Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 29.10.2016 22:00

sdolas napisał(a):Zaskoczyłaś bo format 4:3 mi bardziej do lustra pasował :wink:
A gimbal widzę super się sprawdza, defekt pierwsza klasa :wink:
Teraz już wiem co muszę nabyć przed kolejnymi wakacjami :wink: :lol:



Jeśli chodzi o zdjęcia to Samsung czyni cuda. Bardzo dobrze poradził sobie na wakacjach, nawet jak już nie było dużo dobrego światła. Jedyne z czym sobie nie radzi, to zbliżenia i zdjęcia nocne przy znikomym świetle.

A GoPro z gimbalem polecam, bo fajnie się używa, łatwe w obsłudze i efekt jest - a to przecież najważniejsze :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 29.10.2016 22:11

Jakie widoki! <3

Z pewnością któryś wyjazd za granicę w tamte rejony będzie miał Bled w spisie treści :D Zdjęcia cudowne!
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 29.10.2016 22:23

Ach ten Bled, smaki mi robisz, ale to dobrze, dobrze :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 29.10.2016 22:28

ewula91 napisał(a):Jakie widoki! <3

Z pewnością któryś wyjazd za granicę w tamte rejony będzie miał Bled w spisie treści :D Zdjęcia cudowne!



Polecam z czystym sumieniem. Poza tym - Bled broni się sam :wink:



tyniolek napisał(a):Ach ten Bled, smaki mi robisz, ale to dobrze, dobrze :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:



Bled jest bardzo "pocztówkowy". Może to niektórym nie pasować, ale ja się zakochałam :)
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 30.10.2016 11:09

Warto było czekać na ten Bled! Super fotki! :hearts:
jadę z Wami dalej :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 31.10.2016 21:33

janka.mik. napisał(a):Warto było czekać na ten Bled! Super fotki! :hearts:
jadę z Wami dalej :wink:


Prosiłaś o szybsze dodawanie odcinków i dostałaś :oczko_usmiech: Tym bardziej się cieszę, że się Bled podoba :papa:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 31.10.2016 22:06

No i .....na Śląsku ktoś tak by powiedział....kule zaś mie tukej nie bylo i teraz zic trza bydzie plaszczyć na jakiś ryczce w łostatnim rzyndzie....:-) :-) :-)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.11.2016 18:33

karin74 napisał(a):No i .....na Śląsku ktoś tak by powiedział....kule zaś mie tukej nie bylo i teraz zic trza bydzie plaszczyć na jakiś ryczce w łostatnim rzyndzie....:-) :-) :-)



Nie ma tak źle. W tym rzędzie są ładne widoki na Bled w Słowenii, a i do nadrabiania jeszcze dużo nie ma :mrgreen:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 02.11.2016 09:52

janka.mik. napisał(a):Warto było czekać na ten Bled! Super fotki! :hearts:
jadę z Wami dalej :wink:

Mnie też Bled przypadł do gustu :D i jadę z Wami :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.11.2016 11:09

figusek napisał(a):
janka.mik. napisał(a):Warto było czekać na ten Bled! Super fotki! :hearts:
jadę z Wami dalej :wink:

Mnie też Bled przypadł do gustu :D i jadę z Wami :)


Postaram się dziś dodać kolejny odcinek :wink:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 02.11.2016 11:11

CROnikiCROpka napisał(a):
figusek napisał(a):
janka.mik. napisał(a):Warto było czekać na ten Bled! Super fotki! :hearts:
jadę z Wami dalej :wink:

Mnie też Bled przypadł do gustu :D i jadę z Wami :)


Postaram się dziś dodać kolejny odcinek :wink:

Postaraj się ! :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.11.2016 11:14

figusek napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):
figusek napisał(a):
janka.mik. napisał(a):Warto było czekać na ten Bled! Super fotki! :hearts:
jadę z Wami dalej :wink:

Mnie też Bled przypadł do gustu :D i jadę z Wami :)


Postaram się dziś dodać kolejny odcinek :wink:

Postaraj się ! :)


A co tam, mówisz i masz :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.11.2016 11:15

CZĘŚĆ V. BLED I OKOLICE - Zamek Bledzki


Po zwiedzeniu Wąwozu Vintgar, o którym pisałam tu tu :)


Oraz po intensywnej drugiej połowie dnia, podczas której wdrapywaliśmy się na wzgórze Ojstrica, płynęliśmy na Blejski Otok i pływaliśmy w jeziorze, o czym opowiedziałam Wam tutaj :)


Wreszcie nadszedł czas na ostatni punkt programu z naszej listy must see....


Punkt 4: Zamek Bledzki


Parking obczailiśmy sobie już wcześniej, w trakcie jeżdżenia po Bledzie. Potem okazało się, że nie był to idealny wybór, bo można postawić jeszcze lepiej i jeszcze wyżej.


Także zanim o zamku, to najpierw trochę o dojściu do niego i parkingach.

Dojść do zamku można z kilku stron. Na tej mapce fajnie to widać:
https://www.google.pl/maps/place/4260+B ... 14.1145798

Te cienkie, szare dróżki to sposoby dojścia do zamku.


A teraz parę informacji o tym, gdzie auto można zostawić:
:arrow: opcja dla wygodnych: parking dla samochodów jest pod samym zamkiem, a droga wjazdowa jest dobra i asfaltowa; parking jest za darmo do dwóch h pod warunkiem, że zwiedzamy zamek.
:arrow: opcja dla tych preferujących spacerek (w tym nas): postawiliśmy auto na parkingu pod zamkiem, który kosztuje 0,5 euro za godzinę, a od 17:00 jest za darmo. My byliśmy po 17:00 8)


Parking, na którym postawiliśmy auto, jest tu: https://www.google.pl/maps/@46.3726322, ... 312!8i6656


Natomiast do samego zamku szliśmy po prostu Grajską Cestą, czyli tą drogą, którą jechalibyście autem na parking przy zamku. Po drodze oczywiście są ścieżki, można wejść w krzaki i iść lasem, ale po Ojstricy mieliśmy dość niepewnych dróg. Dojście do zamku to ok. 1 km.


Garść informacji o zamku:
:arrow: historia zamku sięga 1004 roku
:arrow: pierwszy zamek został zbudowany w 1011 roku
:arrow: zamek ma o tyle ciekawą strukturę, że składa się jakby z dwóch części: część warowna wewnętrzna, którą zamieszkiwali właściciele/panowie/feudałowie i część zewnętrzną, zamieszkałą przez służbę
:arrow: na dziedzińcu zamku oczywiście znajduje się restauracja i robią tam też imprezy okolicznościowe
:arrow: natomiast w samym zamku – wystawa dot. historii zamku (szczerze, dość słaba, nawet nie robiłam zdjęć, bo nie było czego)


Zdecydowanie najsilniejszym punktem zamku jest widok z jego murów :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dziedziniec zamkowy

Obrazek
dziedziniec zamkowy

Obrazek
można wejść kawałek na mury zamku i zobaczyć zamek od tej drugiej strony, nie od strony jeziora

Obrazek

Obrazek
z murów zamku widok na góry

Obrazek



Dzień powoli zmierzał ku końcowi. Trzeba więc coś zjeść i o w miarę ludzkiej porze położyć się spać, bo jutro kierunek Chorwacja i Baska Voda :hut: Zjechaliśmy z zamku autem do apartamentu, tam zostawiliśmy auto, przebraliśmy się, no bo wiecie – Bled by night zobowiązuje :oczko_usmiech: i idziemy z buta w miasto.


Po drodze kupiliśmy 2 magnesiki na lodówkę z Bledu. Koszt: 3,5 euro za sztukę.


Ponieważ głód dawał o sobie znać, a mi chciało się pizzy, poszliśmy do kolejnej z mojej listy (i z listy tripadvisora) knajpki, że niby jedna z lepszych pizz w mieście – Pizzeria Briksen.

Powiem tak, moja pizza była dobra, pizza mojego chłopa nie. Mało brakowało a wyszłaby z niego szybciej niż weszła… Nie wiem, w czym był problem. Ja się czułam ok, a on… no cóż. Dobrze, że mu szybko przeszło.


Koszt jedzenia w Pizzeri Briksen:
- piwo 0,3 l: 2,1 euro
- pizza mała: od 7,1 euro do 7,5 euro (w zależności od tego, ile dodatków)


Po jedzeniu spacerek, żeby zobaczyć Bledzik nocą. Ponagrywaliśmy trochę timelapsów. Pogoda nas naprawdę rozpieszczała, bo nawet o 22:00 było ciepło.


Po obejściu już tylko tej zabudowanej części miejscowości, udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.


Tzn. kto się udał, ten się udał. Ja jeszcze musiałam ogarnąć nasze tobołki na jutro przed podróżą...


Zaliczyliśmy ten dzień do jednego z najbardziej udanych podczas naszych wakacji :hearts:



Zresztą, zerknijcie na filmik. Na nim też widać Bled w całej swojej okazałości :)





A co w następnym odcinku?
- droga do Cro
- zapoznanie z Baska Voda


Do zobaczenia :papa:
Ostatnio edytowano 16.11.2016 12:42 przez CROnikiCROpka, łącznie edytowano 1 raz
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 02.11.2016 14:23

Bled cieszy oko, już powiedziałam mojemu A. o tym miejscu, zaraz mu wyślę linka ze zdjęciami :hearts:
A na samą myśl drogi do Cro nie mogę się doczekać aaaaa :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.11.2016 20:21

figusek napisał(a):Bled cieszy oko, już powiedziałam mojemu A. o tym miejscu, zaraz mu wyślę linka ze zdjęciami :hearts:
A na samą myśl drogi do Cro nie mogę się doczekać aaaaa :D



I jak, A. zaakceptował Bled jako przystanek w drodze do Chorwacji? :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone