sezonie to koszt 70-80 euro ... 8O ... w związku z tym ja sobie odpuściłem, wrócę do Grecji jak będę miał urlop w lipcu ... :hut: ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.12.2018 17:59

Michał nie chcę Cię straszyć, ale w lipcu dużo lepiej cenowo nie będzie.... W tym roku za 2+1 ciężko było coś poniżej 60 eur znaleźć, a Wy 2+2+1(na razie) więc cenowo też sporo taniej nie będzie w lipcu.... No chyba, że w totalnej dziurze, gdzie niewiele jest to ceny 40-45 eur miałam...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.12.2018 18:41

kmichal napisał(a):
tompakosc napisał(a):A Michał tymi cenami z Cyklad wbił mnie w fotel... Ponad 100 EUR, mój Boże...


... pamiętaj, że szukałem w szczycie sezonu ... :roll: ... najwyraźniej kryzys mają już za sobą i windują ostro ceny - ich prawo, najwyraźniej mają chętnych ... :wink: ... nie tylko samych kwater dotyczą wysokie ceny - wynajem małego auta w sezonie to koszt 70-80 euro ... 8O ... w związku z tym ja sobie odpuściłem, wrócę do Grecji jak będę miał urlop w lipcu ... :hut: ...
Pozdrawiam.


piekara114 napisał(a):Michał nie chcę Cię straszyć, ale w lipcu dużo lepiej cenowo nie będzie.... W tym roku za 2+1 ciężko było coś poniżej 60 eur znaleźć, a Wy 2+2+1(na razie) więc cenowo też sporo taniej nie będzie w lipcu.... No chyba, że w totalnej dziurze, gdzie niewiele jest to ceny 40-45 eur miałam...


Moje doświadczenie z Cykladami jest takie, że trzeba negocjować :oczko_usmiech:
W tym roku dostałam dużo odpowiedzi, fakt, że niektóre ceny z kosmosu, więc z tymi nie gadałam :mrgreen:
Ale w kilku miejscach, które mi pasowały, jak zapytałam o rabacik, to raczej się godzili :oczko_usmiech:
Np ten apartman co zarezerwowałam, czteroosobowy on jest, pani ceniła początkowo 75 euro/ dzień :?
Ja zaproponowałam 65 euro i się zgodziła ...
W kilku innych miejscach też tak było ... no ale to druga połowa lipca ... sierpień trochę droższy może być :roll:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.12.2018 19:06

piekara114 napisał(a):Michał nie chcę Cię straszyć, ale w lipcu dużo lepiej cenowo nie będzie....

mysza73 napisał(a):Moje doświadczenie z Cykladami jest takie, że trzeba negocjować


... to jest nie tylko kwestia noclegu ale również i wynajmu samochodu, sądzę, że na początku lipca łączna cena noclegu i samochodu zamknie się w kwocie do 80-90 euro, a to już jest kwota do przyjęcia dla mnie ... :roll: ... możliwe, że będę to sprawdzał dokładnie za rok ... :hut: ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.12.2018 19:10

kmichal napisał(a): ... możliwe, że będę to sprawdzał dokładnie za rok ... :hut: ...
Pozdrawiam.
Znaczy w tym roku Grecję odpuszczasz? 8O
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.12.2018 19:22

mysza73 napisał(a):Znaczy w tym roku Grecję odpuszczasz?


... już odpuściłem ... :wink: ... w jeden dzień zaklepałem przelot, noclegi, wynajem auta i noclegi pośrednie ... :hut: ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.12.2018 19:29

kmichal napisał(a):
mysza73 napisał(a):Znaczy w tym roku Grecję odpuszczasz?


... już odpuściłem ... :wink: ... w jeden dzień zaklepałem przelot, noclegi, wynajem auta i noclegi pośrednie ... :hut: ...
Pozdrawiam.

Gdzie???? :oczko_usmiech:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.12.2018 19:31

mysza73 napisał(a):Gdzie????


... zamiast Grecji będzie Hiszpania ... :) ... kontynentalna Hiszpania ... :wink: ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.12.2018 19:33

kmichal napisał(a):
mysza73 napisał(a):Gdzie????


... zamiast Grecji będzie Hiszpania ... :) ... kontynentalna Hiszpania ... :wink: ...
Pozdrawiam.

Też mam w planie ... kiedyś ... więc liczę na relację :oczko_usmiech:

Sorki Kulki :smo:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.12.2018 09:46

piekara114 napisał(a):Ale zielona...

Cała :idea: .
Egistri to kawałek Chorwacji w Grecji.... :wink: , nie tylko ze względu na pinie.

tompakosc napisał(a):Nadrobiłem zaległości.

Spoko, aż tak nie pędzimy żeby się nie dało... :)
tompakosc napisał(a):Brawo, szacun dla Was.

Dzięki.
Generalnie nie mieliśmy zamiaru użerać się ze wściekłą babą i policją, po co psuć sobie urlop i wspomnienia z tej wyspy. Teoretycznie nie mieliby się zbytnio do czego przyczepić bo choć biwakować niby w Grecji nie wolno to my ani kamperowcy ani namiotowcy...No chyba że do butli, to w końcu otwarty ogień a zagrożenie pożarowe latem tam jest zawsze :? .

kmichal napisał(a):... już odpuściłem ...

Szkoda.... :roll: .
mysza73 napisał(a):Sorki Kulki :smo:

Luzik :wink: , fajnie że wątek żyje nawet jak nas nie ma :lol: .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.12.2018 09:54

kulka53 napisał(a):Szkoda.... .


... faktycznie, szkoda ... :roll: ... tylko, że koszty noclegu i samochodu robiły się astronomiczne, jak dodać do tego przelot plus prom to już koszty przekraczały nasze możliwości - a gdzie cała reszta ... :evil: ... Grecja podrożała w ostatnich latach, niestety dodatkowo termin zrobił swoje ... :roll: ... w roku 2020 urlop wstępnie planuję na początek wakacji, więc jest szansa, że zmieścimy się w naszych widełkach finansowych - chyba, że Grecja będzie dalej drożała ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.12.2018 10:00

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):Szkoda.... .
... faktycznie, szkoda ... :roll: ... tylko, że koszty noclegu i samochodu robiły się astronomiczne, jak dodać do tego przelot plus prom to już koszty przekraczały nasze możliwości - a gdzie cała reszta ... :evil: ... Grecja podrożała w ostatnich latach, niestety dodatkowo termin zrobił swoje ... :roll: ... w roku 2020 urlop wstępnie planuję na początek wakacji, więc jest szansa, że zmieścimy się w naszych widełkach finansowych - chyba, że Grecja będzie dalej drożała ... :oczko_usmiech: ...
Ja z południa PL mam bliżej i mamy oszczędne auto, więc jak co roku sobie patrzę , porównuję i liczę dojazd na lotnisko, lot, wynajem samochodu to już mi to daje sporą kwotę i znacznie przewyższa koszt dojazdu z autostradami, noclegami po drodze, winietami i paliwem na miejscu.... W moim przypadku te składowe przy samochodzie wynoszą ok. 2000 zł (dokładnie nie pamiętam, ale w relacji kiedyś będzie), a w opcji samolotowej min. 50-75% więcej.....
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.12.2018 10:15

piekara114 napisał(a):Ja z południa PL mam bliżej i mamy oszczędne auto


... zgadza się, własnym autem jest taniej i sam koszt dojazdu i zwiedzanie na miejscu ... 8) ... jednak różnica około 500 km między Twoimi okolicami a moimi robi znaczną różnicę ... 8O ... ciężko zrobić z dzieciakami, w tym z jednym małym 2500 km z Poznania do Aten w dwa dni - musiałbym trasę rozbić na 3 dni, czyli w sumie 6 dni w drodze ... :roll: ... jak dla mnie to masakra ... :evil: ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.12.2018 10:17

Fakt, ode mnie zdecydowanie bliżej (zanim Ty do granicy PL dojedziesz ja już na Węgrzech jestem, dlatego pisałam z południa PL), bo spokojnie w 2 dniach się zmieszczę.... No i po drodze mam cudowną Macedonię, której ciężko mi sobie odmówić....
Za to Ty masz blisko nad Bałtyk, nawet na weekend możesz sobie wyskoczyć... Dla mnie to już wyprawa, prawie jak na Istrię....
:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - EEE czyli Grecja 2018 :

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.12.2018 10:27

piekara114 napisał(a):Fakt, ode mnie zdecydowanie bliżej


... po tegorocznej Chorwacji stwierdziłem, że już nie piszę się też na nocną jazdę ... :roll: ... jadąc na Lefkadę zrobiliśmy w ten sposób, że mieliśmy przerwę właśnie w Macedonii i to jest jakiś pomysł, ale raczej nie na Cyklady bo "szkoda tego czasu" w drodze ... :roll: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 673
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone