Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska też można pokochać plus dalmackie wycieczki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 23.04.2016 15:42

Skoro już dojechaliśmy do Dubrownika, to na koniec relacji kilka fotek z tego miejsca.
Miejsce magiczne, tajemnicze, piękne !!! Geniusz inżynierii.

Tak więc podążamy w kierunku twierdzy.

Croatia2012 084.jpg

Croatia2012 085.jpg

Croatia2012 086.jpg


Croatia2012 088.jpg

Croatia2012 095.jpg


Tutaj można usłyszeć wszystkie języki świata

Croatia2012 097.jpg

Croatia2012 102.jpg

Croatia2012 103.jpg

Croatia2012 105.jpg

Croatia2012 107.jpg


Croatia2012 110.jpg
Twierdza poza murami

Croatia2012 112.jpg


I z powrotem w środku
Croatia2012 114.jpg

Croatia2012 149.jpg

Croatia2012 149.jpg

Croatia2012 151.jpg

Croatia2012 155.jpg

Croatia2012 156.jpg


rzut okiem spoza murów na twierdzę

Croatia2012 168.jpg

Croatia2012 170.jpg


i spojrzenie z okolic parkingu miejskiego

Croatia2012 171.jpg

Croatia2012 172.jpg



Tak więc 8 lat znajomości z tym pięknym miejscem na ziemi i ciągle mało i mało :)
Wiele osób "zarażonych" przez nas tym samym , wiele osób których tam zwieźliśmy , podobnie jak my - odwiedziło ten kraj ponownie. Jedni tylko raz, inni wiele razy i również im mało.
Cieszę się że mogłem napisać coś z mojej strony, z mojego punktu widzenia. I cieszę się, że to czytacie i oglądacie moje fotki.

Hvala lijepa ! :D :D :D

Może styl pisania i przestawiania nie jest literacki a zdjęcia nie nadają się na wystawę i nie zdobędą nagrody National Geographic ..... ale jest to "nasze" i tylko nasze :) Uwielbiamy je oglądać i wspominać te wspaniałe chwile.
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 25.04.2016 12:54

Świetna relacja ! można się wiele dowiedzieć i bardzo przydatna :)
a widoki.. :hearts:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 25.04.2016 20:47

Dzięki Asia ;)
Mam tego GB pamięci na moich dyskach - ale wyszedłem z założenia że wstawiam "widoczki" nie wstawiając wizerunków uczestników wypraw.

Generalnie - Chorwacja - a dokładniej mówiąc Riviera Makarska - to nasze drugie miejsce na ziemii.
To nasz drugi dom :)

Pamiętam jak nasi gospodarze a w zasadzie nasi przyjaciele z Makarskiej witali nas z otwartymi rękami i uśmiechem na twarzy.
Najfajniejsze byłoto to że "Wy to już jak domownicy" - widać było tą życzliwość nie opierającą się tylko i wyłacznie na tym że przywieźliśmy euro ;)

Nawet w zeszłym roku - pomimo, że byliśmy w BV - postanowiliśmy ich odwiedzić - i przyjęli nas tak samo ciepło.
To naprawdę miłe :)
I na tym to wszystko polega - to jest właśnie TO !!!
Podobne wspomnienia mamy z Panią od toboganu - co roku jak nas widzi - ogromny uśmiech, otwarte ramiona :) i z daleka do nas macha :)
Zaproszenie na kawkę i ciasteczko :) To naprawdę fajne :)

Jesteśmy dla nich nie tylko turystami - przynajmniej tak nam się wydaje.
I to cieszy :)
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 25.04.2016 22:36

No i tak zachwalałeś, tak zachwalałeś, że już miałem dość...
I w tym roku Makarska jest nasza :mrgreen:
Właśnie zostałem poinformowany, że zaliczka wpłynęła o! :coool:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 26.04.2016 08:20

Życzę miłego wypoczynku :)
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 26.04.2016 08:56

Dzięki :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.04.2016 09:00

pawelli napisał(a):Może styl pisania i przestawiania nie jest literacki a zdjęcia nie nadają się na wystawę i nie zdobędą nagrody National Geographic ..... ale jest to "nasze" i tylko nasze :) Uwielbiamy je oglądać i wspominać te wspaniałe chwile.


To jest właśnie najlepsze w relacjach! Bo są takie "nasze" :)
Dzięki za Twoje wspomnienia! Jestem już tak stęskniona za Cro, że każda ilość zdjęć jest przeze mnie przyjmowana w towarzystwie ochów i achów :hearts:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 26.04.2016 11:47

euromissile napisał(a):Dzięki :papa:


Koniecznie po wyjeździe pochwalcie się wrażeniami :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 26.04.2016 11:52

Roxi napisał(a):
pawelli napisał(a):Może styl pisania i przestawiania nie jest literacki a zdjęcia nie nadają się na wystawę i nie zdobędą nagrody National Geographic ..... ale jest to "nasze" i tylko nasze :) Uwielbiamy je oglądać i wspominać te wspaniałe chwile.


To jest właśnie najlepsze w relacjach! Bo są takie "nasze" :)
Dzięki za Twoje wspomnienia! Jestem już tak stęskniona za Cro, że każda ilość zdjęć jest przeze mnie przyjmowana w towarzystwie ochów i achów :hearts:


Dokładnie tak :)
My też juz nie możemy się doczekać, więc nawet naszło mnie na krótką relację ;)

Niby to samo miejsce które widziało się na wielu zdjęciach - ale to na tym naszym zdjęciu jest szczególne.

Choć spotkałem się ze opiniami: "A po co mam robić zdjęcia jak mogę wpisać w google i zaraz mi wyskoczy całe setki profesjonalnych zdjęć" :cry: :evil: :twisted: :cry: :oops: :-? 8-O :-? :oops: :cry:
Nie rozumiem takich ludzi ....
ninasz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 16.12.2015
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninasz » 26.04.2016 12:19

fajna relacja zdjecia cudne my tez pierszy raz wprawdzie Baska Voda ale Makarska tez odwiedzilismy :) w tym roku Podgora juz odliczamy dni równe 2 miesiace do wyjazdu :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 26.04.2016 15:48

ninasz napisał(a):fajna relacja zdjecia cudne my tez pierszy raz wprawdzie Baska Voda ale Makarska tez odwiedzilismy :) w tym roku Podgora juz odliczamy dni równe 2 miesiace do wyjazdu :)


Dzięki :) :D :D :D

Podgorę w zeszłym roku też braliśmy pod uwagę - ale jakoś nie mogliśmy znaleźć kwaterki i w końcu zrezygnowaliśmy i wylądowaliśmy w Baskiej ale tam też było fajnie :) :hut: :hut: :hut:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 30.04.2016 17:14

Miałem zakończyć tym pięknym akcentem , czyli Dubrownikiem ale mój przyjaciel stwierdził : "no coś Ty !!! Tyle zawsze opowiadasz o Chorwacji i miałbyś tak szybko skończyć ?!? Dawaj dalej !!!!"
I chyba mnie przekonał ;)

:idea: Makarska :idea: :idea: - to wg. mnie idealne miejsce wypadowe do zwiedzania całej Dalmacji - tak dla leniuszków plażowych jak i dla średnio i bardzo zaawansowanych odkrywców tego jakże pięknego zakątka naszej planety. :hut: :hut: :hut:
Tak naprawdę - wszędzie stąd jest stosunkowo blisko -> Split i Trogir to kwestia 50-60 km , Dubrownik 180km, Wodospady Krka, Vodice, Sibenik, Mostar czy Medjugorie - wszędzie blisko, wszędzie prowadzi piękna dróżka z pięknymi widokami.
Tak więc polecam wszystkim niezdecydowanym !!!

Tym razem zabierzemy Was na krótką wycieczkę do Splitu.

Makarska2013_pt 429.jpg


Wyjeżdżamy jak zawsze późnym popołudniem aby przyjemność nie stała się męczarnią. W końcu to tylko 50 km.
Jedziemy Jadranką gdzie co jakiś czas można zobaczyć komu kibicuje Dalmacja :)

Makarska2013_pt 430.jpg


Mijamy Omis - w którym na marginesie spędzimy tegoroczne wakacje i na 99% większość zakupów będziemy robić chyba w widocznym Konzumie ;) - przypadek ? ;)

Makarska2013_pt 431.jpg


Omis mijamy bardzo sprawnie - o tej porze jeszcze jest dość przejezdny - duzooooo gorzej będzie w drodze powrotnej. Swoje trzeba odstać.
Droga mija nam dość sprawnie i docieramy do Splitu

Makarska2013_pt 441.jpg


Witają nas splitskie blokowiska

Makarska2013_pt 442.jpg


Docieramy do parkingu. Parkujemy na parkingu obok stacji kolejowej i w bliskim sąsiedztwie z portem i rzut beretem od starego miasta - czyli Pałacu Dioklecjana - czyli celu naszej wycieczki.

W porcie widoczne są dużo większe promy niż te które widywaliśmy w Makarskiej

Makarska2013_pt 448.jpg

Makarska2013_pt 511.jpg


ławeczki na promenadzie bardzo przypadły nam do gustu.

Parę kroków do parkingu wchodzimy na słynną splitką promenadę - czyli najczęściej pokazywanym miejscem ze Splitu jakie możemy zobaczyć w TV.

Makarska2013_pt 516.jpg

Makarska2013_pt 515.jpg


I czas na Pałac - niestety tu mam niezbyt wiele zdjęć możliwych do publikacji ale kilka jest :)

Makarska2013_pt 481.jpg

Makarska2013_pt 486.jpg

Makarska2013_pt 489.jpg

Makarska2013_pt 495.jpg

Makarska2013_pt 497.jpg

Makarska2013_pt 499.jpg

Makarska2013_pt 500.jpg

Makarska2013_pt 521.jpg

Makarska2013_pt 522.jpg


i jeszcze jedna fotka na port

Makarska2013_pt 510.jpg


I makieta Pałacu

Makarska2013_pt 567.jpg


Generalnie Split nie powalił nas na kolana - ale w zasadzie jest miło i ładnie.
Jest to jakaś opcja na spędzenie popołudnia w trochę innym otoczeniu.Niektórzy twierdzą, że jest to alternatywa dla Dubrownika. Hmmm chyba się tutaj nie zgodzę - totalnie nie ma porównania do Dubrownika. Można powiedzieć, że jeżeli chcesz zobaczyć namiastkę Dubrownika - to ok - ale nic więcej.
W Spicie nie byliśmy w sumie zbyt długo - tak naprawdę - to port, promenada, Pałac , promenada , lody, itp. i do Makarskiej.
W drodze powrotnej chwila w Omisu

Natomiast o wiele bardziej poleciłbym wyjazd do Trogiru tylko jakieś 10 km dalej niż Split - to miejsce jest o wiele bardziej magiczne i piękne !!! Generalnie można spokojnie połączyć wycieczkę do Trogiru ze Splitem
W starym mieście faktycznie można się zakochać. Małe , piękne, niepowtarzalne. Tam na pewno wrócimy w tym roku na wieczorną kolację :) Z powodu Trogiru mieliśmy nawet zdradzić Dalmację i wybrać Ciovo ....
Trogir postaram się przedstawić w następnej odsłonie.


ta więc c.d.n :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 30.04.2016 18:39

Bardzo fajna relacja.
Użytkownik usunięty
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2016 20:54

Co tu mówić jest duża, za to przepięknie położona. 24 07 2016 będę leciał jadranką od Primośtenu do Baśki i jeśli czas pozwoli
Wpadniemy do Makarskiej, jak nie to tunelem do autostrady na Cavtat.
pozdrawiam.
krzysiek
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Makarską też można pokochać - czyli tam gdzie się zaczęł

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 01.05.2016 17:14

Ural napisał(a):Bardzo fajna relacja.


Dziękuję ślicznie :D :D :D i zachęcam do śledzenia - to nie było moje ostatnie słowo ;)

arko2007 napisał(a):Co tu mówić jest duża, za to przepięknie położona. 24 07 2016 będę leciał jadranką od Primośtenu do Baśki i jeśli czas pozwoli
Wpadniemy do Makarskiej, jak nie to tunelem do autostrady na Cavtat.
pozdrawiam.
krzysiek


W pełni się zgadzam.
Nie jest mała - jest wręcz duża ale położenie i wszędzie blisko do zwiedzania i pięknieeeeeeeeee położona !!!
My w tym roku do Makarskiej tylko na wieczorną wizytę i tradycyjne fotki pod palmą ;) a mamy taką :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Makarska też można pokochać plus dalmackie wycieczki - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone